Orliński, Calvino, Paliński? Polecamy książki na lato [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W dzisiejszej Wakacyjnej Liście Osobistej książki poleca Marta Guzowska, pisarka, autorka książek "Ofiara Polikseny", "Kryminalny Wrocław", "Głowa Niobe", laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Każda z siedmiu polecanych przez nią książek będzie do kupienia w księgarni Publio.pl w szaleńczo niskiej cenie 10,90 zł. Sprawdźmy, jakie tytuły poleca na upały - tym razem będzie zimno.
Tylko 13 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Głowa Niobe"

Jak jest zima, to musi być zimno, jak mawia klasyk. Ale czy pałac, w którym zgromadziło się kilkunastu archeologów, musi od razu zostać odcięty od świata? Czy musi w nim wysiąść ogrzewanie i światło? I czy musi w nim grasować seryjny morderca, który upodabnia zwłoki do antycznych rzeźb? Nie wiem, czy wypada polecać własną książkę, to musicie ocenić sami.

Tylko 14 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Betonowy pałac"

Akcja najnowszej książki Grzegorzewskiej nie toczy się w zimie. Nie ma tam nawet szczególnie mrożących krew w żyłach zbrodni. Zmieściła się na tej liście, bo kiedy zaczniecie ją czytać, zapomnicie, że jest gorąco. Zapomnicie też wiele innych rzeczy, więc nie polecam na plażę, jeśli macie pod opieką dzieci. Grzegorzewska dostała Nagrodę Wielkiego Kalibru między innymi za wykreowanie barwnej Julii Dobrowolskiej, ale moim ulubieńcem jest Profesor. To trzeba przeczytać!

Tylko 15 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Gniew"

"Gniew", ostatnia część trylogii z Teodorem Szackim, byłby znakomity nawet gdyby nie dział się w zimie. Ale do mrożących krew w żyłach opisów okrutnych morderstw i równie okrutnych aktów przemocy domowej dochodzą jeszcze: szadź, lód, marznąca mżawka Miłoszewski jako jeden z niewielu autorów potrafi łączyć ciężką treść i lekką formę.Tylko 16 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Jeśli zimową nocą podróżny"

Zima tylko w tytule. Poza tym to nie powieść, to opowieść! Labirynt zbudowany ze strzępków książek. Każdą z nich miałoby się ochotę przeczytać, ale każda urywa się po pierwszym rozdziale. A w tle detektywistyczna akcja głównego bohatera, który próbuje wytropić ciągi dalsze. "Jeśli zimową nocą podróżny" od lat mocno tkwi w pierwszej dziesiątce moich najukochańszych powieści.


Tylko 17 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Polaroidy z zagłady"

Koniec świata, ale inny niż te, do których przyzwyczaiły nas hollywoodzkie filmy. Główna bohaterka, Teresa, jest prawdopodobnie ostatnim człowiekiem na ziemi. Ale żaden z niej Robert Neville z "Jestem legendą". Nadciąga zima, a Teresa nawet nie potrafi sobie porządnie jedzenia ugotować, zaplanować zużycia wody, a kiedy zachoruje Ale najgorsze jest to, że jednak nie jest ostatnim człowiekiem Odświeżająca apokalipsa.


Tylko 18 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Noc zimowego przesilenia"

Finalna rozgrywka odbywa się w najdłuższą noc w roku. A do tego okupacja, Kraków, błyskotliwy polski detektyw oraz piękna (i równie błyskotliwa) niemiecka arystokratka. Ale przede wszystkim jasnowidz, którego poszukują naziści. Pasjonująca akcja oparta na solidnych historycznych badaniach źródłowych. Rzadka gratka.


Tylko 19 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Internet. Czas się bać"

Przy lekturze robiło mi się zimno ze strachu. Ile głupich błędów popełniłam korzystając z internetu! W ilu miejscach zostawiłam moje dane! Może prościej byłoby napisać sobie na czole "okradnij mnie". Na szczęście dla takich internetowych przygłupów jak ja Orliński daje garść rad. Polecam tym, którzy korzystają z internetu, w dowolnym celu, czyli wszystkim.