Zainwestuj w młodą sztukę! Cena wywoławcza - 500 złotych. Dzisiaj pierwsza aukcja [ZOBACZ]

Czarnecki, Zych-Charaziak, Tycz, Piotrowski, Rybka Jarmoliński, Korbaczyńska - nie znacie tych nazwisk? Być może niedługo poznacie. Dziś pierwsza odsłona aukcji nowej sztuki. Jest co licytować.
Polski rynek sztuki wciąż jest niewielki, ale rośnie. Jego wartość szacowana jest obecnie na kilkaset milionów, z czego przynajmniej 20 proc. stanowi sztuka współczesna - tak wynika ze specjalistycznych raportów.

Chcesz zainwestować? Postaw na młodych

Z tych samych raportów wynika jeszcze coś innego: coraz większym zainteresowaniem cieszą się aukcje z pracami młodych artystów. Kolekcjonerów do ich zakupu zachęcają stosunkowo niskie ceny obrazów - zazwyczaj oscylujące gdzieś w granicach 1,5 tys. zł.

Potem zazwyczaj jest już tylko lepiej. Prace uznanych twórców to już zupełnie inna półka cenowa - od kilkuset tysięcy do prawie miliona złotych - patrz tryptyk Romana Opałki z cyklu "1965/1 - nieskończoność", który w 2010 r. osiągnął cenę 816 tys. zł czy najdroższy obraz Sasnala "Palące dziewczyny", który został sprzedany w 2008 r. za 456 tys. dol.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć więcej prac artystów z aukcji nowej sztuki >>


Zobacz raz - rozpoznasz wszędzie

Na młodych stawia też dom aukcyjny Art in House, który dzisiaj w Warszawie po raz pierwszy organizuje aukcję nowej sztuki. W katalogu prace m.in. Bartosza Czarneckiego, Renaty Magdy, Doroty Zych-Charaziak, Bartłomieja Jarmolińskiego, Violi Tycz, Dariusza Grajka, Łukasza Lepiorza czy Pauliny Korbaczyńskiej.

Kim są? " Paulina Korbaczyńska ukształtowała swój styl posługując się wdzięczną, dekoratywną, pewnie prowadzoną, wyrazistą linią, którą tworzy uproszczone formy - czytamy o tej ostatniej. - Jej akty o nieco groteskowych proporcjach, postaci ukazywane frontalnie, malowane ograniczoną, chłodną paletą barw, pozbawione modelunku i szczegółów anatomicznych sprawiają, że raz zobaczone obrazy artystki, rozpoznamy wszędzie".

Ale można też inaczej: "Wykreowany przez Dariusza Grajka fantastyczny świat ekspresyjnych, barwnych, ujętych czarnym konturem postaci przywodzących na myśl przedstawienia wychodzące spod rąk dzieci, w niekonwencjonalny sposób zadziwia swoją dynamiką, lekkością wykonania i wyobraźnią artysty".

Cena wywoławcza wszystkich prac: 500 zł. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ >>

Pierwsza aukcja nowej sztuki - 23 czerwca, godz. 19. Pałac Konstantego Zamoyskiego, ul. Foksal 2, WarszawaWięcej o:
Komentarze (26)
Zainwestuj w młodą sztukę! Cena wywoławcza - 500 złotych. Dzisiaj pierwsza aukcja [ZOBACZ]
Zaloguj się
 • piotrkozon

  Oceniono 33 razy 23

  To coś jak Abbey House, które windowało ceny nic nie wartych obrazów.?

 • drakaina

  Oceniono 13 razy 9

  Żaden z tych obrazów nie pokazuje jakiejś szczególnej artystycznej indywidualności ani też niczego choćby w takim stopniu oryginalnego jak te już sporo lat temu grupa Ładnie (Sasnal et consortes). Skądinąd parę lat temu "zainwestowałam" w obiecującą młodą artystkę, której wynajmowałam mieszkanie - naprawdę dobrze zapowiadała się w malarstwie sztalugowym, prezentowała się nawet na poważnych zagranicznych wystawach młodych artystów, a potem się jej znudziło i zaczęła robić happeningi i instalacje. A szkoda. Dobrze, że obraz kupiłam dlatego, że był dobry i mi się na dodatek podobał, więc miło go mieć w domu.

 • janptak

  Oceniono 4 razy 4

  W galeriach jest pełno "młodych sztuk" w które można zainwestować. Kasa mniejsza, a przyjemność z obcowania z taką sztuką większa.....

 • ggargi

  Oceniono 6 razy 4

  Inna sprawa: Co to znaczy młoda sztuka? Czy 50 latek zaczynający malować i robiący to świetnie też jest "młodą sztuką", czy w niego nie warto inwestować? Galerie powinny wyszukiwać artystów, a nie wykręcać się sloganem "Inwestycja w młodą sztukę"

 • leszekwarszawa

  Oceniono 12 razy 4

  inwestowanie w sztukę to czysta spekulacja. najprostszy sposób na utratę kasy.

 • ggargi

  Oceniono 36 razy 4

  P. Korbaczyńska - bardzo fajny obraz, prosty ale tematyczny
  B. Jarmoliński - przerost treści nad formą
  Ł. Ratajczyk - Pan próbuje podbić Amerykę? h eheh
  A. Wąsowski - świetny obraz, dynamiczny, fajnie namalowany, choć trochę niechlujnie (zacieki farby) ale, chciałbym go mieć
  D. Gajek - bardzo fajna praca … taka dekadencka
  V. Tycz - a gdzie w tym malarstwo, Pani idzie w niebezpiecznym kierunku - konceptualizmu a nei malarstwa
  Ł. Lepiorz - a co to kuźwa jest?
  M. Morowiec - błagam … tani Pop Art
  W. Winiarczyk - kto wystawia prace studentów 1 roku ??!!!
  R. Magda? - a to co współczesna wersja Degas?
  D. Zych-Charaziak - he he h he
  M. Painta - zalatuje to Lebenstainem … ale bardzo mi się podoba.

 • zosima

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Korbaczyńska powinna ilustrować książki dla dzieci, i zapewne to robi, szkoda że się tym nie chwali. Panu Grajkowi znudziło się sprzedawanie obrazków na Starówce, a szkoda, tam zarobiłby więcej niż wystawiając się w galeriach.

 • block-buster

  Oceniono 2 razy 2

  Mlodej sztuki NIKT nie kupuje.Jest zalosnie slaba.Dlatego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX