Zdjęcie tragedii w Wilkowie wygrywa BZ WBK Press Foto 2011. Zobacz laureatów [ZDJĘCIA]

Nagrodzone na Grand Press Photo zdjęcie Jacka Szydłowskiego przedstawiające sprzątanie po powodzi w Wilkowie zostało zdjęciem roku w konkursie BZ WBK Press Foto 2011.
Fotografia Jacka Szydłowskiego, fotografa Dziennika Wschodniego powstała w czerwcu ubiegłego roku, gdy mieszkańcy położonej nad Wisłą wsi Wilkowo walczyli ze skutkami powodzi. - Zajrzeliśmy do szkoły. Chodziliśmy od jednej klasy do drugiej i w jednej z sal zastałem sprzątającego mężczyznę. Zatrzymałem się tam na dłużej i czekałem na odpowiedni moment być nacisnąć migawkę - opowiada fotograf.

Zdjęcie roku 2011:To samo zdjęcie zostało wcześniej nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Otrzymało II nagrodę w kategorii wydarzenia, jako zdjęcie pojedyncze.

Zobacz pozostałych laureatów:

Wyniki konkursu BZ WBK Press Foto 2011 [ZDJĘCIA]>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

W Konkursie BZ WBK Press Foto 2011 oceniono ponad 8600 zdjęć fotografików, których prace opublikowano w polskich mediach. Prace oceniano w ośmiu kategoriach konkursowych: Cywilizacja, Portret, Społeczeństwo, Sport, Wydarzenia, Przyroda i środowisko naturalne, Kultura i sztuka oraz Fotokast, stanowiący multimedialną formę fotoreportażu. W każdej kategorii rozpatrywano osobno fotoreportaże i zdjęcia pojedyncze. Łącznie nagrodzono 65 zdjęć.

Konkursowemu jury przewodniczył zdobywca nagrody Pulitzera w dziedzinie fotografii reporterskiej Cezary Sokołowski. Obok niego zdjęcia oceniali: Kacper Pempel z Reutersa, Andrzej Iwańczuk z agencji fotograficznej Reporter, Jan Skarżyński z Agence France Presse oraz Waldemar Kompała, szef działu fotograficznego "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (2)
Zdjęcie tragedii w Wilkowie wygrywa BZ WBK Press Foto 2011. Zobacz laureatów [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • krusty_the_clown

  Oceniono 1 raz 1

  jesli ta obrobka nie ma wplywu na oryginalna kompozycje kadru to czemu nie?

  www.dopijamyilecimy.com

 • starystormy

  0

  szlag czlowieka trafia jak w katagoriach reporterskich wygrywaja prace poddane ciezkiej obrobce w photoshopie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX