Najlepszy plan na zakończenie wakacji? Piknik "Zrób to w Warszawie!"

Już 6 września na Placu Defilad odbędzie się piknik "Zrób to w Warszawie!". To koncerty, targ owocowo-warzywny i najlepsze lokalne produkty od Targu Śniadaniowego, dania serwowane przez najlepsze warszawskie knajpy, strefa dla dzieci z wieloma atrakcjami oraz Targowisko Sztuki.
Jedną z głównych atrakcji pikniku będą koncerty - na scenie Co Jest Grane wystąpią: Młynarski Plays Młynarski (o godzienie 17:00), Warsaw Afrobeat Orchestra i Goście (19:00) oraz Vavamuffin (21:00).

W strefie kulinarnej będzie można zrobić zakupy u najlepszych ekologicznych producentów, którzy zagoszczą na pikniku dzięki Targowi Śniadaniowemu, oraz zasmakować potraw z warszawskich restauracji. Na 13 zaprasza wszystkich Małgorzata Minta, która zachęca do rozmowy o warszawskich knajpach.

O 15:30 będzie okazja wziąć udział w warsztatach kulinarnych "Zachowaj wakacje na talerzu" prowadzonych przez ekipę z Slow Food Youth Warszawa. Nie zabraknie też warsztatów dla maluchów - o godzinie 13:30 dzieciaki będą mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarnych "wiem co jem w szkole".

To nie będzie jedyna atrakcja dla dzieci. Do rąk najmłodszych organizatorzy oddają Sportowe miasteczko Legii Warszawa. Odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, koszykówka, zapasy, boks, piłka wodna, pływanie, gokarty oraz mecze piłkarskie wśród bohaterów bajek oraz wiele innych.

Teatr Małego Widza zaprasza na koncert i spektakl "Dziękowanie na dywanie" oraz warsztaty "Kosmiczna ekspedycja", a Festiwal Kino Dzieci oferuje pokazy filmów "Mały Gruffalo" oraz "Zgubę". Bemowskie centrum kultury zachęca natomiast do wzięcia udziału w warsztatach bębniarskich.

Firma Parrot przygotowała prezentację latających, jeżdżących, skaczących i pływających dronów. Co jest grane czeka na gości w swoim namiocie, gdzie będą mogli zakręcić kołem fortuny oraz zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Gazeta Cafe zaprasza na pyszną kawę, ciasta i specjalne piknikowe rabaty na książki i płyty.

Na Targowisku sztuki czekać będą najciekawsze warszawskie wydawnictwa , księgarnie, fundacje, sklepy oraz artyści nie zabraknie też przepięknych plakatów.

Start pikniku 6 września o 13:00, wstęp jest bezpłatny. Informacje na temat wydarzenia można znaleźć na evencie facebookowym.