Orange Warsaw Festival 2015. Żegnaj, Stadionie Narodowy! Wybierasz się na imprezę? Najpierw przeczytaj ten tekst

Otwarcie bram festiwalu na Torze Wyścigów Konnych Służewiec - dzisiaj godz. 14. Pierwszy koncert - godz. 15:45. Później wydarzenie przejmą już główni bohaterowie imprezy: The Chemical Brothers, Noel Gallagher, Mark Ronson i Muse.
Miesięcznik "Aktivist" nazwał tę rywalizację "starciem tytanów". Coś jest na rzeczy. Jeszcze kilka lat temu wśród flagowych festiwali muzycznych nad Wisłą w pierwszej kolejności wymieniany był Open'er. Dziś to już nie jest takie oczywiste.

- Powiedzmy sobie szczerze, polska liga w porównaniu do ligi angielskiej ma umiarkowane szanse stać się konkurencyjną. Natomiast polskie festiwale już są postrzegane jako ważny element życia muzycznego w Europie - mówił przed laty szef Open'era, Mikołaj Ziółkowski.

Potwierdzenie jego tezy przyszło z najmniej oczekiwanej strony. I choć rynek festiwalowy, zdaniem specjalistów z branży, czekają poważne przemeblowania, w Polsce konkurencja wciąż się zaostrza, a to dobra wiadomość dla fanów muzyki. Krótko mówiąc: mają w czym wybierać.

Muse i Hey, Gallagher i Nosowska

Otwarcie sezonu festiwalowego już dziś i to od razu potężne. W obiegowej opinii Orange Warsaw Festival wyrósł na jedną z najatrakcyjniejszych propozycji dla bywalców wielkich muzycznych spędów w plenerze.W tym roku zagrają m.in. Muse, The Chemical Brothers, Noel Gallagher's High Flying Birds, Metronomy, Crystal Fighters, Benjamine Clementine czy Mark Ronson - postaci i formacje, których zainteresowanym specjalnie przedstawiać nie trzeba.

Polska reprezentacja stawi się przed publicznością w składzie: Hey (osobny koncert zagra też Nosowska), Kari Amirian, Mela Koteluk, Bokka, Afromental, Gooral, Kamp! i Maria Peszek.Żegnaj, Stadionie Narodowy

Zamian najważniejsza? Tegoroczny Orange Warsaw Festival odbędzie się nie na Stadionie Narodowym, tylko na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Tajemnicą poliszynela było, że Narodowy nie nadaje się na koncerty. Zdaniem jednych - przyzwoite nagłośnienie koncertu wymagało tam sporej ekwilibrystyki ze strony dźwiękowców; zdaniem innych - nie było możliwe w ogóle.

Organizatorzy OWF uwagi publiczności wzięli sobie do serca i zdecydowali się na przeprowadzkę, co z miejsca spotkało się z aprobatą słuchaczy. Ale na korzyść tej imprezy tak naprawdę przemawia coś innego:

"Orange Warsaw Festival już z samego założenia jest bardzo ciekawą propozycją dla pewnego typu festiwalowego widza - takiego, który nie chce albo nie może sobie pozwolić na branie urlopu, kilkudniowy wyjazd poza miasto, w którym mieszka, pobyt w hotelu albo w namiocie na kampingu - pisał o wydarzeniu Przemysław Gulda. - Jako festiwal czysto miejski, odbywający się w środku dużej aglomeracji, na terenie dostępnym za pomocą środków komunikacji publicznej, jest idealną propozycją dla wszystkich, którzy jedną nogą chcą być na koncertach, ale drugą wciąż stać w swoim zwykłym codziennym życiu.OWF 2015. Gwiazdy, formuła, nowe miejsce - będzie lepiej niż rok temu? >>

Wszystko na temat tegorocznego Orange Warsaw Festivalu znajdziesz tutaj >>

PRZECZYTAJ, ZANIM RUSZYSZ POD SCENĘ

DOJAZD:

Uwaga, na terenie festiwalu i okolicach nie ma parkingu dla publiczności. Dostępny będzie wyłącznie parking dla osób z niepełnosprawnościami, po wcześniejszej rezerwacji. Dlatego na teren imprezy najlepiej wybrać się komunikacją miejską - najpierw na stację metra Wilanowska, później tramwajami linii: 4, 10 lub 35 oraz autobusami: 192, 319, 331, 709, 715, 727 albo 739.

W dni festiwalowe metro będzie działać do godz. 3. Ze stacji metra Wilanowska można dojechać do stacji Centrum i przesiąść się w autobusy nocne, odjeżdżające z przystanku Dworzec Centralny.

Rozsądną opcją jest też dojazd na festiwal rowerami miejskim Veturilo. Na czas festiwalu ustawiona zostanie tymczasowa stacja "Orange Warsaw Festival" - przy wejściu do przejścia podziemnego na rogu ul. Puławskiej i ul. Rzymowskiego. Z systemu korzystać mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy, posiadający aktywne konto Veturilo (stan: minimum 10 zł). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne, kolejne 40 minut kosztuje 1 zł.

MAPA TERENU FESTIWALU:


Kliknij, żeby zobaczyć mapkę w większej rozdzielczości >>


WARTO WIEDZIEĆ:

* Na terenie festiwalu można płacić kartą oraz telefonem za pomocą technologii zbliżeniowej MasterCard.

* Na terenie festiwalu będą znajdować się bankomaty.

* Na OWF zaparkuje przeszło 40 foodtrucków. Będą dania wegetariańskie, wegańskie i kuchnia bezglutenowa, dania z ryb, pizza węglowa, cornishe, calzone czy burritos & tacos.

* Dla dzieciaków zorganizowana zostanie Sieciakowa Strefa Rozrywki, za którą odpowiada Fundacja Dzieci Niczyje. Na miejscu: profesjonalna opieka w przypadku odłączenia od rodziców. Poza tym organizatorzy sugerują zabrać dla najmłodszych słuchawki ochronne.

BILETY:

Wciąż trwa sprzedaż biletów. Jednodniowy kosztuje 110 zł, dla dzieci w wieku 5-9 lat - 55 zł. Cena karnetu: 235 zł, dla dzieci: 115 zł. Ceny biletów VIP: jednodniowy 570 zł, karnet 1 250 zł.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa trzy dni - na trzech scenach wystąpią m.in. Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher's High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson, Hey, Nosowska, Big Sean, Papa Roach, Mela Koteluk, Molesta Ewenement, Gooral, Palma Violets, Kamp! czy Bokka. Więcej na www.orangewarsawfestival.pl >>

Więcej o:
Komentarze (45)
Orange Warsaw Festival 2015. Żegnaj, Stadionie Narodowy! Wybierasz się na imprezę? Najpierw przeczytaj ten tekst
Zaloguj się
 • perfee

  Oceniono 70 razy 62

  Bardzo ładna reklama. Gratuluję

 • wlasta2b

  Oceniono 44 razy 40

  A może tak kilka słów o nabijaniu w butelkę? Ile kosztowały bilety na ten festiwal w przedsprzedaży, a za ile można było je kupić na kilka dni przed? Podpowiem: organizatorzy przejęli tutaj praktyki z biur podróży, chociaż jak wiadomo branży koncertów muzycznych jest akurat odwrotnie.

 • eltonjohn666

  Oceniono 38 razy 24

  po co robic im reklame ? Co karnety dostaliscie ? Na szczescie to juz ostatnia edyzja OWF po tym jak oszukali ludzi na prawie 1 mln zl, sprzedajac bilety po 180 zl a kolejno robiac promocje na 95

 • sila

  Oceniono 22 razy 18

  Miesięcznik Aktivist - bardzo opiniotwórcze czasopismo.

  ROTFL

 • panchuck

  Oceniono 40 razy 18

  "Wybierasz się na imprezę? Najpierw przeczytaj ten tekst"

  Nie wybieram się także nie przeczytałem.

 • maciusio

  Oceniono 19 razy 17

  starcie tytanów? dobre

 • cocks

  Oceniono 16 razy 14

  Pusto, hula wiatr, nikogo tu nie ma ;))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX