Kanye West gwiazdą Coke Live Music Festivalu! "Tylko kilka koncertów w Europie"

Amerykański piosenkarz, raper i producent muzyczny Kanye West wystąpi na Coke Live Music Festivalu w Krakowie. To dotychczas największa gwiazda tegorocznej imprezy.
Na koncie ma wiele nagród - w tym Grammy i całą masę przebojów - m.in. "Stronger" czy "Homecoming". Współpracował z Jayem-Z, Beyonce, Commonem, Chrisem Martinem, Black Eyed Peas. Zajmował się także produkcjami Alicii Keys i Madonny.

"To musiało się stać tego lata w Polsce! Prawdopodobnie najbardziej rozchwytywany artysta tego roku zagra tylko kilka koncertów w Europie, w tym jeden na krakowskim Coke Live Music Festival" - nie kryją zadowolenia organizatorzy.

Jeden z najbardziej wpływowych artystów

- Sezon letnich festiwali w Polsce dopiero się rozpoczął, a my już wiemy, kto go zakończy, i to w jakim stylu - mówi Mikołaj Ziółkowski z agencji koncertowej Alter Art. - Jest jednym z najbardziej kreatywnych, genialnych i wpływowych muzyków ostatniej dekady.Kanye West zaczynał skromnie jako producent. Jeden z pierwszych wielkich sukcesów zawdzięcza Jayowi-Z, który powierzył mu produkcję czterech utworów na swoim albumie "The Blueprint". Ich współpraca trwa do dziś - obecnie panowie pracują nad albumem "Watch the Throne", który ma ujrzeć światło dzienne w tym roku.

Dziś West to samodzielna i potężna instytucja muzyczna. Swój solowy debiut zaliczył w 2004 roku płytą "The College Dropout", która wylądowała na drugim miejscu listy Billboardu. Każdy kolejny jego krążek wspinał się już na sam szczyt. Ostatni - piąty w karierze - album "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" w recenzji słynącego z wyjątkowo wybrednego podejścia do muzyki portalu Pitchfork otrzymał notę 10/10.West znany jest również z kompleksowego podejścia do muzyki. Jego nagraniom towarzyszy przemyślana koncepcja wizualna, obecna również na koncertach. Niejako ukoronowaniem ostatnich sukcesów producenta była obecność na tegorocznym festiwalu Coachella, gdzie zagrał dla wielotysięcznej publiczności, a jego występ został okrzyknięty jednym z największych wydarzeń kalifornijskiej imprezy.

Dotychczas swój udział na Coke Live Music Festivalu potwierdzili: Kid Cudi, You Me at Six, White Lies, The Kooks oraz Interpol.

Coke Live Music Festival, 19-20 sierpnia, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Bilety: 200 zł karnet, 125 zł bilet jednodniowy