Matthew Perry znowu próbuje

Od czasu Przyjaciół Matthew Perry nie potrafi znaleźć sobie w miarę stałego miejsca w showbiznesie. Aktor miota się między nie najlepszymi filmami, krótkimi występami gościnnymi i kasowanymi błyskawicznie serialami. Czy wreszcie jego zła passa się skończy?

Matthew Perry podbił serca widzów rolą Chandlera w Przyjaciołach. Na ekranie był przezabawny i uroczy, mimo że sam aktor zmagał się z rozmaitymi poważnymi osobistymi problemami. Jeszcze w czasach Przyjaciół jego kariera wydawała się rozwijać na wielu frontach. Zagrał w dwóch częściach Jak ugryźć 10 milionów?, w których partnerował mu Bruce Willis. Matthew Perry pojawił się też w Ally McBeal czy Prezydenckim pokerze.

 

Po zakończeniu przed ośmiu laty kultowej produkcji Matthew Perry starał się nadal grać. Niestety, jego filmografia powiększyła się zaledwie o pięć filmów pełnometrażowych, dwa krótkie metraże, dubbing w grze video, trzy występy gościnne w serialach i dwie serialowe klapy, w których aktor zagrał główne role.

 

Jeszcze w 2004 roku serialowy Chandler zdecydował się na debiut reżyserski i wyreżyserował jeden odcinek Scrubs, w którym także zagrał. Dwa lata później pojawił się w głównej roli w filmie telewizyjnym stacji TNT, The Ron Clark Story. Za swoją kreację dostał nominacje do Emmy i Złotego Globu.

 

Kolejne lata kariery Matthew Perry'ego były już mniej udane. Najpierw jego film Numb nie doczekał się kinowej premiery i został wydany tylko na DVD. Później po pierwszym sezonie został skasowany serial Aarona Sorkina Studio 60 on the Sunset Strip, w którym Perry zagrał jedną z głównych ról. Mimo zaledwie 22 odcinków produkcji udało się zdobyć nominację do Złotego Globu i nagrodę Emmy.

 

W rok po zakończeniu Studio 60 Matthew Perry próbował ponownie wrócić do telewizji z serialem The End of Steve, ale skończyło się na pilocie przerobionym na film telewizyjny. Filmem kinowym, który na chwilę przypomniał o Matthew Perrym był 17 Again (2009), w którym aktor wcielił się w starszą wersję Zacka Efrona.

 

Dopiero w 2011 roku serialowy Chandler znowu pojawił się w telewizji. Aktor wystąpił gościnnie w Childrens Hospital. Później próbował na nowo podbić serca widzów główną rolą w serialu Mr. Sunshine. Skończyło się niestety na zaledwie 13 odcinkach produkcji. Ostatnio aktora można było zobaczyć w The Good Wife, gdzie pojawił się gościnnie jako Mike Kresteva.

 

Kilka dni temu stacja NBC, w która emitowała Przyjaciół, potwierdziła, że zamówiła 13 odcinków nowego serialu z Matthew Perrym pt. Go On. Nad sitcomem opowiadającym o dziennikarzu sportowym, który próbuje pozbierać się po śmierci żony, w czym pomaga mu jego nietypowa grupa wsparcia, czuwa showrunner Friends Scott Silveri. Czy ponowna współpraca z człowiekiem, który współtworzył największy sukces w karierze aktora, pozwoli mu powrócić na dłużej?

 

Go On jesienią w NBC.

 

ZOBACZ TEŻ:

Przyjaciele mogli wyglądać zupełnie inaczej!

QUIZ - jak dobrze znasz związek Rossa i Rachel z serialu Przyjaciele?

Najlepsze gościnne występy w serialu Przyjaciele