"To był prawdziwy poligon". Pierwsze odcinki polskiej "Misji Afganistan" dostępne dla wszystkich

"Misja Afganistan", którego bohaterami są żołnierze stacjonujący w Afganistanie, zadebiutuje na antenie CANAL+ w telewizji w październiku. To kolejny, po "Krew z krwi", polski serial realizowany przez CANAL+. W rolach głównych występują m.in. Paweł Małaszyński i Ilona Ostrowska. Pierwsze dwa odcinki serialu będą odkodowane.
Serial przedstawia pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji, jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Pierwsze dwa odcinki "Misji Afganistan" będą mogli obejrzeć nie tylko abonenci, którzy mają wykupiony CANAL+. Będą dostępne zarówno w telewizji, jak i w sieci.

Aktorzy na poligonie

To pierwszy polski serial, który opowiada o działaniach wojska, które są prowadzone współcześnie. Akcja toczy się wokół II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Aktorzy, którzy zagrali żołnierzy służących w afgańskiej bazie, przeszli szkolenie wojskowe, które miało pomóc im wcielić się w powierzone im role.- Szkolenie to był przedsmak tego, co zastaliśmy na planie - mówi Paweł Małaszyński. - Szkolili nas żołnierze z Wesołej, którzy byli na misjach. - To był prawdziwy poligon i otaczali nas prawdziwi żołnierze. Nikt się z nami specjalnie nie patyczkował, ale też dzięki temu, miałem okazję obserwować zawodowych żołnierzy, podpatrywać ich i uczyć się od nich - opowiada z kolei Eryk Lubos, który w serialu zagra sierżanta Stefana "Zbója" Zienteckiego - Nam aktorom było ciężko, a co dopiero żołnierzom w prawdziwych akcjach, którzy nie zdejmują kostiumu, nie schodzą z planu po kilku godzinach i nie wracają do domów - dodaje.

Jak w Afganistanie

Realizacja zdjęć do "Misja Afganistan" trwała 80 dni (od kwietnia do połowy września), ale przygotowania do nich zaczęły się kilka miesięcy wcześniej - pierwszy "testowy' odcinek powstał zresztą jeszcze w 2011 roku. Reżyserem "Misji Afganistan" jest Maciej Dejczer, natomiast za scenariusz odpowiadają Jan Pawlicki i Marek Kreutz.

Twórcom zależało na jak największym realizmie, choć zdjęcia nie były kręcone w Afganistanie, a w Polsce. - Cały sprzęt wojskowy: transportery, rosomaki, jakie zostały użyte w serialu, są takie, jakich używamy w Afganistanie. Również sceneria, która została przygotowana na potrzeby filmu na poligonie w Świętoszowie, również bardzo realistycznie odzwierciedla typowe zabudowania, kalaty, jakie są w Afganistanie, w strefie, w której operują Polscy żołnierze- powiedział Major Szczepan Głuszczak, z 11.Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, jeden z konsultantów.Z okazji premiery zaplanowanej na 14 października o 22:00 stacja zdecydowała się na odkodowanie sygnału na cały dzień i udostępnienie go zarówno abonentom CYFRY+ jak i sieciom kablowym. W internecie serial będzie dostępny poprzez serwis cyfraplusonline.pl, pierwsze dwa odcinki również dla abonentów nie posiadających dostępu do oferty CANAL+.

Więcej o:
Komentarze (46)
"To był prawdziwy poligon". Pierwsze odcinki polskiej "Misji Afganistan" dostępne dla wszystkich
Zaloguj się
 • Gość: martin

  Oceniono 70 razy 44

  Te same twarze,dzis ogladam pana Malaszynskiego jast wojskowym jutro lekarzem a pojutrze adwokatem... Nie no ludzie bez przesady
  czy sa w Polsce inni aktorzy??????

 • Gość: gość

  Oceniono 76 razy 40

  Może kiedyś producenci w Polsce zrozumieją, że sukcesem jest nakręcenie serialu bez Pawła Małaszyńskiego, Piotra Adamczyka i innych Kotów. Im już dziękujemy, znamy ich. Są słabi, ograni, przewidywalni, monotonni, błędnie utwierdzeni o własnej wielkości, nie wnoszą świeżości, zaskoczenia, niczego ciekawego, niczego co warte byłoby poświecenia czasu przed telewizorem.

 • aniah88

  Oceniono 34 razy 22

  A ja nie rozumiem tego najeżdżania na Małaszyńskiego. Dobry aktor, również teatralny, skończył akademię i wydaje się mieć sporo dystansu do siebie. Drewniany na pewno nie jest, a w pierwszym Oficerze zagrał genialnie. Mam wrażenie, że większość wie tylko że zagrał w Magdzie M. i najeżdża się na niego dla zasady.

 • Gość: tupkal

  Oceniono 22 razy 10

  "Twórcom zależało na jak największym realizmie, choć zdjęcia nie były kręcone w Afganistanie, a w Polsce" ..... tzw. realizm polskiej telenoweli! Chyba już wolałem socrealizm!!!

 • Gość: pisz pan hiszpan

  Oceniono 8 razy 8

  Czy również w kolejnej produkcji made in PL dżwięk będzie tylko dla nietoperzy? Vide Krew z krwi czy Paradoks , czy normalni widzowie usłyszą cokolwiek oprócz natrętnej muzyki tłumiącej każdą wypowiedzianą kwestię?

 • Gość: gdynia

  Oceniono 14 razy 8

  same trrole internetowe tu sa??? dobrego aktora chce kazdy producent filmu najlepsi graja same dobre seriale i filmy a malaszynski pasuje do kazdej roli.

 • Gość: olo.

  Oceniono 4 razy 4

  Panie Pawle Małaszyński co oni mogą ku**a wiedzieć o zabijaniu!

 • Gość: no4nwo

  Oceniono 20 razy 4

  Poza tym czym ma być ten serial? Gloryfikacją udziału polski w obcej wojnie, za pieniądze polskich podatników?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX