Najwięcej widzów ma "Siła wyższa". Jak radzą sobie inne nowe polskie seriale?

Chociaż "Siła wyższa" nie zbiera najlepszych recenzji, serial TVP1 cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. To najchętniej oglądana polska serialowa nowość w jesiennej ramówce wśród propozycji największych polskich stacji.
Pierwsze odcinki "Siły wyższej" oglądało średnio prawie 3,8 mln widzów. Serial twórców "Rancza", który opowiada o zderzeniu światów katolickich zakonników i buddystów, jest pokazywany na antenie TVP1 w niedziele o 20:20, w jednym z najlepszych czasów antenowych. Taki poziom oglądalności pozwala telewizyjnej Jedynce pokonać w tym paśmie konkurencję.

Lepiej niż przed rokiem

Jak informuje portal Witualnemedia.pl, to lepszy wynik niż udało się osiągnąć rok wcześniej serialowi "Życie nad rozlewiskiem", choć szefowie TVP1 mogą czuć niedosyt, jeśli spojrzą na wyniki w grupie komercyjnej, ważnej dla reklamodawców (tu "Siła wyższa" zajmuje dopiero trzecie miejsce za TVN i Polsatem).Chociaż po premierze "Siły wyższej" pojawiło się wiele głosów krytykujących sytuację, w której na antenie publicznej telewizji debiutuje kolejny serial traktujący o duchowości, wielu widzów najwyraźniej ta tematyka ciągle przyciąga przed telewizory. A jaką popularnością cieszą się inne produkcje, debiutujące przed kilkoma tygodniami?

Lekarze bezkonkurencyjni...

Nowa propozycja TVN przyciąga przed telewizory w poniedziałki wieczorem o 21:30 średnio nieco ponad 3 mln widzów. Każdy z trzech kolejnych odcinków cieszył się większą popularnością niż poprzedni.Dzięki "Lekarzom", w których w głównych rolach występują Magdalena Różczka oraz Paweł Małaszyński, TVN zostawia w tyle programy nadawane w tym czasie na antenie innych stacji telewizyjnych. W następnych odcinkach widzowie poznają m.in. bohaterkę graną przez Agnieszkę Więdłochę.

... bardzo dobre "Przyjaciółki"...

Pół miliona widzów mniej niż historie pracowników i pacjentów toruńskiego szpitala wybiera "Przyjaciółki". Serial Polsatu z Małgorzatą Sochą, Anitą Sokołowską, Joanną Liszowską i Magdaleną Stużyńską także wypada najlepiej wśród konkurencji w czwartki o 22:05 i jest chętniej oglądany niż ostatnia seria "Szpilek na Giewoncie", produkcji, którą zastąpił w ramówce."Przyjaciółki", opowieść o czterech kobietach, które razem chodziły do liceum i po latach pomagają sobie w różnych życiowych sytuacjach, to produkcja Akson Studio, odpowiedzialnego również za cieszący się dużą sympatią widzów "Hotel 52", który razem z tą nowością tworzy czwartkowe pasmo serialowe Polsatu.

... a na końcu Linda

Zdecydowanie najgorzej wypada "Paradoks" - kryminalny serial z Bogusławem Lindą w roli głównej, którego twórcy zapowiadali, że inspirują się mrocznymi skandynawskimi produkcjami. W trzy kolejne czwartki września o 21:10 telewizyjną Dwójkę wybierało średnio zaledwie 1,4 mln osób. W dodatku oglądalność spada z odcinka na odcinek."Paradoks" przegrywa zarówno z propozycjami "siostrzanej" Jedynki, jak i programami prezentowanymi w tym czasie przez dwóch największych prywatnych nadawców (na Polsacie można oglądać "Hotel 52", a TVN pokazuje m.in. "Kuchenne rewolucje").

Jeśli tak dalej pójdzie, nowy serial Bogusława Lindy podzieli los "Ratowników". Poprzedni tytuł, w którym aktora można było oglądać na antenie telewizji publicznej zniknął z ramówki po pierwszej serii.

Więcej o:
Komentarze (55)
Najwięcej widzów ma "Siła wyższa". Jak radzą sobie inne nowe polskie seriale?
Zaloguj się
 • Gość: momy

  Oceniono 54 razy 44

  Jeszcze oglądam "Siłę wyższą", by się móc wypowiedzieć, ale na razie wnioski są smutne: aktorzy robią co mogą, ale słabego scenariusza i dialogów nic nie uratuje: schematyczne, stereotypowe, przewidywalne do bólu, łopatologiczne, operujące wyświechtanymi banałami.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 50 razy 34

  Gimnazjum salezjanskie podnioslo ogladalnosc. Kazdy czeka za scena z kolankiem i smietanka :)

 • Gość: zakochana.w.nim

  Oceniono 36 razy 22

  Nie wiem kto ogląda tę "Siłę wyższą" próbowałam dwa razy i za każdym razem poległam, przełączając program. Serial jest po prostu żenujący. Lekarzy też zdecydowanie wolę tych z Leśnej Góry. Co do Lindy, to właśnie szkoda, że "Ratownicy" nie przetrwali. Najwyraźniej ludzie wolą pasć się odmóżdżonymi produkcjami typu Klan, Rodzinka.pl, Barwami szczęścia i innymi , których chwalebnie nie pamiętam.

 • Gość: podpisz mnie

  Oceniono 23 razy 15

  Problem wciąż leży niestety w estetyce telewizyjnej i pojęciami hit, czy kit nie ma co operować. Prawda jest taka, że w zasadzie jedynie ten "Paradoks" miał szansę być czymś ciekawym i poniekąd nawet jest. Niestety nie jest to rodzaj filmu, który jakkolwiek nie byłby super zyskałby dużą oglądalność. Paradoksalnie jest temu winna stylistyka i nastrój serialu, który jest też jego atutem. Trudno znaleźć widać było twórcom złoty środek, aby zainteresować przeciętnego widza. Wadą jest nieczytelna zasada scenariusza, bo wolałbym, aby jedna, czy dwie sprawy ciągnęły się przez kilka odcinków. Wówczas może chciałbym dalej się dowiedzieć fabuły. Ja śledzić serialu nie będę, bo nie oglądam często w ogóle tv, ale z ciekawości akurat to i "lekarzy" wa odcinki widziałem. Ten drugi wydaje się być potencjalnie najsilniejszy komercyjnie, ale zarówno w realizacji, jak i scenariuszu (szczególnie konstrukcji postaci) jest tak mdły,że to zupełnie coś, co mnie nie pociąga.

 • Gość: qwertyuio

  Oceniono 17 razy 13

  Siłą Wyższa jak z amerykańskiego poradnika. Ten sam kaliber mądrości.

 • robert_wwa

  Oceniono 15 razy 11

  Bo gusta widzów są raczej na niskim poziomie. Gniot to gniot ale w końcu serial to oglądam. Cóż poradzić.

 • mb.birch87

  Oceniono 20 razy 8

  Myślałam, że chociaż Linda obroni honor współczesnych polskich seriali ale niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - stacje w pogoni za kasą serwują nam telewizyjną papkę. Ani to smaczne ani pożywne.

  kinorzeczyznalezionych.blogspot.com/

 • Gość: edek

  Oceniono 9 razy 7

  Paradoks - świetne historie dobrze opisane, super zdjęcia i przede wszystkim klimat. No i troszkę trzeba pomysleć przy tym filmie.
  Ot wszystko.

 • Gość: henryksz58

  Oceniono 7 razy 7

  Jeżeli ta SIŁA WYŻSZA to coś wartego oglądania, to ja jestem chyba raczej poważnie niedowidzący. Czekałem i czekałem i stwierdziłem, że juz sie nie doczekam. TO CHAŁA!!! Scenariusz jest tak słaby, że trudno nawet mowić o jakiejkolwiek akcji tego filmu... NIC SIE NIE DZIEJE - oto motto przewodnie. Zatrudniono wielu powaznych aktorów ale ONI MUSZĄ COŚ MÓWIĆ I ROBIĆ! Tymczasem każe im sie robić... DURNE MINY!!! JA zdjąlbym z anteny ten nieudany serial chocby i zaraz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX