Frank Poole wraca do życia. Będzie ciąg dalszy filmu "2001: Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka. W telewizji

Ridley Scott wyprodukuje miniserial, który będzie kontynuacją filmu Stanleya Kubricka. Nowa produkcja ma być zatytułowana "3001: The Final Odyssey" i będzie adaptacją powieści Arthura C. Clarke'a wydanej w 1997 roku (pod tym samym tytułem).
Bohaterem najprawdopodobniej będzie Frank Poole, który został wyrzucony w kosmiczną przestrzeń przez komputer HAL-9000 w "2001: Odyseja kosmiczna". Przez tysiąc lat dryfował zamrożony w kosmosie, a teraz wraca do życia, w zupełnie innej rzeczywistości.

Ridley Scott, reżyser takich klasycznych filmów sci-fi jak "Łowca androidów" i "Obcy - 8. Pasażer Nostromo", będzie producentem wykonawczym "3001: The Final Odyssey". - Zawsze byłem fanem niesamowitej twórczości Clarke'a i, oczywiście, jej filmowej adaptacji nakręconej przez Kubricka. Jestem podekscytowany, że mogę je przybliżyć publiczności i być kontynuatorem wspaniałej tradycji kina, na którą ta historia I jej twórcy zasługują - mówi o swoim udziale w projekcie.

"3001: The Final Odyssey" jest czwartą (i ostatnią) częścią cyklu Clarke'a. Pierwsza została zekranizowana przez Stanleya Kubricka w 1968 roku i została okrzyknięta jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, filmem science-fiction w historii kina. Produkcja została wyróżniona Oscarem za efekty specjalne. W tym roku, po 46 latach od premiery, Brytyjski Instytut Filmowy pokazał nowy zwiastun filmu:Filmowej wersji doczekała się także "2010: Odyssey Two" - można było ją oglądać po raz pierwszy na ekranie w 1984 roku. Film Petera Hyamsa zdobył pięć nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Filmowcy byli także zainteresowani adaptacją trzeciej książki z serii: "2061: Odyssey Three", wydanej w 1987 roku, ale ten pomysł nie został zrealizowany.

Za scenariusz miniserialu, który będzie opowiadał koniec tej historii ma odpowiadać Stuart Beattie, który wcześniej pracował m.in. nad "Piratami z Karaibów". Telewizyjna premiera "3001:The Final Odyssey" na amerykańskim kanale Syfy jest zaplanowana na przyszły rok.

Więcej o:
Komentarze (12)
Frank Poole wraca do życia. Będzie ciąg dalszy filmu "2001: Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka. W telewizji
Zaloguj się
 • blasphemy

  Oceniono 18 razy 12

  "The Final Oddysey"? Tak właśnie pisane? A może jednak "Odyssey"? .... ech, gimbaza w ataku.

 • ignatz

  Oceniono 10 razy 4

  Żeby mu tylko poszło lepiej niż z "Prometeuszem" (tam też był producentem, przypominam)

 • gerdi223

  Oceniono 4 razy 4

  Niestety Ridley Scott będzie producentem wykonawczym a nie reżyserem, nie ma co się podniecać.

 • wolny-analityk

  Oceniono 9 razy 3

  Ha ha ha, Kontynuacja Odysei jako serial telewizyjny. Brzmi jak próba wprowadzenia do menu McDonalda dziczyzny z truflami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX