Martyna Wojciechowska z nagrodą w Monte Carlo. Statuetka za dokument "Ludzie duchy"

"Jestem więcej niż szczęśliwa" - komentuje wyróżnienie, które otrzymał dokument "Ludzie Duchy" Martyna Wojciechowska. Film jej i Marka Kłosowicza został nagrodzony podczas 55. Międzynarodowego Festiwalu Produkcji Telewizyjnej w Monte Carlo.
Dokument "Ludzie duchy" opowiada historię albinosów z Tanzanii, którzy są zwierzyną łowną dla ludzi wierzących w magiczną moc chorych na bielactwo. - To niesamowite być tu i odbierać nagrodę, przede wszystkim dlatego, że dzięki temu mam możliwość podjąć niezwykle ważny dla mnie temat w imieniu głównej bohaterki - siedemnastoletniej Kabuli i albinosów z Tanzanii oraz Afryki Wschodniej. Odkąd usłyszałam o tym problemie i zobaczyłam na własne oczy postanowiłam, że muszę go nagłośnić, co właśnie czynię - mówi Wojciechowska.

- Dzisiaj jest jeden z tych dni, kiedy czuję, że moja praca naprawdę ma znaczenie i małymi krokami może wpływać na losy ludzi. Przez ostatnie siedem lat podróżuję po świecie, zrealizowałam ponad 50 odcinków serii dokumentalnej "Kobieta na krańcu świata". Poznałam wiele niesamowitych, inspirujących i silnych kobiet, takich jak Kabula i opowiedziałam ich historię. Ale film "Ludzie Duchy" jest wyjątkowy, między innymi z powodu tej nagrody - dodaje. Dziennikarka podzieliła się także radością oraz zdjęciem ze statuetką z internautami, którzy śledzą jej profil na Facebooku.

Aaaaaaaaaaaaaale wspaniały wieczór! Dziękuję Wam za wsparcie i wiarę we mnie :-) Wracam z główną nagrodą w kategorii...

Posted by Martyna Wojciechowska on 18 czerwca 2015


Spośród kilkuset nadesłanych filmów, najpierw jury festiwalu telewizyjnego w Monte Carlo wybrało pięć do głównego konkursu, a 18 czerwca 2015 roku wybrano zwycięzcę. W kategorii "Dokumentów dotyczących spraw bieżących" nominowane były także produkcje telewizyjne z Kataru, Belgii, Szwecji i Hong Kongu.

Pomysł na film "Ludzie duchy" zrodził się, gdy Wojciechowska wraz z innymi członkami ekipy wyjechała do Tanzanii w lipcu 2014 roku, aby zrealizować jeden z odcinków programu "Kobieta na krańcu świata" dla telewizji TVN. Po nagraniu podjęto decyzję o realizacji 45-minutowego filmu dokumentalnego.Według Światowej Organizacji Zdrowia w Tanzanii żyje ok. 300 tys. osób chorych na bielactwo. W kraju tym wierzy się, że albinosi mają magiczną moc, a eliksir przygotowany z części ciała zapewniają szczęście i dobrobyt.

Festiwal telewizyjny w Monte Carlo to impreza poświęcona produkcjom TV, która odbywa się w Monako od 1961 roku.

Więcej o:
Komentarze (7)
Martyna Wojciechowska z nagrodą w Monte Carlo. Statuetka za dokument "Ludzie duchy"
Zaloguj się
 • frankyy

  Oceniono 54 razy 46

  Gratulacje!

 • nieparafianin

  Oceniono 49 razy 29

  Martynko ! Jesteś nie tylko Piękną Kobietą, ale również Wspaniałą ! Ten problem bielactwa w tej części świata jest znany od bardzo dawna (może, to my europejczycy jesteśmy ich odgałęzieniem?). Od kilku lat w miarę regularnie przeglądam internet i nigdzie nie spotkałem się ze stanowiskiem Watykanu, który by te traktowanie bielactwa nagłośnił i potępił, co w moim odczuciu jest skandaliczne. W naszym kraju walczy się o zarodki, a nie wypowiada się o mordowaniu ludzi żyjących w realistycznej rzeczywistości. Czyżby nie byli katolikami, a tym samym Watykanu ICH LOS JUŻ NIE OBCHODZIŁ? Dziwne to jest zaiste. A tak poza tym MARTYNKO, TO DUŻO UŚMIECHU, ZDROWIA, ZADOWOLENIA, SATYSFAKCJI W KAŻDEJ SYTUACJI, POWODZENIA !!!

 • dj.80

  Oceniono 30 razy 22

  Chyba jedna z niewielu postaci z TV, która kiepsko zaczynała, a idzie w naprawdę dobrą stronę. Polecam ten odcinek, naprawdę przejmujący. Ciężko było mi uwierzyć, że takie sytuacje mają miejsce w XXI wieku.
  Gratuluję i powodzenia.

 • kaminmal

  Oceniono 32 razy 20

  Lubię ją za jej wierność swoim celom życiowym i za to, że ma w głębokim poważaniu co niej piszą i mówią. Żałuję, że taka nie byłam.

 • mr.powers

  Oceniono 35 razy -29

  A co u coreczki slychac? Poznaje jeszcze Pania?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX