Po 11 września wycięli tę scenę z "Przyjaciół". Teraz robi furorę w sieci [WIDEO]

Od premiery ostatniego odcinka "Przyjaciół" minęło 11 lat, ale serial ma ciągle wiernych fanów. Hitem internetu w ostatnich godzinach jest scena wycięta z jednego z odcinków ósmego sezonu. Twórcy zdecydowali się ją usunąć po atakach na World Trade Center 11 września 2001 roku.
Akcja wyciętego wątku rozgrywa się na lotnisku, gdzie Monika (Courteney Cox) i Chandler (Matthew Perry) pojawili się, by polecieć w podróż poślubną. Podczas kontroli Chandler zauważa znak zabraniający żartowania na temat posiadania bomby i - oczywiście - nie może się powstrzymać od dowcipu na ten temat.Emisja odcinka "The One Where Rachel Tells Ross", z którego pochodzą te fragmenty, była zaplanowana na dwa tygodnie po atakach terrorystycznych z 11 września. Producenci ze względu na tragedię zdecydowali się wprowadzić zmiany w scenariuszu i część odcinka nakręcić raz jeszcze. Klip z wyciętymi scenami pojawił się w sieci już w 2007 roku, ale dopiero teraz zrobiło się o nim głośno.

Warto zauważyć, że twórcy "Przyjaciół" nie tylko w ten sposób zareagowali na wydarzenia z 11 września 2001 roku. Historia szóstki przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku to serial komediowy, więc nie znalazły się w nim bezpośrednie nawiązania do ataków, ale w pierwszym odcinku ósmej serii na końcu umieścili planszę, dedykującą go mieszkańcom miasta.

Joey i Rachel pojawiali się później w bluzkach z logo nowojorskiej straży pożarnej, która udzielała pomocy rannym i pomagała dotrzeć do ciał ofiar w WTC, a na tablicy zawieszonej w mieszkaniu Joeya i Chandlera widoczna była narysowana panorama miasta z podpisem FDNY (Fire Department, City of New York).Znasz "Przyjaciół"? Rozwiąż ekstremalny quiz >>Więcej o:
Komentarze (19)
Po 11 września wycięli tę scenę z "Przyjaciół". Teraz robi furorę w sieci [WIDEO]
Zaloguj się
 • weredyk_pl

  Oceniono 61 razy 47

  News godny pierwszej strony.

 • maaac

  Oceniono 31 razy 25

  U nas było to samo. W filmie "Zmiennicy" była scena łapania paliwa nad Lasem Kabackim zrzucanego przez samolot, który z jakiegoś powodu musiał się go pozbyć (zwykle awaria). Wycięto ją po tym jak w lesie Kabackim tuz przed emisja rozbił się Ił LOTu Tadeusz Kościuszko
  pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_w_Lesie_Kabackim

 • ala_kk

  Oceniono 51 razy 19

  Przeciez to zadna nowosc, scena jest pokazana w wersji uncut wydanej lata temu.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 43 razy 11

  Wow, a w Polsce nosi się t-shirty z napisem "Najbrzydsza Polska Dziennikarka", a wczoraj widziałem młokosa z koszulką "ChWDP" ;)

 • jestem_dziwny

  Oceniono 9 razy 9

  już nie pamiętam czy to było przed czy po 1109, odprawiam się z córą na lotnisku, standardowe pytanie "czy nie mam jakiś środków zabronionych" i laska pokazuje na listę. No to jadę po kolei - pistolet - nie mam, nożyczki - nie mam.... ja się uśmiechałem bo wydawało mi sie zabawne, a laska - prosze przejść do odprawy przy stanowisku..... do dokładnego prześwietlenia bagaży. No to już nie żartuję na lotnisku.

 • chasingcars

  Oceniono 18 razy 2

  Też mam podobną, tylko z napisem "Duda uczyni cuda, gdy skropi "wodą święconą", ciemnotę prostego luda". Oczywiście zrobiona na specjalne zamówienie, przed koronacją króla-lula (czyt. przed 6 sierpnia), bo po koronacji nie chcą już mi drukować napisów. Z oświadczenia jakie mi przysłali wnioskuję, że się boją. Ich prawo. Na szczęście mapa geograficzna świata robi duże wrażenie. Bo jak nie w IV RP, to gdzie indziej.

 • uwagapolicja3

  Oceniono 3 razy 1

  To się nazywa szybka reakcja. Emisja miała być dwa tygodnie po zamachu a oni już scenę zmienili.

 • basia799

  Oceniono 5 razy 1

  taa... co to są za brednie i jeszcze w dziale "kultura", tyle osób już wam na fb pisało, że nie w 2007, ale scenę opublikowano o wiele wcześniej i już dawno budziła wielkie zainteresowanie, dlaczego niby teraz akurat miałoby się o niej zrobić głośno? jest jakaś tego przyczyna droga gimbazo? ano nie ma. bo i tematu nie ma. artykuł całkowicie wymyślony.

 • kozomuflon

  Oceniono 10 razy -2

  Też jestem z Giżycka. Weź nie rób obciachu, bo ludzie pomyślą, że to miasto imbecyli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX