"Belfer" - wreszcie są pierwsze szczegóły serialu z Maciejem Stuhrem w roli głównej

Tytuł: "Belfer", 10 odcinków, w roli głównej Maciej Stuhr. Reżyseruje Łukasz Palkowski, ten od "Bogów", a za scenariusz odpowiadają Jakub Żulczyk i Monika Powalisz. Do tej pory właściwie tylko tyle wiedzieliśmy na temat serialu Canal+. Teraz producenci zdradzili szczegóły fabuły.
Zapowiedź też nie zdradza wiele, sporo tu tajemnic: "Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam".

Bardzo tajemniczy "Belfer"

- W historii belfra nic nie jest takie, jakim się wydaje. Nie wiadomo, dlaczego grana przeze mnie postać angażuje się w śledztwo. Nie wiadomo, komu mogłoby zależeć na śmierci licealistki. Każdy skrywa tajemnicę. Każdy jest podejrzany, a tropy urywają się jeden po drugim - mówi Maciej Stuhr, który wciela się w Pawła Zawadzkiego. Obok niego w serialu wystąpią m.in. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat oraz Józef Pawłowski. Mają grać mieszkańców miasteczka Dobrowice - miejsca akcji serialu.

Scenarzyści, dramatopisarka Monika Powalisz i pisarz Jakub Żulczyk, pracowali nad "Belfrem" kilka lat. Natomiast kilka miesięcy temu, pytani o to, na czym polega wyjątkowość produkcji, odpowiadali: "Przede wszystkim chyba na fajnym pomyśle wyjściowym". Wtedy wiadomo było już, że powstanie 10 odcinków. - Liczba odcinków nie jest przypadkowa i ma związek z fabułą. Każdy odkrywa nowe, zaskakujące fakty, a widzowie do końca będą trzymani w niepewności - mówi teraz Powalisz. - Niech najlepszą rekomendacją będzie fakt, że nas samych wciągnęła ta historia - dodaje. - Mnie osobiście podczas pracy nad scenariuszem "Belfra" fascynował fakt, że każdy ma swoje mroczne sekrety - dopowiada Żulczyk.


Kadr z serialu "Belfer", fot. CANAL+ fot. Robert Pałka

To, jak ważne w "Belfrze" są tajemnice, podkreśla także reżyser Łukasz Palkowski, który ma na koncie świetnie przyjętych przez krytyków i publiczność "Bogów" z Tomaszem Kotem w roli głównej. Zdradził, że pewnych elementów scenariusza nie poznała nawet większa część ekipy pracującej nad serialem. - Z premedytacją podjęliśmy decyzję o utajnieniu ostatniego odcinka. Zakończenie jest utrzymywane w tajemnicy nawet przed osobami biorącymi udział w powstawaniu serialu. To sprawia, że aktorzy na planie są dodatkowo zaintrygowani fabułą. Gwarantuję, że zakończenie będzie szokiem. Dla wszystkich - zapowiada Palkowski.

Czy rzeczywiście tak będzie? Dowiemy się w przyszłym roku. Premiera "Belfra" jest zaplanowana na październik 2016 roku. Serial Palkowskiego będzie kolejnym już polskim tytułem produkowanym dla Canal+. Wcześniej widzowie mogli oglądać "Krew z krwi" z Agatą Kuleszą i wojenną "Misję: Afganistan", w której wystąpili m.in. Paweł Małaszyński oraz Ilona Ostrowska.

Przeczytaj pełne humoru felietony Macieja Stuhra "W krzywym zwierciadle" >>Więcej o:
Komentarze (18)
"Belfer" - wreszcie są pierwsze szczegóły serialu z Maciejem Stuhrem w roli głównej
Zaloguj się
 • primo5

  Oceniono 19 razy 7

  Scenariusz do...kosza
  jak to u nas...
  albo ksiądz na rowerze rozwiązuje zagadki albo jakis nauczyciel....
  ja pierniczę...
  zapłakać

 • poatyzator

  Oceniono 8 razy 2

  Sthur za swoje plucie na Polaków, zawsze może liczyć na Czerską. Casus Grossa.

 • hkarper

  Oceniono 9 razy 1

  resortowi od film koryta sie nie odspawaja...pokoleniami........hurrrrah...tzn....... torah!

 • onduma

  Oceniono 2 razy 0

  Na pewno Stura ogladal nie bede. Tak jak nie czytam ksazek Gross( zreszta czytac mozna dla celow poznawczych wazne by nie kupowac )

 • protoplasta.nadczempionow

  Oceniono 1 raz -1

  HEHE, BEZMOZGI...

 • antypopis2

  Oceniono 11 razy -1

  To w tym filmie Polacy pod Cedynią będą przywiązywali żydowskie dzieci do tarcz?

 • adamlotto

  Oceniono 13 razy -5

  antypolak

 • bialyrasizm

  Oceniono 70 razy -26

  Zdradzę szczegóły zakończenia serialu [SPOILER] :
  Zabójcy dziewczyny (która okazała się Żydówką) to typowi polscy antysemici, którzy przywiązywali dzieci do tarcz pod Cedynią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX