Powstanie serial "Zabójcza broń". Biły się o niego dwie stacje TV, znamy zwycięzcę

O prawa do stworzenia serialu "Zabójcza broń" walczyły dwie amerykańskie stacje telewizyjne - Fox i NBC. Zwycięsko z tej potyczki wyszła ta pierwsza i to właśnie dla niej powstanie nowa produkcja.
Autorem scenariusza pilotażowego odcinka, napisanego dla kanału Fox, jest Matt Miller ("Forever", "Chuck"). Producentami wykonawczymi są Jennifer Gwartz oraz Dan Lin ("LEGO Przygoda", "Sherlock Holmes"). Miller i Lin pracowali razem przy "Forever", jednak serial zniknął z anteny po jednym sezonie. Oryginalni producenci "Zabójczej broni" nie będą zaangażowani w tworzenie nowej wersji, jednak jak nieoficjalnie informuje "The Hollywood Reporter", twórcy dali zielone światło na reboot.

"Zabójcza broń" pojawiła się w kinach w 1987 roku i zarobiła 120 milionów dolarów na całym świecie. Powstały trzy sequele, które łącznie przyniosły dochód w wysokości 835 milionów dolarów. Niedawno informowaliśmy o powrocie "Drużyny A" oraz nowej wersji "MacGyvera". Lata 80. stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla telewizyjnych twórców. Jesteśmy ciekawi, kto zostanie zaangażowany do ról Martina Riggsa i Rogera Murtaugha.Więcej o:
Komentarze (3)
Powstanie serial "Zabójcza broń". Biły się o niego dwie stacje TV, znamy zwycięzcę
Zaloguj się
 • ulanzalasem

  Oceniono 15 razy 15

  Zabójcza broń tylko z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem! :P To nie był typowy film sensacyjny, zagrało sporo - klimat tamtych lat, kontrast bohaterów, komedia...ale śmiech trochę bolał, gdzieś tam jakiś temat Wietnamu, próba samobójcza. Nie potrzeba było przesadnych efektów, góry mięśni, kobiecych wdzięków na wierzchu. Film typu np. Szybcy i wściekli 7 to już taka ewolucja w skrajną stronę, upycha się wszystko co się da - i na razie to się sprzeda, ale to produkcja taśmowa. Tak jak gra FIFA co roku albo składanka z najbardziej tandetnymi utworami. Do Zabójczej Broni można wrócić, do nowych taśmowych produkcji po jednym obejrzeniu nie bardzo.

 • Artur Adamski

  Oceniono 11 razy 11

  "W Laosie jak miałem 18 lat zastrzeliłem faceta z kilometra. Z karabinu, przy wietrze. Ośmiu-dziesięciu facetów na świecie dałoby radę..."

 • jpy1

  Oceniono 7 razy 7

  No i świetna muzyka. "...I hard to say it, its propably me..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX