Riley i Haddock: "Koniec z ugładzaniem!". Nadchodzi 3. sezon "Demonów da Vinci", ale najpierw zobacz ten wywiad [TYLKO U NAS]

- Cześć fani "Demonów da Vinci". Nie martwcie się, trzecia seria nadchodzi - zapowiada Tom Riley. Polska premiera 27 października, na kanale FOX.
- Leonardo da Vinci jest drugą najbardziej rozpoznawalną postacią po Jezusie. A tutaj jest wszystko: romans, dramat, mistycyzm, akcja, fantazja - mówi Riley. - Koniec z ugładzaniem - dodaje Laura Haddock. - I bardzo dobrze, bo da Vinci nie był ani trochę ułagodzony. Był ponury, maczał palce w wielu szemranych interesach.

Jeszcze ktoś nie wie, o czym mowa? To na wszelki wypadek: serial Davida S. Goyera, scenarzysty m.in. "Batmana - Początku", jednej z części słynnej Nolanowskiej trylogii, a także "Człowieka ze stali", śledzi "nieopowiedzianą" historię jednego z największych geniuszy świata, w okresie jego burzliwej młodości w renesansowej Florencji. Błyskotliwy i pełen pasji 25-letni da Vinci to artysta, wynalazca, fechmistrz, kochanek, marzyciel i idealista. Jako wolnomyśliciel o niemalże nadludzkim intelekcie i talentach, próbuje żyć w granicach danej mu rzeczywistości i epoki.

Męczący sezon, ale dobrze się spało

Trzeci sezon to już ostatni rozdział opowieści o przygodach Leonarda. W finale serii będzie musiał się zmierzyć z największym wyzwaniem - a przynajmniej tak zapowiadają twórcy. Wśród nich odtwórcy głównych ról Riley i Haddock.

- Nigdy w życiu nie robiłem tak meczących, ale jednocześnie satysfakcjonujących rzeczy na planie - opowiada Riley. - Przynajmniej świetnie mi się potem spało!

Albo jeszcze inaczej: "Otranto rozszarpywane jest przez osmańskich najeźdźców, którzy do walki wykorzystują wynalazki da Vinciego. Aby pokonać tych, którzy starają się zniszczyć wszystko, co kocha, Leonardo musi przełamać wewnętrzne rozterki, dogadać się z dawnymi wrogami oraz naprawić zniszczone przyjaźnie, by wyruszyć na najniebezpieczniejszą misję swojego życia" - czytamy. No to będzie się działo!

Polska premiera 3. sezonu na FOX - 27 października