TVN puszcza "Gwiezdne wojny" i zalicza wpadkę. "Zabiją cię, jeśli..."

Film "Gwiezdne wojny: Mroczne widmo" przez wielu fanów serii jest uznawany za najgorszą część cyklu, a teraz będą mieli kolejny powód do śmiechu oprócz m.in. wkurzającego Jar Jar Binksa. Dał im go lektor TVN, stacji, która wczoraj wieczorem pokazała film.
Nie ma co udawać, końcówka zeszłego roku i początek 2016 należą do "Star Wars". Wszystko przez premierę kinową siódmej części. Stacje telewizyjne też postanowiły na tym zarobić, więc TVN w niedzielny wieczór 3 stycznia pokazał "Mroczne widmo" - chronologicznie pierwszą, choć nakręconą jako czwartą, odsłonę "Gwiezdnych wojen".

Akcja zawiązuje się wokół konfliktu Federacji Handlowej z mieszkańcami planety Naboo, rządzonej przez młodą królową Amidalę. Rycerze Jedi Qui-Gon Jinn i jego uczeń Obi-Wan Kenobi proponują jej ochronę i chcą zabrać ze sobą w podróż, ale królowa postanawia, że nie opuści swoich poddanych. Wtedy pada kolejna kwestia starszego Jedi, czytana przez lektora: "Zabiją cię, jeśli ZGINIESZ". Interesujące, prawda?Po takim tekście chyba nikogo nie dziwi zaniepokojona mina senatora Sio Bibble?


Sio Bibble z lewej - kadr z filmu, fot. print screen z You Tube

Oryginalną wypowiedź Qui-Gon Jinna wypadałoby raczej przetłumaczyć jako "Zabiją cię, jeśli zostaniesz (ang. stay)". Winy lektora nie ma tu pewnie żadnej, bo on najprawdopodobniej przeczytał to, co dostał od tłumacza. No cóż, bywa... niestety (na szczęście?), w sieci takie rzeczy nie giną.

via GIPHYDo przebicia zeszłorocznej wpadki Polsatu z filmem "Życie Pi" trochę punktów jednak naszym zdaniem zabrakło...Więcej o:
Komentarze (85)
TVN puszcza "Gwiezdne wojny" i zalicza wpadkę. "Zabiją cię, jeśli..."
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 89 razy 79

  Gdyby tak TVN zachciało się komentować wpadki na gazeta.pl to by czasu antenowego zabrakło.

 • david321

  Oceniono 69 razy 51

  Trzeba być mega czopem i debilem, aby obwiniać telewizję. Polecam jednak uderzyć w dystrybutora lub studio dubbingowo, lektorskie.

 • fakit.pl

  Oceniono 51 razy 29

  Naprawdę ktoś to ogląda na tvn, gdzie na 2 godziny filmy jest 1 godzina reklam?

 • jacutin

  Oceniono 31 razy 25

  Czego się czepiacie. A Boguś Linda do Ola w Psach: " A kto umarł, ten nie żyje"

 • login12345678

  Oceniono 33 razy 17

  Taka wpadka to pół biedy. Dla mnie większa wpadka to podkładanie dubbingu pod filmy NIE animowane. Ja wiem że są narody które mają jeszcze gorzej, jak Czesi i Niemcy, gdzie dubbingują nawet pornosy, ale zlitujcie się. Ja nie mogę strawić nawet najlepszego filmu z dubbingiem.

 • quentiin

  Oceniono 19 razy 17

  Potwierdzam, w sieci nic nie zginie :)
  facebook.com/blog.q/photos/a.137410602967318.12994.136591249715920/1015729625135407/?type=3&theater

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX