"Z Archiwum X" wrócił. Dawno tak nie czekaliśmy na żaden serial. Mulder i Scully dali radę?

Mulder i Scully znowu razem na małym ekranie! Od premiery ostatniego odcinka "Z Archiwum X" minęło prawie 14 lat, a teraz doczekaliśmy się nowego. Sporo polskich fanów czekało na powrót produkcji w napięciu - z jednej strony to jakby po latach znowu spotkać starych dobrych znajomych, a z drugiej... przecież twórcy mogli to tak bardzo zepsuć.
"I want to believe" (Chcę wierzyć), jedno z głównych haseł promujących "Z Archiwum X", było odmieniane w ciągu ostatnich miesięcy przez wszystkie przypadki. Głównie z nadzieją i/lub obawą, czy nowa odsłona sprosta oczekiwaniom i legendarny serial, którego reputację naruszył szczególnie drugi film kinowy z 2001 roku, będzie miał wysoki poziom i ten szczególny klimat.

Polscy telewidzowie na szczęście nie musieli długo czekać na emisję nowego odcinka - kablowy kanał FOX zaplanował ją 17 godzin po premierze w USA. A czekali bardzo:

Zdania recenzentów, którzy mogli obejrzeć jeden odcinek przed telewizyjną premierą, były podzielone. "Ostatnia scena pierwszego odcinka naprawdę daje nadzieję, że stare dobre >>Z Archiwum X<< wróciło. Ja wierzę" - pisała Marta Górna w "Gazecie Wyborczej". "Tak, pierwszy odcinek jest kiepski, ale nie traćcie nadziei - pisał dziennikarz "Vanity Fair". "To, co nam zaprezentowano, to rozczarowująca godzina, która zmusiła nawet zagorzałego fana (tak, jestem jednym z nich) do rozważenia, czy kontynuacja była warta poświęconego czasu" - zastanawiał się recenzent "The Hollywood Reporter".

Fani i tak wiedzą swoje - trzeba to zobaczyć, żeby ocenić. Tuż przed emisją odcinka emocje były spore. A w trakcie oglądania tylko rosły:

Wygląda na to, że ci, którzy dzielili się wrażeniami w internecie, są raczej zadowoleni:


print screen z profilu kultura.gazeta.pl na Facebooku

A nawet bardzo zadowoleni:

Teraz czekamy na drugi odcinek i... kolejne cztery. Gillian Anderson i David Duchovny wystąpili w sześciu, na razie wszyscy mówią o jednorazowym powrocie, chociaż może liczby zachęcą twórców do nakręcenia kolejnych odcinków? W Stanach premierę pierwszego odcinka obejrzało 13,47 mln widzów, o prawie 1,5 mln osób więcej niż nadany w 1993 roku pierwszy odcinek i ponad 200 tysięcy więcej niż finał 9. serii.

Jak oceniasz powrót Z Archiwum X?
Więcej o:
Komentarze (13)
"Z Archiwum X" wrócił. Dawno tak nie czekaliśmy na żaden serial. Mulder i Scully dali radę?
Zaloguj się
 • white_merry_jane

  Oceniono 40 razy 30

  Bardzo proszę autora tekstu żeby odmienił "Chcę wierzyć" przez wszystkie przypadki.

 • kajetan907

  Oceniono 5 razy 5

  W kolejnym odcinku PIS zleci im zbadanie katastrofy Smoleńskiej.

 • leanne_paul_piper

  Oceniono 7 razy 5

  Moim skromnym zdaniem pierwszy odcinek był całkiem ok. Wiadomo, że oczekiwania były niemożebnie rozbuchane po tych prawie 15 latach przerwy. No i cóż, trochę nam się Mulder i Scully postarzelli (Mulder bardziej), ale najważniejsze że Cancer Man żyje! (po tym, jak go już kilka razy zabili;)). Może Samotni Strzelcy też zmartwychwstaną?;). Ja w każdym razie daję szansę. Zaraz drugi odcinek.

 • runfree

  Oceniono 12 razy 4

  Fantastycznie, że nie zmienili czołówki. Jest kultowa. Pojawiły się też kultowe postacie - i to plus. Natomiast fabuła niestety już nie :( Wróciły wątki spiskowo-kosmiczne, które nie są najwyższych lotów i przez które to właśnie, w pewnym momencie, TXF zniknęło z ekranów... Oglądalność padła.

 • g.marczuk

  0

  A czy w Internecie można gdzieś obejrzeć nowe odcinki? Nie mam tv fox.

  www.portalgazetek.pl

 • warszawiak67

  Oceniono 4 razy 0

  Oglądałem:
  botoks, botoks, botoks...
  aż szkoda....

 • mietekkowalski

  Oceniono 5 razy -1

  Nie ma tej świeżości co kiedyś, ale zawsze to lepsze niż jacyś nowi podrabiani aktorzy udający Muldera i Scully. Tym bardziej, że nie zestarzeli się tak jak np. Ford w ostatniej części Indiany Jonesa.

 • k1harper

  Oceniono 31 razy -17

  widzialem ...szajs

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX