To będzie hit wiosennej ramówki: "Bodo" [5 NAJMOCNIEJSZYCH STRON]

Świeże twarze, piękne stroje i nieprzytłaczający rozmach. "Bodo", nowy serial TVP ma wszystko, żeby wykosić konkurencję. I prawdopodobnie wykosi.
Wszystko co zaśpiewał Eugeniusz Bodo, stawało się szlagierem. Jego piosenki "Całuję twoją dłoń, madame", "Już taki jestem zimny drań" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą" wciąż są popularne. Ale życie gwiazdy przedwojennego polskiego kina skrywa wiele tajemnic. Romanse, zdrady, niewyjaśniona do końca śmierć... Właśnie to zainspirowało twórców nowego serialu TVP. Serialu, który jest najlepszą propozycją wiosennych ramówek. Dlaczego? Ma naprawdę sporo mocnych stron.

1. Świeżość

Co prawda serial o życiu Eugeniusza Bodo nasuwa pewne analogie z historią o Annie German (6 milionów widzów!), ale w "Bodo" wszystko jest inne. I przyjemnie świeże. Opowieść o rodzicach artysty, o tym jak świadomie budował swoją markę, jak i dlaczego zdobywał kolejne kobiety. Poznajemy też niesamowitą moc jego charyzmy, a także kulisy powstawania warszawskich rewii. Do głównej roli odważnie wybrano dwóch aktorów - młodszego Bodo gra Antoni Królikowski, a starszego Tomasz Schuchardt. O ile pierwszy nie powala, ale też całkiem dobrze sobie radzi, o tyle drugi wypada znakomicie. Tak, Schuchardt, który wciąż się jeszcze widzom nie przejadł, daje prawdziwy aktorski popis. Stwarza postać autentyczną, z emocjami i głupimi wyskokami.

Pozostali nieco odstają wirtuozerią od Schuchardta, ale wstydu nie ma. "Bodo" to prawdziwy miks uznanych i dopiero co zaczynających aktorów. Zobaczymy m.in. Agnieszką Wosińską, Romę Gąsiorowską, Annę Próchniak, Piotra Żurawskiego, Józefa Pawłowskiego, Mateusza Damięckiego, Roberta Gonerę, Edytę Herbuś, Maję Hirsh, Piotra Głowackiego, Bartka Kasprzykowskiego, Olafa Lubaszenkę i Karolinę Gorczycę.2.Oryginalność

Brawa dla producentów za postawienie na ciekawą, mało znaną historię. To też kolejny argument, by "Bodo" oglądać. To serial, jakiego dotąd w telewizji nie było - mniej banalny niż "Klan", mniej kiczowaty niż "M jak miłość" i nie tak przewidywalny jak "Rodzinka.pl".

3. Klimat retro

"Aż miałam ciarki na plecach" - takie komentarze padały po pokazie prasowym fragmentów "Bodo". Tak, ten serial powoduje ciarki. Nie chce się przestać patrzeć na piękne stroje z lat 20. i 30., na retro samochody i rowery. Owszem, to świadome granie na nucie o nazwie "nostalgia", ale cóż w tym złego?

4. Muzyka

W tym serialu aktorzy naprawdę tańczą i śpiewają. Zupełnie dobrze. A za choreografię odpowiadają Agustin Egurrola i Agnieszka Brańska.

5. Rozmach

Zdjęcia do serialu kręcono w ponad 300 miejscach, m.in. w Łodzi, Zgierzu, Warszawie, Żyrardowie, Milanówku, Modlinie i we Wrocławiu. Przy produkcji pracowało ponad 300 osób! W "Bodo" zagrano ponad 340 ról aktorskich i zaangażowano ponad 4 tys. statystów. A do tego te niesamowite kostiumy - sceniczne specjalnie szyto, a te z epoki wypożyczono z Londynu, Paryża i Pragi. Magdalena Biedrzycka, kostiumograf, mówi, że 25 lat życia głównego bohatera to aż cztery epoki w kostiumie.

I jeszcze jedna rzecz, która odróżnia "Bodo" od innych seriali. Dzięki specjalnej realizacji ogląda się nie jak serial kręcony w studiu, ale jak prawdziwy film.

Premiera 6 marca o godz. 20.25 w TVP1.Więcej o:
Komentarze (23)
To będzie hit wiosennej ramówki: "Bodo" [5 NAJMOCNIEJSZYCH STRON]
Zaloguj się
 • marek-1951

  Oceniono 19 razy 13

  Taki hicior że telewizor kupię i abonament na TVPiS zamówię.

 • plastikpiokio

  Oceniono 14 razy 10

  hit ale tylko w/g tv ----jeszcze ludzie nie obejrzeli a oni ogłosili hit ---nie za wczesnie cwaniaczki?????

 • pppaaappp

  Oceniono 6 razy 6

  pani Angeliko! boję się ze Pani moze zniechęcić nawet do czegos wartosciowego. Pani język, argumentacja, polszczyzna to dowód na dramatyczny upadek dziennikarstwa GW. Przykre

 • grab31

  Oceniono 6 razy 4

  hit?? nie będzie, bo wchodzi w pasmo, na którym wszyscy czekają na Ranczo!!!!
  Ale ranczo coś pisowi nie w smak...cenzura działa? wójt został prezydentem? duda jest "w porzo" człowiekiem? i nie przystaje do rzeczywistości??..........

 • Zaraz Wielki

  Oceniono 12 razy 4

  skoro tak nachalnie zachęcają, to pewnie kupa z tego wyszła

 • prolemur

  Oceniono 3 razy 3

  czy to będzie hit to się dopiero okaże, równie dobrze z dużej chmury może być mały deszcz, ale rzucę okiem, przynajmniej na pierwsze odcinki

 • occam

  Oceniono 5 razy 3

  Jak widać po powyższym artykule publiczna telewizja wcale nie zakręciła reklamowego kurka dla GW ;))))

 • dzaga41

  Oceniono 3 razy 1

  Antoni Królikowski i na pewno oglądać nie będę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX