"Wilk z Wall Street" ocenzurowany? Polsat: Wolelibyśmy wyemitować wersję kinową, ale prawo na to nie pozwala

W poniedziałek Polsat wyemitował wersję filmu "Wilk z Wall Street" bez przekleństw i z pominięciem dużej części scen. Co się stało, że widzowie zobaczyli ocenzurowaną wersję filmu?
- Nie cenzurujemy filmów i nie dokonujemy w nich żadnych zmian, co oznacza że nie ocenzurowaliśmy filmu "Wilk z Wall Street". Wersję filmu, którą wyemitowaliśmy otrzymaliśmy od dystrybutora, jest to wersja emitowana w innych krajach Europy. Jest to więc wersja zaakceptowana bez wątpienia przez twórców filmu i jego dystrybutora - mówi Gazeta.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

- Możemy jedynie dodać, że wersja kinowa filmu najprawdopodobniej nie mogłaby zostać wyemitowana o godzinie 20.00 ze względu na polskie przepisy prawa i regulacje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Emisja filmu w wersji kinowej mogłaby się odbyć dopiero po godzinie 23.00, co oznacza że zakończyłaby się dopiero po godzinie 2.00 w nocy - podkreśla.

"Wilk z Wall Street" dzisiaj o 20:10.Jeden z największych reżyserów naszych czasów, laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street.

Opublikowany przez POLSAT na 4 kwietnia 2016


- Oczywiście wolelibyśmy wyemitować wersję kinową, ale nie jest to możliwe przed godziną 23.00 ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy prawa - dodaje Matwiejczuk.

W grę mogło wchodzić zaniedbanie?

Ale czy zmiany w filmie musiałby być tak duże? - Pracownicy stacji mogli nie zorientować się, jaką dokładnie wersję filmu wyświetlają. W grę mogło wejść więc zaniedbanie - ocenia Wojtek Krzyżaniak. " Po prostu Polsatowi dostała się wersja spreparowana na potrzeby amerykańskiej telewizji krajowej i dopasowana pod wymogi tamtejszych ograniczeń. No tak tam już jest, że sporo rzeczy, które u nas przechodzą, tam muszą być wycięte, wypikane czy wypikslowane. Dlatego, jeśli amerykanie chcą obejrzeć coś pikantniejszego, muszą zainwestować w kablówkę i dopłacić do tej przyjemności" - komentuje wydarzenie Krzyżaniak w Wtelewizji.pl.

- Uspokajam więc. Polsat nie przystąpił do walki o czystość i niewinność myśli Polaków podczepiając się w ten sposób pod "dobrą zmianę" - zapewnia Krzyżaniak.

Rekord pod względem ilości przekleństw, ale nie w Polsacie

Film Martina Scorsesego pobił rekordy pod względem ilości przekleństw. Słowo "fuck" pada w filmie średnio 2,81 raza na minutę. Ale nie na Polsacie. "Wilk z Wall Street", który został wyemitowany w poniedziałek premierowo, pojawił się z wyciszonymi przekleństwami, albo z ich dużo łagodniejszymi tłumaczeniami.

W filmie nie pojawiło się także część scen. Nie pokazano m.in. sceny pierwszego seksu Jordana Belforta i Naomi Lapaglia, granych przez Leonardo DiCaprio i Margot Robbie, sceny seksu w firmie i na imprezach, homoseksualnej orgii i nagiej Robbie.

"Wszystkie najlepsze sceny są wycięte"

Szybko pojawiły się komentarze w mediach społecznościowych, krytykujące stację za emisję zmienionej wersji filmu. "Ocenzurowania 'Wilka z Wall Street' spodziewałabym się po TVP, a nie po Polsacie" - brzmi jeden z komentarzy. "To jest jakaś kpina a nie film. Wszystkie najlepsze sceny nadające klimat są wycięte..." - to kolejna opinia.


Myślisz, że dobrze pamiętasz te kultowe filmy komediowe PRL-u? [QUIZ]

Co musiały zrobić krasnoludki, żeby zostać w KINGSAJZIE?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ
Więcej o:
Komentarze (186)
"Wilk z Wall Street" ocenzurowany? Polsat: Wolelibyśmy wyemitować wersję kinową, ale prawo na to nie pozwala
Zaloguj się
 • burn74

  Oceniono 305 razy 245

  Ciekawe,a swojego czasu TVP 1 o godz.20.00 emitowała film Gibsona " Pasja". Policzył ktoś,ile tam hektolitrów krwi było ?

 • tomtg123

  Oceniono 221 razy 199

  1) Cóż - prawo nie zawsze jest mądre.
  2) Lepiej nie puścić filmu wcale, albo puścić film o 23 , niż puścić film o 20 - ale wykastrowany.

 • div00

  Oceniono 133 razy 99

  To są skutki prawa stanowionego przez pachołków Episkopatu i pod pełnym nadzorem tej zgrai pedofilii!

 • bu-shy

  Oceniono 136 razy 98

  Jakoś na Canal+ leciała pełna wersja dużo wcześniej, niż o 23. Coś tu Polsat konfabuluje

 • kamil-t

  Oceniono 98 razy 88

  No cóż, dobra rada - nie oglądaj filmów w ogólnodostępnych programach TV. To po prostu nieporozumienie.

 • mupetman

  Oceniono 70 razy 70

  "Emisja filmu w wersji kinowej mogłaby się odbyć dopiero po godzinie 23.00, co oznacza że zakończyłaby się dopiero po godzinie 2.00 w nocy". Pani chyba szykuje transfer do TVP, bo zapomniała o reklamach, a sam film trwa właśnie 3 godziny.

 • kleha

  Oceniono 78 razy 64

  Widziałem w telewizji Pafłowicz i Kaczynskiego i mało co nie zwymiotowałem. Dodam że nie było żadnego ostrzeżenia ze strony telewizji.

 • stegozaur2015

  Oceniono 63 razy 57

  Pamiętam jak w Polsacie obejrzałem o 20.00 "Black Hawk Down",
  który pokazuje walkę w Somalii, w której zginęło 1000 Afrykanów i 15 Amerykanów .
  Na szczęście zachowywali się kulturalnie - nie przeklinali, a żadna Afrykanka nie epatowała negliżem, więc film można było obejrzeć w normalnej porze.

 • krosno_plete

  Oceniono 69 razy 35

  Dziwi mnie, że ludzie oglądają jeszcze tego typu kanały jak Polsat czy np.TVN. Dziwi mnie jeszcze jedno, że ludzie nadal oglądają telewizje w postaci ramówki, którą im się przedstawia.
  Z roku na rok coraz więcej ludzi (szczególnie w wieku młodym i średnim) funkcjonuje bez oglądania telewizji. Powoli większość stacji tv. musi się zadowolić widzem w wieku geriatrycznym bo tylko taki pozostaje odbiorcą tego typu treści. Podobnie jak z papierowymi wydaniami gazet tak jak z obecną "ramówką telewizyjną" daję tym rzeczom góra jeszcze 10 lat życia. Potem internet wyprze te rzeczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX