Marcin Dorociński, Orlando Bloom, Natalia Oreiro i kilka niezłych dokumentów. A może piąty finał "Gry o tron"? [POLECAJ TV - PONIEDZIAŁEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 15.06

Co też dzisiaj? Jest kilka pozycji, które polecić mogę z przyjemnością. Ale najpierw "Gra o tron", którą nie potrafię się szczególnie zachwycić, ale wiem, że popularna jest bardzo. I ten właśnie serial zakończył się w nocy, ale w HBO odcinek ostatni będzie można obejrzeć o godz. 22:00. A potem również końce "Doliny Krzemowej 2" (godz. 23:00) i "Figurantki 4" (godz. 23:30). I - jak to w poniedziałek - odsyłam Was do Ale Kino+, gdzie o godz. 21:55 dwa odcinki kryminału "Ripper Street 2", ale przedtem "Anioł śmierci" z Natalią Oreiro. W Polsacie niezwykle widowiskowa wersja "Trzech muszkieterów", a dla fanów Ricky'ego Gervaisa "Było sobie kłamstwo" w TVP 1. I jeszcze - oprócz ciekawych dokumentów i jeszcze jednego serialu - legendarne "Rekinado", z rekinami zdobywającymi Miami z powietrza. Zapraszam oczywiście ponownie jutro, a dzisiaj dobrego odbioru życzę i przyjemnego poniedziałku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Odwet (Revenge) - thriller, USA 1990, reż. Tony Scott, wyk. Anthony Quinn, Kevin Costner, Madeleine Stowe, Tomas Milian (124 min)

Po latach służby w marynarce wojennej pan pragnie spokoju, przyjmuje więc zaproszenie do hacjendy przyjaciela, a potem się w niej zakochuje. To oczywiście nie podoba się gospodarzowi, który w złości posunie się tak daleko, że postanowi wiarołomnych zgładzić. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

TVP Kultura godz. 20:00

Miłość - obyczajowy Polska 2012, reż. Sławomir Fabicki, wyk. Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Dorota Kolak, Wojciech Mecwaldowski (110 min)

Młode małżeństwo, on jest architektem, ona ma posadę w miejskim ratuszu. A są ze sobą od liceum. Ale jest taki oto problem, że szef pani smali do niej swoje brudne cholewy. Ona mówi, że nie, że nigdy, i że to nie wypada, ale jednak do czegoś w końcu między nimi dochodzi. Do czego pani przyznaje się mężowi, a ten od tej chwili nie potrafi patrzeć na nią z wcześniejszym zakochaniem w oczach. DAJE SIĘ ZOBACZYĆ, ALE Z TRUDEM.

Polsat godz. 20:05

Trzej muszkieterowie (The Three Musketeers) - kostiumowy, Niemcy/Francja/Wlk.Bryt./USA 2011, reż. Paul W.S. Anderson, wyk. Milla Jovovich, Juno Temple, Logan Lerman, Orlando Bloom (110 min)

Najbardziej widowiskowy z dotychczasowych filmów opartych na powieści o D'Artagnanie. Z latającymi machinami, z pojedynkami na wysokościach i nie udająca nawet, że jakkolwiek trzyma się realiów. Ale co do meritum, to wszystko zgodnie z duchem i literą pana Dumasa. Prawie wszystko. DOBRA ZABAWA Z WIELKIM ROZMACHEM.Ale Kino+ godz. 20:10

Anioł śmierci (Wakolda) - psychologiczny, Arg./Fr./Hiszp./Nor. 2013, reż. Lucia Puenzo, wyk. Natalia Oreiro, Alex Brendemühl, Diego Peretti, Elena Roger (90 min)

W roli głównej kochana u nas za sprawą telenoweli "Upadły anioł", piękna i inteligentna Natalia Oreiro. Argentyna, lata 60. Rodzina jedzie przejąć przypadły jej w spadku hotel. Tam poznają kulturalnego Niemca, który obdarza uwagą ich córkę. Ale niebawem odkrywają, że ów kulturalny pan doktor to niesławnej pamięci Josef Mengele. SĄ POWODY, ŻEBY ZOBACZYĆ.TVP 1 godz. 20:25

Hrabia Monte Christo (The Count of Monte Cristo) - kostiumowy, USA/Wlk.Bryt./Irl. 2002, reż. Kevin Reynolds, wyk. James Caviezel, Guy Pearce, Dagmara Dominczyk, Richard Harris (126 min)

Klasyczne w formie i treści ujęcie opowieści o panu Dantesie, który zostaje fałszywie oskarżony o zdradę stanu i osadzony w więzieniu. A po latach udaje mu się zbiec i wraca jako wielki bogacz, żeby dokonać zemsty. DOBRA ROBOTA.

Canal+ godz. 22:40

Obietnica - thriller, Polska/Dania 2014, reż. Anna Kazejak, wyk. Dawid Ogrodnik, Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Sara Sobania (97 min)

Lila mieszka z matką i jej nowym partnerem. Chodzi z kolegą z liceum. Pewnego dnia Lila oskarża chłopaka o zdradę i zrywa z nim. On jest gotów na wszystko, by ją odzyskać, co prowadzi do tragedii. Bardzo mi się nie podoba, ale to dlatego, że jest NIE DLA MNIE.

TVP 1 godz. 22:45

Było sobie kłamstwo (The Invention of Lying) - komedia, USA 2009, reż. Ricky Gervais, Matthew Robinson, wyk. Ricky Gervais, Jennifer Garner, Jonah Hill, Louis C.K. (96 min)

W alternatywnej rzeczywistości ludzie mówią prawdę. Zdesperowany niepowodzeniami scenarzysta okłamuje pracowników banku. Fortel się udaje, a mężczyzna zaczyna budować swoją pozycję na oszustwach. To tak w skrócie największym. Ricky'ego Gervaisa uwielbiam, ale i jemu nie wszystko się - jak widać - udaje. Złe to nie jest, można się rozerwać, ale spodziewałem się znacznie więcej. LEKKO I PRZYJEMNIE.TVP Kultura godz. 23:35

Million Dollar Hotel (The Million Dollar Hotel) - sensacyjny, Niem./USA/Wlk.Bryt. 2000, reż. Wim Wenders, wyk. Mel Gibson, Milla Jovovich, Jimmy Smits, Jeremy Davies (122 min)

Do pewnego hotelu, którego mieszkańcy znikają w dziwnych okolicznościach, trafiają sami życiowi nieudacznicy: podający się za piątego Beatlesa Dixi, prostytutka, komicy, była piękność i agent FBI, który prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci mieszkańca hotelu chowającego się tu przed bogatym ojcem. NIE PORYWA NIESTETY, ALE MOMENTAMI BAWI.

SERIAL

AXN godz. 21:00

Profil 5 (Profilage 5) - kryminalny, Francja 2014, wyk. Odile Vuillemin, Philippe Bas, Jean-Michel Martial, Vanessa Valence (50 min)

Premiera: Chloe Saint-Laurent, psycholog specjalizująca się w kryminalistyce, ma niezwykłe umiejętności i wyjątkową intuicję, co pozwala jej wniknąć do umysłów sprawców przestępstw i pomagać policji. Schemat znany, ale francuzi zrobili to bez fajerwerków, z dobrym skutkiem. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

Sci Fi Universal godz. 23:00

Dark Matter - SF, Kanada 2015, reż. T.J. Scott, wyk. Marc Bendavid, Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Jodelle Ferland (60 min)

Kosmiczna premiera zza Oceanu. Członkowie załogi zniszczonego statku kosmicznego budzą się ze śpiączki. Nie pamiętają kim są, ani jak skąd się wzięli tu gdzie są, ale muszą wspólnie walczyć o przetrwanie. No i chodzą z wielkimi giwerami, krzyczą, strzelają i się biją. KIEPAWE, ALE ZA TO SZYBKIE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Dzieci królowej Wiktorii (Queen Victoria's Children) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2013 (58 min)

Historia dziewięciorga dzieci królowej Wiktorii, których życie splotło się z najważniejszymi wydarzeniami w Europie w XIX i XX w. Pierwszy odcinek koncentruje się na relacji pomiędzy królową a księciem małżonkiem. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 23:00

Wyrok na chrześcijaństwo (Killing Christianity) - dok., Wlk.Bryt. 2015, reż. Robin Barnwell (52 min)

Reporterka BBC Jane Corbin podróżuje wzdłuż Ziemi Świętej i odkrywa, że setki tysięcy chrześcijan ucieka stamtąd przed islamskimi ekstremistami, konfliktem i prześladowaniami. Mimo wieków wspólnego życia, chrześcijanie są teraz utożsamiani z agresorami i siłami okupacyjnymi, a ich wyparcie jawi się ideologom ISIS jako jeden ze świętych celów ich walki. WARTO WIEDZIEĆ.

TVP 1 godz. 00:25

Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym - telenowela dokumentalna, Polska 2003, reż. Irena Morawska, Jerzy Morawski (25 min)

Kiedyś to był skandal, wielkie poruszenie, rozbawienie mieszające się z niesmakiem. Opowieść o dziewczynach z prowincji, które chcą trafić do tzw. wielkiego świata i szołbiznesu. Od dzisiaj codziennie, ale informuję, że jest, bo to jednak kawał naszej historii, ale SAM FILM BARDZO ŚREDNI.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 21:50

Rekinado (Sharknado) - film SF USA 2013; reż. Anthony C. Ferrante; wyst. Ian Ziering, Tara Reid, John Heard, Jaason Simmons (90 min)

Wiejące z Meksyku tornado zbliża się do Kalifornii. No i ten sztorm powodowany wiatrem jest tak wielki, że z wody wyciąga i w głąb lądu niesie żarłoczne rekiny z Oceanu Spokojnego. Które to rekiny korzystając z nowych, danych im przez naturę możliwości, urozmaicają swoją dietę o ludzkie mięso. Wspaniały przykład "kina cudownego kiczu", z którym mogą mierzyć się tylko megapyton, dwugłowy rekin i kilka podobnych im dzieł. ŁEB URYWA PO PROSTU.I JESZCZE NA KRÓTKO

Kino Polska o godz. 20:00 "Dom zły", czyli ciężki, ale znakomity kryminał Wojciecha Smarzowskiego (105 min)

Stopklatka TV godz. 20:00 "Wojna Harta", czyli pojedynek Bruce'a Willisa i Colina Farrella, ale głównie na nerwy i miny (125 min)

Canal+ o godz. 21:00 "Demonstracja siły", czyli premiera kolejnego filmu ze Stevenem Seagalem, ale tym razem również z Dannym Trejo (94 min)

TVP 2 o godz. 21:20 "Mordercza sieć", czyli niby thriller, ale napięcie w nim coś nie teges (86 min)

Polsat o godz. 22:15 "Ciężkie czasy", czyli Christian Bale i Eva Longoria w ujęciu sensacyjnym, ale nie bardzo (120 min)

TV Puls o godz. 22:50 "Człowiek prezydenta 2", czyli Chuck Norris, i wszystko w tej sprawie (86 min)

TVN 7 o godz. 23:40 "Monachium", czyli Eric Bana, Daniel Craig i izraelska zemsta za zamach (164 min)