Bez rewelacji, ale jest premierowy Johnny Depp, złote oko Jamesa Bonda i kultowy horror mistrza Carpentera [POLECAJ TV - SOBOTA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 20.06

Jak w tytule, wielkiego szału nie ma, ale ten kultowy horror Johna Carpentera z młodziutką Jamie Lee Curtis w TV 4 to naprawdę niezłe wspomnienie. Do tego kilka mniej lub bardziej romantycznych komedii z Harrisonem Fordem, Anne Heche, Ashtonem Kutcherem, Natalie Portman, Kamilą Baar i innymi jeszcze, jest odcinek Bonda, i przynajmniej dwa poważne obyczajowe opowieści z więzieniem i walką o prawdę w tle, czyli "W imię ojca" z Danielem Day-Lewisem i Petem Postlethwaitem oraz "Czekając na wyrok" z Halle Berry. A na deser premierowy film z Johnnym Deppem i niezły francuski serial kryminalny "Świadkowie".

A gdyby ktoś był zdesperowany bardzo, to Kino Polska po raz kolejny od nowa zaczyna o godz. 22:00 serial "Tulipan" (ale naprawdę nie warto). To oczywiście nie wszystko, po więcej odsyłam do listy. Zapraszam też na jutro, a dzisiaj bardzo przyjemnej życzę soboty. Bardzo.

FILM

TVN godz. 20:00

Sześć dni, siedem nocy (Six Days Seven Nights) - komedia, USA 1998, reż. Ivan Reitman, wyk. Harrison Ford, Anne Heche, David Schwimmer (97 min)

Kto się czubi, ten się prędzej czy później polubi. Pani spędza wakacje z narzeczonym, ale musi na chwilę skoczyć do pracy, więc wynajmuje awionetkę z pilotem i leci. Ale burza sprawia, że rozbijają się na wysepce i muszą spędzić ze sobą tydzień. Nie lubią się oczywiście i kłócą, aż do szczęśliwego zakochania. Banalne, przewidywalne, a OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

TVP Rozrywka godz. 18:55

Krótka histeria czasu - komedia, Polska 2006, reż. Dominik Matwiejczyk, wyk. Kamilla Baar, Mateusz Damięcki, Lucyna Piwowarska-Dmytrów, Krzysztof Zych (90 min)

Rzecz o miłości oczywiście, w zamierzeniu zabawna. Oto zakochał się chłopak w dziewczynie, ale ona dziewczyną jest jego kolegi. I okazuje się, że poznał ją jeszcze zanim się związała z jego kumplem, tylko że wtedy nie zwrócił na nią uwagi. No i przenosi się nieoczekiwanie do tamtego właśnie czasu, czyli szansę los mu daje drugą. Niżej znajdziecie jeden z najgorszych trailerów jakie widziałem, a i tak nie w pełni oddaje mizerię filmu. SZKODA ŻYCIA.TVP 1 godz. 20:25

GoldenEye - sensacyjny, USA/Wlk.Bryt. 1995, reż. Martin Campbell, wyk. Pierce Brosnan, Izabella Scorupco, Famke Janssen (124 min)

Bond jak Bond, tyle że z polskim tym razem akcentem w osobie pani Izabelli, która swoją urodą dorównuje legendzie całej serii. A poza tym odpowiedni rozmach, odpowiedni hałas i Martini też odpowiednio chłodne. SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 20:30

W imię ojca (In the Name of the Father) - obyczajowy, USA/Irl./Wlk.Bryt. 1993, reż. Jim Sheridan, wyk. Daniel Day-Lewis, Pete Postlethwaite, Emma Thompson (133 min)

Znane, ale nigdy dość. I to nie tylko ze względu na wynoszonego pod niebiosa Daniela Day Lewisa. Równie wielka i sugestywna jest przecież kreacja Pete Postlethwaite'a. W jednym z londyńskich pubów w wyniku wybuchu bomby ginie pięć osób. Nikt nie ma wątpliwości, że zamachu dokonała IRA. Szef policji każe aresztować Gerry'ego Conlona i Paula Hilla tylko dlatego, że niedawno przyjechali z Belfastu. Wkrótce policja aresztuje również ojca Gerry'ego. Odbywa się pokazowy proces. WYBITNE. I WYBITNIE DOBRE.

HBO godz. 20:30

Sprinterki (Fast Girls) - obyczajowy, Wlk.Bryt. 2012, reż. Regan Hall, wyk. Lenora Crichlow, Lily James, Bradley James, Noel Clarke (88 min)

Premiera. Oparta na zgranym schemacie opowiastka o dwóch sportowych rywalkach, które w imię wzniosłych idei sportu i zdrowego współzawodnictwa zaczynają się wspierać itd., czyli TAKIE SOBIE OGLĄDADŁO.

Canal+ godz. 21:00

Transcendencja (Transcendence) - dramat SF, Wlk.Bryt./Chiny/USA 2014, reż. Wally Pfister, wyk. Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany, Cillian Murphy (119 min)

Premiera w telewizorze, czyli futurystyczna, momentami przerażająca - gdy zdamy sobie sprawę, że to wszystko kiedyś będzie rzeczywistością - opowieść o ludziach chcących stworzyć komputer obdarzony inteligencją i empatią. Inni, którzy upatrują w takich eksperymentach zagrożenie dla przyszłości świata i ludzi zabijają naukowca, a jego żona zgadza się, żeby mózg tegoż, póki jeszcze ciepły, włożyć do komputera. I wbrew pozorom, to jest poważna sprawa do pomyślenia. NIEZŁA HISTORIA, I PAN DEPP NIEZŁY.Sci Fi Universal godz. 21:00

Armagedon obcych (Alien Armageddon) - SF, Wlk.Bryt./USA 2011, reż. Neil Johnson; wyk. Katharine Lee McEwan, Don Scribner, Rochelle Vallese, Benjamin J. Cain Jr. (110 min)

Uroczo głupawa opowiastka dla wymagających niewiele sensu, za to stawiający na pomysłowość i determinację twórców. Oto młoda i atrakcyjna mama próbuje odnaleźć swoją córkę, ale utrudnia jej to inwazja kosmitów. GŁUPIE, ALE SIĘ STARALI, ŻEBY BYŁO WIDOWISKOWE.TVN 7 godz. 21:40

Biker boyz - dramat kryminalny USA 2003; reż. Reggie Rock Bythewood; wyst. Laurence Fishburne, Derek Luke, Orlando Jones, Kid Rock, Lisa Bonet (145 min)

Marzeniem 18-letniego chłopaka staje się start w nielegalnych wyścigach motocyklowych i pokonanie wielkiego mistrza tej dyscypliny, którego obwinia o śmierć ojca. By móc się z nim zmierzyć, musi wygrać kilka wyścigów. Zakłada z przyjaciółmi własny gang, Biker Boyz. I kolejnymi zwycięstwami zaczyna budować reputację. Niezła, skoczna muzyka, ryk ścigaczy i ładne dziewczyny. MOŻNA ZJEŻDŻAĆ.

TVN godz. 22:05

Sex Story (No Strings Attached) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Ivan Reitman, wyk. Natalie Portman, Ashton Kutcher, Kevin Kline, Cary Elwes (108 min)

Natalie Portman i Ashton Kutcher jako przyjaciele, którzy po latach spotykają się, nadal dobrze czują się w swoim towarzystwie i nadal między nimi iskrzy. Dogadują się więc w kwestii niezobowiązującego układu, opartym wyłącznie na przyjemności. I że się nie zakochają obiecują sobie, ale od początku wiemy, że to się tak nie może skończyć, nie? ZWYCZAJNA PRZYJEMNOŚĆ.

TV Puls godz. 22:05

Turniej (The Tournament) - thriller, Wlk.Bryt. 2009, reż. Scott Mann, wyk. Robert Carlyle, Kelly Hu, Ian Somerhalder, Liam Cunningham (91 min)

Co siedem lat w przypadkowo wybranym angielskim mieście dochodzi do spotkania 30 najlepszych zawodowych zabójców świata. Przyjeżdżają, aby wziąć udział w turnieju, którego zasady nie zmieniają się od lat. Zwycięzca otrzyma 10 milionów dolarów oraz tytuł najlepszego zabójcy świata. Tym razem w śmiertelną rozgrywkę przypadkowo zostaje wplątany pewien pechowiec. ŚWIETNY CARLYLE.

Stopklatka TV godz. 22:45

Czekając na wyrok (Monster's Ball) - obyczajowy, USA 2001, reż. Marc Forster, wyk. Halle Berry, Billy Bob Thornton, Peter Boyle, Heath Ledger (107 min)

Strażnik w stanowym więzieniu jest przy okazji rasistą. Przypadkiem poznaje czarnoskórą wdowę po skazańcu, przy egzekucji którego asystował. I państwo zbliżają się do siebie ku zaskoczeniu obojga. BARDZO, BARDZO DOBRY FILM W NAJLEPSZEJ OBSADZIE I DO ZAMYŚLENIA.

TVP Kultura godz. 22:55

Miasto prywatne - sensacyjny, Polska 1994, reż. Jacek Skalski, wyk. Bogusław Linda, Maciej Kozłowski, Maria Gładkowska, Mirosław Baka (73 min)

Niewielkie podwarszawskie miasto. Na jednym z wielu brzydkich podwórek rządzi paczka małolatów: Ali, Pawik i Małgośka. Po kilku latach gang nastolatków przeobraża się w lokalną mafię. Kilka wielkich scen plus znakomita pocztówka z Polski okresu transformacji. MOMENTAMI WRĘCZ GENIALNE.

TV 4 godz. 22:55

Halloween - horror, USA 1978, reż. John Carpenter, wyk. Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Tony Moran, Nancy Kyes (91 min)

Klasyka horroru od mistrza, czyli po piętnastu latach od zabicia siostry, pan ucieka z psychiatryka i wraca w rodzinne strony. Akurat w Halloween. I dzieje się zło. Dzisiaj już się tak filmów nie robi. KULTOWY STRACH W POZYCJI KLASYCZNEJ.TVP 2 godz. 23:20

Krzyk 3 (Scream 3) - horror, USA 2000, reż. Wes Craven, wyk. David Arquette, Neve Campbell, Jenny McCarthy, Courteney Cox (112 min)

Dalszy ciąg, i robi się coraz śmieszniej. Tym razem w Hollywood powstaje film, którego fabuła oparta jest na wcześniejszych wydarzeniach, ale oczywiście praca na planie zdjęciowym zaczyna zmieniać się w koszmar. NIE SZUKAKCIE WIELKIEGO SENSU, ALE BAWI NIEŹLE.

TVN 7 godz. 00:00

Raport mniejszości (Minority Report) - SF, USA 2002, reż. Steven Spielberg, wyk. Tom Cruise, Max von Sydow, Steve Harris (145 min)

W kinie bardzo mi się ten film podobał i wrażenie na mnie zrobił duże. W przyszłości dzięki sprzężeniu zdolności trojga jasnowidzów z fantastyczną techniką, przestępców zatrzymuje się zanim popełnią zbrodnię. Ale razu pewnego system informuje, że aresztować trzeba pana, który odczytuje "wyroki". Więc ten nie przekazuje dalej wyniku i próbując uratować życie - rozpoczyna własne śledztwo. ZNAKOMICIE ZREALIZOWANE, NIEŹLE ZAGRANE I POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.

SERIAL

13 Ulica godz. 22:00

Świadkowie (Les Témoins) - kryminalny, Fr./Bel. 2014, reż. Hervé Hadmar, wyk. Franck Andrieux, Thierry Lhermitte, Marie Dompnier (52 min)

Pierwszy z sześciu odcinków całkiem sprawnego kryminału w odcinkach. W północnej Francji młoda pani detektyw do spółki z emerytowanym gliną prowadzi śledztwo w sprawie profanacji grobów. Oczywiście za uszami pan emeryt ma pewną tajemnicę, profanacja grobów ma przynajmniej dwa dodatkowe dna, a pani detektyw też nie do końca jest taka, jak z początku może Wam się wydawać. Nie jest to mistrzostwo świata, ale JEST CO OGLĄDAĆ.DOKUMENT

Fokus TV godz. 20:00

Broń, która zmieniła świat (Triggers: Weapons That Changed the World/Weapons That Changed the World) - seria dokumentalna, USA 2011-2012 (60 min)

Były żołnierz z dużą dbałością o szczegóły sprawdza, testuje i komentuje każdą z omawianych broni. Ekipa odtwarza też fragmenty słynnych bitew. JEST CIEKAWOŚĆ.

CI Polsat godz. 20:30

Z archiwum 997 - seria dokumentalna, Polska 2015, prowadzący Michał Fajbusiewicz (30 min)

Seria przedstawia nierozwiązane morderstwa popełnione w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat. Jednocześnie nawiązuje do popularnego przed laty "Magazynu kryminalnego 997". Każdy odcinek jest poświęcony innej zbrodni, której w przeszłości nie udało się stróżom prawa wyjaśnić. CIEKAWOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Rain Man", czyli Oscarowe kino do pomyślenia i wzruszeń, z Tomem Cruise'em i przede wszystkim Dustin Hoffman w roli genialnego autyka (128 min)

CBS Action o godz. 21:00 "Zabójca". Czyli Chuck Norris Anno Domini 1991 (120 min)

Universal o godz. 22:00 "Van Helsing", czyli - horror z Hugh Jackmanem i Kate Beckinsale (132 min)

Ale Kino+ o godz. 22:05 "Niewinność", czyli sensacja po Czesku, ale szału nie ma (90 min)

TVP HD o godz. 22:45 "Fundacja", czyli komediodramat z Janem Nowickim, Maciejem Stuhrem i Agatą Kuleszą, za to bez emocji (104 min)

TVP 1 o godz. 22:45 "Kill Bill", czyli Uma Thurman w swojej roli najkrwawszej (106 min)

Polsat o godz. 22:45 "Obcy 3", czyli walki Sigourney Weaver z Obcym ciąg dalszy, niezły (114 min)

TVN o godz. 00:20 "Indiana Jones i świątynia zagłady", czyli Harrison Ford na tropie kolejnych tajemnic (118 min)

Universal o godz. 00:40 "Rodzina Flintstonów", głupawe, ale Halle Berry w lamparciej skórce wystarczy (92 min)