Irena Kwiatkowska, żeby się bawić, Sigourney Weaver żeby się przestraszyć, Jon Voight, żeby pomyśleć i Jack Lemmon, żeby się rozczulić [POLECAJ TV - ŚRODA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 24.06

Z wielką przyjemnością namawiam Was dzisiaj do teatralnej Kobry z przymrużeniem oka w TVP Polonia. "Alicja prowadzi śledztwo", to czarno biały spektakl z roku 1970, z panią Ireną Kwiatkowską i Edwardem Dziewońskim w rolach głównych, ale nie jedynych. Urocze to jest bardzo, no i takie... ten... no... vintage, więc powinno się spodobać. W Ale Kino+ środa to mój ulubiony dzień, bo już od 18:25 kolejny odcinek krymianłu "Vera 4", od godz. 20:10 dwa premierowe odcinki "Ripper Street 2", a od godz. 22:20 dwa kolejne odcinki "Fortitude". Wszystko to bardzo lubię. A dla tych, którzy nie oglądali serialu "Anna German", a chcą przekonać się czym zachwyciły się miliony widzów, to TVP powtarza od pierwszego odcinka.

Inne rzeczy - a jest w czym wybierać - w zestawieniu, które niżej. A dzisiaj życzę udanej środy. Bardzo.

TEATR TELEWIZJI

TVP Polonia godz. 20:50

Alicja prowadzi śledztwo - sztuka Roberta Thomasa, Polska 1970, reż. Edward Dziewoński, wyk. Irena Kwiatkowska, Edward Dziewoński, Alfreda Sarnawska, Igor Śmiałowski (83 min)

Fenomenalna "Kobra" w rewelacyjnej obsadzie i z błyskotliwymi dialogami. Naiwnymi, prostymi, ale w tej naiwności genialnymi po prostu. No i Irena Kwiatkowska w tytułowej roli pani, która znajduje zwłoki mężczyzny z nożem w plecach. Problem w tym, że kiedy pojawi się Policja, żadnych śladów zbrodni. Co więcej, rzekomy nieboszczyk zjawia się w biurze cały i zdrowy. Ktoś jednak zginął, więc podejrzenie pada na wszystkich pracowników, w tym na Alicję, która stara się rozwiązać zagadkę na własną rękę. FESTIWAL CZARNO BIAŁEJ PRZYJEMNOŚCI.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Niezwykła eskorta (Magnificent bodyguards) - sensacyjny, Hongkong 1978, reż. Wei Lo, wyk. Jackie Chan, Peng Cheng, Kuo Chung Ching (101 min)

To oczywiście nie jest dobry film. On nie jest nawet średni. Ale jest kolejnym karatecznym filmem z młodziutkim Jackiem Chanem, jakimi od pewnego czasu raczy Stopklatka, a które sporą mają grupę fanów. Informuję zatem, że jest. I BYWA NAWET ZABAWNIE.

Polsat godz. 20:00

Ostatnia misja - sensacyjny, Polska 1999, reż. Wojciech Wójcik, wyk. Peter J. Lucas, Janusz Gajos, Ewa Gorzelak, Mirosław Baka (100 min)

A to jest całkiem sprawny, według niezłego scenariusza kryminał. Zawodowemu mordercy zbiera się na sentymenty kiedy dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Przybywa więc do ojczyzny (do Polski znaczy, bo to Polak jest) celem zanurzenia się we wspomnienia, ale miesza się w nadwiślańskie krwawe sprawy, więc podróż staje się tytułową ostatnią misją. WIDZIAŁEM LEPSZE, ALE JEST NAPIĘCIE.

TVN 7 godz. 20:00

Zaginiona (The Girl in the Park) - obyczajowy, USA 2007, reż. David Auburn, wyk. Sigourney Weaver, Kate Bosworth, Alessandro Nivola, Keri Russell (109 min)

Cokolwiek "czerpanie dłonią", ale w miarę stylowe. Bohaterka spotyka dziewczynę z burzliwą przeszłością i się z nią jakoś tam zaprzyjaźnia. A z czasem zaczyna podejrzewać, że owa nastolatka może być jej zaginioną przed laty córką. SZAŁU NIE MA, ALE JEST NIEŹLE.Canal+ Film godz. 20:00

Jaskółka - obyczajowy, Polska 2013, reż. Bartosz Warwas, wyk. Marcin Włodarski, Ewa Kustusz, Barbara Dembińska, Michał Staszczak (72 min)

Chodzi o to, że niejaka Agnieszka Jaskółka (domyślam się, ze stąd tytuł) jako nastolatka uciekła z domu, a po kilkunastu latach, już z córką, wraca do domu by pogodzić się z tatą. No i zaczynają się trudne wspominki z dzieciństwa, rozdrapywanie ran itd., bo to była patologia, alkohol i inne przykre rzeczy. JAKOŚ NIE PORYWA.

Canal+ godz. 21:00

72 godziny (3 Days to Kill) - sensacyjny, USA/Fr./Ros. 2014, reż. McG, wyk. Kevin Costner, Amber Heard, Connie Nielsen (111 min)

Śmiertelnie chory agent CIA ma 72 godziny żeby namierzyć i zlikwidować przestępcę. Bo tylko w ten sposób może liczyć na lekarstwo, które uratuje mu życie. Sytuację - żeby nie było za łatwo - utrudnia to, że w trakcie misji musi zajmować się córką, dla której znowu próbuje być tatą. SPRAWNE RZEMIOSŁO.MGM HD godz. 21:00 |

Jak zamordować własną żonę (How to Murder Your Wife) - obyczajowy, USA 1965, reż. Richard Quine, wyk. Jack Lemmon, Virna Lisi (115 min)

Rozczulające, stylowe i ze świetnymi dialogami. Oto autor popularnych komiksów, który jest zatwardziałym, zdeklarowanym kawalerem, po suto zakrapianym wieczorze kawalerskim przyjaciela, budzi się u boku... żony. Bo się był ożenił, i to z Włoszką nie znającą angielskiego, ale za to z przekonaniem, że wie jak powinno wyglądać życie i mieszkanie naszego bohatera. BARDZO PRZYJEMNE OGLĄDANIE.

TVP 2 godz. 21:20

Życie (Life) - komediodramat, USA 1999, reż. Ted Demme, wyk. Eddie Murphy, Martin Lawrence, Obba Babatundé, Nick Cassavetes (104 min)

Z początku odpychająco denerwujący, bo ileż razy można na ten sam komediowy trick pana Murphy'ego się nabierać, ale później dający się oglądać, a nawet dający chwilę refleksji. Drobny oszust i urzędnik bankowy trafiają do wspólnej więziennej celi. I oczywiście różni ich wszystko, ale łączy obsesyjna myśl o ucieczce. ZABAWA BYWA NIEZŁA.Polsat godz. 22:35

Totalny kataklizm (Disaster Movie) - komedia, USA 2008, reż. Jason Friedberg, Aaron Seltzer, wyk. Matt Lanter, Vanessa Minnillo, Nicole Parker, Crista Flanagan (88 min)

W 10 001 roku p.n.e. pewien jaskiniowiec spotyka szablozębną Amy Winehouse. Piosenkarka oznajmia mu, że 29 sierpnia 2008 r. nastąpi koniec świata. Jedyną szansą na ocalenie życia na Ziemi jest odłożenie na miejsce "Kryształowej Czaszki". No i potem przenosimy się do rzeczonego roku, i potrzeba jest ratowania świata. GŁUPIE, ALE NIESTETY MOŻE BAWIĆ.

TVP Kultura godz. 23:20

Nocny kowboj (Midnight Cowboy) - obyczajowy, USA 1969, reż. John Schlesinger, wyk. Jon Voight, Dustin Hoffman, Brenda Vaccaro (113 min)

Z cyklu "Filmy, które zmieniły Amerykę". Oto w poszukiwaniu realizacji amerykańskiego snu, z prowincji do Nowego Jorku przybywa młody kowboj. I z całą swoją naiwnością, szczerością i zagubieniem wchodzi w świat zepsucia, po którym oprowadza go żyjący na skraju nędzy emigrant, a jedynym sposobem na jako takie przetrwanie będzie dla młodzieńca zostanie męską prostytutką. Film o przyjaźni. PRZYGNĘBIAJĄCO DOBRE.

TVN 7 godz. 23:20

Alfie - komediodramat, Wlk.Bryt./USA 2004, reż. Charles Shyer, wyk. Jude Law, Marisa Tomei, Jane Krakowski, Susan Sarandon (103 min)

Treścią radosnego życia Alfiego są kobiety. Im piękniejsze i podatniejsze na jego umizgi tym on bardziej zadowolony. Lista kochanek rośnie więc i rośnie. Ale wreszcie przegnie, gdy zagalopuje się i zawiedzie przyjaciela. Opamiętuje się dopiero wtedy, gdy nadużywa zaufania przyjaciela. Ale czy to nie będzie za późno? W SUMIE NIEWAŻNE.

SERIAL

Discovery Life godz. 20:00

Wyjdź za mnie (Marry Me) - komediowy, USA 2014, reż. David Caspe, wyk. Casey Wilson, Ken Marino, Sarah Wright (2x30 min)

Tak urocza jak banalna komedyjka o tym, że - jak to zgrabnie ujął pan Boy Żeleński - "w tym właśnie jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz". Zaczyna się od tego, ze pan i pani wrócili z romantycznego urlopu, podczas którego pani przez cały czas czekała na oświadczyny. Ale pan postanowił się oświadczyć dopiero po powrocie, co dla pani było już trochę za późno. NIBY NIC WIELKIEGO, ALE WESOŁE I Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

TVP 1 godz. 20:25

Szepty przeszłości (Nouvelle Maud) - obyczajowy, Francja 2010, reż. Bernard Malaterre, wyk. Emma Colberti, Gerard Rinaldi, Valerie Mairesse, Catherine Allegret (49 min)

Odcinek drugi. Rzecz jest o pięknej pani, która lata temu wyjechała z miasteczka oskarżona o romans z żonatym mężczyzną. Teraz wraca na pogrzeb brata. Spotkanie z rodziną jest pełne przemilczeń i nieufności, ale ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, że pani dziedziczy po bracie rodzinną kawiarnię i prawo do opieki nad jego dziećmi. I w tych nieprzyjaznych okolicznościach pani będzie musiała się jakoś odnaleźć. TELEWIZYJNA RUTYNA.

TVP 1 godz. 21:35

Anna German - biograficzny, Ros./Ukr./ Chor. 2012, reż. Waldemar Krzystek, Aleksandr Timienko, wyk. Joanna Moro, Szymon Sędrowski, Marat Baszarow, Maria Poroszyna (50 min)

I jeszcze raz od odcinka pierwszego. Serial był wielkim przebojem TVP 1 gdy premierowo go emitowała. Teraz aż takiego sukcesu pewnie nie powtórzy, ale choćby dla przypomnienia piosenek warto. Oto życie Anny German w odcinkach. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 21:20

Człowiek na linie (Man on Wire) - dokumentalny, USA/Wlk.Bryt. 2009, reż. James Marsh (90 min)

7 sierpnia 1974 nowojorczycy mogli zobaczyć, jak na linie rozwieszonej pomiędzy dwiema wieżami World Trade Center, bez żadnego zabezpieczenia przespacerował się człowiek. I była to tyleż szalona co naprawdę na wielką skalę przeprowadzona operacja. Ja to nie lubię takich popisów, ale FILM NIEZŁY.

HBO 2 godz. 22:00

Dobra robota: Nowojorscy strażacy (A Good Job: Stories of the FDNY) - film dokumentalny, USA 2014, reż. Liz Garbus, wyk. Steve Buscemi (57 min)

Historię ostatniego półwiecza nowojorskiej straży pożarnej z komentarzem wygłaszanym przez pana Steve'a Buscemiego. CIEKAWOŚĆ.I JESZCZE NA KRÓTKO

Polsat o godz. 20:35 "Mr. Deeds - milioner z przypadku", czyli bardzo mało skomplikowana komedia oparta na kilku minach pana Adam Sandlera (90 min)

TVN o godz. 20:50 "Jądro Ziemi", czyli świetnie zrealizowana i w doskonałej obsadzie opowieść o efektownej wyprawie w głąb naszej Matki Ziemi (135 min)

Canal+ Family o godz. 21:40 "Stulatek, który wyskoczył za okno i zniknął", czyli znakomita szwedzka opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, ale lepiej się o tym nie przekonywać na własnej skórze (109 min)

Filmbox o godz. 22:25 "Zabójczy cel", czyli Steven Seagal, i chyba wszystko jasne (92 min)

HBO o godz. 22:30 "Bez litości", czyli sensacja pod napięciem i z Denzelem Washingtonem w roli bardzo głównej (127 min)

TCM o godz. 23:10 "Ucieczka Logana", czyli futurystyczna wizja świata zrealizowana w 1976 z Michaelem Yorkiem pragnącym oddać ludzkości dawny sen (145 min)

TVN o godz. 23:40 "Wyznawcy zła", czyli Martin Sheen w sensacji z 1987 roku, ale za to bez większych emocji (114 min)

TVP 1 o godz. 00:10 "Wesele", czyli wybitne dzieło Wojciecha Smarzowskiego, ale już strasznie zgrane niestety (100 min)

Skomentuj:
Irena Kwiatkowska, żeby się bawić, Sigourney Weaver żeby się przestraszyć, Jon Voight, żeby pomyśleć i Jack Lemmon, żeby się rozczulić [POLECAJ TV - ŚRODA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX