Filmy, które zobaczyć trzeba i takie dla chwilowej przyjemności. Seriale jeszcze raz od nowa, dokumenty i ściąga z dojrzewania do starości [POLECAJ TV - CZWARTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 25.06

Niewiele jest dzisiaj dobrego w telewizorze, z tym większą przyjemnością polecam "Zamieszkajmy razem" w Ale Kino+, oczywiście "39 kroków" w TVP Kultura, bo to przecież Hitchcock, i pierwszy odcinek "Świata w opałach" z Jackiem Blackiem i Timem Robbinsem w HBO2, bo to z tegotygodniowych premier HBO rzecz najlepsza. Niżej znajdziecie rzecz jasna informacje również o kilku innych filmach, serialach (które zaczynają się raz jeszcze) i dokumentach wartych Waszego czasu. A ja, niestety, pewnie znowu zawieszę oko na koszmarnym filmie "Kobieta kot". Film straszny, ale miłość do Halle Berry ma swoją cenę. Zapraszam do Polecaja codziennie i miłego życzę czwartku. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Kasamowa (Money Talks) - komedia sensacyjna, USA 1997, reż. Brett Rattner, wyk. Chris Tucker, Charlie Sheen, Heather Locklear (97 min)

Nic wielkiego, ot kolejna głupawa sensacyjna komedia, ale ta momentami jest naprawdę bardzo zabawna i można przy niej po prostu odpocząć. A o to przecież chodzi wieczorem. Oto niesłusznie posądzony o zabicie dwóch policjantów gość namawia łasego na sensację reportera do wspólnego szukania dowodów jego niewinności. A łatwo nie jest, bo w sprawę zaangażowana jest mafia, giną policjanci itd. NIEZŁA ZABAWA.

Polsat godz. 20:05

Brzydka prawda (The Ugly Truth) - komedia romantyczna, USA 2009, reż. Robert Luketic, wyk. Katherine Heigl, Gerard Butler, Bree Turner, Eric Winter (96 min)

Sympatyczny produkcyjniak, dobry na chwilową ochotę na niezobowiązującą bezmyślność. Panna Abby to niezwykle utalentowana i ambitna producentka popularnego programu telewizyjnego, która wciąż szuka idealnego mężczyzny. A gdy zostaje zmuszona przez szefa do współpracy z szowinistycznym gwiazdorem, wiemy już do czego to wszystko będzie prowadziło. SZAŁU NIE MA, ALE WSTYDU NIE MA JESZCZE BARDZIEJ.Ale Kino+ godz. 20:10

Zamieszkajmy razem (Et si on vivait tous ensemble?) - komediodramat, Francja/Niemcy 2011, reż. Stéphane Robelin, wyk. Guy Bedos, Geraldine Chaplin, Jane Fonda (101 min)

Niemiecko-francuska refleksyjna komedia z fantastyczną rolą Geraldine Chaplin i znaczącym udziałem Jane Fondy. Rzecz o tzw. jesieni życia i piątce wiekowych już przyjaciół, którzy nie poddają się i postanawiają spędzić starość na własnych warunkach. Aby uniknąć ewentualnej rozłąki i pobytu w domu czasami niezbyt pogodnej starości. Bardzo krzepiąca, niemal urocza komedia francuska, po której po pierwsze chce się żyć, a po drugie przypominamy sobie, że stereotypy to nie prawdziwe życie, a reguły można naginać. ŚWIETNY FILM.

TVP Kultura godz. 21:05

39 kroków (The 39 Steps) - thriller, Wielka Brytania 1935, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Robert Donat, Lucie Mannheim, Godfrey Tearle, Madeleine Carroll (86 min)

Jeden z wcześniejszych filmów mistrza napięcia, oparty na powieści Johna Buchana. A przy okazji chyba pierwszy tak spektakularny kasowy sukces reżysera. który pozwolił mu spokojnie patrzeć w filmową przyszłość. Rzecz o panu Ryszardzie, który zostaje zamieszany w śmierć pewnej tajemniczej, ściganej przez służby specjalne kobiety, i musi się wygrzebać z podejrzeń, które na niego padają. U MISTRZA ZAWSZE JEST CO OGLĄDAĆ.TVN godz. 21:50

Kobieta Kot (Catwoman) - film sensacyjny, USA 2004, reż. Pitof, wyk. Halle Berry, Benjamin Bratt, Sharon Stone, Lambert Wilson (104 min)

No cóż. Kiepski to film, ale ma jedną zachwycającą zaletę. A nazywa się ona Halle Berry i zapiera dech w piersiach w tym kocim wdzianku. Bo to opowieść o pani, która zostaje zabita i potem odradza się w tajemniczy oczywiście sposób, ale jako zabójczo seksowna, i seksownie zabójcza, i obdarzona seksownie nadludzką mocą i zmysłami kobieta kot. WIDOWISKOWE, ZWŁASZCZA DLA SYMPATYKÓW URODY PANI BERRY.Polsat godz. 00:00

Maria Antonina (Marie Antoinette) - kostiumowy, USA/Jap./Fr. 2006, reż. Sofia Coppola, wyk. Kirsten Dunst, Jason Schwartzman, Rip Torn, Rose Byrne (123 min)

Młoda Maria Antonina jedzie z ukochanego Wiednia do Paryża, żeby tam wyjść za mąż za Ludwika Augusta Burbona. Małżeństwo oczywiście nie ma nic wspólnego z miłością, bo politycznie jest zaaranżowane. Każde więc zbliżenie między parą ma znaczenie polityczne. Ale to jest tak naprawdę film nie o historii, a o kobiecie, kobietach. I DUŻA CIEKAWOŚĆ JEST.

SERIAL

TVP ABC godz. 20:45

Magiczne drzewo - obyczajowy, Polska 2003, reż. Andrzej Maleszka, Krzysztof Zbieranek, wyk. Maria Peszek, Wojciech Molski, Zuzanna Gulczyńska, Janusz Michałowski (27 min)

Jedna z najlepszych dziecięco-młodzieżowych opowieści w niezłym miniserialowym ujęciu, więc SIĘ POLECA.

TVP Polonia godz. 20:55

Bezmiar sprawiedliwości - obyczajowy, Polska 2006, reż. Wiesław Saniewski, wyk. Jan Frycz, Artur Żmijewski, Robert Olech, Jan Englert (41 min)

Pierwszy z odcinków czterech. Adwokat opowiada młodemu człowiekowi historię z czasów gdy był obrońcą w sprawie o gwałt i morderstwo dokonane na dziennikarce. Prokuratura za wszelką cenę próbowała doprowadzić do skazania pewnego mężczyzny. Więc zaintrygowany młodzieniec wraca do starych akt i od nowa sprawę bada, ale nie będzie to ani przyjemne, ani bezpieczne. TROCHĘ PRZECIĄGNIĘTE, ALE ZA TO JEST SENS.

Universal godz. 22:00

12 małp (Twelve Monkeys) - SF, USA 2014, reż. Jeffrey Reiner, wyk. Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean (42 min)

Było już w Sci Fi, teraz pora na ciut popularniejszą stację. Kolejne szukanie serialu tam gdzie był film. Film z Willisem i Pittem, mam nadzieję pamiętacie. Serial przedstawia historię gościa, który korzystając z nietestowanych dotąd metod przenosi się w czasie do dzisiejszego świata, by zlokalizować i wyeliminować źródło śmiertelnej zarazy, która w jego przyszłości zdziesiątkowała ponad 90 procent populacji. Przyznam, że ja wytrzymałem tylko odcinki dwa, ale może ktoś z Was będzie chciał zaryzykować. MAŁO FAJNE.

HBO 2 godz. 22:30

Świat w opałach (The Brink) - komediowy, USA 2015, reż. Jay Roach, wyk. Tim Robbins, Jack Black, Pablo Schreiber, Aasif Mandvi (30 min)

Powtórka z premiery. Pierwszy odcinek na kolana nie powali, ale rozwija się. Tim Robbins jest wręcz wybitny, a Jack Black jest jak zawsze, dokładnie taki jakiego się spodziewacie. W Pakistanie dochodzi do przewrotu, więc szaleństwo. Tim Robins jest Sekretarzem Stanu, Jack Black pracownikiem ambasady w Islamabadzie, który przypadkiem, jako jedyny Amerykanin w rządowej służbie jest poza ambasadą. I jest jeszcze pilot myśliwca, który... No dobra, wystarczy. W każdym razie panowie staną na głowie, żeby uniknąć trzeciej wojny światowej. W imię miłości oczywiście. TROCHĘ BEŁKOT, ALE ZABAWA ŚWIETNA.DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Akcja T4. Lekarze w służbie nazizmu (T4. Un Medecin sous le Nazisme) - dokumentalny, Francja 2014, reż. Emmanuel Roblin (53 min)

W latach 1939-1944 w III Rzeszy realizowano program "Akcja T4", którego celem było wyeliminowanie "życia niewartego życia". Mordowano ludzi chorych na schizofrenię lub mających zaburzenia rozwojowe. PRZYKRE, ALE PRAWDZIWE.

TVP Kultura godz. 22:55

Największa chińska restauracja na świecie (The Biggest Chinese Restaurant in the World) - dokumentalny, Wlk.Bryt./Dania/Hol. 2008, reż. Weijun Chen (51 min)

Rzecz o - podobno - jednym z gastronomicznych cudów świata, czyli restauracji "West Lake", która może pomieścić ponad pięć tysięcy gości, obsługiwanych przez tysiącosobowa załogę. CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 23:30

Witajcie w bezdomności - dokumentalny, Polska 2013, reż. Henryk Dederko (50 min)

Relacja z eksperymentu, do którego przystępuje kilkanaście osób chcących zmienić styl życia i widzenie świata. Przez kilka dni żyją jako osoby bezdomne. Czyli to, czego bardzo nie lubię. Grupa ludzi, którzy w dowolnym momencie mogą wrócić do swojego bezpiecznego świata zabawia się w biedę. MOŻE CHCECIE SPRAWDZIĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Wojna polsko-ruska", czyli Xawery Żuławski ustami Borysa Szyca, Romy Gąsiorowskiej i Soni Bohosiewicz czyta Dorotę Masłowską (107 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Idiokracja", czyli zabawowy koszmarek, ale za to ze słusznym przesłaniem (81 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Big Love", czyli jeden z najbardziej żenujących filmów na ważny temat, więc tylko dla fanów Węży (95 min)

TV Puls o godz. 21:45 "Purpurowe rzeki", czyli mroczny w formie i treści kryminał francuski z Jeanem Reno i Vincentem Casselem (99 min)

Kino Polska o godz. 22:00 "Ostatnia misja", czyli znośny polski kryminał z Januszem Gajosem, żeby było jeszcze lepiej (101 min)

Stopklatka TV o godz. 22:15 "Ręka Boga", czyli Bill Paxton i Matthew McConaughey pod napięciem (96 min)

TVN o godz. 00:00 "Jądro Ziemi", czyli Hilary Swank efektownie wwierca się z impetem w głąb naszej planety, by ją i nas wszystkich uratować(135 min)