Rekin z wielką paszczą, DiCaprio, Nicholson i Wahlberg w rolach głównych, japońska sztuka obrazu i seriale od nowa, i świat widziany z góry [POLECAJ TV - PIĄTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 26.06

Wakacje oficjalnie zaczęte, więc tradycyjnie zaczyna pewnie spadać oglądalność telewizorów. Tak się czasem mówi, a ja jednak myślę, że to raczej za sprawą włączenia powtórkowych ramówek. Bo premier jest jak na lekarstwo. Na szczęście niektóre powtórki jednak nadają się do czegoś, a niektóre seriale to nawet drugi raz obejrzeć można z przyjemnością. No i na szczęście jest fenomenalny przykład kina Łowców Kiczu, o rekinie połykającym ludzi w całości, i to razem z łódką. Zerknijcie na listę, bo mimo wakacyjnego rozleniwienia, jest kilka rzeczy, które zobaczyć można z przyjemnością, i bez poczucia straty czasu. Zapraszam do Polecaja codziennie, jutro w południe zapraszam na Program Telewizyjny do TOK FM, a dzisiaj życzę dobrego, spokojnego piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Infiltracja (The Departed) - sensacyjny, USA/Hongkong 2006, reż. Martin Scorsese, wyk. Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg (151 min)

Jeden policjant wchodzi pod przykrywką do świata mafii, a inny policjant tej mafii jest cynglem. Który z nich prędzej dowie się, kim jest ten drugi, ten ma szansę uratować swoją skórę. A sytuacja się zagęszcza wokół obu. Pewnie już większość z Was widziała, ale może ktoś się jeszcze uchował. Zresztą akurat ten film można sobie powtórzyć. ZNAKOMITY SCENARIUSZ, WYBITNIE POPROWADZONE, TRZEBA ZOBACZYĆ.Polsat godz. 20:05

Wakacje rodziny Johnsonów (Johnson Family Vacation) - komedia, USA 2004, reż. Christopher Erskin, wyk. Cedric the Entertainer, Vanessa L. Williams, Solange Knowles, Bow Wow (97 min)

Małżeństwo w sporym kryzysie, z nadzieją poprawy sytuacji i dziećmi wybiera się w długą podróż samochodem na rodzinne spotkanie. A po drodze oczywiście wszystko idzie nie tak jak iść miało. BARDZO BANALNE, BARDZO KRZYKLIWE, WIĘC NA ODREAGOWANIE TYGODNIA SIĘ NADA.

Ale Kino+ godz. 20:10

W cieniu chwały (Pride and Glory) - kryminalny, USA/Niemcy 2008, reż. Gavin O'Connor, wyk. Edward Norton, Colin Farrell, Jon Voight, Noah Emmerich (124 min)

Policjanci giną podczas zasadzki w mieszkaniu dilera narkotyków. Dochodzenie ujawnia korupcję w policji. Okazuje się, że w aferę zamieszany jest nawet szwagier niezłomnego głównego bohatera. ŚWIETNIE ZREALIZOWANE POLICYJNE KINO POD NAPIĘCIEM.

TVP Kultura godz. 21:20

Dom Latających Sztyletów (Shi mian mai fu) - przygodowy, Chiny/Hongkong 2004, reż. Zhang Yimou, wyk. Takeshi Kaneshiro, Andy Lau, Dandan Song, Ziyi Zhang (114 min)

Bardzo wystawne dzieło baśniowo-historyczne, którego akcja toczy się Chinach roku pańskiego 859. Tytułowy "Dom Latających Sztyletów" to grupa buntowników przeciw cesarzowi, który nie może dać sobie rady z konfliktami w jego wielkim państwie. A drażni ona cesarza tym bardziej, że jej prestiż w narodzie rośnie, bo grupa, jak nasz serialowy Janosik, zabiera bogatym i wspomaga biednych. WIELKIE WIDOWISKO.

TVN 7 godz. 23:05

Dziecko Rosemary (Rosemary's Baby) - horror, USA 1968, reż. Roman Polański, wyk. Mia Farrow, John Cassavetes, Ruth Gordon, Sidney Blackmer (136 min)

Jeden z najwybitniejszych filmów w dziejach świata. I to nie ze względu na scenariusz, tylko na to jak ten scenariusz potraktował Polański i jego aktorzy. Młoda Rosemary oczekuje narodzin pierworodnego. Wśród nadskakujących, opiekuńczych sąsiadów i troskliwego męża. Z czasem zaczyna mieć wątpliwości co do intencji sąsiadów i powoli wpada niemal w paranoję. No i ta kołysanka Komedy jako bonus. RZECZ WYBITNA I KONIECZNA.TVN godz. 23:10

Michael Clayton - thriller, USA 2007, reż. Tony Gilroy, wyk. George Clooney, Tilda Swinton, Tom Wilkinson, Sydney Pollack (119 min)

Były prokurator okręgowy pracujący dla nowojorskiej korporacji prawniczej ma zająć się procesem kluczowego klienta firmy. Okazuje się, że w grę wchodzi życie. I zaczynają się jego najgorsze dni w karierze. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 23:30

Kobieta z wydm (Suna no onna) - dramat, Japonia 1964, reż. Hiroshi Teshigahara, wyk. Eiji Okada, Kyoko Kishida, Hiroko Ito (140 min)

Ekranizacja książki Abe Kobo, którego nazywa się - i film potwierdza słuszność tego porównania - japońskim Kafką. Oto bowiem nauczyciel, pasjonat entomologii, postanawia spędzić kilka dni nad morzem na poszukiwaniu nowego gatunku owadów, ale przypadek sprawia, że wpada w pułapkę bez wyjścia i od teraz całe jego dotychczasowe życie i problemy przestają mieć znaczenie, za to ważny jest tylko wszechobecny piach. JEST ARTYSTYCZNA CIEKAWOŚĆ I WARTO ZOBACZYĆ.TV 6 godz. 23:35

Halloween - horror, USA 1978, reż. John Carpenter, wyk. Jamie Lee Curtis, Donald Pleasence, Tony Moran, Nancy Kyes (91 min)

Klasyka horroru od mistrza, czyli po piętnastu latach od zabicia siostry, pan ucieka z psychiatryka i wraca w rodzinne strony. Akurat w Halloween. I dzieje się zło. Dzisiaj już się tak filmów nie robi. KULTOWY STRACH W POZYCJI KLASYCZNEJ.SERIAL

BBC HD godz. 22:00

Śmierć pod palmami (Death in Paradise) - kryminalny, Wlk.Bryt./Fr. 2011, reż. Charles Palmer, wyk. Ben Miller, Sara Martins, Gary Carr (60 min)

Jeszcze raz pierwszy odcinek. Zaczyna się od znalezienia martwego policjanta w zamkniętym pokoju na pięknej wyspie Saint-Marie. Rozpoczyna się śledztwo w okolicznościach, które pana śledczego z Anglii będą zadziwiały zwykle. DOBRA ZABAWA.

Universal godz. 22:00

Gotham - kryminalny, USA 2014, reż. Danny Cannon, wyk. Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Zabryna Guevara (2x50 min)

Powtórka od początku. Rzecz dzieje się w Gotham City - tak, to właśnie to miasto, które znacie z Batmanów i Kobiet Kotów, ale tutaj jeszcze się w nim nie pojawiło żadne z nich. Oto natomiast zło już tu jest. I detektyw James Gordon prowadzi śledztwo w sprawie śmierci państwa Wayne'ów. Na miejscu pan Gordon poznaje 12-letniego syna ofiar, Bruce'a, który przeżył napad i był świadkiem zdarzenia. Tak, skojarzenia słuszne. MOŻNA, ALE NIESTETY NIEWIELE WYŻEJ ŚREDNIEJ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Świat z góry (The World From Above) - seria dokumentalna, Wlk.Bryt. 2011 (9x26 min)

Zwiedzanie świata z wysokości od kilku metrów do trzech kilometrów. Kamera wysokiej rozdzielczości daje świetny efekt, a w komentarzu historia widzianych miejsc. BARDZO DOBRZE ROBI.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Rekin z bagien (Swamp Shark) - przerażacz, USA 2011, reż. Griff Furst, wyk. Kristy Swanson, D.B. Sweeney, Robert Davi, Jeff Chase (85 min)

Zabójcze morskie stworzenie ucieka przemytnikom do bagna w pobliżu chętnie odwiedzanej plaży. A jak się zadomowiło, to zgłodniało, więc zaczęło zjadać ludzi. I złapać się nie daje, bo wyjątkowy to sprytek. DOBRA ZABAWA.

TV 6 godz. 21:30

Bestie z morza: Megalodon (Shark Attack 3) - thriller, USA/RPA/Izrael 2002, reż. David Worth, wyk. John Barrowman, Jenny McShane, Ryan Cutrona, Bashar Rahal (94 min)

Czysta rozkosz Łowców Kiczu, z przerwami na głupie, ale jakże radujące uszy kiczolubów. Oczywiście są badacze, więc pseudonaukowy bełkot, którym wywabiają z głębin olbrzymiego prehistorycznego rekina, który połyka ludzi w całości. I to nawet z łódką czy innym wodnym skuterem. PORYWAJĄCY KOSZMAREK.I JESZCZE NA KRÓTKO

TVP 2 o godz. 20:05 "Alvin i wiewiórki 3", czyli kolejna część zabawowej opowiastki (83 min)

TVN 7 o godz. 21:20 "Twoje, moje i nasze", czyli Dennis Quaid i Rene Russo w przyzwoitym filmie do uśmiechania się (90 min)

TVP 1 o godz. 21:25 "Miejsce zbrodni. Czas odwetu", czyli niemiecki kryminał, z Tilem Schweigerem, ale za to bez satysfakcji (90 min)

Stopklatka TV o godz. 22:25 "Dobry, Zły i Brzydki", czyli najklasyczniejszy z klasycznych westernów Sergio Leone z Clintem Eastwoodem (171 min)

Canal+ o godz. 22:30 "Łowca", czyli premiera mało porywającej przygodówki (102 min)

TVP 1 o godz. 23:05 "Dobrana para", czyli komedia romantyczna, do zobaczenia, bo krzywdy nie robi (90 min)

TCM o godz. 23:45 "Meteor", czyli Sean Connery i Natalie Wood w katastroficznym filmie z 1979 roku (130 min)

Skomentuj:
Rekin z wielką paszczą, DiCaprio, Nicholson i Wahlberg w rolach głównych, japońska sztuka obrazu i seriale od nowa, i świat widziany z góry [POLECAJ TV - PIĄTEK]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX