Wniebowzięty Maklakiewicz, zakochany Kukiz, Conchita na żywo w Kielcach, trochę romantyzmu, krwawe jatki i odrobina uśmiechu z brytyjskim serialem [POLECAJ TV - SOBOTA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 27.06

Oczywiście najważniejsze rzeczy znajdziecie w punktach niżej, ale muszę wspomnieć o kilku rzeczach jeszcze. Oto bowiem w TVP 2 o godz. 21:10 rozpocznie się transmisja z kolejnej edycji mało ambitnej, ale za to popularnej imprezy kabaretowej "Sabat czarownic" w Kielcach. No i żeby było śmieszniej - no bo tam się zaprasza właśnie po to przecież - gościem imprezy będzie pan Thomas Neuwirth, znany bardziej jako drag queen Conchita (dawniej Wurst, ale już nie). Jeśli ktoś zatem chce się z nim spotkać, to TVP 2 zaprasza. A jak się ktoś napatrzy już na pana Conchitę, to może do TV 4 się przenieść, która to TV 4 wspinając się na szczyty głupoty o godz. 21:00 przedstawi dłuuuuugą relację z półfinału Miss Polski 2015.

Co jeszcze? Gdyby ktoś bardzo chciał, to w TV Puls może sobie zorganizować wieczór z Sylvestrem Stallonem, bo o godz. 20:00 "Osadzony", a o godz. 22:15 "Detoks". I muzyczna jeszcze wstawka, czyli w Canal+ o godz. 21:00 koncert "Kylie - Kiss Me Once" z 2014 roku.

FILM

TVN godz. 20:00

Miłość na zamówienie (Failure to Launch) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Tom Dey, wyk. Matthew McConaughey, Sarah Jessica Parker, Zooey Deschanel, Bradley Cooper (97 min)

Mamy 35-latka, który nie zamierza się wyprowadzić od rodziców, bo mu tu dobrze; mamy rodziców, którzy chcieliby, żeby ów poszedł wreszcie na swoje; i mamy atrakcyjną młodą panią, która ma rozkochać w sobie pana i nakłonić go do wyprowadzki. PRZEWIDYWALNE, BANALNE, CZYLI W SAM RAZ NA WSPÓLNY LENIWY WIECZÓR.

Ale Kino+ godz. 20:10

Call Girl - thriller, Szw./Nor./Fin./Irl. 2012, reż. Mikael Marcimain, wyk. Sofia Karemyr, Josefin Asplund, Pernilla August, Simon J. Berger (139 min)

Wychowanka domu poprawczego staje się dziewczyną do towarzystwa. Jest atrakcyjna i bardzo młoda, więc staje się ulubioną dziewczyną wielu znanych polityków. I właśnie spędzane z nimi noce uczynią z niej świadka w śledztwie, które być może zatrzęsie Szwecją. JEST DOBRZE.

Cinemax godz. 20:15

Moja staruszka (My Old Lady) - komediodramat, Wlk.Bryt./Fr./USA 2014, reż. Israel Horovitz, wyk. Kevin Kline, Maggie Smith, Kristin Scott Thomas, Dominique Pinon (103 min)

Rzecz o nowojorczyku, który jedzie do Paryża sprzedać odziedziczone po ojcu mieszkanie. Na miejscu okazuje się, że mieszkają w nim matka i córka, a pan nie ma prawnych podstaw, żeby je wyrzucić. I TO SIĘ DOBRZE OGLĄDA I SŁUCHA SIĘ DOBRZE.TVP Kultura godz. 20:35

Żyła sobie baba (Żiła-była odna baba) - obyczajowy, Rosja 2011, reż. Andriej Smirnow, wyk. Daria Jekamasowa, Nina Rusłanowa, Władysław Abaszin, Roman Madjanow (149 min)

Rzecz dzieje się w zapadłej nieco Rosji, w latach 1909-1921. Pani Barbara szczęśliwa nie jest, a do tego jest ładna, co nie przysparza jej wśród lokalnej kobiecej społeczności przyjaciółek. W domu mąż ją bije i traktuje źle bardzo, a poza domem upokarzają ją panie, którym nie podoba się to, że wzrokiem za Barbarą wodzą ich mężowie. A to wszystko ma być - w ogólniejszym sensie - demonstracją patologii i degeneracji, jaką przyniósł bolszewizm. PRZYGNĘBIAJĄCE, ALE WARTO.

TVN 7 godz. 21:20

Alfie - komediodramat, Wlk.Bryt./USA 2004, reż. Charles Shyer, wyk. Jude Law, Marisa Tomei, Jane Krakowski, Susan Sarandon (103 min)

Treścią radosnego życia Alfiego są kobiety. Im piękniejsze i podatniejsze na jego umizgi, tym on bardziej zadowolony. Lista kochanek rośnie więc i rośnie. Ale wreszcie przegnie, gdy zagalopuje się i zawiedzie przyjaciela. O WAŻNYCH RZECZACH, ALE JEDNAK DREWNIANE.

TVN godz. 22:00

Nostalgia anioła (The Lovely Bones) - obyczajowy, USA/Wlk.Bryt./N.Zel. 2009, reż. Peter Jackson, wyk. Mark Wahlberg, Susan Sarandon, Stanley Tucci (136 min)

Czternastoletnia Susie zostaje zamordowana, a po śmierci obserwuje życie najbliższych, detektywa rozwiązującego sprawę jej śmierci oraz zabójcę. I próbuje przekazywać wskazówki pozwalające ująć mordercę. DOBRE NA WIECZÓR.

TVP Polonia godz. 22:40

Wniebowzięci - komedia, Polska 1973, reż. Andrzej Kondratiuk, wyk. Zdzisław Maklakiewicz, Jan Himilsbach, Ryszard Narożniak, Ewa Pielach (44 min)

Jeden z tych wspólnych występów panów Maklakiewicza i Himilsbacha, które do historii przeszły i obrosły legendą. Panowie wygrywają w Totka i za pieniądze z wygranej postanawiają sobie polatać. RZECZ NIESPIESZNA, A WSPANIAŁA.

TVP Kultura godz. 23:20

Pan Lazhar (Monsieur Lazhar) - obyczajowy, Kanada 2011, reż. Philippe Falardeau, wyk. Mohamed Fellag, Sophie Nelisse, Emilien Neron (90 min)

Algierski imigrant, nauczyciel, obejmuje klasę po samobójstwie poprzedniej wychowawczyni. Zadanie jest trudne, sytuacja ciężka, a w dodatku ów pan ukrywać musi, że sam zmaga się z wielką osobistą tragedią. DUŻE WRAŻENIE, MOCNE PRZEŻYCIE.SERIAL

TVP 2 godz. 23:30

Detektyw Zen (Zen) - miniserial kryminalny, Wlk.Bryt./Wł. 2011, reż. John Alexander, wyk. Rufus Sewell, Caterina Murino, Stanley Townsend, Ben Miles (90 min)

Dla mnie znakomite. Ale jestem o tyle nieobiektywny, że wszystkie kryminalne seriale brytyjskie lubię z góry. Tu też się nie zawiodłem. W rolach głównych para świetnych aktorów Rufus Sewell, którego pamiętamy choćby z seriali "Filary Ziemi" czy "Koniec defilady", oraz Caterina Murino, której wcześniej nie znałem, a która gra w serialu jeszcze lepiej niż wygląda. A wygląda bosko. Świetna kryminalna intryga, znakomite tło obyczajowe i humor, czyli wszystko to, za co można uwielbiać brytyjskie seriale i kryminały. Szkoda, że o tak późnej porze, ale może trzeba udowodnić, że Polacy go nie chcą. A najlepiej to udowodnić rzucając go na pół godziny przed północą. MIMO WSZYSTKO, JA POLECAM GO BARDZO.

DOKUMENT

TVP Historia godz. 21:30

Niedokończony film (A Film Unfinished) - film dokumentalny, Niemcy/Izrael 2010, reż. Yael Hersonski (87 min)

W 1954 r. archiwiści odnaleźli taśmę filmową podpisaną "Getto", a na niej sceny z życia warszawskiego getta, zamożnych Żydów nieprzejmujących się losem pobratymców, którzy umierali z głodu. Ale znalazły się dowody na to, że dokument był manipulacją. I w tym filmie krok po kroku zobaczycie jak dokonano manipulacji, jak "Getto" powstawało i kilka nieznanych faktów na temat produkcji niemieckich filmowców. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 o godz. 23:35

Nietoperze: krwawe żniwa (Bats: Human Harvest) - horror, USA 2007, reż. Jamie Dixon, wyk. Pollyanna McIntosh, Tomas Arana, David Chokachi, Bill Cusack

O amerykańskiej jednostce specjalnej, która podczas akcji w Afganistanie natrafia na żądne krwi, genetycznie zmutowane stwory. HELL YEAH.Polsat godz. 00:30

Pirania (Piranha) - horror, USA 2010, reż. Alexandre Aja, wyk. Richard Dreyfuss, Ving Rhames, Elisabeth Shue, Christopher Lloyd (88 min)

Takie "Szczęki" trochę, tylko szybsze w akcji, no i rybki mniejsze acz zajadłe bardziej. W wyniku ruchów tektonicznych z podziemnego zbiornika wodnego do Jeziora Wiktorii przedostają się prehistoryczne piranie i zjadają sobie ludzi, którzy przyjechali w okolicy kręcić film dla dorosłych. Innych też zjadają. Oczywiście głupie, ale MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ Z NIEPORADNOŚCI.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVP 1 o godz. 20:25 "Jutro nie umiera nigdy", czyli dobrze wstrząśnięte bondowskie wygibasy, z Piercem Brosnanem (114 min)

Polsat o godz. 22:00 "Obcy 4", czyli Sigourney Weaver w dalszej części krwawego sporu z Obcym (109 min)

Canal+ o godz. 22:00 "Casanova po przejściach", czyli komedia z Woodym Allenem, Vanessą Paradis i Liev Schreiberem niezła (86 min)

TVP 1 o godz. 22:35 "Kill Bill 2", czyli rzecz o tym dlaczego nie należy wkurzać Umy Thurman (131 min)

Cinemax godz. 22:55 "Temple Grandin", czyli prawdziwa i nagradzana opowieść o niezwykłej, dotkniętej autyzmem kobiecie, której się udało (105 min)

TVN 7 o godz. 23:35 "Tango i Cash", czyli Sylvester Stallone i Kurt Russell w klasycznym dla końca lat 80. filmie, w którym śmiesznie się ubierają, biją się i robią groźne miny (104 min)

TVP HD o godz. 00:25 "Girl Guide", czyli szalony cokolwiek film Juliusza Machulskiego z Pawłem Kukizem zakochanym w Renacie Gabryjelskiej (89 min)