Rozrywanie śpiewem, rozrywanie komedią, filmowe premiery i serialowe wspomnienie lat 90. [POLECAJ TV - NIEDZIELA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 28.06

Zaczynamy od rzeczy wesołych, czyli w Polsacie "Vabank 2", w TVN "Godziny szczytu 3", w TVP 1 "SexiPistols", a w TVP 2 Colin Firth w romantycznej komedii "Miasto nadziei", rozczulające "Krótkie spięcie" w TCM, "Rozmowy kontrolowane" w TV 4 i powtórka pierwszego odcinka "Świata w opałach" w HBO 2. Do wzruszeń i dla zakochanych m.in. "Zostań, jeśli kochasz" w HBO, a na poważnie o trudnych sprawach m.in. "Zozo" w Filmbox, "Ghadi" w Cinemax i "Sala samobójców" w TVP Seriale. I sporo akcji, czyli m.in. "Tango i Cash" i "Nietykalni" w TVN 7, "Szybcy i wściekli 5" i Halle Berry w "Połączeniu" w TV Puls, "Jutro nie umiera nigdy", czyli Bond z Piercem Brosnanem w TVP 1, "Droga do zapomnienia" w Canal+, a takoż seriale "Świadkowie" na 13 Ulicy i schematyczny, charakterystyczny dla lat 90. "Gang Robin" w CBS Drama. A spoza listy jeszcze bonusy, czyli w TVP 2 o godz. 23:05 gala otwarcia 15. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry", w TVP Rozrywka o godz. 22:05 pierwsza odsłona programu "Sierocki na lato", w TVP 2 o godz. 20:05 hucpiarskie "Lato Zet i Dwójki", czyli m.in. Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Halina Mlynkova, Anna Dąbkowska na żywo, a z odtworzenia Maryla Rodowicz w Polsacie o godz. 22:20. I jeszcze przypomnienie o kolejnych odcinkach "Stróża prawa 2" w Ale Kino+ o godz. 20:10 i powtórce pierwszego odcinka "Detektywa 2" w HBO 2 o godz. 22:00. Zapraszam do Polecaja codziennie, a dzisiaj udanej, spokojnej życzę niedzieli.

FILM

TVN godz. 20:00

Godziny szczytu 3 (Rush Hour 3) - komedia sensacyjna, USA 2007, reż. Brett Ratner, wyk. Chris Tucker, Jackie Chan, Max von Sydow (91 min)

Kolejne zamieszanie. Tym razem detektyw Carter i inspektor Lee wpadają na ślad triady, a śledztwo prowadzi ich do Paryża. Plus Roman Polański wesoło. JAK ZAWSZE DUŻO HAŁASU, DUŻO ŚMIECHU I CIOSÓW WE WSZYSTKO.Polsat godz. 20:00

Vabank 2, czyli riposta - komedia, Polska 1984, reż. Juliusz Machulski, wyk. Jan Machulski, Leonard Pietraszak, Witold Pyrkosz (97 min)

Pan bankowiec Kramer ucieka z więzienia, ale zanim wybierze się do Szwajcarii, spróbuje zemścić się na panu emerytowanym kasiarzu Kwincie. Ale ciężko mu idzie. ŚWIETNA ZABAWA. NAJLEPSZA.

Cinemax godz. 20:00

Ghadi - komediodramat, Liban 2013, reż. Amin Dora, wyk. Georges Khabbaz, Rodrigue Sleiman, Lara Rain, Emmanuel Khairallah (98 min)

Nie widziałem, ale czuję, że powinienem. Z podesłanego opisu wynika, że: państwo mieszkają w nadmorskim Libańskim miasteczku z upośledzonym synem Ghadim. Sąsiedzi nie rozumieją choroby dziecka, a ojciec za wszelką cenę próbuje uchronić syna przed społecznym wykluczeniem i nienawiścią. BARDZO DO SPRAWDZENIA.HBO godz. 20:10

Zostań, jeśli kochasz (If I Stay) - melodramat, USA 2014, reż. R.J. Cutler, wyk. Chloe Grace Moretz, Mireille Enos, Jamie Blackley, Joshua Leonard (103 min)

Premiera w telewizorze. Wiolonczelistka ma szansę rozwijać talent w elitarnej Juilliard School, ale wiąże się to z wyjazdem i rozstaniem z ukochanym. A potem wydarza się coś jeszcze, ale nie mogę zepsuć wrażenia. TRĄCI BANAŁEM, ALE ODPOWIEDNIO ŁZAWE.

TVP 1 godz. 20:25

SexiPistols (Bandidas) - western komediowy, Fr./USA 2006, reż. Joachim Roenning, Espen Sandberg, wyk. Penélope Cruz, Salma Hayek, Steve Zahn, Dwight Yoakam (89 min)

Jest rok 1888 w Meksyku, w którym panuje bezprawie i bezhołowie. I w tych okolicznościach dwie atrakcyjne panie walczą z systemem napadając na banki i rozdając ich dobra biednym. Jedna robi to z miłości do ludzi i ojczyzny, a druga z zemsty. Rozrywkowe, krzywdy nie robi, ale ZABAWNE, ALE NIESTETY UMIARKOWANIE.TVP Kultura godz. 20:35

Vatel - kostiumowy, Fr./Wlk.Bryt. 2000, reż. Roland Joffé, wyk. Gérard Depardieu, Uma Thurman, Tim Roth, Timothy Spall (98 min)

Rok 1671. Król Ludwik XIV przez trzy dni gości u księcia Kondeusza. A majordomus arystokraty i kucharz, imć Vatel, sprawia, że wizyta króla to nieustanne pasmo zabaw i ucztowania. SMACZNEGO.

Canal+ godz. 21:00

Droga do zapomnienia (The Railway Man) - biograficzny, Austr./Wlk.Bryt. 2013, reż. Jonathan Teplitzky, wyk. Colin Firth, Nicole Kidman, Stellan Skarsgard, Jeremy Irvine (111 min)

Premiera w telewizorze. Brytyjski oficer cudem przeżył japońską niewolę podczas II wojny światowej. A po latach dowiaduje się, że ten, przez którego ta niewola była koszmarem żyje, i ma się dobrze. Rusza więc żeby go odnaleźć, a wspiera go żona. DOBRA ROBOTA.

Filmbox godz. 21:15

Zozo - obyczajowy, Szw./Wlk.Bryt./Dan./Cz./Hol. 2005, reż. Josef Fares, wyk. Imad Creidi, Antoinette Turk, Elias Gergi (99 min)

Dziesięcioletni Zozo z wojną niszczonego Libanu po śmierci rodziców trafia do dziadków w Szwecji. Nadziwić się nie może tutejszemu światu, a z rówieśnikami dogadać się nie może, bo oni nie zdają sobie sprawy z jego doświadczeń, a on nie potrafi im tego wyjaśnić. DOBRE KINO DO MYŚLENIA.

TVN godz. 21:55

Wzgórze złamanych serc (Heartbreak Ridge) - dramat sensacyjny, USA 1986, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Marsha Mason, Everett McGill, Moses Gunn (130 min)

Twardy Clint Eastwood udowadnia w boju, że nie warto wysyłać go jeszcze na armijną emeryturę, bo na wojnie liczy się przede wszystkim doświadczenie. Przewidywalne, pełne banału, ale DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVN 7 godz. 23:10

Nietykalni (The Untouchables) - dramat kryminalny, USA 1987, reż. Brian De Palma, wyk. Kevin Costner, Sean Connery, Andy Garcia, Robert De Niro (119 min)

Legenda o niezłomnym agencie walczącym z mafią i jego równie niezłomnym zespole. Agent Eliot Ness przybywa do Chicago, by położyć kres handlowi alkoholem i terrorowi Ala Capone. WIELKIE (i długie).

TVP Kultura godz. 00:10

Wszyscy moi bliscy (Vsichni moji bl~zc~) - obyczajowy, Cz./Pol./Sł. 1999, reż. Matej Mináe, wyk. Josef Abrham, Jiri Bartoska, Agnieszka Wagner (94 min)

Na krótko przed wybuchem II wojny światowej szanowany pan doktor przyłącza się do organizowania specjalnego pociągu, który wywozi z Czechosłowacji i ratuje 669 dzieci z żydowskich rodzin. W WAŻNEJ SPRAWIE, ALE ŚREDNIE.

TVP 2 godz. 00:25

Miasto nadziei (Hope Springs) - komedia romantyczna, Wlk.Bryt./USA 2003, reż. Mark Herman, wyk. Colin Firth, Minnie Driver, Chad Faust, Heather Graham (88 min)

Brytyjski artysta odkrywa, że jego narzeczona zamierza poślubić innego mężczyznę. Wpada więc w zrozumiałą rozpacz, wyjeżdża do Stanów i osiedla się w małym miasteczku. Powoli wychodzi z deprechy za sprawą uroczej poznanej tam kobiety, ale ni stąd ni zowąd w miasteczku pojawia się dawna narzeczona. DO PRZEWIDZENIA, ALE PRZYJEMNE.

SERIAL

CBS Drama godz. 20:00

Gang Robin (Robin's Hoods) - kryminalny, USA 1994, wyk. Linda Purl, David Gail, Jennifer Campbell, Julie McCullough (60 min)

Typowy w treści i formie dla lat 90 serial o policjantce, która próbuje pomagać byłym młodym przestępcom, dając im szansę na normalne życie. Odcinek pierwszy z dwudziestu jeden, ale TYLKO DLA FANÓW POETYKI LAT 90.13 Ulica godz. 21:00

Świadkowie (Les Témoins) - kryminalny, Fr./Bel. 2014, reż. Herve Hadmar, wyk. Franck Andrieux, Thierry Lhermitte, Marie Dompnier (60 min)

Drugi odcinek całkiem sprawnego kryminału w odcinkach. W północnej Francji młoda pani detektyw do spółki z emerytowanym gliną prowadzi śledztwo w sprawie profanacji grobów. Oczywiście za uszami pan emeryt ma pewną tajemnicę, profanacja grobów ma przynajmniej dwa dodatkowe dna, a pani detektyw też nie do końca jest taka, jak z początku może Wam się wydawać. Nie jest to mistrzostwo świata, ale JEST CO OGLĄDAĆ.

HBO Comedy godz. 22:30

Świat w opałach (The Brink) - komediowy, USA 2015, reż. Jay Roach, wyk. Tim Robbins, Jack Black, Pablo Schreiber, Aasif Mandvi (30 min)

Jeszcze raz pierwszy odcinek. Na kolana nie powali, ale Tim Robbins jest wybitny, a Jack Black jest dokładnie taki jakiego się spodziewacie. W Pakistanie dochodzi do przewrotu. Tim Robins jest Sekretarzem Stanu, Jack Black pracownikiem ambasady w Islamabadzie, który przypadkiem, jako jedyny Amerykanin w rządowej służbie jest poza ambasadą. I jest jeszcze pilot myśliwca, który... No dobra, wystarczy. W każdym razie panowie staną na głowie, żeby uniknąć trzeciej wojny światowej. W imię miłości oczywiście. TROCHĘ BEŁKOT, ALE ZABAWA ŚWIETNA.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN 7 o godz. 20:00 "Tango i Cash", czyli Sylvester Stallone i Kurt Russell w typowym dla końca lat 80. filmie, w którym śmiesznie się ubierają, biją się i robią groźne miny (104 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Szybcy i wściekli 5", czyli Vin Diesel i Paul Walker w ostrej akcji (130 min)

TVP Seriale o godz. 20:20 "Sala samobójców", czyli Jakub Gierszał w świecie egzystencjalnych problemów (111 min)

TCM o godz. 21:00 "Krótkie spięcie", czyli rozkoszna komedia SF z 1986 roku, w klasycznych dekoracjach (120 min)

TVP 1 o godz. 22:10 "Jutro nie umiera nigdy", czyli Pierce Brosnan jako Bond, James Bond (114 min)

TV Puls o godz. 22:50 "Połączenie", czyli jak zawsze piękna Halle Berry, tym razem jako pani z linii ratunkowej, która odbiera dramatyczny telefon (94 min)

TV 4 o godz. 23:50 "Rozmowy kontrolowane", czyli Stanisław Tym w walce o wolność i demokrację przypadkiem (93 min)

Więcej o:
Skomentuj:
Rozrywanie śpiewem, rozrywanie komedią, filmowe premiery i serialowe wspomnienie lat 90. [POLECAJ TV - NIEDZIELA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX