Drugie odcinki, premiery i parodia kina nieustannej akcji, plus garść kiczu i rekiny, jakie polubicie najbardziej [POLECAJ TV - PONIEDZIAŁEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 29.06

Poza tym, co znajdziecie w punktach niżej - a znaleźć możecie kilka naprawdę ciekawych rzeczy - to wspomnę jeszcze o tym, że w Ale Kino+ od godz. 20:10 zaczyna się "Kiczowaty wieczór", a w nim filmy "Przelotni kochankowie" Pedro Almodóvara, horror komediowy "Krew nocy letniej" (godz. 22:05) i "Dzień, w którym Ziemia zamarła" z 2008 roku z C. Thomasem Howellem (godz. 23:45). I rzecz bardzo ważna, że w TVP Kultura o godz. 19:00 rozpocznie się gala wręczenia nagród 15. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2015". Oczywiście na żywo. I niesamowity specjał dla Łowców Kiczu, czyli o rekinach, które żerują w plażowym piasku. Łeb urywa po prostu. Ale najważniejsze rzeczy i premiery, jak wspomniałem, znajdziecie niżej. Zapraszam codziennie do Polecaja, zapraszam do wspólnego oglądania w grupie "W Telewizji Pokazali" na FB, i bardzo spokojnego życzę poniedziałku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Chwała (Glory) - historyczny, USA 1989, reż. Edward Zwick, wyk. Matthew Broderick, Denzel Washington, Cary Elwes, Morgan Freeman (117 min)

Prawdziwa historia pierwszego czarnego regimentu, walczącego po stronie Północy w wojnie secesyjnej, którego dowódcą jest młody biały oficer walczący o godność swoich ludzi, których armia traktuje jednak jak mięso armatnie, gorzej ich wyposażyła i wysyła na najtrudniejsze odcinki. DO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 20:05

Królestwo niebieskie (Kingdom of Heaven) - historyczny, USA/Hiszp./Wlk.Bryt. 2005, reż. Ridley Scott, wyk. Orlando Bloom, Eva Green, Jeremy Irons, Liam Neeson (145 min)

Kolejny film w historycznych dekoracjach. Rzecz dzieje się w XII-wiecznej Europie. Pewien kowal, po tym jak w tragicznych okolicznościach traci rodzinę, uczy się tzw. rycerskiego rzemiosła od krzyżowca Godfreya, a potem razem udają się do Jerozolimy, by bronić Ziemi Świętej. A tam przekonuje się, że nie wszystko jest święte, co się święci. TO SIĘ OGLĄDA.

TVP 1 godz. 20:25

Markiza Angelika (Angelique, marquise des anges) - przygodowy, Fr./Wł./RFN 1964, reż. Bernard Borderie, wyk. Michele Mercier, Robert Hossein, Jean Rochefort, Claude Giraud (111 min)

Rzecz dzieje się w XVII-wiecznej Francji, czyli za czasów Ludwika XIV. Tytułowa markiza, mimo że była zakochana w innym mężczyźnie, musiała wyjść za starszego arystokratę. A jak już się do niego przekonuje, król zainteresował się jego majątkiem i oskarżył go o różne przykre sprawy, a ona podejmuje walkę z tą królewską tyranią. BARDZO DOBRA ROBOTA.

Canal+ godz. 21:00

Igrzyska śmiechu: W pieszczeniu ognia (Starving Games) - komedia, USA 2013, reż. Jason Friedberg, Aaron Seltzer, wyk. Maiara Walsh, Brant Daugherty, Cody Christian, Lauren Bowles (78 min)

Premiera w telewizorze. Parodia od panów Jasona Friedberga i Aarona Seltzera, twórców "Poznaj moich Spartan", "Wampiry i świry", "Straszny film" czy ostatnio "Wściekle szybcy". W tym pojawiają się m.in. sobowtóry aktorów z "Niezniszczalnych". A rzecz jest o głodowych igrzyskach, w których nagrodą jest stara szynka, kupon do Subwaya oraz nadgryziony ogórek. NA SWÓJ KRETYŃSKI SPOSÓB PRZEZABAWNE.

Polsat godz. 23:05

Drive - sensacyjny, USA 2011, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Ryan Gosling, Bryan Cranston, Carey Mulligan, Kaden Leos (100 min)

Przypominający klimatem kryminalne kino ze znakiem firmowym Lee Marvina czy Clinta Eastwooda. Młody mężczyzna prowadzi podwójne życie. W ciągu dnia pracuje w warsztacie samochodowym, a nocami pomaga rabusiom w ucieczkach z miejsca przestępstwa. Po przeprowadzeniu się do nowego lokum poznaje wychowującą kilkuletniego syna Irene, w której się z wzajemnością zakochuje. Ale z więzienia wychodzi mąż dziewczyny, z którym pewne porachunki ma mafia. I zaczyna się ciąg tragicznych wypadków. Mózgu nie sposób oderwać. ZNAKOMITE.

TVN 7 godz. 23:20

Zaginiona (The Girl in the Park) - obyczajowy, USA 2007, reż. David Auburn, wyk. Sigourney Weaver, Kate Bosworth, Alessandro Nivola, Keri Russell (109 min)

Cokolwiek "czerpanie dłonią", ale w miarę stylowe. Bohaterka spotyka dziewczynę z burzliwą przeszłością i się z nią jakoś tam zaprzyjaźnia. A z czasem zaczyna podejrzewać, że owa nastolatka może być jej zaginioną przed laty córką. SZAŁU NIE MA, ALE JEST NIEŹLE.

TVP Kultura godz. 23:35

Dzieci Sarajewa (Djeca) - obyczajowy, BiH/Niem./Fr./Tur. 2012, reż. Aida Begic, wyk. Marija Pikic, Ismir Gagula (86 min)

23-letnia Rahima wraz ze swoim bratem Nedimem mieszka w Sarajewie. Oboje są sierotami, których rodzice zginęli w czasie wojny w Bośni. Zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości Rahima szuka pocieszenia w islamie. Kiedy jej brat wdaje się w szkole w bójkę z synem wpływowego polityka, Rahima odkrywa kolejne tajemnice z życia czternastoletniego Nedima.

ATM Rozrywka godz. 23:45

Śliwowica - Pierwsza miłość - komedia, Polska 2012, reż. Krzysztof Łebski, wyk. Andrzej Buszewicz, Łukasz Płoszajski, Małgorzata Sadowska, Rafał Kwietniewski (60 min)

Nigdy o tym filmie nie słyszałem, więc zdziwiłem się, że w ogóle jest. Włączyłem więc z nieśmiałością, i... wielka szkoda. Goście bawią się na podwójnym weselu, popijając śliwowicę lokalnej produkcji. Spokojna początkowo impreza przeradza się w wielką awanturę. BUUUUUUUUU...

SERIAL

HBO godz. 22:00

Detektyw 2 (True Detective 2) - kryminalny, USA 2015, reż. Justin Lin, wyk. Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams (60 min)

Drugi z ośmiu odcinków strasznie przereklamowanego kryminału moralnego niepokoju, w stylu lekko skacowanego reżysera Zanussiego, i z pretensjami do wielkiego artystycznego kina. Nie chcę spoilerować, więc tylko tyle, że jest trójka policjantów, i każde z nich ma swoją własną traumę. I mają wspólne śledztwo, które każde z nich poprowadzi do mrocznych zakamarków ich ciał i dusz. Niestety sam wątek kryminalny kusi nadzieją na ciekawy rozwój, ale może być różnie. Za to zrealizowane jest z takim przekombinowaniem i artystycznym nadęciem, że aż bywa śmieszne. Moja ulubiona, najzabawniejsza scena to TA, ALE CZASU TROCHĘ SZKODA.ATM Rozrywka godz. 23:05

Czarna Żmija (The Black Adder) - komediowy, Wlk.Bryt. 1983, reż. Martin Shardlow, wyk. Frank Finlay, Miranda Richardson, Rowan Atkinson, Elspet Gray (40 min)

Jeden z moich ulubionych, choć już zgranych bardzo sitcomów, czyli historia Anglii w bardzo krzywym zwierciadle i z użyciem komediowego talentu Rowana Atkinsona. A w kolejnych serial również Hugh Laurie, na przykład. ŚWIETNA ZABAWA.

HBO godz. 23:30

Świat w opałach (The Brink) - komediowy, USA 2015, wyk. Tim Robbins, Jack Black, Pablo Schreiber, Aasif Mandvi (30 min)

W Pakistanie przewrót, więc tamtejsze rakiety z atomowym ładunkiem mogą trafić w ręce, w które bardzo byśmy nie chcieli, żeby trafiły. Szok i niedowierzanie. W Waszyngtonie Prezydent gotów jest podpisać się pod rozkazem ataku, ale pan sekretarz stanu będzie chciał to jakoś obejść, a w samym Pakistanie tylko jeden amerykanin ze służb jest poza ambasadą. I jest jeszcze pewien naćpany pilot myśliwca. Krótko mówiąc ZNAKOMITY TIM ROBBINS I JACK BLACK DOKŁADNIE TAKI SAM JAK ZAWSZE.

DOKUMENT

National Geographic godz. 22:00

Przestępczość Sp. z o.o. (Underworld Inc.) - seria dokumentalna, Wielka Brytania 2015

Odcinek "Podróbki leków". Podrabianie lekarstw to biznes większy niż produkcja heroiny. Takie leki można kupić w Internecie, aptekach i na ulicach, a popyt na nie wciąż rośnie. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 23:00

Sen o Warszawie - dokumentalny, Polska 2014, reż. Krzysztof Magowski (107 min)

Film o Czesławie Niemenie zrealizowany w 10. rocznicę jego śmierci. Opowiadają przyjaciele, rodzina, krytycy, dziennikarze i autorzy biografii. WARTO WIEDZIEĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 21:55

Rekiny z plaży (Sand Sharks) - horror, USA 2011, reż. Mark Atkins, wyk. Corin Nemec, Brooke Hogan, Vanessa Lee Evigan, Eric Scott Woods (89 min)

Myślicie, że widzieliście już wszystko? Hahaha! Zobaczcie to. Oto podwodne trzęsienie ziemi sprawia, że spod dna morza wydostają się na powierzchnię prehistoryczne rekiny, które potrafią poruszać się po lądzie. Bestie terroryzują mieszkańców pewnej wyspy. Łowcy muszą to zobaczyć! BO ŁEB URYWA PO PROSTU!!!I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN 7 o godz. 20:00 "Sliver", czyli Sharon Stone I Tom Berenger sensacyjnie (108 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Defendor", czyli częściowo na wesoło, Woody Harrelson jako samozwańczy stróż prawa w sojuszu z lokalną prostytutką (101 min)

TV 6 o godz. 21:30 "Posłaniec", czyli kryminał z Courteney Cox i Johnem Goodmanem (94 min)

TVP 1 o godz. 22:30 "SexiPistols", czyli western komediowy, ale śmieszny tylko trochę (88 min)

TV Puls o godz. 22:50 "Osadzony", czyli Sylvester Stallone i Donald Sutherland krwawo i obsesyjnie (109 min)

Polsat o godz. 01:10 "Ósmy dzień", czyli Daniel Auteuil i Miou-Miou w gorzkawej komedii i sensie życia (118 min)