Premierowo Dolph Lundgren w serialu, kolejne duńskie śledztwo, Billy Bob Thornton chce w kosmos, a Robert De Niro podnosi ciśnienie [POLECAJ TV - ŚRODA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 8.07

Nie wiedziałem, że Dolph Lundgren występuje w serialach, bo nie znałem "SAF3" (Tele 5). A kiedy poznałem, to powiem Wam, że to oczywiście nie jest mistrzostwo świata, ale bardzo porządne rzemiosło o strażakach. Ale jeśli chodzi o seriale, to wolę premierowo trzeci i czwarty odcinek duńskiego kryminału "Dicte", albo drugi odcinek "Incydentu" w Canal+, ale to z zupełnie innej półki. TV Puls od nowa zaczyna brytyjski miniserial "Objawienia", a w TVP HD ostatnia część "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

Filmowo to znakomity Billy Bob Thornton w "Ranczer w kosmosie" (TVN7), japoński "47 mieczy zemsty. Upadek zamku Ako" w Stopklatce, w TVN Robert De Niro w sensacji "Ronin", a później Johnny Depp i Christopher Walken w "Na żywo", a na wesoło w Dwójce Renée Zellweger, Ewan McGregor i Sarah Paulson w romantycznej komedii "Do diabła z miłością". Do tego ciekawe dokumenty, "100 orgazmów dziennie" (spokojnie, to o takiej chorobie) w Planete+, a w National Geographic "Tragiczna historia Anny Frank". Między innymi oczywiście. Do Polecaja zapraszam codziennie, a dzisiaj bardzo dobrej życzę środy. Udanej.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Ranczer w kosmosie (The Astronaut Farmer) - obyczajowy, USA 2006, reż. Michael Polish, wyk. Billy Bob Thornton, Virginia Madsen, Max Thieriot, Jasper Polish (104 min)

Momentami wzruszająca, momentami wkurzająca opowieść o człowieku, który mimo rzucanych mu pod nogi kłód i sypania piachem w oczy, chce spełnić marzenie swojego życia. Bez względu na cenę. Plus świetny Billy Bob Thornton. DOBRZ SIĘ OGLĄDA I MYŚLI.Stopklatka TV godz. 20:00

47 mieczy zemsty. Upadek zamku Ako (Sword of vengeance) - dramat, Jap. 1978, reż. Kinji Fukasaku, wyk. Sonny Chiba, Kinnosuke Nakamura, Tsunehiko Watase, Masaomi Kondo (159 min)

Historia czterdziestu siedmiu roninów dokonujących zemsty na intrygancie, przez którego ich klan popadł w niełaskę u szoguna, został zdegradowany i skazany na tułaczkę. Według legendy opartej na wydarzeniach z lat 1701-1702. SPECYFICZNE, ZAKURZONE, ALE TO KAWAŁ KINA.

TVN godz. 20:50

Ronin - sensacyjny, Wlk.Bryt./USA 1998, reż. John Frankenheimer, wyk. Robert De Niro, Jean Reno, Sean Bean (121 min)

Na zlecenie anonimowego mocodawcy irlandzka bojowniczka werbuje w Paryżu pięciu mężczyzn, którzy mają wykraść z rąk Rosjan pilnie strzeżoną walizkę. JEST NAPIĘCIE.

TVP 2 godz. 21:25

Do diabła z miłością (Down with Love) - komedia romantyczna, USA/Niemcy 2003, reż. Peyton Reed, wyk. Renée Zellweger, Ewan McGregor, Sarah Paulson, David Hyde Pierce (97 min)

W klimacie i treści prawie jak w zwiewnych filmach z przełomu lat 50. i 60. minionego stulecia. Debiutująca pisarka podbija świat książką o tym, że kobiety będą szczęśliwe dopiero, gdy na rzecz kariery zrezygnują z miłości. Ale znajdzie się ktoś, kto spróbuje zadać kłam tej tezie. PRZEWIDYWALNE, NAIWNE, W SAM RAZ TAKIE, JAKIE POWINNO BYĆ, WIĘC BAWI.TVN godz. 23:25

Na żywo (Nick of Time) - sensacyjny, USA 1995, reż. John Badham, wyk. Johnny Depp, Christopher Walken, Courtney Chase, Peter Strauss (90 min)

Spokojne życie księgowego z Los Angeles zmienia się w koszmar, kiedy jego sześcioletnia córka zostaje zakładniczką terrorystów. Warunkiem zwolnienia dziecka jest zabicie gubernatora Kalifornii. Jest obsada, jest scenariusz, JEST DOBRZE.SERIAL

Ale Kino+ godz. 20:10

Dicte - kryminalny, Dania 2013, reż. Charlotte Sachs Bostrup, wyk. Iben Hjejle, Lars Brygmann, Larke Winther Andersen, Ditte Ylva Olsen (51 min)

Trzeci i czwarty odcinek serialu opartego na bestsellerowych kryminałach duńskiej pisarki Elsebeth Egholm. Bohaterką jest dziennikarka po przejściach, która po rozwodzie wróciła do rodzinnego miasta, aby na nowo ułożyć swoje życie. Zatrudnia się w jednej z lokalnych gazet i prowadzi tu kronikę kryminalną, dzięki czemu bierze udział w policyjnych dochodzeniach i poznaje pewnego detektywa. DOBRZE SIĘ OGLĄDA WIECZOREM.

CBS Europa godz. 21:00

Miasteczko Twin Peaks (Twin Peaks) - kryminalny, USA 1990, reż. Duwayne Dunham, wyk. Sherilyn Fenn, Kyle MacLachlan, Michael Ontkean (44 min)

Jeszcze jedna powtórka słynnego serialu. Może tym razem uda się komuś ustalić kto w końcu zabił Laurę Palmer. Ktoś jeszcze nie zna? To proszę bardzo. Dzisiaj odcinek trzeci. Według mnie nudne, ale to jednak OBIEKT KULTU.

Tele 5 godz. 21:50

SAF3 - sensacyjny, USA 2013-2014, wyk. Dolph Lundgren, J.R. Martinez, Texas Battle, Katie Meehan (43 min)

Pierwszy z dwudziestu odcinków serialu z olbrzymim Dolphem Lundgrenem o specjalnej jednostce straży pożarnej z Malibu. To są podobno strażacy najlepsi z najlepszych, więc wysyła się ich do misji niemożliwych, ale to z kolei wymaga wzajemnego zaufania. No i to o nich, i o ich akcjach. I bywa naprawdę dynamicznie.Canal+ Seriale godz. 22:00

Incydent (The Slap) - obyczajowy, USA 2015, wyk. Brian Cox, Melissa George, Lucas Hedges, Marin Ireland (41 min)

Premiera odcinka drugiego. Świetny pomysł, chociaż nie do końca spełniona obietnica. Oto podczas rodzinnej imprezy facet uderza w twarz nieznośnego dzieciaka innej pary. I rozpętuje się piekło wzajemnych oskarżeń, kłótni i wszelkich innych problemów. Sprawa trafia na policję, do sądu, rozpadać się zaczyna przez to wszystko zgodna dotychczas rodzina. Każdy z ośmiu odcinków to sprawa widziana z perspektywy innego gościa feralnego przyjęcia. Amerykańska wersja australijskiego serialu, a ten był adaptacją powieści Christosa Tsiolkasa. KILKA WAŻNYCH PYTAŃ, I DO ZOBACZENIA BARDZO.

TVP HD godz. 23:00
Dekalog 10 - obyczajowy, Polska 1988, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Olaf Lubaszenko, Henryk Bista (57 min)

Ostatnia z dekalogowych opowieści mistrza Kieślowskiego. Tym razem na - przynajmniej trochę - wesoło. W każdym razie z lekkim przymrużeniem oka. I ze świetnym w swoich rolach duetem Zamachowski-Stuhr. WARTO ZNAĆ.

TV Puls godz. 23:50

Objawienia (Apparitions) - sensacyjny, Wielka Brytania 2008, reż. Joe Ahearne, wyk. Siobhan Finneran, Martin Shaw, Luigi Diberti, Shaun Dooley (56 min)

Jeszcze raz od nowa. Pierwszy z sześciu odcinków. Bohaterem jest ojciec Jacob, który mieszka i pracuje w londyńskim seminarium. A powodem zainteresowania się nim scenarzystów jest to, że ma zdolności, które umożliwiają mu również bycie egzorcystą. W pracy pomagają mu siostra Anne i młody kleryk, Vimal. W odcinku pierwszym zostaje wezwany przez młodą dziewczynę, która wierzy, że jej ojciec jest opętany przez diabła. CIEKAWOŚĆ.

DOKUMENT

Fokus TV godz. 21:00

Niebywałe choroby - 100 orgazmów dziennie (Extraordinary Illnesses: 100 Orgasms a Day) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013 (66 min)

W tym odcinku serii, będzie o kobietach cierpiące na zespół przetrwałego pobudzenia seksualnego i przeżywają nawet 10 orgazmów w ciągu godziny. Zwykle zresztą w najmniej odpowiednich momentach i miejscach, co nie pozwala im na normalne życie. Odpowiednikiem u mężczyzn jest priapizm, polegający na występowaniu długotrwałego, bolesnego wzwodu, który nie jest związany z podnieceniem lub pobudzeniem seksualnym. Osoby chore odczuwają mniejszą satysfakcję seksualną, mają poczucie winy, a niektóre z nich pcha to nawet do samobójstwa. Autorzy filmu próbowali zebrać informacje, żeby dowiedzieć się, czy tę chorobę da się wyleczyć. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP Kultura godz. 21:25

Spotkania na krańcach świata (Encouters at the End of the World) - dokumentalny, USA 2007, reż. Werner Herzog (110 min)

Werner Herzog rusza z filmowcami na Antarktydę, by stworzyć dokument ukazujący wspaniałe krajobrazy, ludzi tam mieszkających i kilka niesamowitych zjawisk. BARDZO WARTO.

National Geographic godz. 22:00

Tragiczna historia Anny Frank - dokumentalny, USA 2015 (55 min)

Wstrząsająca opowieść o losach Anny Frank z perspektywy nazistów. WARTO POSŁUCHAĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Linia kryzysowa dla weteranów (Crisis Hotline: Veterans Press 1) - dokumentalny, USA 2013, reż. Ellen Goosenberg Kent (39 min)

Podobno co 80 minut amerykański weteran popełnia samobójstwo. Za tak wstrząsającą statystyką muszą stać tragiczne historie. Dokument opowiada kilka z nich. Oscar w kategorii "najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny". SMUTNE, ALE PRAWDZIWE.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV 4 o godz. 20:00 "Wyspa skarbów", czyli pierwsza z dwóch części przygodówki z Donaldem Sutherlandem i Eddie Izzardem (90 min)

Canal+ Film o godz. 20:00 "Medicus", czyli niemiecka premiera przygodowa ze Stellanem Skarsgardem (148 min)

Polsat o godz. 20:35 "Mały", czyli koszmarnie głupia komedia, dla której czasu szkoda (98 min)

TVP Kultura godz. 23:15 "Urodzony 4 lipca", czyli Tom Cruise w jednym z najważniejszych filmów ameryki (145 min)

TVN 7 o godz. 23:15 "Pod prąd", czyli sensacja, ale pod niskim napięciem (116 min)