Filmowy debiut Etgara Kereta, dojrzewanie Toma Cruise'a, Eddie Murphy musi przestać kłamać i świetna zabawa z Simonem Peggiem [POLECAJ TV - CZWARTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 9.07

Przede wszystkim polecam niełatwy, ale bardzo dobry reżyserski debiut Etgara Keretta w Ale kino+, ale jako fan Simona Pegga muszę również zwrócić Waszą uwagę na komedię "Paul" w wieczornym TV Puls. A co jeszcze? Kilka komedii i trochę niezłej sensacji, oraz całkiem przyjemny powrót do serialowych lat 80. w TVS, czyli następujące po sobie seriale "Słoneczny patrol", "Alf" i "MacGyver".

Poza tym jeszcze kilka stałych pozycji czwartkowych, czyli w Canal+ o godz. 21:00 premiera kolejnego odcinka "Grimm 4", w FOX o godz. 22:00 premierowy odcinek "Miasteczka Wayward Pines", w BBC Lifestyle o godz. 22:30 kolejne spotkanie na kanapie w "Graham Norton Show", a w telewizji 13 Ulica o godz. 22:00 kolejny odcinek trzymającego w napięciu francuskiego kryminału "Świadkowie". Do Polecaja zapraszam codziennie, a dzisiaj dobrego życzę czwartku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Kiss Kiss Bang Bang - komedia kryminalna, USA 2005, reż. Shane Black, wyk. Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen (98 min)

Uciekając przed policją złodziejaszek trafia na casting do filmu akcji i jedzie do Los Angeles, gdzie policjant ma go przygotować do roli. Ale gdy spotyka przyjaciółkę z dzieciństwa, udaje przed nią prawdziwego detektywa i zostaje wciągnięty w sprawę morderstwa. TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.



Polsat godz. 20:00

Żona na niby (Just Go with It) - komedia, USA 2011, reż. Dennis Dugan, wyk. Adam Sandler, Jennifer Aniston, Nicole Kidman, Nick Swardson (117 min)

Pan Danny spotyka piękną kobietę, i zakochuje się w niej oczywiście. Próbując uwieść piękność wymyśla pewną historię, która zaczyna żyć własnym życiem, i każe mu w sprawę wciągnąć asystentkę. BANALNE, ALE PRZYJEMNIE ZABAWNE.

Ale kino+ godz. 20:10

Meduzy (Meduzot) - obyczajowy, Izrael/Fr. 2007, reż. Shira Geffen, Etgar Keret, wyk. Sarah Adler, Gera Sandler (77 min)

Reżyserski debiut fabularny pisarskiego małżeństwa z Izraela, Shiry Geffen i Etgara Kereta, nagrodzony m.in. Złotą Kamerą w Cann. Rzecz mocno wrzynająca się w mózg i zmuszająca do refleksji, ale przy tym nie tracąca na atrakcyjności opowieść o miłości, depresji i o nadziei. JEDEN Z LEPSZYCH FILMÓW JAKIE OGLĄDAŁEM.



TCM godz. 21:00

Ryzykowny interes (Risky Business) - komedia, USA 1983, reż. Paul Brickman, wyk. Tom Cruise, Shera Danese, Rebecca De Mornay, Joe Pantoliano (120 min)

Zwiewna i przyjemna opowiastka o układnym młodzieńcu, który po wyjeździe rodziców przechodzi - przy wsparciu tak inteligentnej jak uwodzicielskiej prostytutki (świetna w tej roli Rebecca De Mornay) - przyspieszony kurs dojrzewania. Jeden z kultowych młodzieżowych filmów lat 80. nie tylko w Ameryce. PRZYJEMNE WSPOMNIENIE.



TVP Kultura godz. 21:05 (powt. 00:30)

Tajny agent (Sabotage) - thriller, Wlk.Bryt. 1936, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Sylvia Sidney, Oskar Homolka, Desmond Tester, John Loder (86 min)

Film u nas pod dwoma tytułami znany, jako "Tajny Agent" i jako "Sabotaż". Opowieść inspirowana opowiadaniem Josepha Conrada. Wszyscy uważają właściciela małego kina za miłego, skromnego faceta, ale tak naprawdę jest członkiem pewnej tajnej organizacji i przygotowuje zamach. UWIELBIAM TEN KLIMAT, ALE TU AKURAT NUDNAWO TROCHĘ.

TVN godz. 21:50

Tysiąc słów (A Thousand Words) - komedia, USA 2012, reż. Brian Robbins, wyk. Eddie Murphy, Cliff Curtis, Kerry Washington, Emanuel Ragsdale (91 min)

Gadający i kłamiący bez opamiętania agent literacki powiedział o kilka wyrazów za dużo. I dla nauczki, w jego ogrodzie wyrasta drzewo z tysiącem liści. Każdy liść to jedno słowo. Kiedy spadnie liść ostatni, pan agent dokona żywota. DOBRY POMYSŁ I SŁUSZNE PRZESŁANIE, TYLKO PO CO TO PAJACOWANIE PANA EDDIEGO?

TV Puls godz. 21:50

Paul - komedia SF, USA/Wlk.Bryt. 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Jason Bateman (104 min)

Jeden z moich ulubionych aktorów, czyli Simon Pegg, z równie dobrym Nickiem Frostem jako dwaj zakręceni na punkcie kosmosu i SF Anglicy wędrują przez Stany, i spotykają równie zakręconego przybysza z obcej planety i pomagają mu ukryć się przed ścigającymi go agentami i uniknąć nieprzyjemnych eksperymentów. WYBORNA ZABAWA.



Sci Fi Universal godz. 22:00

Katastrofa Dnia Niepodleglości (Independence Daysaster) - SF, Kanada 2013, reż. W.D. Hogan, wyk. Casey Dubois, Andrea Brooks, Aaron Craven (110 min)

Głupotka taka, i bardziej dla Łowców Kiczu niż "normalnych widzów", o ataku kosmitów i stawiającym i czoła strażaku, który wesprze naukowców potrafiących sprawić, żeby Obcy nie poczuli się zbyt dobrze. SZKODA CZASU.

TVP 2 godz. 23:10

Agora (Ágora) - historyczny, Hiszp. 2009, reż. Alejandro Amenábar, wyk. Rachel Weisz, Max Minghella (127 min)

Poruszający film o wciąż domagających się ofiar kołach historii i tzw. postępu. Rzecz dzieje się w Aleksandrii w 391 rok n.e., gdzie chrześcijanie niszczą Bibliotekę Aleksandryjską. A Hypatia przewodzi tym, którzy usiłują ratować spuściznę starożytnych badaczy. DOBRA ROBOTA I DUŻE WRAŻENIE.

TVN 7 godz. 23:10

Egzorcysta (The Exorcist) - horror, USA 1973, reż. William Friedkin, wyk. Ellen Burstyn, Max von Sydow, Jason Miller (132 min)

Wielkie wspomnienie! Bohaterką jest 12-letnia Regan, w którą wstąpił zły duch. Opętana dziewczynka jest agresywna, atakuje otoczenie, nie cofa się przed zabójstwem. Egzorcysta, próbuje wypędzić diabła, któremu się to wypędzanie bardzo nie podoba. DOBRZE STRASZY.

SERIAL

TVP Kultura godz. 20:05 (powt. 23:30)

Mad Men 7 (Mad Men) - obyczajowy, USA 2014, reż. Scott Hornbacher, wyk. Jon Hamm, Elisabeth Moss, January Jones (45 min)

Otwarcie siódmego sezonu bardzo znanego serial w telewizji otwartej, więc tym razem dla wszystkich. BARDZO STYLOWE, CHOCIĄŻ JUŻ CIUT MĘCZĄCE.

TVS godz. 20:30

ALF - sitcom, USA 1986, wyk. Max Wright, Anne Schedeen, Andrea Elson, Benji Gregory (25 min)

Najsympatyczniejszy serialowy kosmita w akcji. Jeden z najlepiej wspominanych seriali z lat 80. minionego stulecia, i tak często powtarzany, że nie wierzę, że ktoś o nim nie słyszał. Dam sobie zatem spokój z wprowadzeniem. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.



TVS godz. 21:00

Słoneczny patrol (Baywatch) - przygodowy, USA 1989-1990, wyk. David Hasselhoff, Erica Eleniak, Parker Stevenson (45 min)

Niestety to są już te odcinki, w których bardzo brakuje pani Pameli Anderson, a pani Erica Eleniak, mimo dużego potencjału nie zastąpiła godnie swojej poprzedniczki. Ale nadal jest pan Hasselhoff, i bieganie brzegiem plaży na zwolnionych obrotach. Czy chodziło w nim o coś jeszcze? Nie pamiętam, za bardzo skupiałem się na tym bieganiu. Koleżanki też. MIŁE WSPOMNIENIE.

DOKUMENT

BBC Earth godz. 22:00

Poza świadomością? (Out Of Control?) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2012, reż. Ben Lawrie, wyk. Hugo Speer, Charles Adler, Rhonda Amsel, Paul Azzopardi (65 min)

Rzecz o roli podświadomości i jej wpływ na nasze życie. Autorzy próbują dowiedzieć się, czy można ją jakoś wyłączyć albo jakkolwiek ujarzmić. TROCHĘ PO ŁEBKACH, ALE NA POCZĄTEK WYSTARCZY.

TVP 1 godz. 23:50

Cyrk ze złamanym sercem - dok., Polska 2009, reż. Marek Tomasz Pawłowski (52 min)

Opowieść o odwiedzającym małe miejscowości cyrku "Bojaro", od wczesnego rana do wieczora, kiedy odbywa się spektakl. DLA CIEKAWSKICH.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Kuloodporni", czyli średnio zabawna i średnio kryminalna komedia z Adamem Sandlerem i Jamesem Caanem (85 min)

TVN 7 o godz. 20:00 "Nie całuj pilota w buszu", czyli przygodówka z niemiecko austriackim zacięciem do przygody i wesołości (120 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Długi pocałunek na dobranoc", czyli Geena Davis w bardzo dynamicznym kinie akcji (120 min)

Samantha, przykładna żona i matka, od lat cierpi na amnezję. Po wypadku samochodowym, który spowodowała, zaczyna sobie przypominać przeszłość. Dręczą ją nocne koszmary, w których jest inną kobietą. DOBRE JEST.

MGM HD o godz. 21:00 "Zelig", czyli Woody Allen przejmuje fizyczne i psychiczne cechy osób, które go otaczają, do śmiechu, ale i poważnego zamyślenia (80 min)

HBO o godz. 21:25 "Buntownik z wyboru", czyli Gus Van Sant z użyciem Matta Damona, Robina Williamsa i Stellana Skarsgarda do pomyślenia (122 min)

Tele 5 o godz. 21:50 "SAF3", czyli drugi odcinek nowego serialu o ekstremalnych strażakach z Dolphem Lundgrenem (43 min)

Stopklatka TV o godz. 22:05 "Wyścig z czasem", czyli Denzel Washington i Eva Mendes pod wysokim napięciem (101 min)

TVN o godz. 23:50 "JCVD: Nasz bohater", czyli Jean-Claude Van Damme na troche wesoło (92 min)

Komentarze (1)
Filmowy debiut Etgara Kereta, dojrzewanie Toma Cruise'a, Eddie Murphy musi przestać kłamać i świetna zabawa z Simonem Peggiem [POLECAJ TV - CZWARTEK]
Zaloguj się
  • rekontra333

    Oceniono 1 raz 1

    Dziekuje za wczorajszy polecaj i 47 mieczy zemsty. Upadek zamku Ako. Super film!

    Jesp pan jedyna osoba w koszernej, ktora lubie czytac i wsluchiwac sie w Pana propozycje filmowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX