Samuel L. Jackson rodzi się na nowo, Tom Cruise znowu walczy, a Diane Keaton lubi mieć pieniądze oraz prawda o śmierci Pantaniego [POLECAJ TV - ŚRODA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 15.07

Co najbardziej? Otóż niestety w ograniczonym dodatkową opłatą Canal+ Film znakomity, słusznie nagradzany brytyjski film "Odzyskać honor". To przede wszystkim, ale niezłe są również "Skok na kasę" w Polsacie, "Między słowami" w Filmbox, "Zgon na pogrzebie" (uwaga, to ten słabszy, amerykański) w Polsacie, "West Side Story" w TVP Kultura, "Wskrzeszenie mistrza" w TVN i kilka innych jeszcze. W sumie nieźle. Nawet dla fanów rycerzy Ninja jest nienajgorsza propozycja w Stopklatka TV.

Dzisiaj również "Krótki film o zabijaniu", czyli "Dekalog 5" w nocnym TVP HD, i z innej beczki jeszcze raz od początku tegoroczny serial "Podejrzany" w AXN. A spoza listy, dla hipsterów w Kino Polska o godz. 22:00 pierwszy odcinek serialu "Tulipan" z 1987 z Janem Monczką w roli podrywacza-naciągacza. I przypominam, że od wczoraj w CBS Drama w każdy powszedni dzień o godz. 21:00 "Beverly Hills 90210", a dzisiaj odcinek dopiero drugi. I jeszcze coś co lubię bardzo, czyli dwa kolejne premierowe odcinki duńskiego "Dicte" od godz. 20:10 w Ale kino+. Polecaj oczywiście czeka na Was codziennie, a dzisiaj bardzo dobrej życzę środy. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Wskrzeszenie mistrza (Resurrecting the Champ) - dramat obyczajowy, USA 2007, reż. Rod Lurie, wyk. Samuel L. Jackson, Josh Hartnett, Kathryn Morris (112 min)

Młody dziennikarz sportowy w bezdomnym rozpoznaje legendarnego boksera, którego uznano za zmarłego. I tenże godzi się na to, żeby młodzieniec napisał o nim artykuł. Zaczynają więc rozmawiać, a rozmowy stają się coraz ciekawsze i coraz mniej dotyczą samego boksera. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDANIA.

TV 4 godz. 20:00

Okręt (Das Boot) - wojenny, Niemcy 1997, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Jürgen Prochnow, Herbert Gronemeyer, Klaus Wennemann, Hubertus Bengsch (92 min)

Oj, był to przebój wielki. Historia niemieckiej łodzi podwodnej i jej załogi, czyli tygodnie spędzone pod wodą, w strachu, klaustrofobii, monotonii, walce i zagrożeniu. Jest rok 1942. A część druga jutro. DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Wojownicy Ninja - tajemnica Dwóch Mieczy (Ninja bugeicho momochi sandayu) - sensacyjny, Japonia 1980, reż. Noribumi Suzuki, wyk. Hiroyuki Sanada, Sonny Chiba (117 min)

Japońska przygodówka w dekoracjach z XVI wieku i w stylistyce typowej dla przełomu lat 70. i 80., więc z dzisiejszej perspektywy bywa momentami zabawnie i oglądać się daje, ale w sumie to NIE MA SIĘ CO NAPINAĆ.

Canal+ Film godz. 20:00

Odzyskać honor (The Lost Honour of Christopher Jefferies) - obyczajowy, Wlk. Bryt. 2014, reż. Roger Michell, wyk. Jason Watkins, Shaun Parkes, Ben Caplan (63 min)

Premiera pierwszej z dwóch części filmu nagrodzonego w kategorii najlepszy miniserial i za pierwszoplanową rolę dla Jasona Watkinsa podczas BAFTA 2015. Emerytowany nauczyciel angielskiego, zostaje oskarżony o morderstwo. Gdy zostaje uniewinniony, przyjaciele namawiają go, żeby walczył w sądzie o odzyskanie dobrego imienia. I on walczy. BARDZO DUŻA SATYSFAKCJA.HBO godz. 20:10

Na skraju jutra (Edge of Tomorrow) - SF, USA 2014, reż. Doug Liman, wyk. Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton (109 min)

Powtórka bardzo widowiskowego kina kosmicznej akcji, w którym Tome Cruise do spółki z równie bojową Emily Blunt walczy z najeźdźcami z kosmosu. W kilku planach, na różnych poziomach itd., więc można się pogubić, ale widowiskowością film zasłużył na 7 nominacji do Nagrody Saturna, w tym w kategorii dla najlepszego filmu science fiction. TYLKO DO PATRZENIA.

Polsat godz. 20:35

Skok na kasę (Mad Money) - komedia kryminalna, USA 2008, reż. Callie Khouri, wyk. Diane Keaton, Ted Danson, Katie Holmes, Adam Rothenberg (104 min)

Sprytna sprzątaczka w Banku Rezerw Federalnych wpada na pomysł kradzieży pieniędzy przeznaczonych na przemiał, i z pomocą dwóch jeszcze pań wciela plan w życie. Oczywiście wszystko zacznie się komplikować, jak paniom za bardzo spodoba się wydawanie pieniędzy. NIC WIELKIEGO, ALE JEST PRZYJEMNIE.

Filmbox godz. 21:15

Między słowami (Lost in Translation) - komediodramat, USA/Japonia 2003, reż. Sofia Coppola, wyk. Bill Murray, Scarlett Johansson, Anna Faris (98 min)

Pan przyjeżdża do Tokio, żeby nakręcić reklamę. Zachwytu w nim nie ma, za to zaprzyjaźnia się z młodą kobietą, która z nowo zaślubionym mężem wprowadziła się właśnie do jego hotelu. Jej mąż ciągle w pracy, więc nasz bohater spędza z nią coraz więcej czasu na rozmowach, i z czasem przeradza się to w bardzo ciekawą przyjaźń. DOBRZE SIĘ SŁUCHA, BO DOBRZE MÓWIĄ.

TVP 2 godz. 21:25

Ja wam pokażę! - komedia romantyczna, Polska 2006, reż. Denis Delić, wyk. Grażyna Wolszczak, Cezary Pazura, Anna Prus, Maria Niklińska (112 min)

Zgrana już do niemożliwości wzięta z umysłu, wyobraźni albo doświadczenia Katarzyny Grocholi kontynuacja komediowo-romantycznego przeboju. Oto rozwódka Judyta chce wziąć ślub z radiowcem Adamem. Jednak gdy ów wyjeżdża na stypendium do USA, jej córka postanawia wykorzystać ten fakt, by sprowadzić do domu jej odeszłego jakiś czas temu ojca i mieć rodzinę dawną. NO I TO KRZYWDY NIE ROBI, ALE ILE MOŻNA?

Polsat godz. 22:45

Zgon na pogrzebie (Death at a Funeral) - komedia, USA 2010, reż. Neil LaBute, wyk. Chris Rock, Martin Lawrence, Columbus Short, Tracy Morgan (92 min)

Spora dawka czarnego humoru, ale nie to samo co w wersji brytyjskiej. Rodzinka spotyka na pogrzebie seniora rodu, ale "impreza" staje się farsą, kiedy ciało zmarłego ginie. DO ZABAWY.TVP Kultura godz. 22:55

West Side Story - musical, USA 1961, reż. Jerome Robbins, Robert Wise, wyk. Natalie Wood, Richard Beymer, George Chakiris, Russ Tamblyn (145 min)

Musicalowy klasyk zrealizowany w czasach, kiedy nie przesadzało się z uatrakcyjnianiem obrazu. Banalna fabuła, która służy tylko podprowadzaniu od jednej do drugiej piosenki snuje się wokół miłości na tle konfliktu gangów. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

SERIAL

TVP HD godz. 23:00

Dekalog 5 - obyczajowy, Polska 1988, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Mirosław Baka, Krzysztof Globisz, Zbigniew Zapasiewicz (57 min)

Część "Dekalogu" znana również jako "Krótki film o zabijaniu". Losy zabójcy, ofiary i obrońcy. Na plan pierwszy wybijają się w nim tylko trzy elementy: zamordowanie taksówkarza, wykonanie wyroku śmierci i obraz rzeczywistości, w której to wszystko się odbywa. TAK DOBRE, ŻE AŻ WSTRZĄSAJĄCE.

AXN godz. 23:05

Podejrzany (Secrets & Lies) - sensacyjny, USA 2015, wyk. Ryan Phillippe, Juliette Lewis, KaDee Strickland (42 min)

Jeszcze raz od nowa niedawna premiera. Pan odkrywa w lesie zwłoki dziecka co jego życie wywraca do góry nogami, choćby dlatego, że staje się jednym z podejrzanych. Wszczyna więc alternatywne śledztwo, a potem i jego i policyjne śledztwo odsłania różne, mało przyjemne tajemnice i mroki pozornie spokojnego przedmieścia. Wszystko już było, bo coraz trudniej zrobić coś odkrywczego, ale dobrze zagrane, głównie przez Ryana Phillippa i Juliette Lewis, WIĘC NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.DOKUMENTY

TVP Kultura godz. 21:25

Warunki i zasady użytkowania (Terms & Conditions May Apply) - dokumentalny, USA 2013, reż. Cullen Hoback (79 min)

O mechanizmach zbierania danych klientów stosowanych przez duże koncerny i portale internetowe. Sprzed dwóch lat, a to w tej branży długo, więc nie wszystko aktualne, ale ZAWSZE LEPIEJ WIEDZIEĆ.

Planete+ godz. 22:00

Seks, kłamstwa i tabloidy (Mais Qui A Tue Les Tabloids?) - dokumentalny, Francja 2013, reż. Jean-Baptiste Péretié (52 min)

Historia prasy brukowej w Europie i USA, od pierwszych wydań papierowych, aż po plotkarskie serwisy w sieci. Sposoby zwracania na siebie uwagi, redakcji, podkręcania newsów. Sprzed dwóch lat, ale jeszcze MOŻNA SIĘ CZEGOŚ DOWIEDZIEĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Pantani: przypadkowa śmierć rowerzysty (Pantani: The Accidental Death of a Cyclist) - dokumentalny, Wlk.Bryt. 2014, reż. James Erskine, wyk. Conan Sweeny (93 min)

Włoch Marco Pantani był jednym z najbardziej podziwianych i uwielbianych kolarzy na świecie. A w wieku zaledwie 34 lat umarł samotnie w hotelowym pokoju. A to jest jedna z wersji dlaczego jego kariera się tak załamała i dlaczego zmarł. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.I JESZCZE NA KRÓTKO

Kino Polska o godz. 20:00 "Nic śmiesznego", czyli Marek Koterski, Cezary Pazura i wilki jakieś (91 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Centurion", czyli brytyjska opowieść niespieszna, ale mocna i krwawa z Michaelem Fassbenderem i Olgą Kurylenko (91 min)

TVN o godz. 20:50 "Incydent", czyli sensacja z Kurtem Russellem, ale za to bez większej satysfakcji (95 min)

TVN o godz. 22:50 "Całkowite zaciemnienie", czyli katastroficzny film Francuski z małym dreszczykiem ku przestrodze. (90 min)

TVN 7 o godz. 23:25 "Na rozstaju", czyli Richard Gere i Sharon Stone w obyczajowej historii z 1994 roku (98 min)