Azjatycki wieczór w Kulturze, sportowy w Jedynce, przerażająco śmieszny Sok z żuka, zakręcona komedia z Argentyny i dramat z Holandii [POLECAJ TV - PIĄTEK]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 14.08

Koniecznie uwagę Waszą zwrócić muszę na TVP Kultura gdzie o godz. 20:05 będzie można obejrzeć transmisję z gali zamknięcia poznańskiego festiwalu "Transatlantyk". Albo w zupełnie innej poetyce w Polsacie od godz. 20:00 koncert "Disco pod Gwiazdami" prowadzony przez Macieja Dowbora i Michała Koterskiego, i dwie godziny później Jubileusz Czerwonych Gitar. Oczywiście również na żywo. Dla lubiących piłkę nożną w TVP 1 o godz. 21:55 mecz Athletic Bilbao - FC Barcelona o Superpuchar Hiszpanii, i mój program obowiązkowy, czyli w HBO Comedy o godz. 20:10 "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem". A co z listy warte jest wyróżnienia? Argentyńska komedia "The Paranoids" w Sundance Channel o godz. 20:00, w MGM HD o godz. 21:00 holenderski "Ślepy traf", w TVP Kultura wieczór azjatycki, czyli o godz. 21:50 japoński "Węgorz", a o godz. 23:55 chiński "Historia Qiu Ju". Oba z nagrodami. Ale to oczywiście tylko mały fragment. Niżej znajdzecie więcej konkretów. Polecaj oczywiście również jutro i każdego kolejnego dnia. A dzisiaj dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Harry Potter i Książę Półkrwi (Harry Potter and the Half-Blood Prince) - fantasy, Wlk.Bryt./USA 2009, reż. David Yates, wyk. Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson (153 min)

Kolejna przygoda czarodzieja na dorobku, i kolejna jego walka z mniej przyjemnym czarodziejstwem. Oczywiście jak każda z tych opowieści, świetnie zrealizowana. EFEKTOWNE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Szkoła czarownic (The Craft) - horror, USA 1996, reż. Andrew Fleming, wyk. Fairuza Balk, Neve Campbell (97 min)

W założeniu trochę straszna, w efekcie niestety mało straszna opowiastka o szkolnych koleżankach, które wkraczają w świat czarów, ale uzyskana przez nie moc obraca się przeciwko nim. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Sundance Channel godz. 20:00

The Paranoids (Los paranoicos) - komedia, Argentyna 2008, reż. Gabriel Medina, wyk. Daniel Hendler, Jazmin Stuart, Miguel Dedovich (120 min)

Rzecz zabawna, ale zabawna specyficznie o aspirującym scenarzyście i dziwaku z Buenos Aires, który żyje w strachu przed sławą, chorobami wenerycznymi, a nawet swoim portierem. WARTO SPRÓBOWAĆ.TVP 1 godz. 20:30

Zagubieni na Borneo (Verloren auf Borneo) - komedia, Niemcy 2012, reż. Ulli Baumann, wyk. Mirjam Weichselbraun, Hannes Jaenicke, Patrick Heyn (44 min)

Pierwsza z dwóch części niemieckiej przygodówki na wesoło, ale z umiarkowanym polotem i sensem. Oto pani Julia ma chęć naprawiania świata, więc wraz z przyjacielem ratują orangutany, lasy deszczowe itd., ale okazuje się, że jej mąż może być uwikłany w mało jasne interesy, i pani zaczyna zagrażać śmiertelne niebezpieczeństwo. KRZYWDY NIE ROBI, ALE CZASU TROCHĘ SZKODA.

CBS Europa godz. 21:00

Klub Imperatora (The Emperor's Club) - obyczajowy, USA 2002, reż. Michael Hoffman, wyk. Kevin Kline, Emile Hirsch, Embeth Davidtz, Harris Yulin (105 min)

Na pewno kojarzy się ze "Stowarzyszeniem Umarłych Poetów", ale to nie do końca fortunne skojarzenie. Tym razem chodzi o traktującym swoją pracę jak misję nauczycielu, i o trudnym uczniu, synu senatora. I o ich swoistym przeciąganiu liny. NIEZŁA ROBOTA.MGM HD godz. 21:00

Ślepy traf (Spetters) - dramat, Holandia 1980, reż. Paul Verhoeven, wyk. Renee Soutendijk, Toon Agterberg (120 min)

Sprzedawczyni frytek z prowincjonalnego miasteczka chce zmienić los swój marny, więc kombinuje sobie, że najlepiej będzie wyjść za właściwego mężczyznę, który zagwarantuje jej lepszą przyszłość. Niestety pierwszy kandydat ma wypadek samochodowy i w nim ginie, drugi okazuje się być homoseksualistą, a trzeci nie nadaje się do kochania. DOBRZE OPOWIEDZIANE.

TVN 7 godz. 21:10

Straceńcy (The Long Riders) - western, USA 1980, reż. Walter Hill, wyk. James Keach, Stacy Keach, David Carradine, Keith Carradine (100 min)

Bracia Jamesowie dobrze sobie radzą, żyjąc z napadania na pociągi. Ale kolejny wkurzył szefów kolei już nie na żarty. Uznali, że już wystarczy, i wynajmują detektywa, który ma sprawę rozwiązać wyłapując rabusiów. BEZ EUFORII, MOŻE DLA BRACI QUAIDÓW.

TVP Kultura godz. 21:50

Węgorz (Unagi) - obyczajowy, Japonia 1997, reż. Shohei Imamura, wyk. Koji Yakusho, Misa Shimizu, Mitsuko Baisho (111 min)

Poetycka, mocno filozoficzna opowieść na kanwie powieści Akira Yoshimury o tym, że życiu smak nadaje nie to co się ma, ale uczucie, i że zdarza się tak, że los daje drugą szansę. Złota Palma w Cannes. DOBRE I KRZEPIĄCE.HBO godz. 22:00

Miasto, które drżało przed zmrokiem (The Town That Dreaded Sundown) - horror, USA 2014, reż. Alfonso Gomez-Rejon, wyk. Addison Timlin, Veronica Cartwright, Joshua Leonard (83 min)

Premiera w telewizorze, remake kultowego obrazu z 1976 roku, i nagroda publiczności na festiwalu horrorów Toronto After Dark. Po 65 latach do miasteczka wraca koszmar, wspomnienie bezwzględnego seryjnego mordercy, który tu naonczas grasował.

Canal+ godz. 22:30

Wróg (Enemy) - thriller, Kan./Hisz./Fr. 2013, reż. Denis Villeneuve, wyk. Jake Gyllenhaal, Sarah Gadon, Isabella Rossellini (86 min)

Premiera, z ciekawym pomysłem. Oto pan Adam, którego życie jest tak monotonne, że aż nudne, odkrywa że ma sobowtóra. W dodatku ów jest nie tylko doń podobny, ale jest taki, jakim nasz bohater zawsze chciał być. I to będzie miało swoje daleko idące konsekwencje. DOBRZE SIĘ OGLĄDA, CHOCIAŻ NIEKONIECZNIE.

Polsat godz. 22:35

Sinister - horror, USA/Wlk.Bryt. 2012, reż. Scott Derrickson, wyk. Ethan Hawke, Juliet Rylance, James Ransone (110 min)

Pisarz od sensacji wprowadza się z rodziną do domu, w którym wydarzyła się niewyjaśniona dotąd zbrodnia. Bierze się za rozwiązanie tej zagadki, i okazuje się, że podobne zdarzały się w tym domu od lat. NIEZŁY POMYSŁ, I NAWET TROCHĘ STRASZY.

TVN godz. 23:10

Ocean's Twelve: Dogrywka (Ocean's Twelve) - komedia sens/, USA 2004, reż. Steven Soderbergh, wyk. George Clooney, Julia Roberts, Brad Pitt, Andy Garcia (125 min)

Kolejna akcja znanej grupy i całkiem niezła zabawa. Właściciel ograbionego przez ekipę pana Oceana kasyna, żąda od nich zwrotu pieniędzy. I państwo mają tylko dwa tygodnie, żeby zgromadzić i oddać kasę. Albo zginąć.

TVP Kultura godz. 23:55

Historia Qiu Ju (Qiu Ju da guan si) - komediodramat, Chiny/Hongkong 1992, reż. Yimou Zhang, wyk. Gong Li, Peiqi Liu, Liuchun Yang, Quesheng Lei (100 min)

Najkrócej rzecz ujmując, chłopka w ciąży szuka zadośćuczynienia w sądzie, po tym jak jej mąż zostaje kopnięty przez członka starszyzny wioski w pachwinę. I w poszukiwaniu sprawiedliwości uparta i zdeterminowana kobieta przemierza całe Chiny początku lat 90. minionego wieku. Złoty Lew i kilka innych wyróżnień w Wenecji. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

Stopklatka TV godz. 23:55

Patologia (Pathology) - thriller, USA 2008, reż. Marc Schölermann, wyk. Milo Ventimiglia, Michael Weston, Alyssa Milano, Lauren Lee Smith (91 min)

Pan Ted zostaje przyjęty do prestiżowego centrum badawczego, gdzie bada trudne do wyjaśnienia przyczyny śmierci. Ale wkrótce okazuje się, że współpracownicy próbują popełnić morderstwo doskonałe. I JEST NAPIĘCIE, ALE ZMIENNE.

TV Puls godz. 00:00

Sok z żuka (Beetlejuice) - horror komediowy, USA 1988, reż. Tim Burton, wyk. Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton (89 min)

Młode małżeństwo ginie w wypadku samochodowym, ale decyduje się po śmierci zostać w domu, w którym przecież było im tak dobrze. Niestety zjawiają się nowi lokatorzy w osobach robiącego wokół siebie sporo zamieszania małżeństwa z Nowego Jorku. Początkowo duchy próbują nawet jakoś zgodnie żyć, ale z każdym dniem zaczyna to być trudniejsze. ZJAWISKOWE.TVP 2 godz. 00:15

Och, Karol - komedia, Polska 1985, reż. Roman Załuski, wyk. Jan Piechociński, Dorota Kamińska, Danuta Kowalska (94 min)

Znana, zgrana, ale ciągle lubiana komedia o panu, którego niebywały magnetyzm sprawia, że kobiety go kochają (z czułą wzajemnością), ale wpakuje go ta kochliwość w kłopoty. Znam takich, którzy by na to poszli. CIĄGLE DOBRA ZABAWA.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Jack Irish: Martwy punkt - kryminalny, Australia 2014, reż. Jeffrey Walker, wyk. Guy Pearce, Deborah Mailman, Marta Dusseldorp, Vince Colosimo (83 min)

W tym odcinku pan Jack dostaje od znanego sędziego zlecenie, aby odnaleźć tajemniczą czerwoną książkę. I szukając jej detektyw wkracza do świata nocnych klubów, dilerów narkotyków i płatnych zabójców. Niezły klimat, DO ZOBACZENIA.

BBC HD godz. 22:05

Śmierć pod palmami (Death in Paradise) - kryminalny, Wlk.Bryt./Fr. 2011, reż. Charles Palmer, wyk. Ben Miller, Sara Martins, Gary Carr (55 min)

Jeszcze raz pierwszy odcinek brytyjskiego (głównie) kryminału w odcinkach. Zaczyna się od znalezienia martwego policjanta w zamkniętym pokoju na pięknej wyspie Saint-Marie. Rozpoczyna się śledztwo w okolicznościach, które pana śledczego z Anglii będą zadziwiały zwykle. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

BBC HD godz. 23:00

Kontra: Początek (Strike Back) - thriller, Wlk.Bryt. 2010, reż. Daniel Percival, Edward Hall, wyk. Richard Armitage, Andrew Lincoln (90 min)

Dowódca sił specjalnych, po nieudanej akcji musi odejść ze służby, ale kilka lat później dostaje szansę rehabilitacji. Wyjeżdża więc na misję do Bagdadu żeby uwolnić porwaną dziennikarkę. Pierwsza z trzech części POD NAPIĘCIEM.

DOKUMENT

Fokus TV godz. 21:05

Wierzyć czy nie wierzyć? (Is It Real?) - seria dokumentalna, USA 2005 (46 min)

Oddzielanie prawdy od mitów, które wczytały się w naszą świadomość. W tym odcinku o wampirach. Są tacy, którzy wierzą we wszystko, i tacy, którzy ufają tylko nauce, a tutaj będzie bywało różnie. JEST CIEKAWOŚĆ.

Polsat Play godz. 21:30

Polska w monitoringu (14) - seria dokumentalna, Polska 2015 (30 min)

Premierowy odcinek, zmontowanego z obrazów z kamer monitoringu programu, który pokazuje co dzieje się na naszych ulicach. Czasami jest po prostu przerażająco, i przechodzi ochota żeby wyłazić z domu, dlatego oglądając warto pamiętać, że to jednak sytuacje wyjątkowe, a nie reguła tego co się na ulicach dzieje. ALE MOŻE WARTO SPRAWDZIĆ. RAZ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 21:55

Zapomniany gatunek (Bugs) - horror SF, Kanada/USA 2003, reż. Joseph Conti, wyk. Antonio Sabato Jr., Angie Everhart, R.H. Thomson, Karl Pruner (82 min)

Ciemne korytarze tunelu metra zamieszkane są przez insekty należące do nieznanego gatunku, więc pan agent wchodzi tam z grupą komandosów i powalczą z drapieżnikami. KICHA, ALE KILKA RAZY ROZBAWI.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Canal+ Film o godz. 20:00 "Mamma Mia!", czyli odświeżenie ABBY, plus wspaniała Meryl Streep (108 min)

TV 4 o godz. 20:00 "Rocky 4", czyli z 1985 roku czwarta walka Sylvestra Stallone o widza, tym razem z Dolphem Lundgrenem (91 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Elektra", czyli Jennifer Garner jako płatna zabójczyni, która zamiast zabić ochrania (93 min)

TCM o godz. 21:00 "Władza absolutna", czyli Clint Eastwood kontra Gene Hackman i cały jego majestat (145 min)

TVN 7 o godz. 23:20 "Tin Cup", komedia romantyczna z Kevinem Costnerem i Donem Johnsonem, którzy na polu golfowym walczą o serce Rene Russo (135 min)

TVP Polonia o godz. 23:40 "Jak daleko stąd, jak blisko", czyli dramat psychologiczny Tadeusza Konwickiego z 1971 roku z Andrzejem Łapickim i Gustawem Holoubkiem w rolach głównych (92 min)

Więcej o:
Skomentuj:
Azjatycki wieczór w Kulturze, sportowy w Jedynce, przerażająco śmieszny Sok z żuka, zakręcona komedia z Argentyny i dramat z Holandii [POLECAJ TV - PIĄTEK]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX