Bujanie swingiem, tupanie nóżką, śmieszne komedie, kryminały z sensem, Natasza Urbańska z ekstazą i karabinem, a nawet "Blondynka" po Włosku [POLECAJ TV - SOBOTA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 15.08

Znowu gorąco, ale przynajmniej dzień jest od pracy (raczej) wolny. Wieczorem proponuję się ochłodzić przy muzyce. Albo przy pięknym swingu, którego koncert transmitowała będzie wieczorna TVP Kultura (godz. 21:00) i odtwarzała później TVP 2 (szczegóły niżej), albo przy disco przytupajach w Polsacie. Tu najpierw od godz. 20:00 "Disco pod Gwiazdami", a dwie godziny później kolejny "Jubileusz Ich Troje". Z rzeczy na żywo, w TVP Historia o godz. 19:35 rozpoczyna się relacja z gali 3. Zamojskiego Festiwalu Filmowego "Spotkania z historią". A poza tym? Otóż m.in. w Stopklatce "Robin Hood: Faceci w rajtuzach", w TVP 2 "Joe Black", w Cinema po raz pierwszy w Polsce niezły i zabawny "Mosiężny imbryk", a w Canal+ bardzo dobra komedia francusko belgijska "Przychodzi facet do lekarza". A dla hardjuzerów "Psów", od godz. 21:50 w TVP HD dwie części jedna po drugiej. To oczywiście nie wszystko. Więcej, w tym nowy (nowy u nas) włoski serial i kilka dokumentów znajdziecie w liście niżej.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Robin Hood: Faceci w rajtuzach (Robin Hood: Men in Tights) - komedia, Fr./USA 1993, reż. Mel Brooks, wyk. Cary Elwes, Richard Lewis, Roger Rees (100 min)

Mel Brooks żartuje sobie w swoim dobrym stylu z angielskiej legendy, historii i obyczajów, a takoż z najbardziej znanej ekranizacji tejże legendy, w której panem Robinem był Erol Flyn. BARDZO DO ZABAWY.

TVN godz. 20:00

Bodyguard (The Bodyguard) - melodramat, USA 1992, reż. Mick Jackson, wyk. Kevin Costner, Whitney Houston (130 min)

Kevin Costner niechętnie zgadza się ochraniać Whitney Houston, ale jak się już zgodzi, to tak ją będzie ochraniał, że aż się w niej zakocha z trudną wzajemnością. To żaden spoiler, bo po pierwsze to oczywiste jest od pierwszego ujęcia, a po drugie jeśli tego nie znacie, to musieliście naprawdę bardzo tego nie chcieć. PO ŁZĘ OSTATNIĄ.

TVP 2 godz. 20:10

Joe Black (Meet Joe Black) - melodramat, USA 1998, reż. Martin Brest, wyk. Brad Pitt, Anthony Hopkins, Claire Forlani (173 min)

Historia bogatego biznesmena, którego pełne wygód życie zostaje zagrożone w momencie pojawienia się tajemniczego młodego mężczyzny. Przybysz ów okazuje się być uosobieniem śmierci, a między panami rozpoczyna się frapująca gra. W której stawką jest nie tylko piękna kobieta. Wiem, że to głupio brzmi, ale naprawdę INTRYGUJĄCE, TYLE ŻE JUŻ BARDZO ZGRANE.

Cinemax godz. 20:15

Mosiężny imbryk (The Brass Teapot) - komedia, USA 2012, reż. Ramaa Mosley, wyk. Juno Temple, Michael Angarano, Alexis Bledel, Billy Magnussen (98 min)

Ciekawa, i nieźle zagrana rzecz o pewnej parze, która w problemach finansowych będąc odkrywa, że jak się któreś z nich skaleczy, to ze starego mosiężnego imbryka sypie się kasa. A im bardziej się skaleczy, tym kasa jest większa, co oczywiście musi mieć swoje i śmieszne, i nadające się do refleksji konsekwencje. DOBRZE MI SIĘ OGLĄDAŁO.TVP 1 godz. 20:25

1920 Bitwa Warszawska - wojenny melodramat, Polska 2011, reż. Jerzy Hoffman, wyk. Borys Szyc, Natasza Urbańska, Adam Ferency, Daniel Olbrychski (110 min)

Hit na sobotę? No nie, jednak hitem, to ja bym tego nie nazywał. Jeden z gorszych filmów sezonu, z koszmarnie banalnym scenariuszem, słabo zagrany i strasznie przerysowany. Gdyby nie niezawodny pan Ferency, to oglądać nie byłoby czego w ogóle. Oczywiście poza najbardziej żenującym duetem roku według kapituły nagrody Węże, czyli scena, w której pani Natasza Urbańska przeżywa ewidentnie erotyczne uniesienie w romansie z karabinem maszynowym. Tak, to jedno było tu hitem, ale internetu. ŻAŁOŚĆ NIESTETY, I CZASU SZKODA.

Canal+ godz. 21:00

Przychodzi facet do lekarza (Supercondriaque) - komedia, Fr./Bel. 2014, reż. Dany Boon, wyk. Dany Boon, Kad Merad, Alice Pol, Jean-Yves Berteloot (103 min)

Premiera w telewizorze. Pamiętacie taki świetny film "Jeszcze dalej niż północ"? A potem był jeszcze jeden o celnikach na granicy francusko belgijskiej. No i to jest właśnie w tym samym stylu i z podobną choć nie identyczną obsadą. O fotografie to jest, który pracując nad słownikiem medycznym utwierdza się w przekonaniu, że jest nieszczęśliwym posiadaczem wszystkich możliwych chorób, wirusów i złych bakterii. A jedyną osobą, która znosi jego hipochondrię, jest jego lekarz i przyjaciel, który spróbuje go wyciągnąć z dołka. ŚWIETNA ZABAWA.TVN 7 godz. 21:50

Piłki z jajami (Balls of Fury) - komedia, USA 2007, reż. Robert Ben Garant, wyk. Dan Fogler, Christopher Walken, George Lopez, Maggie Q (86 min)

Były mistrz ping-ponga zostaje zwerbowany przez rząd w celu przeniknięcia do gangu parającego się organizowaniem nielegalnych zawodów i ma doprowadzić do aresztowania jego szefa. To nie jest ani mądre, ani dobre, ale PO PROSTU NIESMACZNIE BAWI.

Ale kino+ godz. 22:20

Kiss Kiss Bang Bang - komedia kryminalna, USA 2005, reż. Shane Black, wyk. Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen (98 min)

Uciekając przed policją złodziejaszek trafia na casting do filmu akcji i jedzie do Los Angeles, gdzie policjant ma go przygotować do roli. Ale gdy spotyka przyjaciółkę z dzieciństwa, udaje przed nią prawdziwego detektywa i zostaje wciągnięty w sprawę morderstwa. TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

TVP 1 godz. 22:30

Starsky i Hutch (Starsky & Hutch) - komedia, USA 2004, reż. Todd Phillips, wyk. Owen Wilson, Ben Stiller, Snoop Dogg (96 min)

Z serialu wzięte. Serialu o parze policyjnych detektywów różniących się bardzo, który jednak w naszym pięknym kraju popularności nie zdobył. Za to za Oceanem był obiektem uwielbienia. W filmie są z grubsza rzecz biorąc nieudacznikami, ale nie zniechęca ich to w pracy. Plusem jest rewelacyjna rola Snoop Dogga. Mnie to rozbawiło, bo nieźle sobie żartują z konwencji. DOBRA ZABAWA, ALE ILE RAZY MOŻNA?

TVP Polonia godz. 22:40

Przybyli ułani - komediodramat, Polska 2005, reż. Sylwester Chęciński, wyk. Zbigniew Zamachowski, Kinga Preis, Krystyna Feldman, Stefan Burczyk (57 min)

Spod ręki wielkiego mistrza komedii, ale tym razem mało porywające, chociaż z wdziękiem. W Osieku ma zostać poświęcona tablica upamiętniająca wyzwolenie wsi w 1920 r. z rąk bolszewików, co jest przyczynkiem do miasteczkowych i rodzinnych przepychanek. KRZYWDY NIE ROBI.

TVP Kultura godz. 22:45

Bractwo Bang Bang (The Bang Bang Club) - biograficzny, Kanada 2010, reż. Steven Silver, wyk. Ryan Phillippe, Malin Akerman, Taylor Kitsch (103 min)

Czterej fotoreporterzy wojenni dokumentują upadek apartheidu w RPA. Żyją pod presją, nie bacząc na ryzyko. Uzależnieni od adrenaliny codziennie mierzą się jednak z dylematami moralnymi.TVN godz. 22:45

Superhero (Superhero Movie) - komedia SF, USA 2008, reż. Craig Mazin, wyk. Drake Bell, Sara Paxton, Leslie Nielsen, Christopher McDonald (75 min)

Od twórców "Nagiej broni" wyszło i z Leslie Nielsenem, więc wiadomo, że do zabawy. I zabawa jest, ale lepsza dla tych, którzy znają się na komiksowych superbohaterach, bo rozpoznają więcej żartów. Rzecz o obśmiewanym nastolatku, którego ugryzła ważka, i odkrywa w sobie moce. No i BYWA ZABAWNIE.

TVP Kultura godz. 00:40

Przerwane objęcia (Los abrazos rotos) - obyczajowy, Hiszpania 2009, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Penelope Cruz, Blanca Portillo, Jose Luis Gómez (122 min)

Teraz w Madrycie. Reżyser i scenarzysta, który stracił wzrok w wypadku (co ma znaczenie) przed laty przeżył romans z kochanką producenta jednego ze swoich filmów. A po latach syn przedsiębiorcy zamawia u niego scenariusz. Bohaterem filmu ma być syn, który chce pomścić ojca. I powracają wspomnienia. I pytanie czy za pomysłem nie kryje się coś jeszcze. DOBRZE NA DOBRANOC.MUZYKA

TVP Kultura godz. 21:00 (powt. 23:20 w TVP 2)

Solidarity of Arts 2015 - Swing+ - koncert, Polska 2015, wyk. Patti Austin, Kurt Elling, Stanisław Soyka, Ewa Bem (na żywo)

Koncert "Swing+" ma być hołdem dla jednej z najwcześniejszych er jazzu i jej legendarnych wykonawców. Na trzech scenach standardy jazzowe zaprezentują laureaci nagród Grammy Patti Austin oraz Kurt Elling, a ponadczasowe polskie przeboje wykonają m.in. Ewa Bem, Hanna Banaszak oraz Stanisław Soyka. TO BĘDZIE CUDOWNE.

SERIAL

AXN White godz. 21:25

W rytm serca (Tutta la musica del cuore) - obyczajowy, Włochy 2013, reż. Ambrogio Lo Giudice, wyk. Matteo Basso, Johannes Brandrup, Clara Calignano (92 min)

Pani z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego wysłana do konserwatorium muzycznego w Puglii jedzie tam niechętnie, bo to dla niej koniec świata i dziura zabita dechami, a ona taką bardziej wielkomiejską jest panią. Krótko mówiąc jedna z miliona popularnych teraz wariacji, na temat wyższości życia na prowincji. Coś jak nasza "Blondynka" itp. CAŁKIEM PRZYJEMNE, CHOCIAŻ BANAŁ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20:15

Sześciu wspaniałych z Manchesteru United (The Clas of '92) - dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Benjamin Turner, Gabe Turner (95 min)

David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, bracia Gary i Phil Neville'owie oraz Paul Scholes to szóstka piłkarzy, która w dokumencie wspominać będzie drogę na szczyt piłkarskiej kariery. JEST CIEKAWOŚĆ.Fokus TV godz. 21:00

Wersal (The Rise & Fall of Versailles) - dokumentalny, Wlk.Bryt./Fr. 2008 (58 min)

Pierwszy z trzech odcinków. W atrakcyjnej formie i ciekawie w treści opisuje dzieje rezydencji francuskich królów w okresie panowania Ludwika XIV, Ludwika XV i Ludwika XVI. Dzisiaj odcinek pierwszy "Sen Króla Słońce". DUŻA CIEKAWOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Wasabi", czyli Jean Reno mocno waleczny (90 min)

Canal+ godz. 20:00 "Porachunki", czyli Robert De Niro i Michelle Pfeiffer na wesoło (106 min)

TVP Seriale godz. 20:20 "Déja vu", czyli Jerzy Stuhr i Juliusz Machulski śmiechem zdobywają Odessę (104 min)

TV 6 o godz. 21:40 "Szkoła wyrzutków", czyli niegdysiejszy przebój młodzieżowego kina akcji, z 1991 z Wilem Wheatonem między innymi (112 min)

TV Puls o godz. 22:00 "Żądza śmierci", czyli Steven Seagal głupio, ale oczywiście sprawiedliwie (91 min)

Polsat o godz. 22:45 "Zakon", czyli jak wyżej, tylko że Jean-Claude Van Damme (89 min)

Więcej o:
Komentarze (2)
Bujanie swingiem, tupanie nóżką, śmieszne komedie, kryminały z sensem, Natasza Urbańska z ekstazą i karabinem, a nawet "Blondynka" po Włosku [POLECAJ TV - SOBOTA]
Zaloguj się
  • hosimin

    Oceniono 1 raz 1

    Dziś drugi raz obejrzałem "Bitwę Warszawską" i zaczęła mi się podobać. Jest to film widowiskowy, a nie wykład z historii. Natasza strzelająca z Maxima jest wiarygodna, zwłaszcza, że we wstępnych partiach filmu widzieliśmy, jak uczyła się go obsługiwać. Przed strzelaniem przytomnie zdejmuje opaskę z Czerwonym Krzyżem, zgodnie z zaleceniami Konwencji Genewskiej. Film jest pełen dynamiki. Pan Idziak zna się na fachu operatora.

  • malkonte

    Oceniono 1 raz 1

    Obejrzałem "1920 Bitwa Warszawska" i nie żałuję czasu. Opinia Pana Wojciecha Krzyżaniaka o tym filmie jest niesprawiedliwa i tendencyjna. Niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX