Powtórki powtórek niedawnych powtórek, plus nowe odcinki, Meryl Streep szuka wiecznej młodości i dokument ściskający za serce [POLECAJ TV - ŚRODA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 19.08

No dobrze, nastał ten dzień, kiedy muszę napisać te słowa: szału nie ma. Oczywiście są stałe niezłe pozycje, czyli serial "Dicte" w Ale kino+, niezły film "Magic Mike" w Polsacie i jeszcze lepsza komedia "Ze śmiercią jej do twarzy", ale większość z tego była już w telewizorze razy milion. Chociaż podobno najbardziej lubimy to, co już znamy. Tylko fani piłki nożnej nie będą mieli problemu, bo Liga Mistrzów gra. Polecaj oczywiście również jutro, a dzisiaj życzę dobrej zabawy i przyjemnej środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Rzeka tajemnic (Mystic River) - sensacyjny, USA 2003, reż. Clint Eastwood, wyk. Sean Penn, Kevin Bacon, Laura Linney, Tim Robbins (120 min)

Jimmy, Dave i Sean w dzieciństwie byli przyjaciółmi. Spotykają się po 25 latach, ale niestety w ponurych okolicznościach. Zamordowana zostaje bowiem 19-letnia córka Jimmy'ego. Jest jeszcze mroczna tajemnica z przeszłości, która ma wpływ na zawiłą teraźniejszość. Wspaniały, wciągający scenariusz, znakomite role i w ogóle FILM WYBITNY.TV 6 godz. 20:00

Inkarnacja (Shelter) - thriller, USA 2010, reż. Mans Marlind, Björn Stein, wyk. Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers, Jeffrey DeMunn, Frances Conroy (112 min)

Psychiatra Cara Jessup analizuje przypadek mężczyzny ujawniającego odmienne osobowości, z których każda należy do ofiary morderstwa. Wkrótce życiu lekarki i jej bliskich zagraża niebezpieczeństwo. Można, choćby dla Julianne Moore. Ale w ogóle JEST NIEŹLE.

Stopklatka TV godz. 20:00

Śmiertelna decyzja (Fatal Contact) - sensacyjny, Hongkong 2006, reż. Dennis Law, wyk. Jacky Wu, Ronald Cheng, Miki Yeung, Theresa Fu (102 min)

Zawodnik drużyny narodowej w sztukach walki zostaje wciągnięty w świat nielegalnych walk, w którym stawką prócz pieniędzy jest również życie. TYLKO DLA LUBIĄCYCH PATRZEĆ NA KOPNIAKI.

Tele 5 godz. 20:00

Wulkan - płonący szczyt (Volcano) - katastroficzny, USA 1997, reż. Mick Jackson, wyk. Tommy Lee Jones, Anne Heche, Don Cheadle (85 min)

Szef sztabu kryzysowego w Los Angeles, wraz z milionami mieszkańców, zostaje zaskoczony nagłą erupcją wulkanu w centrum miasta. Zaskoczenie nie dziwi, bo akurat L.A. - z tego co wiem - wulkanu nie ma w najbliższej okolicy. I pewnie dlatego właśnie siły i środki ratowników wydają się nikłe wobec tak zwanej potęgi żywiołu. TROCHĘ PRZYKURZONE, ALE JEST AKCJA I JEST LEE JONES, WIĘC MOŻNA.

Polsat godz. 20:40

Magic Mike - komediodramat, USA 2012, reż. Steven Soderbergh, wyk. Channing Tatum, Alex Pettyfer, Cody Horn, Matthew McConaughey (110 min)

Przedsiębiorczy pan Mike dorabia jako striptizer. Poznaje zwolnionego z pracy Adama, nakłania go do pójścia w swoje ślady, a potem tenże Adam ładuje się w nie lada kłopoty. A że Majkowi zależy na siostrze kolegi, która wpadła mu w oko, postanowił jej brata dzielnie wyciągnąć z kłopotów. I teraz wszyscy mają problem. DO ZOBACZENIA.TVN godz. 20:50

Wykidajło (Road House) - sensacyjny, USA 1989, reż. Rowdy Herrington, wyk. Kelly Lynch, Patrick Swayze, Sam Elliott (114 min)

Właściciel baru wynajmuje twardziela, żeby wygonił z knajpy zadomowiony tu gangu pod wodzą innego twardziela. JAKOŚ BEZ EMOCJI.

TVP 2 godz. 21:25

Ze śmiercią jej do twarzy (Death Becomes Her) - komedia, USA 1992, reż. Robert Zemeckis, wyk. Meryl Streep, Bruce Willis, Goldie Hawn, Isabella Rossellini (99 min)

Gwiazda show-biznesu, coraz bardziej odczuwa odkładający się na urodzie upływ czasu. Ale na szczęście narzeczony jej przyjaciółki jest specjalistą chirurgii plastycznej. Odbija więc narzeczonego przyjaciółce, żeni się z nim i na nienawiść przyjaciółki zarabia. Po latach chwytając się każdego sposobu na ratowanie upadłej urody pani trafia do tajemniczej kobiety, od której otrzymuje specyfik gwarantujący wieczną młodość i urodę. Zresztą to wszystko nie jest ważne. To po prostu jest popis aktorskiego szaleństwa tria Meryl Streep - Bruce Willis - Goldie Hawn, dla którego warto oglądać i się śmiać i śmiać i śmiać. BARDZO ZABAWNE.

Paramount godz. 22:00

Margot jedzie na ślub (Margot at the Wedding) - komediodramat, USA 2007, reż. Noah Baumbach, wyk. Nicole Kidman, Jennifer Jason Leigh, Jack Black (93 min)

Siostry Margot i Pauline od lat ze sobą nie rozmawiały. Margot pisarka słynąca z bezkompromisowych poglądów, jedzie jednak do siostry by się od nowa zaprzyjaźnić. A na miejscu okazuje się, że siostra ma za chwilę wyjść za mąż za bezrobotnego artystę, który pani Margo bardzo nie przypada do gustu, więc postara się do ślubu nie dopuścić. DOBRA ROBOTA.

TVP Kultura godz. 22:15

Dwunastu gniewnych ludzi (Twelve Angry Men) - dramat sądowy, USA 1957, reż. Sidney Lumet, wyk. Henry Fonda, Lee J. Cobb, Ed Begley, Martin Balsam (92 min)

Mój ulubiony film. Ten jeden, ulubiony najbardziej. A do tego trzy Oscary, cztery nominacje do Złotych Globów i wiele innych wyróżnień. A tytułowi gniewni ludzie to sędziowie przysięgli, którzy po procesie o morderstwo mają wydać wspólny werdykt. Sprawa wydaje się prosta, ale jeden z sędziów zgłasza wątpliwości. I zaczynają rozmawiać. RZECZ WYBITNA, KTÓRĄ TRZEBA ZOBACZYĆ.

Polsat godz. 22:55 (i FilmBox Extra o godz. 21:00)

Bij i wiej (Hit and Run) - komedia sensacyjna, USA 2012, reż. David Palmer, Dax Shepard, wyk. Kristen Bell, Bradley Cooper, Tom Arnold (100 min)

Objęty programem ochrony świadków pan Charlie rusza z dziewczyną do Los Angeles łamiąc zasady wspomnianego programu. A za nimi ruszają byli jego wspólnicy i rządowy agent. MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

TVP Kultura godz. 00:00

Valhalla: Mroczny wojownik (Valhalla Rising) - fantasy, Dania/Wlk.Bryt. 2009, reż. Nicolas Winding Refn, wyk. Mads Mikkelsen, Maarten Stevenson, Ewan Stewart (88 min)

Wojownik ucieka z niewoli u wodza Barde. Razem z chłopcem Are dostają się na pokład okrętu, którym grupa wikingów płynie do Jerozolimy. Nieświadomą niczego załogę czeka więc okrutny los. Bardziej artystyczne niż napięte, ale jest odpowiednio mrocznie, zimno i krwawo, więc SIĘ NADAJE.

Polsat godz. 01:05

Piekarz (The Baker) - komedia krym., Wlk.Bryt. 2007, reż. Gareth Lewis, wyk. Damian Lewis, Nikolaj Coster-Waldau (86 min)

Płatny zabójca Milo postanawia zaszyć się na walijskiej prowincji. Ale lokalesi biorą go przez pomyłkę za nowego piekarza, więc pan zabójca może skorzysta z okazji by życie swoje odmienić, bo warunki ku temu będą. LETNIA PRZYJEMNOŚĆ.

SERIAL

CANAL+ Seriale godz. 20:00

Misja Afganistan - obyczajowy, Polska 2012, reż. Grzegorz Kuczeriszka, wyk. Paweł Małaszyński, Tomasz Schuchardt, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos (2x45 min)

Po raz kolejny od początku opowieść o naszych żołnierzach w Afganistanie. Rozterki, akcje wojenne, itd. Kto chciał, to już pewnie zna, ale przypominam, że jest. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20:10

Dicte 2 (Dicte) (5/10) - kryminalny, Dania 2014, wyk. Iben Hjejle, Lars Brygmann, Larke Winther Andersen (2x60 min)

Kolejne premierowe odcinki i kolejne śledztwo duńskiej pani redaktor, która zajmując się kryminalnymi sprawami w gazecie, wplątuje się w kłopoty. A poza tym ma też swoje prywatne sprawy do załatwienia z życiem i rodziną. BARDZO DOBRE.

AXN godz. 21:00

Castle 5 (Castle) - kryminalny, USA 2012-2013, reż. Rob Bowman, wyk. Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Jon Huertas (42 min)

Jeszcze jedno otwarcie jednej ze starszych serii kryminalnych, humorem zabarwionej opowieści o panu pisarzu kryminałów i pani policjantce, którzy wspólnie prowadzą śledztwa. No i oczywiście mają się ku sobie. SYMPATYCZNE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Francuski łącznik. Bez fikcji (French Connection) - dokumentalny, Francja 2014, reż. David Korn-Brzoza (52 min)

W latach 60. aż 80 proc. sprzedawanej heroiny w USA pochodziła z Marsylii. Łatwy dostęp do narkotyków szybko spowodował dziesięciokrotny wzrost uzależnionych w Stanach, a Francja stała się rajem dla mafii i handlarzy narkotykami, z udziałem wszystkich możliwych służb. A dokument pokazuje, w jaki sposób powstał kanał przerzutowy pomiędzy Marsylią a USA, potocznie nazywany French Connection. CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Toto i jego siostry (Toto si surorile lui) - dokumentalny, Rumunia 2014, reż. Alexander Nanau (93 min)

Mocne ściśnięcie serca, i deszcz nagród dla historii trojga rodzeństwa, które czeka, aż ich matka wróci z więzienia. Z dziesięcioletnim Toto w centrum uwagi. DUŻE WRAŻENIE.

Planete+ godz. 22:10

Na ratunek Wenecji (Ils Vont Sauver Venise) - dokumentalny, Francja 2014, reż. Claire Leisink (54 min)

O tym jak przez tysiące lat Wenecja walczyła z wodami Adriatyku, wiatrem i solą. I o tym jak teraz oprócz wspomnianych, miasto stara się walczyć również z wyludnieniem. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Paramount o godz. 19:50 "Star Trek 6: Wojna o pokój", czyli jeden ze słabszych filmów kosmicznej serii, ale dla fanów i tak ważny (113 min)

Kino Polska o godz. 20:00 i TV Puls o godz. 21:55 "Ciało", czyli po raz nie wiem już który na wesoło o dziwnej podróży (95 min)

TVP Kultura o godz. 20:25 "Komornik", czyli boleśnie sugestywny Andrzej Chyra w boleśnie sugestywnym filmie o nieszczęściu (100 min)

TVN o godz. 23:10 "Podwójne uderzenie", czyli klasyczny dla fanów Jean-Claude'a Van Damme'a film z Jean-Claudem Van Dammem (110 min)

TVN 7 o godz. 00:00 "Totalne kłopoty", czyli komedia trochę romantyczna zdatna na dobranoc (97 min)