Na żywo nagrody, śpiewanie i skecze, kilka romantycznych uniesień, kilka słów prawdy i dużo nie zawsze sensownej akcji [POLECAJ TV - SOBOTA]

Siedzisz na kanapie ze smartfonem albo tabletem w dłoni i szukasz pomysłu na wieczór? Wpatrujesz się w telewizor i nie możesz uwierzyć, że jeszcze tego nie wyłączyłeś, bo jest krańcowo głupie? Nie wiesz, gdzie szukać? Zrobiłem to za Ciebie. Nie bez przyjemności zresztą...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 29.08

Wszystko co najważniejsze znajdziecie oczywiście w pięknie ułożonych punktach niżej. Ale najpierw zgodnie z tradycją kilka rzeczy, które najważniejsze nie są, ale możecie chcieć o nich wiedzieć. Otóż w TVP Kultura kwadrans po północy ponad godzinny koncert Jamesa Browna z Montreux z 1981 roku. Mocno polecam. Mniej polecam, ale informuję, że są: w TVP 2 od godz. 20:10 na żywo Świętokrzyska Gala Kabaretowa, w TVP 1 od godz. 20:30 na żywo relacja z ESKA Music Awards, a w Polsacie od godz. 20:00 kabaretowa "Prywatka w Operze Leśnej". Dwie godziny. A niżej znajdziecie trochę naprawdę niezłego kina i fenomenalny przykład kina Łowców Kiczu z płonącymi pająkami oraz kilka słów prawdy o działaniu ONZ. Jest za czym się rozejrzeć. Polecaj oczywiście również jutro, a dzisiaj przyjemnej Wam życzę soboty.

FILM

TVN 7 godz. 19:00

Masz wiadomość (You've Got Mail) - komedia romantyczna, USA 1998, reż. Nora Ephron, wyk. Meg Ryan, Tom Hanks, Jean Stapleton (119 min)

Nie będę Wam przecież streszczał, bo znacie na pewno. Wszak jest to chyba jedna z najbardziej romantycznych i jeszcze bardziej lubianych filmowych opowieści o miłości. Jest urocza pani i jest przystojny, sympatyczny pan. A potem jest miłość. LATA PŁYNĄ, A TO WCIĄŻ TAK SAMO RADOŚNIE WZRUSZA.

TVN godz. 20:00

Cast Away: Poza światem (Cast Away) - dramat, USA 2000, reż. Robert Zemeckis, wyk. Tom Hanks, Helen Hunt, Nick Searcy, Chris Noth (143 min)

Najdłuższy spot reklamowy w historii. Spot reklamowy pewnej znanej firmy kurierskiej, ale za to imponujący i bardzo dobry. A dla innych współczesna wersja Robinsona Crusoe. I też imponująca i dobra. Menedżer amerykańskiej firmy kurierskiej, bezgranicznie oddany pracy, jako jedyny wychodzi cało z katastrofy odrzutowca i spędza lata na bezludnej wyspie. Właściwie nie sam, bo zaprzyjaźnia się z piłką. WCIĄGA.

TVP Kultura godz. 20:05

Pelle zwycięzca (Pelle Erobreren) - obyczajowy, Dania/Szwecja 1987, reż. Bille August, wyk. Max von Sydow, Pelle Hvenegaard, Erik Paaske (144 min)

Pod koniec XIX wieku pewien pan i syn jego (tytułowy Pelle) w poszukiwaniu płatnego zajęcia przybywają do Danii. I tu nie jest im łatwo, a nawet ciężko jest im bardzo, ale nie rezygnują z marzeń o lepszym życiu i walczą o tę przyszłość. BYWA TRUDNE DO PRZEŁKNIĘCIA, ALE WARTO.HBO godz. 20:10

Rodzinny weekend (Family Weekend) - obyczajowy, USA 2013, reż. Benjamin Epps, wyk. Kristin Chenoweth, Matthew Modine, Joey King, Olesya Rulin (102 min)

Premiera w telewizorze. Mistrzyni w skokach przez skakankę w szkole cieszy się szacunkiem, ale rodziców jej hobby nie obchodzi wcale. Ale gdy nie przyszli na stanowe mistrzostwa, czara goryczy przepełniła się, więc wzięła sprawy rodziny i panujących w niej stosunków we własne ręce. Zamknęła starych i przy wsparciu reszty rodziny i kilkorga znajomych robi im terapię. NIC WIELKIEGO, ALE POMYSŁ JEST.

Ale kino+ godz. 20:10

Frost/Nixon - polityczny, USA/Wlk.Bryt./Fr. 2008, reż. Ron Howard, wyk. Frank Langella, Michael Sheen, Sam Rockwell, Kevin Bacon (116 min)

Rok 1977. Przed trzema laty Richard Nixon pod presją opinii publicznej podał się do dymisji z urzędu prezydenta Stanów. Teraz były polityk zgadza się na cykl rozmów. Ma nadzieję, że przechytrzy dziennikarza i usprawiedliwi przewinienia, ponownie zdobywając serca Amerykanów. I rozpoczyna się gra obu panów, która treścią jest filmu. WYSOKIE NAPIĘCIE W DOBRYM STYLU.

Filmbox Extra godz. 21.00

Papierowi giganci: Jak powstało nowe pismo (Paper Giants: The Birth of Cleo) - obyczajowy, Australia 2011, reż. Daina Reid, wyk. Asher Keddie, Rob Carlton, Tony Barry (2x86 min)

Na początku lat 70. dwie panie dziedziczą wypływowe wydawnictwo, i tworzą magazyn, który staje się sensacją i zaczyna definiować kobietę ówczesnych czasów. JEST CIEKAWOŚĆ.TVN 7 godz. 21:35

Bill - komedia, USA 2007, reż. Bernie Goldmann, Melisa Wallack, wyk. Aaron Eckhart, Jessica Alba, Elizabeth Banks, Logan Lerman (93 min)

Panu Billowi nie układa się ani życie zawodowe, ani prywatne. Ale próbuje odzyskać względy żony, która ma romans, i niespodziewanie z pomocą przychodzi mu pewien zbuntowany nastolatek. OJ, ŚREDNIE BARDZO.

TV 6 godz. 21:35

Apollo 13 - katastroficzny, USA 1995, reż. Ron Howard, wyk. Tom Hanks, Bill Paxton, Ed Harris, Gary Sinise (140 min)

O tym, że jak się już Amerykanom, po wstępnej fascynacji znudziły loty w kosmos, i nikt już się lotami w niebo nie ekscytował, puszczono bez rozgłosu w przestrzeń kolejną załogę. Ale coś na pokładzie wybuchło, i od tej chwili oni walczą o życie, a ludzkość wraca do telewizorów i ogląda ich starania z tchem zapartym. DO ZOBACZENIA.

Paramount godz. 21:55

Wróg publiczny (Enemy of the State) - sensacyjny, USA 1998, reż. Tony Scott, wyk. Gene Hackman, Will Smith, Jon Voight, Lisa Bonet (126 min)

W ciągu jednego dnia ustabilizowane i pełne sukcesów życie młodego prawnika rozpada się. Staje się bowiem ofiarą spisku przygotowanego przez skorumpowanego urzędnika. Zostaje głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo, i wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. I tylko tajemniczy Brill, były pracownik służb wywiadowczych jest skłonny mu pomóc. DOBRZE SIĘ WIDZI.

Stopklatka TV godz. 22:05

Posłańcy (The Messengers) - horror, USA 2007, reż. Oxide Pang Chun, Danny Pang, wyk. Kristen Stewart, Dylan McDermott, Penelope Ann Miller (87 min)

Klasyczny w formie, i z odpowiednim dla tej formy klimacie horror, w którym rodzina przenosi się na odludzie, by zaznać spokoju, ale spokój jest tylko pozorny, bo dziać zaczynają się rzeczy złe, i na jaw wychodzą oczywiście różne przy tym tajemnice. NIEZŁY, ACZ RUTYNOWY STRASZAK.

TVP Kultura godz. 22:40

Z daleka widok jest piękny - obyczajowy, Polska 2011, reż. Wilhelm Sasnal, Anna Sasnal, wyk. Marcin Czarnik, Agnieszka Podsiadlik, Piotr Nowak (77 min)

Pełnometrażowy debiut małżeństwa Sasnalów. W naturalnych plenerach podkarpackiej wioski, i z nagrodą na Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Nie znam, a pewnie powinienem, więc DO SPRAWDZENIA.TVN godz. 23:00

Bez smyczy (Hall Pass) - komedia, USA 2011, reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, wyk. Owen Wilson, Jason Sudeikis, Jenna Fischer, Christina Applegate (105 min)

Żony dochodzą do wniosku, że po latach małżeństwa ich partnerzy zasłużyli na tydzień absolutnej wolności. I potem się niepokoją trochę, a oni nie wiedzą co ze sobą zrobić. GŁUPAWE, ALE BYWA ŚMIESZNE.

TVP 2 godz. 23:35

Łup (La proie) - thriller, Francja 2011, reż. Eric Valette, wyk. Albert Dupontel, Olivier Schneider, Stéphane Debac, Caterina Murino (100 min)

To historia zbiegłego z więzienia przestępcy, który musi przechytrzyć zaciętego gliniarza, by ratować swoją córkę przed seryjnym zabójcą. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Buntownik w ONZ (The Troublemaker) - dokumentalny, Włochy 2014, reż. Roberto Salinas (56 min)

Miguel D'Escoto Brockmann to nikaraguański duchowny i teolog wyzwolenia oraz przewodniczący Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W filmie opowiada o kulisach działania ONZ. I nie jest to przyjemny widok. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Sci Fi godz. 21:00

Lawalantula (Lavalantula) - horror, USA 2015, reż. Mike Mendez, wyk. Steve Guttenberg, Nia Peeples, Carlos Bernard (110 min)

Szaleństwo w stylu "Rekinado". W górach Santa Monica wybucha wulkan, wyrzucając w powietrze olbrzymie, ziejące ogniem pająki, więc Los Angeles pogrąża się w chaosie. Plus Steve Guttenberg sprawdzający się w swojej roli. PLANOWO ROZPACZLIWE, UDANIE ZABAWNE.Polsat godz. 00:15

Polowanie na rekina (Shark Hunter) - sensacyjny, USA 2001, reż. Matt Codd, wyk. Antonio Sabato Jr., Christian Toulali, Grand L. Bush (94 min)

Rodzice Spencera zostają zabici przez megalodona, takiego olbrzymiego rekina. Mężczyzna przysięga sobie, że zabije monstrum, które odebrało mu rodzinę. A rok później zgłasza się do podwodnej stacji badawczej, żeby poszukać okazji. ZABÓJCZY KICZ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 21:50 "Maczeta", czyli po raz nie wiem już który Danny Trejo, Robert De Niro i Jessica Alba w filmie krwawym (101 min)

Polsat o godz. 22:00 "Niebezpieczny człowiek", czyli Steven Seagal i rutynowe działania (94 min)

TVP 1 o godz. 22:55 "American Pie: Wesele", czyli w złym smaku banalna i wulgarna komedia (92 min)

TVN Fabuła o godz. 22:55 "Indiana Jones i ostatnia krucjata", czyli jeszcze raz kawałek znakomitej przygody Stevena Spielberga (127 min)

TVN 7 o godz. 23:35 "Terminator", czyli Arnold Schwarzenegger niezniszczalny (108 min)