Program TV na dziś: romantycznie w "Kiedy Harry poznał Sally", Steve Carell jako czterdziestoletni prawiczek i jeszcze raz nadchodzi Godzilla [POLECAJ TV - 22.09.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 21.09

No dobra, chciałem Was zachęcić jakoś specjalnie, ale wielkiego wyboru to dzisiaj nie ma. Może to dobry zatem moment, żeby wpaść do TVP Kultura do opery? Zwłaszcza, że przedstawienie wyborne i z wielkiej sceny. A jeśli nie, to do wyboru są m.in. komedia romantyczna "Kiedy Harry poznał Sally" w Stopklatce, zabawny "Czterdziestoletni prawiczek" w TVP 2, albo wyborny stylowy włoski kryminał "W ślepej uliczce", tyle że bardzo późno w nocy. A dla Łowców Kiczu dwa specjały, kolejna powtórka "Rekinado" w Puls 2 i arcygłupi "Władca komarów" w TV 4. To oczywiście nie wszystko, ale jak mówiłem, dzisiaj wielkiego szału nie ma. Do Polecaja zapraszam oczywiście również jutro i każdego kolejnego dnia, a dzisiaj dobrego życzę wtorku.

OPERA

TVP Kultura godz. 20:30

Bal maskowy (Un Ballo in maschera) - opera, USA 2012, reż. David Alden, wyk. Marcelo Álvarez, Sondra Radvanovsky, Stephanie Blythe, Dmitrij Chworostowski (141 min)

Opera Giuseppa Verdiego na podstawie powieści Eugene'a Scribe. W Metropolitan Opera wystąpił m.in. światowej sławy rosyjski baryton Dmitrij Chworostowski. A sama historia dotyczy prawdziwego wydarzenia, czyli zabójstwa Gustawa III przez szwedzkich arystokratów na wystawnym balu. Jak już się przyznawałem, nie jestem znawcą opery, ale raz w miesiącu naprawdę można. Zwłaszcza taka jak ta. DUŻA RZECZ.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Podwójne uderzenie (Double Impact) - film sensacyjny, USA 1991, reż. Sheldon Lettich, wyk. Jean-Claude Van Damme, Geoffrey Lewis, Alicia Stevenson (110 min)

Jeden z wielkich przebojów epoki VHS-ów i jeden z tych filmów, które pana Van Damme'a wyniosły na szczyt szczytów popularności. Tu wystąpił w podwójnej roli i uderzał podwójnie. TYLKO DLA SYMPATYKÓW PANA VAN DAMME'AStopklatka TV godz. 20:00

Kiedy Harry poznał Sally (When Harry Met Sally) - komedia romantyczna, USA 1989, reż. Rob Reiner, wyk. Billy Crystal, Meg Ryan, Carrie Fisher, Bruno Kirby (92 min)

Historia przyjaźni pana Harry'ego i pani Sally, którzy poznali się na studiach, i od tamtej pory spotykają się co kilka lat. Przed sobą udają, że łączy ich jedynie przyjaźń, i żadne nie chce przyznać się do głębszych uczuć. WZRUSZA I BAWI.

HBO godz. 20.10
Godzilla - film SF, USA/Japonia 2014, reż. Gareth Edwards, wyk. Aaron Taylor-Johnson, CJ Adams, Ken Watanabe (118 min)

Imponujący rozmachem powrót do legendarnego japońskiego potwora, który symbolizuje japońskie lęki i kompleksy. WIDOWISKOWA BAJKA Z MORAŁEM.

TVP 2 godz. 20:25

Czterdziestoletni prawiczek (The 40 Year Old Virgin) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Judd Apatow, wyk. Steve Carell, Catherine Keener, Paul Rudd, Romany Malco (111 min)

Pewien sympatyczny czterdziestolatek wciąż jest prawiczkiem i stracił już nadzieję, że kiedyś pozna tę jedną jedyną. Nawet z pomocą kolegów nie jest łatwiej. Ale nie wszystko jest dla niego stracone. Oczywiście chodzi o to, że czasami warto z tym poczekać, i to jest tu udowodnione. Steve Carrell jak zwykle wspaniały, a film BARDZO DO ŚMIECHU I DO REFLEKSJI.TVP Kultura godz. 01:30

W ślepej uliczce (Un Maledetto imbroglio) - dramat kryminalny, Włochy 1959, reż. Pietro Germi, wyk. Pietro Germi, Claudia Cardinale, Franco Fabrizi (109 min)

Film oparty na powieści "Quer pasticciaccio brutto de via Merulana" C. E Gaddy, której nie czytałem niestety. Niestety, bo scenariusz na jej podstawie wyszedł bardzo niezły. Oto pan komisarz prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa pewnej dziewczyny. Sprawa nie jest łatwa, bo w zbrodnię może być zamieszany wysoko postawiony facet. STYLOWE, I BARDZO NIEZŁE.SERIAL

TVP HD godz. 22:00

Prokurator - serial kryminalny, Polska 2015, reż. Jacek Filipiak, Maciej Pieprzyca, wyk. Jacek Koman, Wojciech Zieliński, Magdalena Cielecka (45 min)

Powtórka odcinka drugiego, czyli powolnego rozkręcania się kryminalnej fabuły ciąg dalszy. Tak naprawdę serial zacznie się od odcinka trzeciego, ale jak się chce wejść w tę historię na stałe, to warto zobaczyć i ten odcinek. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Strażnicy pamięci. Digitalizacja dóbr kultury (The Digital Memory Gatekeepers/Les Gardiens De La Memoire) - film dokumentalny, Francja 2013, reż. Quentin Domart (51 min)

W ciągu życia każdy z nas wyprodukuje miliony cyfrowych plików, zdjęcia, filmy, maile, tweety czy inne forumowe wpisy. Do tego pozostanie po nas dokumentacja medyczna i administracyjna w plikach. I ten dokument opowiada właśnie o tym naszym cyfrowym życiu, naszej równoległej obecności. JEST W TYM CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 21:55

Sharknado - film SF, USA 2013, reż. Anthony C. Ferrante, wyk. Ian Ziering, Tara Reid, John Heard (86 min)

Myślę, że można to dzieło nazwać już kultowym. Oto tornado jest tak wielkie, że z wody wyciąga i w głąb lądu niesie żarłoczne rekiny, które korzystając z nowych, danych im przez naturę możliwości, urozmaicają swoją dietę o ludzkie mięso. Wspaniały przykład "kina cudownego kiczu", z którym mogą mierzyć się tylko megapyton, dwu i trzygłowy rekin i kilka podobnych im dzieł. ŁEB URYWA PO PROSTU.

TV 4 godz. 22:00

Władca komarów (Mosquitoman) - horror, USA 2005, reż. Tibor Takács, wyk. Corin Nemec, Musetta Vander, Matt Jordon, Patrick Dreikauss (92 min)

Naukowiec eksperymentuje na więźniach, ale jednemu z nich udaje się uciec. Tyle tylko, że zanim uciekł, do jego i tak już złej krwi dostaje się genom zmutowanego komara, więc uciekinier zmienia się w komarzego potwora i atakuje ludzi. ROZPACZLIWIE ŚREDNIE.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Canal+ Film o godz. 20:00 "Skutki uboczne", czyli amerykański musical z 2013 roku (89 min)

Ale kino+ o godz. 20:10 "Wyrównanie rachunków", czyli komedia sensacyjna, z Wielkiej Brytanii (98 min)

Paramount o godz. 22:00 "Noce Harlemu", czyli komedia kryminalna z 1989 którą wyreżyserował Eddie Murphy i sobie powierzył rolę bardzo główną (116 min)

HBO o godz. 22:15 "Fargo", czyli kultowe już dzieło Joela Coena z wybitnym Williamem H. Macym (95 min)

TVN 7 o godz. 22:20 "Czysta gra", czyli Cindy Crawford wygląda pięknie w koszmarnie słabej sensacyjce (91 min)

TVP Kultura o godz. 23:30 "Z odzysku", czyli z niezłymi zdjęciami, ale kiepskim scenariuszem i jeszcze gorszymi dialogami film o niełatwej miłości z Antonim Pawlickim w roli głównej (103 min)