Program TV na dziś: "Dziennik Bridget Jones" vs "Francuski pocałunek", "Ocean's Thirteen" vs "Bankomat", cuda inżynierii i norweski kryminał w odcinkach [POLECAJ TV - 23.09.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 22.09

Dla sympatyków obejrzanych już tysiąc razy, a wciąż dobrych i przyjemnych komedii romantycznych wieczór będzie dobry. Oto bowiem do wyboru mają "Dziennik Bridget Jones" w TVP 2 albo "Francuski pocałunek" w TVN 7, a jak sięgną do Polecaja, to znajdą coś jeszcze. Z innych zgranych, ale wciąż oglądających się w telewizji nieźle rzeczy są jeszcze "Ocean's Thirteen" w TVN 7, i "Pan Tadeusz" w TVP Kultura. Są oczywiście również dwa premierowe odcinki norweskiego kryminału "Układ", kilka filmów na których oko może się zatrzymać, dokument o Czesławie Niemenie i... i tyle.

Chociaż wypada jeszcze wspomnieć o publicystycznym paśmie w TVP 1. O godz. 20:20 "Debata. Polska dla imigrantów?", o godz. 21:40 reporterski program Tomasza Sekielskiego "Po prostu" i wreszcie o godz. 22:25 niestety strasznie skopany format "Firmowe ewolucje" prowadzony przez Macieja Orłosia. On akurat nie jest skopany. Polecam Polecaja również jutro i każdego kolejnego dnia, a dzisiaj bardzo dobrej życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Ocean's Thirteen - komedia sensacyjna, USA 2007, reż. Steven Soderbergh, wyk. George Clooney, Al Pacino, Andy Garcia, Brad Pitt (122 min)

Znany z dwóch wcześniej już zaprezentowanych światu filmów Gang pana Danny'ego Oceana planuje kolejny wielki skok. Wybór pada na właściciela kasyn i hoteli, bezwzględnego Willy'ego Banka. Danny i jego wierny zespół opracowują misterny plan pogrążenia Banka. I ZNOWU DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Domino - sensacyjny, USA/Fr. 2005, reż. Tony Scott, wyk. Keira Knightley, Mickey Rourke, Delroy Lindo (127 min)

O tym, że znudzona życiem modelka chce zostać łowcą nagród, i dołącza do mocnej ekipy takich łapaczy przestępców. Znajomy krytyk mówi, że nic wielkiego, ale wstydu nie ma, więc może WARTO SPRAWDZIĆ?

FilmBox godz. 21:15

Lojalność ponad wszystko (Find Me Guilty) - komedia kryminalna USA/Niemcy 2006, reż. Sidney Lumet, wyst. Vin Diesel, Alex Rocco, Frank Pietrangolare (170 min)

Vin Diesel, tym razem na wesoło. Głowa mafijnej rodziny wpada w ręce policji i staje przed sądem. I zaskakuje wszystkich, informując rodzinnego obrońcę, że zamierza sam siebie reprezentować podczas procesu. Aż dziwne, że rzecz oparta jest na prawdziwej historii pewnego szeregowego mafiosa. Czasami Vin Diesel wystawia moją do niego słabość na dużą próbę. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.TVP 2 godz. 22:25

Dziennik Bridget Jones (Bridget Jones's Diary) - komedia romantyczna USA/Francja/Wlk.Bryt. 2001, reż. Sharon Maguire, wyk. Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant (120 min)

Rozdzierająca serca, ale i przyprawiająca o ból brzucha ze śmiechu opowieść o pannie Bridget Jones, samotnej (do czasu oczywiście) kobiecie po trzydziestce, która postanawia zacząć pisać pamiętnik, by zapanować nad swoim życiem osobistym, zawodowym i figurą. Ale życie ją zaskakuje każdego dnia. PO PROSTU ZNAKOMITE.

TVN 7 godz. 22:40

Francuski pocałunek (French Kiss) - komedia romantyczna, USA/Wlk.Bryt. 1995, reż. Lawrence Kasdan, wyk. Kevin Kline, Meg Ryan, Timothy Hutton, Jean Reno (111 min)

Kate boi się podróży samolotem. Niemniej decyduje się na lot przez Atlantyk, kiedy jej narzeczony zakochuje się w innej kobiecie i zostaje w Paryżu. W samolocie towarzyszy jej sympatyczny Francuz. Naiwne i przewidywalne oczywiście, ale JAKŻE UROCZE.

Stopklatka TV godz. 22:45

Hej, skarbie (Precious) - dramat społeczny, USA 2009, reż. Lee Daniels, wyk. Gabourey Sidibe, Mo'Nique, Paula Patton, Mariah Carey (105 min)

Czarnoskóra 16-latka jest maltretowana przez matkę i wykorzystywana seksualnie przez ojca, więc o radości z życia mówić nie można. Zachodzi w ciążę, i trafia w związku z tym do szkoły specjalnej. I dopiero tutaj doświadcza odrobiny ludzkiego ciepła. Albo po prostu normalności. NIE JEST ŁATWO, JEST PRZEJMUJĄCO, I BARDZO DO REFLEKSJITVP Kultura godz. 22:50

Pan Tadeusz - film kostiumowy, Polska/Francja 1999, reż. Andrzej Wajda, wyk. Michał Żebrowski, Andrzej Seweryn, Alicja Bachleda-Curuś, Bogusław Linda (147 min)

Andrzej Wajda ustami kwiatu polskiego aktorstwa czyta obowiązkową lekturę i dzieło wszechczasów, które zdecydowanie lepiej czyta się prozą, ale trzeba czytać wierszem. WYSTAWNE.

TVP 1 godz. 23:05

Bankomat (ATM) - thriller, USA/Kanada 2012, reż. David Brooks, wyk. Brian Geraghty, Alice Eve, Josh Peck, Mike O'Brian (86 min)

Trzech młodzieńców wyciąga gotówkę z bankomatu tak jak robimy to wszyscy, ale dla nich ta banalna czynność skończy się koszmarem, bo pewien zakapturzony gość zaczyna z nimi morderczą zabawę. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

Polsat godz. 23:10

Facet do dziecka (The Sitter) - komedia obyczajowa, USA 2011, reż. David Gordon Green, wyk. Jonah Hill, Ari Graynor (82 min)

Pan podejmuje się opieki nad dziećmi sąsiadki, ale dziewczyna wzywa go do natychmiastowego przybycia do centrum miasta, więc na swoją zgubę, ale ku radości - przynajmniej planowanej - widzów, zabiera dzieciaki ze sobą. SZTAMPOWE, WTÓRNE, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20.10

Układ (Mammon) - serial kryminalny, Norwegia 2014, reż. Cecilie A. Mosli, wyk. Jon Oigarden, Terje Stromdahl, Ingjerd Egeberg (2x58 min)

Dwa kolejne odcinki bardzo dobrego, i trzymającego w napięciu norweskiego kryminału w odcinkach. To na podstawie tego scenariusza powstaje "Pakt" z Marcinem Dorocińskim dla HBO. WARTO ZOBACZYĆ.

TV 6 godz. 21:30

Hawaje 5-0 (Hawaii 5.0) - serial kryminalny, USA 2010-2011, reż. Len Wiseman, wyk. Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park (2x55 min)

Jeszcze raz powrót do tytułu sprzed lat kilkudziesięciu. Tamten policyjny procedural z lat 70. miał swój styl i znakomitą, chyba najlepszą ze wszystkich muzyczną czołówkę. Ten nie wyróżnia się niczym poza okolicznościami przyrody. TELEWIZYJNA RUTYNA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Sen o Warszawie (film o Czesławie Niemenie) - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Krzysztof Magowski (106 min)

Film o Czesławie Niemenie zrealizowany w 10. rocznicę jego śmierci. Opowiadają przyjaciele, rodzina, krytycy, dziennikarze i autorzy biografii. WARTO WIEDZIEĆ.

Discovery godz. 21:40

Cuda inżynierii (Impossible Engineering) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2015

Serial omawia nowatorskie projekty konstrukcyjne i towarzyszące im wielkie ryzyko w związku z eksperymentalnym użyciem niesprawdzonych materiałów lub innowacyjnych rozwiązań. Krótko mówiąc, w jaki sposób powstają i funkcjonują okręty, statki kosmiczne i ogromne budynki i o inspiracjach ich twórców. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV 4 o godz. 20:00 "Champion", czyli Wesley Snipes, Ving Rhames walecznie i szybko, plus Peter Falk (96 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Dziewczyna z przedmieścia" Sarah Michelle Gellar i Alec Baldwin o życiu i miłości z przekąsem (93 min)

TV Puls o godz. 21:50 "Anatomia strachu", czyli Nicolas Cage i Nicole Kidman w akcji (91 min)

TVN o godz. 22:50 "Kiler", czyli Juliusz Machulski ku naszej uciesze wplątuje Cezarego Pazurę w bardzo kryminalną okoliczność (104 min)