Program TV na dziś: "Bogowie" Palkowskiego, "Niepokonany" Eastwooda, Colin Firth jako "Samotny mężczyzna", jeszcze raz Nikodem Dyzma, a może świetny dokument o Groznym? [POLECAJ TV - 30.09.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 30.09

Niespecjalnie jest do czego zapraszać w jakiś szczególny sposób, więc tylko odeślę Was dzisiaj do listy niżej, bo jednak każdy coś dla siebie znaleźć może. A nie, przecież jest świetny dokument Barbary Włodarczyk w TVP 1 "Groźny. Czeczeński tygrys Putina", który naprawdę warto zobaczyć. Reszta w punktach. Polecaj wraca jutro, a dzisiaj dobrej Wam i sobie życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Niepokonany (Invictus) - biograficzny, USA 2009, reż. Clint Eastwood, wyk. Morgan Freeman, Matt Damon, Patrick Mofokeng (134 min)

Epicka historia o tym, jak Clint Eastwood bardzo ceni sobie Nelsona Mandelę i jako przykład jego geniuszu opowiada o tym, jak człowiek, który obalił w RPA apartheid, a potem krajowi swojemu przewodził, wykorzystał udział narodowej drużyny rugby w mistrzostwach świata, aby zjednoczyć kraj. RZETELNA ROBOTA.Canal+ Film godz. 20.00

Małe stłuczki - film obyczajowy, Polska 2014, reż. Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb, wyk. Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz, Szymon Czacki, Maria Maj (82 min)

Premiera w telewizorze. Ale nie znam tego filmu, więc zmuszony jestem do posłużenia się prasową notką, która zapowiada jednak coś w stylu "zaczerpnij dłonią", ale nie musi być tak źle. A oto i notka: "Asia i Kasia zarabiają na życie, likwidując mieszkania po zmarłych osobach. Ich przyjaźń zostaje zaburzona pojawieniem się Piotra. Między trójką bohaterów rozpoczyna się dziwna gra". Ale czytałem, że nie jest źle, więc może WARTO SPRÓBOWAĆ. JA CHYBA SPRAWDZĘ.HBO godz. 20:10

Bogowie - dramat biograficzny, Polska 2014, reż. Łukasz Palkowski, wyk. Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Czerwińska (116 min)

Jeszcze raz film wspaniały, głównie za sprawą fenomenalnego Tomasza Kota w roli profesora Religi, i wybitna scenografia, światło i zdjęcia, dzięki którym film jest tak prawdziwy, i tak świetnie przenosi nas w wędrówkę przez lata. WSPANIAŁE, WIĘC PROGRAM OBOWIĄZKOWY.TVP 2 godz. 22:25

Niania w Nowym Jorku (The Nanny Diaries) - komedia romantyczna, USA 2007, reż. Shari Springer Berman, Robert Pulcini, wyk. Scarlett Johansson, Chris Evans, Laura Linney, Nicholas Art (100 min)

Młoda pani, absolwentka antropologii - snuje się po Nowym Jorku zastanawiając się co zrobić z życiem. I spotyka inną panią, która proponuje jej pracę opiekunki synka, który to synek szybko się do niej przywiązał bardzo. A potem na horyzoncie pojawia się pewien przystojniak, który romantycznie komplikuje sprawę. WEDŁUG ZGRANEGO SCHEMATU.

Ale kino+ godz. 22.40

Samotny mężczyzna (A Single Man) - dramat obyczajowy, USA 2009, reż. Tom Ford, wyk. Colin Firth, Julianne Moore, Nicholas Hoult, Matthew Goode (96 min)

Wykładowca w szkole wyższej w Los Angeles postanawia popełnić samobójstwo, ponieważ nie może znieść samotności. Chce, żeby ostatni dzień jego życia był wyjątkowy. I będzie wyjątkowy bardzo. Ale czy ostatni? KRZEPIĄCE I DO TEGO DOBRE.

TVN godz. 22:50

Kilerów 2-óch - komedia, Polska 1999, reż. Juliusz Machulski, wyk. Cezary Pazura, Katarzyna Figura, Janusz Rewiński, Jerzy Stuhr (113 min)

Kontynuacja przeboju Juliusza Machulskiego o taksówkarzu Jurku Kilerze, który sprytem pokonał mafię. Tym razem to on będzie zwierzyną w tym polowaniu. I WCIĄŻ JEST ŚMIESZNIE.

Polsat godz. 23.10

Frajer (Loser) - komedia romantyczna, USA 2000, reż. Amy Heckerling, wyk. Jason Biggs, Jimmi Simpson, Mena Suvari, Thomas Sadoski (98 min)

Wesoła, ale niestety średnia, choć beztroska komedyjka o młodzieńcu, który z małego miasteczka przyjeżdża na studia do Nowego Jorku. I nie dość, że nie przystaje do koleżeństwa bo nie rozwesela się wspomagaczami, to jeszcze pilnie się uczy, i zakochuje się w kochance profesora. KRZYWDY NIE ROBI.

SERIAL

Kino Polska godz. 21.55

Kariera Nikodema Dyzmy - serial komediowy, Polska 1980, reż. Jan Rybkowski, Marek Nowicki, wyk. Roman Wilhelmi, Ewa Szykulska, Leonard Pietraszak, Mariusz Dmochowski (51 min)

Jeszcze raz - ale tego nigdy dosyć - pierwszy odcinek opowieści o pewnym bezrobotnym, którego fala niesie na sam szczyt międzywojennej socjety i polityki. Pan Roman Wilhelmii wybitny, a i reszta obsady mu nie ustępuje. RZECZ PO PROSTU WYBITNA I NIESTETY CIĄGLE NA CZASIE.

Canal+ Seriale godz. 22.00

Incydent (The Slap) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. Lisa Cholodenko, wyk. Brian Cox, Melissa George, Lucas Hedges, Marin Ireland (40 min)

Świetny pomysł, chociaż nie do końca spełniona obietnica. Oto podczas rodzinnej imprezy facet uderza w twarz nieznośnego dzieciaka innej pary. I rozpętuje się piekło wzajemnych oskarżeń, kłótni i wszelkich innych problemów. Sprawa trafia na policję, do sądu, rozpadać się zaczyna przez to wszystko zgodna dotychczas rodzina. Każdy z ośmiu odcinków to sprawa widziana z perspektywy innego gościa feralnego przyjęcia. Amerykańska wersja australijskiego serialu, a ten był adaptacją powieści Christosa Tsiolkasa. KILKA WAŻNYCH PYTAŃ, I DO ZOBACZENIA BARDZO.

TVP 1 godz. 00:30

Klucz Salamandry (Piataja kazn) - serial sensacyjny, Rosja/USA/Holandia 2011, reż. Aleksandr Jakimczuk, wyk. Rutger Hauer, Fedor Emelianenko, Michael Madsen, Paweł Deląg (38 min)

Jeszcze raz pierwszy z czterech odcinków. Na jednej z wysp zostaje wykryty wirus powodujący nieodwracalne zaburzenia psychiczne, mogące prowadzić do samobójstw. Na miejsce zostaje wysłana specjalna jednostka, mającą sprawdzić sytuację. BZDURA, ALE DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 20.00

Lewitująca masa (Levitated Mass) - film dokumentalny, USA 2013, reż. Doug Pray (49 min)

W 2012 roku artysta Michael Heizer przeniósł z kamieniołomu w Riverside do Los Angeles County Museum of Art ważący 340 ton granitowy głaz. Dokument pokazuje żmudną prace, jaką w to włożono.

TVP Kultura godz. 20:20

Strażnicy Izraela (The Gatekeepers) - film dokumentalny, Izr./Fr./Niem./Bel. 2012, reż. Dror Moreh (96 min)

Kulisy pracy izraelskiej Służby Bezpieczeństwa Ogólnego, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wewnętrzne oraz kontrwywiad. Ale i tak zobaczycie tylko to, co rzeczone służby zechciały pokazać. Mimo wszystko CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 21:25

Groźny. Czeczeński tygrys Putina - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Barbara Włodarczyk (50 min)

Świetna robota. Stolica Czeczenii w 2003 roku uznana była przez UNESCO za najbardziej zniszczone miasto na Ziemi. A dziś miejscami przypomina Dubaj. Jej wizytówką stały się szklane wieżowce i największy meczet w Europie. A wszystko dzięki temu, że Moskwa daje Czeczenii miliardowe dotacje i wspiera namaszczonego przez Putina przywódcę _ Ramzana Kadyrowa, który rządzi twardą ręka. Realizując ten film pani Barbara Włodarczyj dotarła m.in.: do notabla, który ma dwie żony i wcale się z tym nie kryje, choć poligamia jest w Federacji Rosyjskiej zabroniona, do chłopaka, który pół roku spędził w Państwie Islamskim, do szkoły, w której dzieci śpiewają o Kadyrowie i którego nazywają Słońcem. BARDZO WARTO ZOBACZYĆ I WIEDZIEĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Żądła", czyli wielka niemiecka katastrofa (95 min)

TCM o godz. 21:00 "El Condor" Lee Van Cleef w westernize z 1970 roku (125 min)

TV Puls o godz. 21:55 "13. Dzielnica", czyli francuska sensacja w niezłym stylu (85 min)

Stopklatka TV o godz. 22:00 "Kiss Kiss Bang Bang", czyli Robert Downey Jr. i Val Kilmer w komedii romantycznej (98 min)

Paramount godz. 22:00 "Amistad", czyli historyczne widowisko Stevena Spielberga w gwiazdorskiej obsadzie z Morganem Freemanem, Anthonym Hopkinsem i Matthew McConaugheyem (152 min)

TVP 1 o godz. 22:55 "Essential Killing", czyli Vincent Gallo i Emmanuelle Seigner w ciężkim filmie Jerzego Skolimowskiego (81 min)
Kino Polska o godz. 23:00 "Przepraszam, czy tu biją?", czyli legendarne kino sensacyjne Marka Piwowskiego z Jerzym Kulejem, Janem Szczepańskim i dialogami, które potrafią powalić na kolana (82 min)

TVN 7 o godz. 00:00 "Żony ze Stepford", czyli komedia Franka Oza z Nicole Kidman, Matthew Broderick i Bette Midler (90 min)

TVP Kultura o godz. 02:15 "Piekło, czyściec, raj", czyli irański specjał dla wyrafinowanych kinomanów, albo tych, którzy chcą za takich uchodzić, a przy okazji naprawdę niezły film (98 min)

Komentarze (1)
Program TV na dziś: "Bogowie" Palkowskiego, "Niepokonany" Eastwooda, Colin Firth jako "Samotny mężczyzna", jeszcze raz Nikodem Dyzma, a może świetny dokument o Groznym? [POLECAJ TV - 30.09.2015]
Zaloguj się
  • grzestoro

    0

    Kiedy bedzie nowy elementary?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX