Program TV na dziś: "Wiek niewinności" i Daniel Day Lewis, "Nawrót depresji gangstera" i Robert DeNiro, "Starsza pani musi zniknąć" i Drew Barrymore, kryminały, komedie i wielki krokodyl [POLECAJ TV - 06.10.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 6.10

W TVP Kultura i TVP HD o godz. 16:50 oczywiście Konkurs Chopinowski - relacja z 4. dnia pierwszego etapu. A na drugą nóżkę, u Kuby Wojewódzkiego w TVN o godz. 22:30 Katarzyna Figura i Tomasz Organek. Serialowo, przypominam o kolejnym wtorkowym pojedynku, czyli "Skazane" w Polsacie "Aż po sufit" w TVN o godz. 21:30 i 21:35.

A na co zwrócić warto uwagę baczniejszą z listy niżej? "Starsza pani musi zniknąć" w TVP 1, w Stopklatce "Nawrót depresji gangstera" i "Wiek niewinności", a w Ale kino+ świetny francuski kryminał "Seryjny zabójca nr 1". Zerknijcie też do dokumentów, bo jest bardzo ciekawie, a dla Łowców Kiczu dzisiaj specjał w otwartej telewizji. Wysokiej klasy specjał. Polecaj oczywiście wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę wtorku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Nawrót depresji gangstera (Analyze That) - komedia, USA 2002, reż. Harold Ramis, wyk. Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow, Cathy Moriarty-Gentile (92 min)

Dalszy ciąg perypetii neurotycznego szefa mafii i jego psychoterapeuty. Paul Vitti odsiaduje wyrok. Jego zachowanie wzbudza niepokój władz więzienia. Gangster zdradza bowiem objawy depresji. BAWI DOSKONALE.

Ale kino+ godz. 20:10

Seryjny zabójca nr 1 (L'affaire SK1) - film kryminalny, Francja 2014, reż. Frederic Tellier, wyk. Raphael Personnaz, Nathalie Baye, Olivier Gourmet (120 min)

Młody paryski policjant prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej dziewczyny. Badając kolejne tropy odkrywa, że dochodzenie dotyczy seryjnego mordercy, który od dłuższego czasu terroryzuje miasto. ŚWIETNA ROBOTA ZAINSPIROWANA PRZYKRĄ PRAWDĄ.

TVP 1 godz. 20:25 (powt. 00:45)

Starsza pani musi zniknąć (Duplex) - komedia, USA/Niemcy 2003, reż. Danny DeVito, wyk. Drew Barrymore, Ben Stiller, Eileen Essell, Harvey Fierstein (85 min)

Przezabawna, ale już strasznie zgrana we wszystkich telewizjach komedia, w której Drew Barrymore, Ben Stiller kupują duże i piękne mieszkanie, ale z wiekową lokatorką. A, jako że lokatorka jest nie tylko wiekowa, ale również strasznie irytująca, więc próbują się jej pozbyć na różne sposoby. DO ROZPUKU.

Stopklatka TV godz. 22:00

Wiek niewinności (The Age of Innocence) - dramat obyczajowy, USA 1993, reż. Martin Scorsese, wyk. Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer, Winona Ryder, Geraldine Chaplin (133 min)

Prawnik, potomek starego, szanowanego nowojorskiego rodu, ma poślubić cieszącą się doskonałą reputacją pannę. I jest mu dobrze z tą myślą, bo wszystko przecież i w zgodzie z zasadami, rytuałem i jego gustem, aż tu nagle pojawia się kuzynka narzeczonej i spokój duszy pryska. A pan prawnik nie może się oprzeć nowo poznanej. PORYWAJĄCE AKTORSKO, WIZUALNIE DOSTOJNE.TVN 7 godz. 22:25

Ścigani (Fled) - film sensacyjny, USA 1996, reż. Kevin Hooks, wyk. Laurence Fishburne, Stephen Baldwin, Salma Hayek, Will Patton (98 min)

Podczas robót drogowych więzień Dodge, młody haker skazany za włamanie do systemu dużej firmy telekomunikacyjnej, ucieka wraz z przykutym do niego czarnoskórym Piperem. No i uciekają. A w trakcie filmu przekonamy się, że są ku temu poważne powody, bo ów Dodge zadarł z bardzo trudnymi ludźmi, a cała afera wiąże się z wielkim spiskiem. SZYBKO I GŁOŚNO.

TV 6 godz. 23:30

Porachunki (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) - film sensacyjny, Wielka Brytania 1998, reż. Guy Ritchie, wyk. Nick Moran, P.H. Moriarty, Jason Flemyng, Dexter Fletcher (110 min)

Eddy decyduje się na udział w nielegalnej grze w pokera u szefa mafii, Harry'ego "Hatcheta" Lonsdale'a. Przegrywa i zadłuża się u Harry'ego na pół miliona funtów. Na spłacenie długu ma tydzień. NIEZŁA ROBOTA.

TVP Kultura godz. 00:05

Do ciebie, człowieku (Du levande) - film obyczajowy, Niemcy/Szw./Nor./Fr./Jap. 2007, reż. Roy Andersson, wyk. Patrik Anders Edgren, Bjorn Englund, Elisabeth Helander, Gunnar Ivarsson (89 min)

Dziwny to film, bez bohaterów w klasycznym słowa tego rozumieniu, praktycznie bez konkretnej fabuły i akcji jako takiej, a jednak wciągający. Dlaczego? Bo to jakby zapis z życia, który możemy do swoich dopasować z życia przypadków, i przypomnieć sobie, że każda w życiu rzecz, emocja ma przynajmniej dwie swoje strony. I nie jest to rzecz ani lekka, ani łatwa, ani bardzo przyjemna, ale przynajmniej można się zadumać. DLA TZW. WYROBIONEGO WIDZA.

SERIAL

TVP 1 godz. 22:00

Klucz Salamandry (Piataja kazn) (2/4) - serial sensacyjny, Rosja/USA/Holandia 2011, reż. Aleksandr Jakimczuk, wyk. Rutger Hauer, Fedor Emelianenko, Michael Madsen, Bo-sung Kim (38 min)

Drugi z czterech odcinków, wyjaśniam, bo jest też wersja filmowa. Na jednej z wysp zostaje wykryty wirus powodujący nieodwracalne zaburzenia psychiczne, mogące prowadzić do samobójstw. Na miejsce zostaje wysłana specjalna jednostka, mającą sprawdzić sytuację. BZDURA, ALE DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Potyczki naukowców - serial dokumentalny, Polska 2015 (24 min)

Pierwszy z dziesięciu odcinków. Czterech młodych badaczy chce pokazać, w jaki sposób nauka wpływa na codzienność. Udowodnią, że świat kręci się wokół nauki i również sprawdzą, która dyscyplina jest królową nauk na miarę XXI w. DUŻA CIEKAWOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ.

Planete+ godz. 22:30

Historia wynalazków (Sparks of Invention) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Ben Goold (46 min)

Seria łącząca historię i naukę sposób opowiada o powstaniu wynalazków, bez których ciężko wyobrazić sobie dzisiaj życie. Niektóre są efektem nagłego przypływu geniuszu, inne są efektem pracy, a jeszcze inne wynikiem czegoś, co można nazwać przypadkiem.

TVP 2 godz. 22:55

Porwani do Korei Północnej (Kidnapped by North Korea) - film dokumentalny, Francja 2013, reż. Lionel de Coninck (59 min)

W latach 70. i 80. XX w. setki, a może tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci zostały porwane przez tajne służby Korei Północnej. Film opowiada historie kilku porwanych, którym udało się wrócić do domu. Niestety podejrzewam, że mało kogo to obchodzi, ale ZAWSZE WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 20:00

Megarekin kontra krokozaurus (Mega Shark vs Crocosaurus) - horror SF, USA 2010, reż. Christopher Ray, wyk. Gary Stretch, Jaleel White, Sarah Lieving, Robert Picardo (85 min)

Myśliwy łowi w Afryce prawie półkilometrowego krokodyla. Sprytne zwierzę ucieka jednak ze statku i zmierza w kierunku wybrzeży Miami, ale po drodze zostaje zaatakowany przez inne monstrum - megalodona. ROZKOSZNA CIĘŻKOŚĆ KICZU.I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN 7 o godz. 20:00 "Córka generała", czyli niezłe napięcie z Johnem Travoltą i Madeleine Stowe (116 min)

HBO o godz. 20:10 "Zimowa opowieść", czyli Colin Farrell, Jennifer Connelly i William Hurt w niezłym obyczaju (114 min)

TV 4 o godz. 22:00 "Equilibrium", czyli Christian Bale i Sean Bean w opowieści o smutnawej przyszłości, i z akcją (107 min)

Paramount o godz. 22:00 "Chinatown", czyli Roman Polański z wdziękiem nadcina nos Jacka Nicholsona (131 min)

TVP Kultura godz. 22:05 "Wesele", czyli jeszcze raz Wojciech Smarzowski zaprasza na pijacką imprezę, ale z głębszym przesłaniem (100 min)

TVP Historia o godz. 22:40 "Pokolenie", czyli z 1954 roku jeden z ważniejszych filmów Andrzeja Wajdy z Tadeuszem Łomnickim przede wszystkim (84 min)

TVP 1 o godz. 22:50 "Fighting. Miejskie walki", czyli szkoda czasu i snu na tę akcję (101 min)