Program TV na dziś: John Stamos i premiera serialu "Dziadek z przypadku", "Dzieci gorszego Boga", jeszcze raz nowe "Walking Dead" i "Ucieczka z Nowego Jorku" [POLECAJ TV - 13.10.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 13.10

Dzisiaj wyróżnię kilka propozycji, które znajdziecie niżej na pięknie ułożonej liście. Zacznę od premiery komediowego serialu "Dziadek z przypadku" w Canal+ Seriale, bo w roli głównej John Stamos, czyli aktor znany Wam choćby z serialu "Pełna chata". Co jeszcze? Pierwszy odcinek siódmego sezonu "Siostry Jackie" (też w C+ Seriale), w FOX przypomnienie wczorajszego, pierwszego odcinka najnowszego sezonu "The Walking Dead", a w History pierwszy odcinek znanego z C+ Seriale serialu przygodowego "Piraci".

Z filmów przede wszystkim "Dzieci gorszego Boga" w TVN Fabuła, "Good Night and Good Luck" w TVP Kultura, w Ale kino+ "Ludzkie dzieci" z Clivem Owenem i Julianne Moore, kultowa swego czasu "Ucieczka z Nowego Jorku" Johna Carpentera z Kurtem Russellem z 1981 roku w TNT, a dla Łowców Kiczu porywająco (momentami) głupi "Bestia z Belize" o obudzonym i głodnym dinozaurze atakującym małą wysepkę. Polecaj wraca w środę, a dzisiaj dobrego życzę wtorku. Bardzo.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Intrygant (The Informant) - komedia sensacyjna, USA 2009, reż. Steven Soderbergh, wyk. Matt Damon, Scott Bakula, Joel McHale, Melanie Lynskey (104 min)

Biochemik Mark Whitacre współpracuje z FBI, informując agentów o korporacyjnych spiskach i nadużyciach. Wkrótce okazuje się, że prowadzi podwójną grę, aby odwrócić uwagę od własnych oszustw. JEST CIEKAWOŚĆ.

Ale kino+ godz. 20:10

Ludzkie dzieci (Children of Men) - dramat SF, Japonia/USA/Wielka Brytania 2006, reż. Alfonso Cuarón, wyk. Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine, Clare-Hope Ashitey (104 min)

Ostatnie dziecko na Ziemi urodziło się 19 lat temu. Ludzie stracili nadzieję na możliwość ocalenia gatunku. Bohater pomaga czarnoskórej, ciężarnej imigrantce w ucieczce przed deportacją. MROCZNIE, NIEPRZYJEMNIE, ALE SIĘ DZIEJE, I OWEN ZNAKOMITY.

TVP Kultura godz. 20:30

Good Night and Good Luck - dramat polityczny, USA 2005, reż. George Clooney, wyk. David Strathairn, Jeff Daniels, George Clooney, Alex Borstein (89 min)

W połowie lat 50 w Stanach dziennikarz stacji CBS wypowiada wojnę senatorowi inicjatorowi kampanii tropienia komunistów wśród postaci ze świata polityki, kultury i show-biznesu, panu senatorowi Josephowi McCarthy'emu. I nie będzie to walka łatwa, za to ryzykowna bardzo. BARDZO SIĘ OGLĄDA.TVN Fabuła godz. 21:00

Dzieci gorszego Boga (Children of a Lesser God) - dramat obyczajowy, USA 1986, reż. Randa Haines, wyk. Marlee Matlin, William Hurt, Piper Laurie, Philip Bosco (119 min)

Nauczyciel James Leeds przyjeżdża do prowincjonalnej szkoły dla głuchoniemych. Jego zadaniem jest przywracanie podopiecznych społeczeństwu, m.in. poprzez naukę mówienia. Zaangażowanie pedagoga zderza się z niechęcią i urazami uczniów. Uwagę Leedsa zwraca Sarah Norman, która opuszcza lekcje i wyraźnie go unika. Leeds nie zamierza rezygnować. Im bardziej poznaje Sarah, tym wyraźniej widzi w niej fascynującą kobietę. Z biegiem czasu również ona zaczyna okazywać Jamesowi coraz większe zainteresowanie. WYBITNETNT godz. 21:00

Ucieczka z Nowego Jorku (Escape from New York) - film SF, USA/Wielka Brytania 1981, reż. John Carpenter, wyk. Ernest Borgnine, Kurt Russell, Isaac Hayes, Lee Van Cleef (120 min)

Przed Wami Snake Plissken, czyli jedna z kultowych postaci lat 80. minionego wieku. I oto przed Wami rok 1997, jakim go sobie wyobrażał mistrz zdobionego kiczem horroru, pan John Carpenter. Manhattan jest odciętą od świata wyspą, na którą zsyłani są najgroźniejsi przestępcy, którzy żyją tam według swoich praw. I w ten wrogi świat spada prezydencki samolot. Z prezydentem. Szef więzienia zleca uwolnienie głowy państwa skazańcowi i ekskomandosowi, panu Plisskenowi właśnie. Jeśli wypełni zadanie, jego wyrok zostanie anulowany. KULTOWA POSTAĆ W BARDZO ŚREDNIM, ALE PRZEBOJOWYM FILMIE AKCJI.

TVP Kultura godz. 00:50

Klimaty (Iklimer) - dramat obyczajowy, Turcja/Francja 2007, reż. Nuri Bilge Ceylan, wyk. Ebru Ceylan, Nazan Kirilmis, Mehm

Małżeństwo wykładowcy na stambulskim uniwersytecie i jego byłej studentki przechodzi kryzys, więc pan podejmuje decyzję o rozstaniu, ale z czasem zaczyna tęsknić do niewinnej i wrażliwej żony.SERIAL

HBO Comedy godz. 20:10

Jak to się robi w Ameryce (How to Make It in America) - serial komediowy, USA 2010, reż. Julian Farino, wyk. Bryan Greenberg, Victor Rasuk, Luis Guzman, Lake Bell (28 min)

Jeszcze raz od nowa odcinkowa komedia o młodych nowojorczykach marzą o karierze w branży odzieżowej. Droga na szczyt jest jednak długa, pełna niespodzianek i zagrożeń, którym muszą stawić czoła. SOBIE TAKIE.

Canal+ Seriale godz. 22:00

Dziadek z przypadku (Grandfathered) - serial komediowy, USA 2015, wyk. John Stamos, Josh Peck, Paget Brewster, Christina Milian (22 min)

Premiera w polskim telewizorze. Rzecz o życiu przystojnego właściciela restauracji, który wiedzie sobie błogie życie singla, ale nagle musi się z tym błogostanem pożegnać. Okazuje się bowiem, że ma dorosłego syna, i co gorsze również dwuletnią wnuczkę. A i na tym nie koniec, bo wraz z nimi do jego życia wkraczają jeszcze matka jego syna i matka wnuczki. I to jeszcze powiem, że odtwórcę głównej roli możecie pamiętać na przykład z jednej z głównych ról w serialu "Pełna chata". POD UŚMIECH.History godz. 22:00

Piraci (Black Sails) - serial przygodowy, USA 2014, reż. Neil Marshall, wyk. Zach McGowan, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy, Toby Stephens (56 min)

Jeszcze raz od nowa, tym razem w innej telewizji serial o piratach. Port Nassau to miejsce zbytu skradzionych towarów i przy okazji dom dla wielu morskich wyrzutków, w tym kapitana Flinta na przykład. Ale tak naprawdę rządzi tu córka miejscowego przemytnika. By utrzymać pozycję portu i go rozwijać, pani musi mierzyć się nie tylko ze zbuntowanymi piratami, ale nawet z własnym ojcem i oczywiście z Brytyjczykami. MAJĄ ROZMACH!

FOX godz. 23:55

The Walking Dead 6 - serial grozy, USA 2015, wyk. Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun, Lauren Cohan (75 min)

Powtórka wczorajszej premiery szóstego sezonu serialu o ludziach próbujących przetrwać w świecie, w którym roi się od głodnych zombiaków. Ale oczywiście - bo zawsze tak jest - w dłuższej perspektywie okazało się, że to nie zombiaki są największym zagrożeniem dla ich życia, a inni ludzie, ich chore ambicje i żądza władzy. JA W TO WCHODZĘ.

DOKUMENT

National Geographic godz. 22:00

Pogromcy internetowych mitów (Man V Viral) - serial dokumentalny, USA 2015, reż. Stephen Shearman, prowadzący Tim Shaw, Johnny Riche (60 min)

Panowie Tim Shaw i Buddy Munro przeprowadzają serię eksperymentów, by przekonać się, czy przedstawione w Internecie niewiarygodne wyczyny amatorów mocnych wrażeń są prawdziwe. Zwykle nie są, ale czasami zaskoczenie jest spore. NIC WIELKIEGO, ALE CIESZY.

TVP 2 godz. 22:55

One Man Show - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Jakub Piątek (52 min)

Rok z życia 33-letniego aktora, który nie zagrał żadnej znaczącej roli, i próbuje spełniać się jako komik. A każdego roku sześć tygodni pracuje na farmie w Norwegii. JEST CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 20:00

Bestia z Belize (Poseidon Rex) - film SF, USA 2013, reż. Mark L. Lester, wyk. Brian Krause, Anne McDaniels, Steven Helmkamp, Candice Nunes (76 min)

Szkoda, że tak przetłumaczyli tytuł, bo mogło być zabawniej. Oto wysepka u wybrzeży Belize zostaje sterroryzowana przez groźnego gada z przeszłości, który wybudzony został po snu długich latach rzecz jasna przypadkowo. I w dodatku zacznie się od razu rozmnażać. MOMENTAMI PORYWAJĄCO GŁUPIE.I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN 7 o godz. 20:00 "Wykonać wyrok", czyli Jean-Claude Van Damme z 1990 roku walecznie (93 min)

TVP 1 o godz. 20:25 "Raj dla par", czyli komedia romantyczna z Vincem Vaughnem, ale średnia (109 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Policja zastępcza", czyli Mark Wahlberg i Will Ferrell w sensacyjnej komedii (107 min)

Stopklatka TV o godz. 22:15 "Nieustraszony", czyli Jet Li w niezłym filmie walki (99 min)

Canal+ Seriale godz. 22:30 "Siostra Jackie 7", czyli Edie Falco w premierowym odcinku najnowszej, siódmej serii (26 min)

Kino Polska o godz. 22:35 "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości", czyli Mariusz Pujszo w żenującej parakomedii komedii sensacyjnej (105 min)

Polsat o godz. 22:40 "Konspiracja Echelon", czyli Shane West i Ving Rhames w thrillerze (105 min)

TVP Kultura o godz. 23:05 "Lęk wysokości", czyli psychologiczny film Bartosza Konopki ze znakomitym Krzysztofem Stroińskim i niezłym Marcinem Dorocińskim (86 min)

TVP 1 o godz. 23:15 "Liberator", czyli Steven Seagal i Tommy Lee Jones w głupim, ale świetnie zrealizowanym filmie walki (98 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: John Stamos i premiera serialu "Dziadek z przypadku", "Dzieci gorszego Boga", jeszcze raz nowe "Walking Dead" i "Ucieczka z Nowego Jorku" [POLECAJ TV - 13.10.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX