Program TV na dziś: "Quantico" raz jeszcze, "Zabójcze ciało" Megan Fox, Jennifer Aniston w premierze "Cake", Eric Bana i Daniel Craig w "Monachium" oraz miliardy z Moskwy [POLECAJ TV - 14.10.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 14.10

W TVP Kultura od godz. 16:50 pierwszy dzień trzeciego etapu Konkursu Chopinowskiego, a pięć minut po północy w tej samej telewizji "Rozmowy o literaturze i nie tylko...", których bohaterem będzie Petr Zelenka. W Ale kino+ dalszy ciąg brytyjskiego kryminału w odcinkach "Happy Valley", w Canal+ Seriale przypomnienie pierwszych odcinków "Quantico" i "Dziadka z przypadku". W TVP 1 "Krzyk 2" Wesa Cravena, w Polsacie banalne "Zabójcze ciało" z Megan Fox, w TVP 2 komedia romantyczna "Czterdzieści dni i czterdzieści nocy". I jeszcze dwa poruszające czułą strunę filmy "Trzeba zabić tę miłość" w Kino Polska i "Cake" z Jennifer Aniston. Polecaj oczywiście wraca w czwartek, a dzisiaj dobrej Wam i sobie życzę środy.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Monachium (Munich) - dramat polityczny, USA 2005, reż. Steven Spielberg, wyk. Eric Bana, Daniel Craig, Ciarán Hinds, Mathieu Kassovitz (164 min)

Na faktach scenariusz zbudowany. Po tym jak podczas igrzysk olimpijskich terroryści palestyńskiego Czarnego Września zabili izraelskich sportowców, premier Izraela zleca zorganizowanie oddziału zabójców, którzy mają wyśledzić i zabić wszystkich zamachowców. I oni to robią. Film momentami nudnawy niestety, ale po mistrzowsku wystylizowany, dosłownie przenosimy się do lat 70. włącznie z kolorami. Pod tym względem mistrzostwo. Trochę za długie (z reklamami, to wręcz nie do zniesienia), ale RZECZ MOCNA.Canal+ Film godz. 20:00

Cake - dramat obyczajowy, USA 2014, reż. Daniel Barnz, wyk. Jennifer Aniston, Adriana Barraza, Anna Kendrick, Sam Worthington (97 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz o sensie życia, sensie ewentualnego końca i o tym co nas przy życiu może trzymać. Rzecz o kobiecie, która sensu i chęci do życia nie ma, a nikt nie potrafi jej pomóc. Bierze udział w zajęciach grupy wsparcia, ale i ona nie przynosi ukojenia. Z tego odrętwienia wyrywa ją dopiero samobójstwo innej uczestniczki grupy wsparcia dla osób czujących chroniczny ból. Kobieta odkrywa szczegóły z jej życia, nawiązuje relację z jej mężem. PRZYGNĘBIAJĄCO SUGESTYWNE.

HBO godz. 20:10

Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj - film SF, USA 2015, reż. Dean Israelite, wyk. Jonny Weston, Sofia Black-D'Elia, Sam Lerner, Allen Evangelista (102 min)

Powtórka z niedzielnej premiery. Grupa nastolatków przez przypadek znajdują wehikuł czasu. Się podniecają tym odkryciem, ale brakuje im wyobraźni, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak złe skutki może mieć dla świata i ich samych jego użycie. Młodzieżowe, nieźle zrealizowane kino z przesłaniem, ale w SZAŁU NIE MA.

CBS Europa godz. 21:00

Broken Flowers - komediodramat, USA/Francja 2005, reż. Jim Jarmusch, wyk. Bill Murray, Sharon Stone, Tilda Swinton, Julie Delpy (101 min)

50-letni Don Johnston otrzymuje niepodpisany list, w którym była kochanka informuje go, że jest ojcem 19-letniego chłopca. Postanawia spotkać się z dziewczynami sprzed 20 lat i poznać prawdę. SPODOBAĆ SIĘ MOŻE.

TVP 2 godz. 22:25

Czterdzieści dni i czterdzieści nocy (40 Days and 40 Nights) - komedia romantyczna, USA/Wielka Brytania/Francja 2002, reż. Michael Lehmann, wyk. Josh Hartnett, Shannyn Sossamon, Paulo Costanzo, Emmanuelle Vaugier (91 min)

Po doznaniu miłosnego zawodu młody pan rzuca się w wir romansów. Ale chciałby od życia czegoś więcej, więc podejmuje wielkopostne wyzwanie, zakładające rezygnację z seksu przez 40 dni. I wszystko idzie dobrze, bo przecież to tylko 40 dni, ale problemy się zaczynają, gdy w jego życiu pojawia się atrakcyjna panna Erica. PRZEWIDYWALNE, BANALNE WIĘC OGLĄDA SIĘ PRZYJEMNIE I BEZ STRESU.

TVP 1 godz. 23:00

Krzyk 2 (Scream 2) - horror, USA 1997, reż. Wes Craven, wyk. Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette, Liev Schreiber (115 min)

Według identycznego wzoru co film pierwszy, a mimo to udało się Cravenowi znowu stworzyć niezły klimat. Rzecz dzieje się dwa lata po poprzednich wydarzeniach. W z pozoru spokojnym miasteczku zamaskowany psychopata ponownie dokonuje makabrycznych mordów, a ofiarami znowu są młodzi ludzie. NIEŹLE SIĘ WIDZI.

Polsat godz. 23:10

Zabójcze ciało (Jennifer's Body) - horror komediowy, USA 2009, reż. Karyn Kusama, wyk. Megan Fox, Amanda Seyfried, Johnny Simmons, Adam Brody (102 min)

Dwie uczennice liceum udają się na występ zespołu rockowego. Gdy podczas koncertu wybucha pożar, jedna z dziewczyn, ta ładniejsza zostaje porwana przez wokalistę, który wraz z kolegami chce ją ofiarować diabłu. Niestety okazało się, że panna nie jest dziewicą, więc Zły jej nie chce. Za to wstępuje w nią co implikuje kolejne sytuacje, w które zamieszana zostanie też druga z dziewczyn, zakompleksiona i niepewna siebie nastolatka. MAŁO MĄDRE, MAŁO BAWI.

Kino Polska godz. 23:35

Trzeba zabić tę miłość - dramat społeczny, Polska 1972, reż. Janusz Morgenstern, wyk. Jadwiga Jankowska-Cieślak, Andrzej Malec, Władysław Kowalski, Barbara Wrzesińska (93 min)

Jeden z bodaj trzech najbardziej przygnębiających, ale przy okazji mądrych polskich filmów jakie widziałem. Z mistrzowsko poprowadzonym, alegorycznym epizodem Jana Himilsbacha. Magda i Andrzej mimo zdania egzaminu nie dostali się na studia. Chcieliby ułożyć sobie wspólnie życie, ale nie mają gdzie mieszkać. Dziewczyna podejmuje pracę w szpitalu jako salowa. Andrzej także stara się o pracę. Nie waha się, gdy żona właściciela warsztatu samochodowego proponuje mu załatwienie pracy w zamian za erotyczne usługi. Nie ma też oporów, by kochankę okraść. A gdy kradzież się wydaje, zabiera uskładane wspólnie z Magdą oszczędności by spłacić kradzież. DOJMUJĄCE.

TVP Kultura godz. 00:40

Mamo, kocham cię (Mammu, es Tevi milu) - dramat obyczajowy, Łotwa 2013, reż. Janis Nords, wyk. Indra Brike, Kristofers Konovalovs, Vita Varpina, Matiss Livcans (79 min)

Opowieść o trzynastolatku, który próbując naprawić swoje relacje z mamą trafia do świata drobnych przestępców. Oboje mają przed sobą coraz więcej tajemnic, coraz częściej się okłamują, aż wreszcie dochodzi do serii dramatycznych wydarzeń. Nagrody, wyróżnienia i PO PROSTU WARTO ZOBACZYĆ.SERIAL

Ale kino+ godz. 20.10

Happy Valley - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Euros Lyn, wyk. Sarah Lancashire, George Costigan, James Norton, Charlie Murphy (2x51 min)

Trzeci i czwarty odcinki powtórkowej emisji. Angielskie i już na pierwszy rzut oka widać, że mało mało idealne miasteczko. Porządku pilnuje tu pani sierżant po przejściach. Kiedy z więzienia wychodzi pewien zły pan, jej życie zaczyna być koszmarem. Pani sierżant przekonana jest, że to on stoi za śmiercią jej syna, i że z pewnością znowu kogoś skrzywdzi. I jej przeczucia wydają się spełniać, bo wkrótce zostaje porwana córka biznesmena. Rety, jak ja zazdroszczę Brytyjczykom ich seriali. BARDZO DOBRE, WIĘC POLECAM.

Canal+ Seriale godz. 22:00

Quantico - serial obyczajowy, USA 2015, wyk. Priyanka Chopra, Aunjanue Ellis, Jake McLaughlin, Yasmine Al Massri (42 min)

Jeszcze jedna powtórka pierwszego z czternastu odcinków serialu bardzo sensacyjnego o poszukiwaniu zdrajcy w szeregach najzdolniejszych rekrutów FBI, terrorysty odpowiedzialnego za największy zamach w USA po atakach z 11 września 2001. Niezła obsada, niezły scenariusz, i chociaż bez euforii, to jednak DOBRE JEST OGLĄDANIE.

Canal+ Seriale godz. 23:00

Dziadek z przypadku (Grandfathered) - serial komediowy, USA 2015, wyk. John Stamos, Josh Peck, Paget Brewster, Christina Milian (22 min)

Powtórka pierwszego odcinka, bo premiery we wtorki. Rzecz o życiu przystojnego właściciela restauracji, który wiedzie sobie błogie życie singla, ale nagle musi się z tym błogostanem pożegnać. Okazuje się bowiem, że ma dorosłego syna, i co gorsze również dwuletnią wnuczkę. A i na tym nie koniec, bo wraz z nimi do jego życia wkraczają jeszcze matka jego syna i matka wnuczki. I to jeszcze powiem, że odtwórcę głównej roli możecie pamiętać na przykład z jednej z głównych ról w serialu "Pełna chata". POD UŚMIECH.DOKUMENT

TVP 1 godz. 21:25

Miliardy z Moskwy (Milliarden aus Moskau) - film dokumentalny, Niemcy 2015 (55 min)

Państwowe przedsiębiorstwa Kremla i rosyjscy oligarchowie zainwestowali wielkie pieniądze w niemieckie firmy energetyczne i nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Były niemiecki kanclerz Gerhard Schröder zachęca do kontaktów biznesowych z Moskwą, a Elmar Brok, wieloletni szef komisji spraw zagranicznych Europarlamentu, patrzy na rosyjskie miliardy płynące na Zachód ze sceptycyzmem. Uważa, że stoją za tym strategiczne interesy Kremla. No i to o tych różnych na sprawę rosyjskich pieniędzy spojrzeniach. CHYBA WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "90 minut do katastrofy", czyli katastroficzny film niemiecki, bez energii niestety (93 min)

Kino Polska o godz. 20:00 "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości", czyli mało zabawna opowiastka z Mariuszem Pujszo w roli głupiej bardzo (105 min)

TV Puls o godz. 20:00 "W 80 dni dookoła świata", czyli radosna przygodówka z Jackie Chanem między innymi (115 min)

Stopklatka TV o godz. 22:00 "Intrygant", czyli komedia sensacyjna Stevena Soderbergha z Mattem Damonem (104 min)

TVP Kultura o godz. 22:10 "Daas", czyli Olgierd Łukaszewicz i Andrzej Chyra w bardzo niezłym filmie o ludzkiej ciekawości (101 min)

TVN o godz. 22:50 "Diana", czyli Naomi Watts jako najbardziej znana księżna świata ckliwie (113 min)

TVN 7 o godz. 23:30 "Numer 23", czyli Jim Carrey i Virginia Madsen w komedii Joela Schumachera (98 min)