Program TV na dziś: "Kac Vegas 3", Catherine Deneuve i Alain Delon w "Glinie", Rosario Dawson w premierze "Pojmanych", a Hasselhoff wraca do gry [POLECAJ TV - 16.10.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 16.10

Tym, którzy przegapili może przyda się wiadomość, że BBC Brit przypomina otwarcie komedii "Hasselhoff wraca do gry", a tym, którzy lubią prosty kryminał z lekkim oka przymrużeniem polecam nockę z pięcioma odcinkami drugiej serii "Mentalisty" w TVN Fabuła od godz. 21:00. Oczywiście, jak w każdy piątek polecam również "Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem" w HBO Comedy o godz. 20:10 i "Tygodnik kulturalny" w TVP Kultura o godz. 22:20.

W Canal+ Seriale o godz. 19:15 i 23:30 jeszcze raz pierwszy odcinek "Quantico", a o godz. 21:30 przypomnienie pierwszego odcinka komediowego "Dziadka z przypadku", a w TNT już o godz. 19:00 dla wiernych fanów Chevy Chase'a z lat 80. wesoły "Fletch" do zabawy. I jeszcze - z rzeczy, o których nie wspominam niżej - w TTV o godz. 22:00 "Kossakowski. Inicjacja 2", w którym pan Przemek znowu eksperymentuje na sobie.

A z listy co jeszcze? W TVN trzecie "Kac Vegas", w TVP 2 "Zakochani" z Magdaleną Cielecką, w Sundance uszczypliwa satyra "Niewolnicy z Nowego Jorku", w TVP Kultura "Glina" z Alainem Delonem i Catherine Deneuve z 1972 roku, w Canal+ premiera "Pojmanych" z Rosario Dawson, a na 13 Ulicy Zbigniew Urbański otwiera nową serię "Prawdziwych zbrodni". Polecaj oczywiście również jutro, bo to Polecaj Codzienny, a dzisiaj dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Kac Vegas 3 (The Hangover Part III) - komedia, USA 2013, reż. Todd Phillips, wyk. Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha (100 min)

Kolejna próba zarobienia na tym samym pomyśle. Mnie tym razem nie porwało, bo zaskoczeń żadnych, ale pośmiać się ciągle jeszcze można. Tym razem po śmierci ojca jeden z przyjaciół przeżywa załamanie nerwowe, więc koledzy postanawiają odwieźć go do ośrodka na odwyk. Niestety, w tym samym czasie niejaki pan Chow ucieka z tajskiego więzienia, co będzie miało - jak się okaże - poważne konsekwencje. DO UŚMIANIA.Stopklatka TV godz. 20:00

Koniec romansu (The End of the Affair) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/USA 1999, reż. Neil Jordan, wyk. Julianne Moore, Ralph Fiennes, Stephen Rea, Heather-Jay Jones (97 min)

Londyn podczas II wojny światowej. Pan Maurice zakochuje się z wzajemnością w żonie przyjaciela. Pewnego dnia na dom, w którym przebywają kochankowie, spada bomba. Pani obiecuje Bogu, że przestanie zdradzać męża, jeśli jej kochanek przeżyje nalot. Dotrzymuje słowa i zrywa z nim znajomość. Ale jest ciąg dalszy. CAŁKIEM NIEZŁE.

CBS Europa godz. 21:00

Strach (Fear) - thriller, USA 1996, reż. James Foley, wyk. Mark Wahlberg, Reese Witherspoon, William L. Petersen, Amy Brenneman (93 min)

Pod wysokim napięciem i z niezłą obsadą thriller o wchodzącej w okres buntu nastolatce, która zakochuje się w dwudziestolatku. Niestety nie jest to najlepszy wybór w jej życiu, a jej ojciec odkrywa dramatyczną prawdę o tym młodym człowieku. Pewnie, że zaczną się kłopoty. JEST NAPIĘCIE I ZNANE TWARZE.

TVP 2 godz. 21:20

Zakochani - komedia romantyczna, Polska 2000, reż. Piotr Wereśniak, wyk. Magdalena Cielecka, Bartosz Opania, Jan Frycz, Katarzyna Figura (104 min)

Piękna i inteligentna Zosia ma ogromne powodzenie u mężczyzn. Wielbiciele gotowi są na wszystko, by zdobyć jej serce. On jest przystojny wielce. Oboje są naciągaczami. Aż trafiają na siebie i kolana im miękną. NUDNE, ALE ZA TO NIEŚMIESZNE.

Sundance godz. 22:00

Niewolnicy z Nowego Jorku (Slaves of New York) - dramat obyczajowy, USA 1989, reż. James Ivory, wyk. Bernadette Peters, Adam Coleman Howard, Charles McCaughan (120 min)

Lekko skrzywiony obraz nowojorskiej cyganerii końca XX wieku film traktujący tę specyficzną bohemę z niezbyt sympatycznym przymrużeniem oka. Problemy i rozterki życiowe projektantki, której kapelusze, przypominające wyglądem popielniczki, konserwy albo suflety, nie cieszą się zbytnim powodzeniem. I TO INTRYGUJĄCE JEST.TVN godz. 22:05

Tożsamość (Unknown) - thriller, Wielka Brytania/Niemcy/Francja/Kanada/Japonia/USA 2011, reż. Jaume Collet-Serra, wyk. Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn (113 min)

Doktor Harris budzi się po wypadku samochodowym w szpitalu w Berlinie i ku własnemu przerażeniu odkrywa, że żona go nie poznaje, a jego tożsamość przejął ktoś inny. Zatem, co zrozumiałe, usiłuje dociec prawdy. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Stopklatka TV godz. 22:10

I zapadła ciemność (And Soon the Darkness) - thriller, USA/Arg./Fr. 2010, reż. Marcos Efron, wyk. Amber Heard, Odette Annable, Karl Urban (87 min)

Dwie młode Amerykanki wybrały się na rowerową wyprawę po bezdrożach Argentyny. Pewnego dnia przy granicy z Paragwajem gniewają się na siebie, rozdzielają na chwilę, i jedna z nich znika. A wcześniej oczywiście miały zatarg z lokalesem. A SYTUACJA SIĘ ZAGĘSZCZA.

TVP Kultura godz. 22:20

Glina (Un flic) - dramat kryminalny, Francja/Włochy 1972, reż. Jean-Pierre Melville, wyk. Henri Marteau, Alain Delon, Richard Crenna, Catherine Deneuve (95 min)

Klasyczny niespieszny francuski kryminał z 1972 roku i z Alainem Delon i Catherine Deneuve w rolach głównych. Oto komisarz policji zaczyna romans z piękną panią, która - o czym on dowie się w okoliczności przykrej - jest również kochanką jego przyjaciela, właściciela klubu nocnego i przywódcy gangu. W DOBRYM STYLU.

Canal+ godz. 22:30

Pojmani (The Captive) - thriller, Kanada 2014, reż. Atom Egoyan, wyk. Kevin Durand, Alexia Fast, Mireille Enos, Rosario Dawson (106 min)

Trzymająca w napięciu - acz bez przesady - premiera w telewizorze. Osiem lat po zaginięciu 9-letniej naonczas dziewczynki pojawiają się dowody na to, że jednak żyje. Policja i rodzice próbują rozwikłać tajemnicę jej porwania. I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.Polsat godz. 00:00

Lista klientów (The Client List) - dramat obyczajowy, USA 2010, reż. Eric Laneuville, wyk. Jennifer Love Hewitt, Teddy Sears, Sonja Bennett, Lynda Boyd (85 min)

Serial możecie znać pod tym samym tytułem. Oto piękna pani zaczyna pracować w salonie masażu, który jak się okazuje jest wyrafinowaną agencją towarzyską. Zostaje więc pani call girl świadczącą usługi bogatym klientom z najwyższych sfer. Ale gdy zaczyna tracić kontrolę nad własnym życiem, staje przed wyborem - iść do więzienia, czy ujawnić listę klientów. NIEZŁE, ALE NIENAJLEPSZE.

SERIAL

TVN Fabuła godz. 20:00

Kryminalni 2 - serial kryminalny, Polska 2005, reż. Ryszard Zatorski, Piotr Wereśniak, wyk. Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny, Magdalena Schejbal, Ryszard Filipski (65 min)

Żadna to nowość, ani specjał żaden, ale serial porządny, rzemieślniczo dobry, i poukładany zgodnie z kanonami gatunku, więc można sobie sprawić trochę mało skomplikowanej przyjemności. Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny i Magdalena Schejbal, plus Ryszard Filipski przypominający się po przerwy latach. A zaraz potem, od godz. 21:00 cała nocka z drugim sezonem "Mentalisty". PRZYZWOITE.

BBC Brit godz. 00:05

Hasselhoff wraca do gry (Hoff the Record) - serial komediowy, Wielka Brytania 2015, reż. Natalie Bailey, wyk. David Hasselhoff, Fergus Craig, Brett Goldstein, Mark Quartley (2x35 min)

Jeszcze raz dwa z sześciu zabawowych odcinków z Davidem Hasselhoffem, który przyjeżdża do Wielkiej Brytanii, by wziąć udział w filmie o sobie, i z nadzieją na odnowienie swojej podupadającej kariery. Ale na miejscu okazuje się, że po pierwsze nie będzie jego głównym bohaterem, a po drugie, że w ogóle nic nie idzie jak iść miało. DOBRA ZABAWA.

DOKUMENT

13 Ulica godz. 22.00

Zbigniew Urbański: Prawdziwe zbrodnie 2 - serial dokumentalny, Polska, prowadzący Zbigniew Urbański (75 min)

Odcinek pierwszy serii drugiej "Śmiertelny bestseller", w którym detektywi wracają do morderstwa sprzed lat. Wydana książka naprowadza ich na trop polskiego pisarza, Krystiana Bali, którego skazano, ale on wciąż utrzymuje, że jest niewinny. A wątpliwości są. JEST CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Atak dinozaurów (Triassic Attack) - horror SF, USA 2010, reż. Colin Ferguson, wyk. Steven Brand, Kirsty Mitchell, Jordan Bonev, Nathalie Buscombe (84 min)

Prehistoryczne gady, a właściwie ich szkielety przywołane do życia przez indiańskiego aktywistę zaczynają siać popłoch w małym miasteczku, w którym zgodnie z regułami filmowego gatunku zetkną się z dzielnym szeryfem. A mają o tyle, że jego żona zna się i na gadach. GŁUPIE, ALE ZA TO Z PRZYTUPEM.TV 4 godz. 21:55

Jad (Venom) - horror, USA 2005, reż. Jim Gillespie, wyk. Agnes Bruckner, Jonathan Jackson, Method Man, Bijou Phillips (85 min)

Kapłanka wudu i spieszący jej na ratunek mężczyzna giną w wypadku samochodowym. I tu się zaczyna jazda, bo jego śmierć okazuje się pozorna. Ów pan zmienia się w przerażającego mordercę i gania, żeby zjadać. PORYWAJĄCO GŁUPIE.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TVN 7 o godz. 20:00 "Kopalnie króla Salomona", przygodówka amerykańska z 1985 roku z Richardem Chamberlainem i Sharon Stone (100 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Pan życia i śmierci", czyli Nicolas Cage, Jared Leto i Ethan Hawke, pod napięciem i z przytupem (117 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Prometeusz", czyli horror Ridleya Scotta Michaelem Fassbenderem i Charlize Theron przede wszystkim (124 min)

Filmbox o godz. 21:00 "Bestia", czyli Steven Seagal jak zwykle, tylko bardziej (84 min)

AXN White o godz. 21:00 "Gwiezdne wojny: Część 2 - Atak klonów", czyli jeszcze jedno przypomnienie dla przyjemności (132 min)

Paramount o godz. 21:50 "Kwaśne pomarańcze", czyli Kevin Kline w komedii średniośmiesznej z 2002 roku (82 min)

TVN 7 o godz. 22:10 "Rio Bravo", czyli klasyczny western z 1959 roku z Johnem Waynem, Deanem Martinem i Angie Dickinson (141 min)

Polsat o godz. 22:10 "Obcy kontra Predator 2", czyli popłuczyna po części pierwszej, waleczna, ale bez emocji (102 min)

TV Puls o godz. 22:25 "Najemnik", czyli jeszcze raz dzisiaj Steven Seagal, i znowu tak samo (91 min)

Fokus TV o godz. 23:05 "Babel", czyli - Brad Pitt i Cate Blanchett w niezłym społecznym dramacie z dużym sensem (173 min)

TV 6 o godz. 23:30 "Na linii ognia", czyli Clint Eastwood w ciekawym pojedynku z Johnem Malkovichem (128 min)

AXN o godz. 00:40 "Zbrodnia 2 - W zamkniętym kręgu", czyli Magdalena Boczarska w otwarciu drugiej serii kryminalnej produkcji AXN (50 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: "Kac Vegas 3", Catherine Deneuve i Alain Delon w "Glinie", Rosario Dawson w premierze "Pojmanych", a Hasselhoff wraca do gry [POLECAJ TV - 16.10.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX