Program TV na dziś: Koncert Chopinowski - gala, maraton z "Powrotem do przyszłości", jeszcze raz "Peaky Blinders", katastrofy lotnicze albo któraś z bezpiecznych powtórek [POLECAJ TV - ŚRODA]

Dziś polecamy Konkurs Chopinowski - koncert laureatów. A może zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 21.10

Dwie są rzeczy najważniejsze, i żadnej nie znajdziecie w zestawieniu niżej. Obie za to wystawiam tutaj, we wstępie. Oto te rzeczy. Najpierw w TVP Kultura i TVP HD od godz. 18:50 Konkurs Chopinowski i koncert laureatów (aż 225 minut muzyki na żywo), i w powtórce w TVP 2 o godz. 21:45. A rzecz druga związana jest z pewną filmową legendą. Oto bowiem dzisiaj jest ten dzień, w którym do naszych czasów powinien przedostać się Marty McFly z "Powrotu do przyszłości". W związku z tym stacja TNT (dawniej TCM) przygotowała maraton z tym świetnym filmowym cyklem, który zacznie się już o godz. 18:35. Kolejne części "Powrotu do przyszłości" rozpoczną się w TNT o godz. 21:00 i 23:15. To będzie fantastyczny wieczór.

A co poza tym? W HBO powtórka baśni "Tajemnice lasu" z rewelacyjną Meryl Streep, wspaniałą Emily Blunt i Johnnym Deppem, w Puls 2 "Sok z żuka", w Canal+ Seriale od nowa drugi sezon wybitnego brytyjskiego serialu gangsterskiego "Peaky Blinders", w AXN jeszcze raz pierwszy odcinek drugiego sezonu "Zbrodni", a w Planete+ bardzo ciekawy dokument "Katastrofy lotnicze: sprawdzian bezpieczeństwa". Sporo ciekawych, acz często powtarzanych filmów znajdziecie też w dziale "I jeszcze na krótko". Polecaj wraca jutro, a dzisiaj udanej życzę środy.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Paintball - thriller, Hiszpania 2009, reż. Daniel Benmayor, wyk. Brendan Mackey, Patrick Regis, Claudia Bassols (86 min)

Zadziwia, bo udało się trochę napięcia podkręcić. A to prosta historia według znanego schematu. Oto bowiem grupka młodych ludzi zabawia się w lesie w tytułowego paintballa, ale jeden z uczestników tej przyjemnej - wiem, bo bawiłem się w to kiedyś z przyjemnością - zabawy załadował spluwę ostrą amunicją. I tak oto przyjemna zabawa staje się walką o życie. SOBIE TAKIE, ALE BYĆ MOŻE.

HBO godz. 20:10

Tajemnice lasu (Into the Woods) - musical, USA/Wlk.Bryt./Kanada 2014, reż. Rob Marshall, wyk. Meryl Streep, Johnny Depp, Anna Kendrick, Daniel Huttlestone, Emily Blunt (120 min)

Powtórka imponującej niedzielnej premiery, z rewelacyjną Meryl Streep, wspaniałą Emily Blunt i fantastyczną scenografią i kostiumami. Na nowo przedstawione w formie dość nietypowego musicalu, klasyczne wątki z baśni braci Grimm. Aby odczynić urok czarownicy i mieć dzieci, piekarz i jego żona muszą zdobyć białą krowę, złoty pantofelek, czerwony płaszcz i włosy o barwie kukurydzy. Ruszają więc do tajemniczego lasu. WSPANIAŁE DO PATRZENIA.TV 4 godz. 21:50

Motel (Vacancy) - horror USA 2007, reż. Nimrod Antal, wyst. Kate Beckinsale, Luke Wilson, Frank Whaley, Ethan Embry (85 min)

Po przypadkowej śmierci syna, małżeństwo pani Amy i pana Davida jest w strzępach. Los sprawia, że tuż przed rozwodem muszą spędzić noc w motelu. Dostają miejsce w zrujnowanym pokoju noszącym dumną nazwę "apartamentu dla nowożeńców". Pan David nie może spać więc włącza wideo, ale na kasetach znajduje tylko niskobudżetowe drastycznie brutalne filmy. Po chwili orientuje się, że przemoc na nagraniach nie jest reżyserowana. MOMENTAMI PRZERAŻAJĄCE, MOMENTAMI PRZECIWNIE.

Stopklatka TV godz. 21:55

Podryw (Booty Call) - komedia, USA 1997, reż. Jeff Pollack, wyk. Jamie Foxx, Tommy Davidson (79 min)

Życie dwóch studentów college'u upływa na podrywach. A kiedy myślą, że wreszcie odnaleźli swoje drugie połówki, życie uczy ich pokory. KRZYWDY NIE ROBI, ALE CZASU SZKODA.

TVP Kultura godz. 22:35

Ostatnie kuszenie Chrystusa (The Last Temptation of Christ) - dramat historyczny, USA 1988, reż. Martin Scorsese, wyk. Willem Dafoe, Harvey Keitel, Barbara Hershey, David Bowie (164 min)

Historia Jezusa na podstawie powieści Nikosa Kazantzakisa, uważanej za obrazoburczą przez ortodoksyjnych chrześcijan. Głównie dlatego, że Jezus jest tu przedstawiony przede wszystkim jako zwyczajny, chociaż dobry człowiek, a nie syn Boga, który sam jest Bogiem. Co moim zdaniem przydaje mu wielkości, bo przecież decyduje się na wielkie rzeczy tylko wierząc, a nie mając pewność, że śmierć będzie tylko pozorna, a przyszłość przed nim boska. A tą pokusą, tą największą jest możliwość spokojnego życia u boku zwyczajnej kobiety. MATERIAŁ DO PRZEMYŚLENIA.

TVP 1 godz. 22:40

Krzyk 3 (Scream 3) - horror, USA 2000, reż. Wes Craven, wyk. David Arquette, Neve Campbell, Jenny McCarthy, Courteney Cox (112 min)

Dalszy ciąg, i robi się coraz śmieszniej. Tym razem w Hollywood powstaje film, którego fabuła oparta jest na wcześniejszych wydarzeniach, ale oczywiście praca na planie zdjęciowym zaczyna zmieniać się w koszmar. NIE SZUKAKCIE WIELKIEGO SENSU, ALE BAWI NIEŹLE.

Puls 2 godz. 22:50

Sok z żuka (Beetlejuice) - horror komediowy, USA 1988, reż. Tim Burton, wyk. Alec Baldwin, Geena Davis, Michael Keaton (89 min)

Młode małżeństwo ginie w wypadku samochodowym, ale decyduje się po śmierci zostać w domu, w którym przecież było im tak dobrze. Niestety zjawiają się nowi lokatorzy w osobach robiącego wokół siebie sporo zamieszania małżeństwa z Nowego Jorku. Początkowo duchy próbują nawet jakoś zgodnie żyć, ale z każdym dniem zaczyna to być trudniejsze. ZJAWISKOWE. I ZABAWNE.

TVP 1 godz. 22:55

Idealny facet (The Perfect Man) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Mark Rosman, wyk. Hilary Duff, Heather Locklear, Chris Noth, Mike O'Malley (96 min)

Matka 16-latki przeprowadza się po każdym zawodzie miłosnym. Córka dochodzi do wniosku, że tylko szczęśliwa miłość może zatrzymać mamę w jednym miejscu. Wymyśla więc idealnego mężczyznę, i stara się żeby mama uwierzyła w niego i w to , że jest na tyle idealny, że warto dla niego zostać na dłużej w jednym miejscu. TROCHĘ ROZCZULASERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Peaky Blinders 2 (Peaky Blinders) - serial gangsterski, Wielka Brytania 2014, reż. Colm McCarthy, wyk. Cillian Murphy, Paul Anderson, Joe Cole, Sophie Rundle (2x58 min)

Jeszcze raz od nowa drugi sezon serialu o największym gangu w Birmingham, który zaczął się gdy tuż po I wojnie światowej bezrobotni weterani szukali intratnego zajęcia. Wspaniała realizacja i odtworzenie klimatu epoki. Nikt nie potrafi tego lepiej niż Brytyjczycy. Z uwzględnieniem więc poprawki na moją słabość do brytyjskich kryminałów, napiszę że jest to WSPANIAŁE I GORĄCO POLECAM.Ale kino+ godz. 20:10

Happy Valley - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Tim Fywell, wyk. Sarah Lancashire, George Costigan, James Norton, Charlie Murphy (2x51 min)

Odcinki piąty i szósty powtórkowej emisji. Angielskie i już na pierwszy rzut oka widać, że mało mało idealne miasteczko. Porządku pilnuje tu pani sierżant po przejściach. Kiedy z więzienia wychodzi pewien zły pan, jej życie zaczyna być koszmarem. Pani sierżant przekonana jest, że to on stoi za śmiercią jej syna, i że z pewnością znowu kogoś skrzywdzi. I jej przeczucia wydają się spełniać, bo wkrótce zostaje porwana córka biznesmena. Rety, jak ja zazdroszczę Brytyjczykom ich seriali. BARDZO DOBRE, WIĘC POLECAM.

AXN godz. 22:55

Zbrodnia 2 - W zamkniętym kręgu - miniserial kryminalny, Polska 2015, reż. Sławomir Płóciennik, wyk. Magdalena Boczarska, Radosław Pazura, Dorota Kolak, Tamara Arciuch (55 min)

Powtórka pierwszej części drugiego sezonu pierwszej polskiej serialowej produkcji AXN. Pierwsza seria rozczarowała mnie niestety pospiesznie skleconym finałem (w każdym razie wyglądał na sklecony pospiesznie). Fabuła drugiego to adaptacja książki "W zamkniętym kręgu", kolejnej części bestsellerowego cyklu szwedzkiej pisarki, Viveki Sten. Oto spokojnym życiem nadmorskiej mieścinki podczas corocznych wyścigów konnych, na mecie od postrzału w klatkę piersiową, ginie zwycięzca finałowej gonitwy, który był też prezesem znanej trójmiejskiej fundacji i cenionym prawnikiem. A śledztwem zajmuje się ta sama para śledczych. No i niestety nie zachwyca, ale może będzie odwrotnie niż w pierwszej serii, i później będzie lepiej. DAJĘ MU SZANSĘ.

DOKUMENT

History godz. 21:00

Wspomnienia gangstera Hells Angels (Outlaw Chronicles: Hells Angels) - serial fabularno-dokumentalny, USA 2015, wyk. Stephen Manley, Tyler Atkins, Brian Graham, Bradley J. Herman (60 min)

Pogłębiony obraz osławionego gangu motocyklowego okiem George'a Christiego, który przez 35 lat przewodził oddziałowi gangu w mieście Ventura. Część pierwsza. CIEKAWOŚĆ.

Planete+ godz. 22:00

Katastrofy lotnicze: sprawdzian bezpieczeństwa (Crashs Aeriens: La Securite En Question) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Francois Nénin, Lionel Poussery (52 min)

Latanie samolotem uważane jest za jedną z najbezpieczniejszych form podróżowania. Twórcy zastanawiają się, czy linie lotnicze dokładają wszelkich starań, aby zapewnić pasażerom bezpieczny lot. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

History godz. 22:00

Brać czy nie brać - serial fabularno-dokumentalny, Polska 2015, prowadzący Łukasz Radwan, Michał Wójcik (50 min)

Powtórka pierwszego z dziesięciu odcinków. Program prowadzą znawcy historii, którzy poszukują ukrytych w różnych zakątkach Polski, unikalnych przedmiotów o jak największej wartości historycznej, ale dających też szansę na zarobienie. Komu uda się zrobić lepszy interes? NIE ZNAM, ALE CHWALĄ SIĘ, ŻE DOBRE.

HBO 2 godz. 22:00

Ostatnie dni w Wietnamie (Last Days in Vietnam) - film dokumentalny, USA 2014, reż. Rory Kennedy, wyk. Richard Nixon, Henry Kissinger, Stuart Herrington, Juan Valdez (98 min)

Ostatnie dni Amerykanów w Wietnamie w 1975 roku i dramatyczne położenie, w jakim znaleźli się wówczas ich południowowietnamscy sojusznicy. WARTO WIEDZIEĆ KU PRZESTRODZE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 22:00

Inwazja zombie (Rise of the Zombies) - horror USA 2012, reż. Nick Lyon, wyk. Ethan Suplee, Mariel Hemingway, Danny Trejo (120 min)

Tajemniczy wirus zamienia ludzi w zombie. Grupa niedobitków opuszcza bezpieczne schronienie na wyspie Alcatraz w poszukiwaniu skutecznego antidotum. BREDNIA OCZYWIŚCIE, ALE JEST DANNY TREJO.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Inferno: Piekielna walka", czyli Jean-Claude Van Damme i mistrz Pat Morita i Danny Trejo w tle, z roku 1999 (91 min)

TVN 7 o godz. 20:00 "Jądro Ziemi", czyli Aaron Eckhart i Hilary Swank zwiedzają wnętrze Ziemi dramatycznie (135 min)

Canal+ Film o godz. 20:00 "Rodzinne święta", czyli premiera z Forestem Whitakerem i Angelą Bassett niezła (93 min)

TVP 1 o godz. 20:25 "Agent XXL", czyli Martin Lawrence w głupiej, ale pozwalającej się zapomnieć komedyjce. (98 min)

TV Puls o godz. 22:00 "Babylon A.D.", czyli Vin Diesel walecznie (92 min)

Paramount o godz. 22:00 "Przodem do tyłu", czyli Kevin Kline, Joan Cusack i Tom Selleck przyjemnie zabawnie (92 min)

TVN o godz. 22:50 "Poranek kojota", czyli Maciej Stuhr i Janusz Józefowicz tak głupio, że aż zabójczo śmiesznie (92 min)

Polsat o godz. 23:15 "Zgon na pogrzebie", czyli amerykańska - gorsza - wersja komedii z morałem (92 min)

TVN 7 o godz. 23:50 "Wredne dziewczyny", czyli Lindsay Lohan i Tina Fey w komedii na dobranoc (97 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: Koncert Chopinowski - gala, maraton z "Powrotem do przyszłości", jeszcze raz "Peaky Blinders", katastrofy lotnicze albo któraś z bezpiecznych powtórek [POLECAJ TV - ŚRODA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX