Program TV na dziś: "Przeboje i podboje" z Johnem Cusackiem, "Zawodowcy" z Robertem De Niro i Alem Pacino, premiera trzeciego sezonu "Demonów da Vinci", "Powrót do przeszłości" i ostatni akcent Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski [POLECAJ TV - 27.10.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 27.10

Na początek wspomnę, bo później mógłbym zapomnieć, że w TVP 1 o godz. 20:25 mecz Pucharu Niemiec VfL Wolfsburg - Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim, miejmy nadzieję, w roli głównej. Sport zaliczony, więc teraz do rzeczy ciekawszych. W AXN od godz. 21:05 cały wieczór i spora część nocy z serialem "Agenci NCIS" (klasycznym i tym z Nowego Orleanu).

Ale najważniejsze wydarzenie dzisiejszej ramówki to spektakl teatralny w TVP Kultura o godz. 20:30, czyli ostatni akt Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Dzisiaj przeniesienie spektaklu "Tato", który miał premierę w Teatrze Bagatela w październiku 2014 roku. A dla rozrywki brawurowe "Godziny szczytu 3" w TVN, sympatyczna komedia romantyczna "Przeboje i podboje" w Paramount i "Zawodowcy" z Robertem De Niro i Alem Pacino. Dla zamyślenia m.in. węgierski "Mecz w piekle" w TVP Historia, "Full Metal Jacket" w TNT i przede wszystkim norweski komediodramat "Po omacku" w Ale kino+. W FOX premiera trzeciej serii "Demonów DaVinci" z Tomem Rileyem, a ciekawe dokumenty znajdziecie w Canal+ Film ("Kraina szczęścia"), w Canal+ Discovery ("Powrót do przeszłości"), w Discovery ("Zagadki Ziemi"), i TVP 2 ("Dzienniki z Niebieskiej Szkoły"), a w Planete+ znajdziecie dwie części "Fantastycznej historii science fiction". Polecaj wraca jutro, a dzisiaj udanego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:30

Tato - spektakl teatralny, Polska 2015, reż. Małgorzata Bogajewska, wyk. Adam Szarek, Anna Rokita, Marcel Wiercichowski, Wojciech Leonowicz (105 min)

Ostatni spektakl w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Jest to telewizyjne przeniesienie spektaklu, który miał premierę w Teatrze Bagatela w październiku 2014 r. Inscenizacja dramatu skomplikowanych relacji ojcowsko-synowskich. OCZYWIŚCIE, ŻE WARTO.

FILM

TVN godz. 20:00

Godziny szczytu 3 (Rush Hour 3) - komedia sensacyjna, USA 2007, reż. Brett Ratner, wyk. Chris Tucker, Jackie Chan, Max von Sydow (91 min)

Kolejne zamieszanie. Tym razem detektyw Carter i inspektor Lee wpadają na ślad triady, a śledztwo prowadzi ich do Paryża. Plus Roman Polański wesoło. JAK ZAWSZE DUŻO HAŁASU, DUŻO ŚMIECHU I CIOSÓW WE WSZYSTKO.TVP Historia godz. 21:00

Mecz w piekle (Ket felido a pokolban) - film wojenny, Węgry 1961, reż. Zoltán Fábri, wyk. Imre Sinkovits, Dezsö Garas, József Szendro, István Velenczei (119 min)

Jest wiosna 1944 roku. Z okazji urodzin Hitlera Niemcy organizują mecz piłki nożnej, w którym zmierzyliby się z węgierskimi jeńcami wojennymi. Jeden z Węgrów, znany piłkarz, zgadza się zorganizować drużynę, pod warunkiem że jej członkowie dostaną dodatkowe racje żywnościowe, piłkę i zamiast pracy będą trenować. Czyli tak jak w amerykańskim "Ucieczka do zwycięstwa", tylko z mniejszym rozmachem, za to bez niepotrzebnych fajerwerków. CIEKAWOŚĆ.

TNT godz. 21:00

Full Metal Jacket - dramat wojenny Wielka Brytania/USA 1987, reż. Stanley Kubrick, wyk. Matthew Modine, R. Lee Ermey, Vincent D'Onofrio (140 min)

Do obozu treningowego dla przyszłych Marines przybywa nowa grupa ochotników. Trafia pod komendę sadystycznego, bezlitosnego sierżanta Hartmana. Przełożony wymusza na rekrutach bezwzględne posłuszeństwo, szkoląc młodych chłopców na prawdziwe maszyny do zabijania. Okrutne metody sierżanta zaczynają przynosić efekty, nie do końca oczekiwane dla sierżanta. FILM REWELACYJNY, głównie KU PRZESTRODZE.

Ale Kino+ godz. 22:00

Po omacku (Blind) - komediodramat, Norwegia 2014, reż. Eskil Vogt, wyk. Ellen Dorrit Petersen, Henrik Rafaelsen, Vera Vitali, Marius Kolbenstvedt (102 min)

Norweska tragikomedia z 2014 roku, zrealizowana w oparciu o nagrodzony na festiwalu Sundance scenariusza Eskila Vogta. Rzecz o kobiecie, która niegdyś bardzo aktywna, teraz czas spędza czekając na powrót męża z pracy i stara się zapamiętać świat takim jakim go znała, kiedy widziała. Teraz traci wzrok w wyniku choroby, i musi poszukać nowego sensu. Dojrzeć do swojej nowej sytuacji i zacząć życie na nowo. I co ważne, nie jest to cierpiętnicza opowieść. Jest refleksyjna, momentami wzruszająca, ale rewelacyjnie zbilansowana mądrym humorem. TEN FILM POLECAM SZCZEGÓLNIE.

Paramount godz. 22:10

Przeboje i podboje (High Fidelity) - komedia romantyczna, USA/Wielka Brytania 2000, reż. Stephen Frears, wyk. John Cusack, Iben Hjejle, Jack Black, Todd Louiso (109 min)

Rob właśnie pożegnał się z narzeczoną Laurą i przechodzi kryzys uczuciowy. Analizując to rozstanie, wraca pamięcią do swoich poprzednich dziewczyn. Wyniki podsumowania nie są jednak optymistyczne. PRZEWIDYWALNE, ALE Z PRZYJEMNOŚCIĄ.

HBO godz. 22:10

Rzeczy, które robisz w Denver, będąc martwym (Things to Do in Denver When You're Dead) - thriller, USA 1995, reż. Gary Fleder, wyk. Andy Garcia, Christopher Lloyd, Gabrielle Anwar, Treat Williams (111 min)

Jimmy naraził się pewnemu gangsterowi. Przekonany, że wkrótce umrze, postanawia cieszyć się każdą chwilą i nie odmawiać sobie niczego w Denver, skoro i tak jest się już martwym. ŚWIETNA ROBOTA.

Polsat godz. 22:40

Zawodowcy (Righteous Kill) - sensacyjny, USA 2008, reż. Jon Avnet, wyk. Robert De Niro, Al Pacino, 50 Cent, Carla Gugino (101 min)

Dwaj przyjaciele, którzy od 30 lat pracują w policji badają sprawę morderstwa pewnego sutenera, i przykro się robi, i gorąco, bo poszlaki wskazują na to, że sprawcą jest policjant. Obsada niezła, ale coś tak wydaje mi się, że panowie DeNiro i Pacino grają z lekka przypadkiem, jakby od niechcenia i lecą tylko na swoich zgranych trickach. ALE I TAK OGLĄDA SIĘ DOBRZE.

TVP 1 godz. 23:45

Daredevil - film sensacyjny, USA 2003, reż. Mark Steven Johnson, wyk. Ben Affleck, Jennifer Garner, Jon Favreau, Colin Farrell (99 min)

Niewidomy, ale za to z poczuciem sprawiedliwości mężczyzna dzięki wielostronnym ćwiczeniom uzyskuje wyostrzenie innych zmysłów. I wkrótce jako superbohater Daredevil rzuca wyzwanie największemu przestępcy w mieście. KOMIKSOWE W FORMIE I TREŚCI.

SERIAL

FOX godz. 22:15

Demony da Vinci 3 (Da Vinci's Demons) - serial przygodowy, USA 2015, wyk. Tom Riley, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin (100 min)

Premiera trzeciej serii. Oto osmańscy najeźdźcy atakują Otranto. Na polu bitwy Turcy wykorzystują broń stworzoną przez Leonarda, bo jej projekty zostały skradzione przez jedną z osób, którym ufał. ZNAKOMICIE ZREALIZOWANE I Z SENSEM.TVP 1 godz. 22.45

Pątniczka (Die Pilgerin) - serial obyczajowy, Niemcy/Austria/Czechy 2014, reż. Philipp Kadelbach, wyk. Josefine Preuss, Jacob Matschenz, Volker Bruch, Friedrich von Thun (46 min)

Pierwsza z czterech części. Młoda wdowa postanawia spełnić ostatnią wolę ojca i udać się z pielgrzymką do Santiago de Compostela. Przebiera się więc za chłopca, bo droga może być dla dziewczyny zbyt niebezpieczna. TELEWIZYJNA RUTYNA.

DOKUMENT

Canal+ Film godz. 20:00

Kraina szczęścia (Happiness) - film dokumentalny, Francja/USA/Finlandia 2013, reż. Thomas Balmes, wyk. Peyangki, Kinley Om, Ap Kinley Dorji, Aum Thinley Dolma (76 min)

Premiera w telewizorze. Mający niespełna milion mieszkańców górzysty Bhutan do 1999 r. był odizolowany od świata. Wprowadzenie telewizji kablowej oraz Internetu przyłączyło kraj do współczesnej cywilizacji. Ale czy sprawiło, że ludzie są tam dzięki temu szczęśliwsi? CIEKAWOŚĆ DUŻA.

Cana+ Discovery godz. 21:00

Powrót do przeszłości - seria dokumentalna Polska 2015 (50 min)

Rzecz o rekonstruktorach i rekonstrukcjach bitew od starożytności do XXI wieku, jakie rozegrały się między innymi pod Cedynią i Grunwaldem itd. Równie ważne są tu opowieści o ludziach i ich pasji i bardzo efektowna lekcja historii, pełna ciekawostek. W dzisiejszym odcinku Krzysztof Unrug będzie walczył pod Grunwaldem. DUŻA CIEKAWOŚĆ.Discovery godz. 21:40

Zagadki Ziemi (What on Earth?): Jezioro krwi - serial dokumentalny, USA 2015 (50 min)

Satelity krążące wokół Ziemi pozwalają coraz lepiej poznawać niedostępne miejsca na świecie i poznawać trudne do wytłumaczenia zjawiska. W programie eksperci próbują ustalić, co przedstawiają niezwykłe zdjęcia wykonane z kosmosu. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ I CIEKAWOŚĆ DUŻA.

Planete+ godz. 23:30

Fantastyczna historia science fiction (The Real History of Science Fiction) - seria dokumentalna, Wlk.Bryt. 2014, reż. Michael Poole (2x43 min)

Powtórka pierwszej i drugiej z czterech części o historii jednego z najpopularniejszych gatunków filmowych opowiedziana przez twórców i wielbicieli. Serial opisuje wpływ jednego z najciekawiej rozwijających się gatunków sztuki na kulturę popularną. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Randki w ciemno", czyli Chris Pine i Jane Seymour w banalnej komedii romantycznej do zobaczenia (95 min)

TV Puls o godz. 20:00 "Młot bogów", czyli brytyjskie efektowne, ale mało ciekawe kino przygodowe (95 min)

TVN 7 o godz. 21:00 "Głupi i głupszy 2: Kiedy Harry poznał Lloyda", czyli koszmarnie głupia komedia bez smaku i wdzięku (85 min)

TVN 7 o godz. 21:55 "Podejrzani", czyli Stephen Baldwin i Kevin Spacey w mało udanej sensacji (106 min)

TV 4 o godz. 22:00 "Śnieżka: Letni koszmar", czyli z przymrużeniem oka horror o młodych głodnych (85 min)

Stopklatka TV o godz. 22:05 "Nieznani", czyli thriller jakich wiele (82 min)

Kino Polska o godz. 22:25 "Projekt dziecko", czyli mało zabawna komedia z Dominiką Ostałowską i Zbigniewem Zamachowskim w rolach nieszczęsnych (79 min)

TVP Kultura o godz. 23:00 "Jesteś Bogiem", czyli Leszka Dawida film o legendzie Paktofoniki (110 min)

AXN Black o godz. 23:05 "Gwiezdne wojny: Część 4 - Nowa nadzieja", czyli Harrison Ford w kosmosie (121 min)

Ale kino+ o godz. 23:50 "Labirynt Fauna", czyli film fantasy pana Guillermo del Toro (113 min)