Program TV na dziś: "Życie Pi" w Polsacie, "Gracz" w HBO, wzruszenie w "Miłość bez końca" w TVP 1 i powrót "Trzeciej planety od Słońca" [POLECAJ TV - 01.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 1.11

Jest dzisiaj kilka rzeczy, na które Waszą uwagę zwracam przede wszystkim. Oczywiście w pierwszej kolejności spektakl Teatru Telewizji, bo uwielbiam. Dzisiaj "Kordian" w TVP Polonia. Jest jedna rzecz bardzo radosna, czyli powrót do telewizji sitcomu "Trzecia planeta od słońca", który mnie bawił przez wiele sezonów. Co jeszcze? Wyciskający łzę ostatnią melodramat "Miłość bez końca", i kilka niezłych dokumentów. W tym ten o Henningu Mankelu, dobry bardzo. I o eutanazji. Więcej oczywiście znajdziecie niżej. Polecam też zerknąć do działu "I jeszcze na krótko", bo tam kilka filmów, o których być może chcecie wiedzieć, że są.

A spoza listy coś jeszcze jest wartego uwagi większej? Może "Niedziela z Janem Nowickim" w TVP Kultura od godz. 17:15, a potem, o godz. 23:10 prawie godzina świetnej muzyki podczas koncertu Motion Trio z gościnnym udziałem Leszka Możdżera z 2014 roku. TV Puls postawiła za to na wieczorną krwawą jatkę. O godz. 20:00 "Protektor" z Jasonem Stathamem, a o godz. 22:00 "Prowokacja" ze Stevenem Seagalem. Do tematu podłącza się również TV4, która o godz. 20:00 proponuje "Za ciosem" z Jean-Claude Van Dammem. Wspomnianego pana Van Damma wywoła również Polsat o godz. 22:45 filmem "Zakon" z jego udziałem. I przypominam, że w Canal+ Seriale o godz. 22:00 premiera czwartego odcinka "Quantico". Polecaj wraca oczywiście jutro, a dzisiaj dobrej życzę niedzieli.

TEATR TELEWIZJI

TVP Polonia godz. 21:40

Kordian (1/2) - sztuka Juliusza Słowackiego, Polska 1994, reż. Jan Englert, wyk. Michał Żebrowski, Gustaw Holoubek, Władysław Kowalski, Andrzej Łapicki (87 min)

Jedna z ponoć najciekawszych inscenizacji "Kordiana", zrealizowana niemal w całości w miejscach historycznie związanych z akcją dramatu. Przedstawienie rozpoczyna scena koronacji cara na placu Zamkowym. W tłumie gapiów jest mały Kordian. Dziecko nie rozumie jeszcze wagi tego wydarzenia, ale odciśnie ono piętno na jego życiu. POZYCJKA KLASYCZNA.

FILM

Stopklatka godz. 20:00

Terrorysta (Cleanskin) - kryminalny, Wlk. Bryt. 2012, reż. Hadi Hajaig, wyk. Sean Bean, Charlotte Rampling, Abhin Galeya, Tom Burke (103 min)

Pojedynek brytyjskiego agenta, który ma schwytać albo wyeliminować samobójczego terrorystę i tegoż terrorysty, który przed akcją robi rachunek sumienia i zastanawia się co doprowadziło go do miejsca, w którym się znalazł. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Polsat godz. 20:05

Życie Pi (Life of Pi) - dramat przygodowy, USA/Tajwan/Wielka Brytania 2012, reż. Ang Lee, wyk. Suraj Sharma, Irrfan Khan, Ayush Tandon, Gautam Belur (127 min)

17-letni Pi i jego rodzina emigrują z Indii do Kanady. Podczas przeprawy przez morze ich statek tonie. Przeżywa tylko Pi i kilka dzikich zwierząt, w tym tygrys. Razem dryfują w szalupie po oceanie. Wykład z filozofii, ale również IMPONUJĄCE WIDOWISKO.TVP 2 godz. 20:10

Nietykalni (Intouchables) - komediodramat, Fr. 2011, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, wyk. Omar Sy, François Cluzet, Audrey Fleurot (107 min)

Wychowany na paryskich przedmieściach imigrant z Senegalu wychodzi z więzienia. By uzyskać prawo do zasiłku, odwiedza pracodawców. Trafia wreszcie do sparaliżowanego pana, który poszukuje pielęgniarza i z czasem między prostym chłopakiem i bogaczem arystokratycznego pochodzenia zaczyna się coś w rodzaju przyjaźni. Przewidywalne, oczywiste, ale Z ODROBINĄ WDZIĘKU.

HBO godz. 20.10

Gracz (The Gambler) - dramat kryminalny, USA 2014, reż. Rupert Wyatt, wyk. Mark Wahlberg, George Kennedy, Griffin Cleveland, Jessica Lange (107 min)

Premiera w telewizorze. Film, który nawiązuje do wcześniejszego kryminału Karela Reisza z 1974 roku pod tym samym tytułem. Tytułowy gracz, hazardzista po przegranej zapożycza się u gangstera, a zabezpieczeniem pożyczki jest jego życie. Gdy okazuje się, że ma problemy ze spłatą długu, zwraca się o pomoc do bossa mafii. NIC WIELKIEGO, ALE DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Ale kino+ godz. 20:10

W kręgu miłości (The Broken Circle Breakdown) - melodramat, Belgia/Holandia 2012, reż. Felix Van Groeningen, wyk. Johan Heldenbergh, Veerle Baetens, Geert Van Rampelberg, Nell Cattrysse (106 min)

Premiera w naszym telewizorze. Poruszająca historia pary, która zakochana od pierwszego spojrzenia spełnia swoją miłość, ale na próbę wystawiła ją ciężka choroba córeczki. Nagroda Publiczności na festiwalu w Berlinie w 2013 roku, i nagrody dla najlepszej aktorki i scenariusza na festiwalu w Tribece. WZRUSZA.

TVP 2 godz. 22:10

Znamię (Dragonfly) - dramat obyczajowy, USA/Niemcy 2002, reż. Tom Shadyac, wyk. Kevin Costner, Susanna Thompson, Kathy Bates, Joe Morton (100 min)

Lekarka będąc na misji dobrej woli w Wenezueli, ginie tam w wypadku autobusowym. Ale po pierwsze nie odnaleziono jej ciała, a po drugie jej mąż ma wrażenie wsparte majakami, że ona żyje, więc rusza do Wenezueli by ją znaleźć. NUDA NIESTETY.

TVP 1 godz. 22:20

Miłość bez końca (Griffin & Phoenix) - melodramat, USA 2006, reż. Ed Stone, wyk. Amanda Peet, Dermot Mulroney, Sarah Paulson, Blair Brown (102 min)

Chory na raka pan Henryk, któremu zostały maksymalnie dwa lata życia zakochuje się w powściągliwej w okazywaniu uczuć kobiecie. Okazuje się, że i ona jest chora na raka. OSTRZEGAM, WZRUSZA DO WYPŁAKANIA ŁZY OSTATNIEJ.

AXN White godz. 22:45

25. godzina (The 25th Hour) - dramat obyczajowy, USA 2002, reż. Spike Lee, wyk. Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper, Rosario Dawson (125 min)

Edward Norton i Philip Seymour Hoffman w filmie Spike'a Lee. Diler współpracujący z rosyjską mafią, ma za 24 godziny stawić się w więzieniu, by odbyć 7-letni wyrok. Ostatniego wieczoru spędzanego na wolności idzie z przyjaciółmi do klubu nocnego. I to o tej godzinie jest właśnie. Wyobraża sobie, jak mogłoby wyglądać jego życie, gdyby skorzystał z możliwości ucieczki. NIEZŁA ROBOTA.

TVN godz. 23:00

Plaga (The Reaping) - thriller, USA 2007, reż. Stephen Hopkins, wyk. Hilary Swank, David Morrissey, Idris Elba, AnnaSophia Robb (99 min)

W pewnym miasteczku zaczynają się dziać rzeczy, które przypominają dziesięć starotestamentowych egipskich plag. A teolog i była misjonarka poszukają przyczyn takiej kary dla mieszkańców. Niezła obsada, jest jakiś pomysł, ale BRAKUJE TROCHĘ.

SERIAL

FOX Comedy godz. 18:55

Trzecia planeta od Słońca (3rd Rock from the Sun) - serial komediowy, USA 1996, wyk. French Stewart, Jane Curtin, John Lithgow, Joseph Gordon-Levitt (4x25 min)

Nareszcie coś ciekawego w FOX Comedy poza tym, co kręci się nieustannie na krótkiej rolce. Bo to jeden z najzabawniejszych sitcomów, który głównie dzięki duetowi Jane Curtin, John Lithgow jest tak dobra. A rzecz jest o kosmitach, którzy aby wpisać się w tło przybierają ludzkie postaci i tworzą rodzinę. JA TO UWIELBIAM.Stopklatka TV godz. 20:00

Świat gliniarzy (The Shield) - serial kryminalny, USA 2002, wyk. Michael Chiklis, Catherine Dent, Walt Goggins, Michael Jace (2x46 min)

Detektyw i jego zespół przygotowują się do ujęcia dilera, który nigdy nie został przyłapany na gorącym uczynku. W tym samym czasie para innych detektywów, podążając tropem morderstwa, odkrywają zaginięcie dziecka. Fabuły kryminalne to jedno, ale największą zaletą jest tu realizm postaci, policjanci są tu z krwi i kości, każdy z nich w jednej chwili z bohatera może stać się antybohaterem, każdy ma coś za kołnierzem, i każdy ma swoją, wartą osobnej opowieści historię. Słusznie serial zyskał miano kultowego. ZNAKOMITE.BBC Brit godz. 22:00

Sherlock - serial kryminalny, Wielka Brytania 2010, reż. Paul McGuigan, wyk. Benedict Cumberbatch, Vinette Robinson, Martin Freeman, Tanya Moodie (120 min)

Jeszcze jedna powtórka wspaniałego serialu, którego jednak nie da się oglądać tak często jak Klossa czy Pancernych, a BBC próbuje udowodnić, że można. Ja mam już dosyć, ale JOR CZOJS.

DOKUMENT

TVP 2 godz. 18:55

Śmierć: Opowieść o życiu (Death - A Series About Life) - film dokumentalny, Norwegia 2014, reż. Paulo Chavarria Serrano, Eivind Tolas (53 min)

43-letni reżyser i jego córka starają się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób postrzegamy śmierć i umieranie w XXI w. BARDZO WARTO WIEDZIEĆ.

Ale kino+ o godz. 19:00

Homo narrans - film dokumentalny, Szwecja 2015, reż. Stefan Jarl (55 min)

Premiera w telewizorze. Rzecz o Henningu Mankellu, szwedzkim pisarzu, autorze bestsellerowych kryminałów o detektywie Kurcie Wallanderze. NA PEWNO CHCECIE WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

National Geographic godz. 21:00

Sensacje XX wieku: Enigma - program historyczny, Polska 2015, reż. Robert Wichrowski, prowadzący Bogusław Wołoszański (44 min)

Premiera w telewizorze, i jak zawsze przypominam, że jutro w TPV 1 będzie można zobaczyć to samo bez przerywania reklamami. Pierwsza część odcinka poświęconego maszynie szyfrującej Enigma, w świetle nowszych informacji, i kulisy całej skomplikowanej sprawy, który najlepiej zapowie sam autor, gość mojej audycji "Program Telewizyjny". PEWNIE, ŻE WARTO.Planete+ godz. 23:00

Terry Pratchett. Wybierając śmierć (Terry Pratchett: Choosing to Die) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2011, reż. Charlie Russell (59 min)

Emisja tego dokumentu wzbudziła w Wielkiej Brytanii kontrowersje. Protestowało wielu przeciwników eutanazji. W 2012 roku BAFTA w kategorii najlepszy indywidualny film dokumentalny. Historia 71-letniego Petera Smedleya, milionera cierpiącego na stwardnienie rozsiane, który w 2011 roku zdecydował się na wyjazd do szwajcarskiego ośrodka Dignitas i eutanazje. POD REFLEKSJĘ.

TVP 2 godz. 00:05

Historia jazzu (Ken Burn's Jazz) - serial dokumentalny, USA/Wlk.Bryt. 2001, reż. Ken Burns (59 min)

Kolejny z dwunastu odcinków pełnej muzyki i wspomnień serii o jazzie od samego jego początku. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Kino Polska o godz. 20:00 "Żółty szalik", czyli genialny Janusz Gajos w znakomitym filmie (59 min)

TVN 7 o godz. 20:00 "Harry Potter i Czara Ognia", czyli jeszcze raz o młodym czarodzieju przygodowo (157 min)

Cinemax o godz. 20:00 "Moja przyjaciółka Victoria", czyli niezły francuski dramat obyczajowy premierowo (91 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Tajemnica Westerplatte", czyli Michał Żebrowski w koszmarnej roli w jeszcze gorszym filmie (120 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Mroczny Rycerz powstaje", czyli Christian Bale i Liam Neeson w superbohaterskim dziele (165 min)

TV 4 o godz. 21:55 "Misery", czyli demoniczna Kathy Bates w klaustrofobicznym klimacie (107 min)

Kino Polska o godz. 21:25 "Przepraszam, czy tu biją?", czyli Marka Piwowskiego z 1976 roku sensacyjne kino z Jerzym Kulejem w roli milicjanta śledczego (82 min)

TVP HD o godz. 22:00 "Pokłosie", czyli po raz kolejny Władysława Pasikowskiego film o trudniejszej części naszej historii (104 min)

Ale kino+ o godz. 22:10 "Wierny ogrodnik", czyli Ralph Fiennes i Rachel Weisz w bardzo dobrym filmie o rzeczach najważniejszych (133 min)

Polsat o godz. 22:45 "Zakon", czyli Jean-Claude Van Damme, i wszystko oczywiste (89 min)

TVP HD o godz. 23:55 "Dama kameliowa", czyli Jerzego Antczaka melodramat klasyczny, ale średni (94 min)

TVP 1 o godz. 00:20 "Jeszcze nie wieczór", czyli komediodramat Jacka Bławuta z Janem Nowickim, Niną Andrycz, Sonią Bohosiewicz i bardzo przyjaznym klimatem (100 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: "Życie Pi" w Polsacie, "Gracz" w HBO, wzruszenie w "Miłość bez końca" w TVP 1 i powrót "Trzeciej planety od Słońca" [POLECAJ TV - 01.11.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX