Program TV na dziś: Sylvester Stallone w drugiej części "Niezniszczalnych", Liam Neeson jako Charlie Cykor i nowe "Sensacje XX wieku" [POLECAJ TV - 02.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

Poniedziałek 2.11

Waszą baczniejszą uwagę zwrócę na kilka rzeczy. Przede wszystkim na to, że jest okazja obejrzeć kilka niezłych filmów z jego najlepszych czasów. Choćby "Morderstwo i zabójstwo" Volkera Schlöndorffa z 1967 roku, "Dzień szarańczy" Johna Schlesingera z roku 1975, "Bananowy czubek" Woody'ego Allena z 1971 roku, albo strasznie sztampowy klasyczny western "Za kilka dolarów więcej" Sergio Leone z Clintem Eastwoodem z roku 1965. Z nowszych rzeczy m.in. drugi film o "Niezniszczalnych" w Polsacie, Sean Bean w filmie "Gotówka", Liam Neeson w komedii z dreszczykiem "Charlie Cykor", i Amanda Peet w rozdzierającym melodramacie "Miłość bez końca". Canal+ Seriale jeszcze raz od nowa przypomina drugą serię "Peaky Blinders", w TVP 1 nowy odcinek "Sensacji XX wieku", a w Canal+ "FC Barcelona - pasja i biznes", czyli o wielkim klubie od środka. A o godz. 22:00 FOX wyemituje premierowy odcinek "The Walking Dead 6", a HBO nowy odcinek "Pozostawionych". Polecaj oczywiście wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę poniedziałku. Bardzo.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Za kilka dolarów więcej (Per qualche dollaro in piu) - western, RFN/Hiszp./Wł. 1965, reż. Sergio Leone, wyk. Clint Eastwood, Lee Van Cleef (126 min)

Klasyczny w formie i treści spaghetti western z klasyczną westernową rolą Clinta Eastwooda. Oto dwaj łowcy nagród polują na tego samego bandytę, za którego głowę wyznaczono wysoką nagrodę. Nie lubią się, ale muszą współpracować. Oczywiście do czasu. POZYCJA KLASYCZNA, ALE JUŻ CIĘŻKOSTRAWNA.

Cinemax godz. 20.00

Bananowy czubek (Bananas) - komedia, USA 1971, reż. Woody Allen, wyk. Woody Allen, Louise Laser, Carlos Montalbán, Howard Cosell (79 min)

Jeden z moich ulubionych, a przy okazji chyba najbardziej zakręconych filmów Woody'ego Allena z dawnych, najlepszych jego czasów. Historia nieudacznika, który z powodu nieszczęśliwej miłości trafia w sam środek walki politycznej toczonej w jednej z południowoamerykańskich republik. RZECZ WYBORNA PO PROSTU.Polsat godz. 20:05

Niezniszczalni 2 (The Expendables 2) - film sensacyjny, USA 2012, reż. Simon West, wyk. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren (103 min)

Druga część mocno wybuchowego filmu, w którym Sylvester Stallone zebrał lekko już przechodzonych filmowo siłaczy, dał im ciężką broń i kazał nią wymachiwać. Na szczęście znalazł też kogoś, kto napisał im pięknie kwadratowe dialogi z przymrużeniem oka potęgujące wrażenie, że świetnie się bawią. Bo się bawią. I nas też. PRZYZWOITA ROZRYWKA.

Ale kino+ godz. 20.10

Morderstwo i zabójstwo (Mord und Totschlag) - dramat kryminalny, RFN 1967, reż. Volker Schlöndorff, wyk. Anita Pallenberg, Hans Peter Hallwachs, Manfred Fischbeck, Werner Enke (82 min)

Kryminał prezentowany w Konkursie Głównym na MFF Cannes. Niejaka Marie chce się rozstać z chłopakiem, ale on ma inne zdanie w tej kwestii. Wywiązuje się więc bójka, i Marie w jej trakcie zabija swojego kochanka. Teraz musi zatuszować morderstwo i pozbyć się ciała. Akcja rozgrywa się praktycznie w jednym miejscu, aktorzy nie są profesjonalistami, a scenariusz jest minimalistyczny. A w roli głównej włoska aktorka i modelka, Anita Pallenberg, która była w związku z dwoma członkami Rolling Stones - Brianem Jonesem, a później z Keithem Richardsem, z którym ma dwoje dzieci Marlona i Angie, i dla której powstały "Angie" i "You Got the Silver". KAWAŁEK HISTORII KINA.

TVP Kultura godz. 20:20

Uwikłanie - film kryminalny, Polska 2011, reż. Jacek Bromski, wyk. Olgierd Łukaszewicz, Maja Ostaszewska, Marek Bukowski, Piotr Adamczyk (122 min)

Największym atutem filmu jest jego literacka inspiracja, czyli kryminał Zygmunta Miłoszewskiego pod tym samym tytułem. Niestety scenariusza nie napisał sam pisarz i to się daje zauważyć. Ale i tak jest nieźle, chociaż nie tak dobrze jak na kartach powieści. Oto pan Henryk zostaje zamordowany w trakcie psychoterapii, a śledztwo w coraz bardziej gmatwającej się sprawie prowadzi pani prokurator Szacka do spółki z komisarzem policji, który lata temu był jej kochankiem. LEPIEJ PRZECZYTAĆ, ALE ZOBACZYĆ TEŻ MOŻNA.

Cinemax godz. 21:20

Dzień szarańczy (Day of the Locust) - thriller, USA 1975, reż. John Schlesinger, wyk. Donald Sutherland, Karen Black, William Atherton, Burgess Meredith (139 min)

Obraz Hollywood, jakiego samo Hollywood woli nie zauważać, czyli rzecz o bezwzględności i cynizmie tego miejsca w latach 30. minionego niedawno wieku, na podstawie powieści Nathaniela Westa z 1939 roku. Oto na obrzeżach miasta mieszkają statyści i słabi albo bardzo niespełnieni aktorzy, którzy zjechali tu z całej ameryki by zrealizować swój wielki sen o sławie i pieniądzach. Wprowadza się również młody grafik, który dostaje pracę w studiu filmowym i zaczyna łapać jak to wygląda naprawdę. Niestety - dla niego - dowiaduje się na własnym ciele i umyśle. Prawdy tylko trochę, ale STYLOWA ROBOTA.Paramount godz. 22:00

Charlie Cykor (Gun Shy) - czarna komedia, USA 2000, reż. Eric Blakeney, wyk. Liam Neeson, Sandra Bullock, Oliver Platt, Jose Zuniga (101 min)

Świetna zabawa w bardzo dobrze dobranej obsadzie i bez wmawiania nam, że jest to coś więcej niż... świetna zabawa. Tajny agent do zadań specjalnych, fachowiec w przenikaniu do grup przestępczych i zdobywaniu dowodów obciążających bandytów, przeżywa załamanie i zaczyna się panicznie bać. Chciałby odejść ze służby, ale musi najpierw dokończyć sprawę. W strachu cały. ZNAKOMITA ZABAWA.

Polsat godz. 22:05

Bank (The International) - dramat sensacyjny, Niemcy/USA/Wielka Brytania 2009, reż. Tom Tykwer, wyk. Clive Owen, Naomi Watts, Armin Mueller-Stahl, Ulrich Thomsen (118 min)

Świetny reżyser, niezła obsada, ale zabawa tylko średnia. Agent Interpolu Louis Salinger wraz z asystentką prokuratora generalnego starają się zdobyć dowody świadczące o przestępczej działalności przedstawicieli jednego z najpotężniejszych banków na świecie. RUTYNKA NA TELEWIZOR.

TVP 1 godz. 23:25

Miłość bez końca (Griffin & Phoenix) - melodramat, USA 2006, reż. Ed Stone, wyk. Amanda Peet, Dermot Mulroney, Sarah Paulson, Blair Brown (103 min)

Chory na raka pan Henryk, któremu zostały maksymalnie dwa lata życia zakochuje się w powściągliwej w okazywaniu uczuć kobiecie. Okazuje się, że i ona jest chora na raka. OSTRZEGAM, WZRUSZA DO WYPŁAKANIA ŁZY OSTATNIEJ.SERIAL

FilmBox godz. 19:50

Zagadki doktora Blake'a (The Doctor Blake Mysteries) - serial kryminalny, Australia 2013, reż. Andrew Prowse, wyk. Craig McLachlan, Louise Siversen, Nadine Garner, John Wood (54 min)

Otwarcie bardzo przyjemnego odcinkowego oglądadła. Kiedy pewna dziewczyna z ośrodka poprawczego zostaje znaleziona martwa, dr Lucien Blake jest pierwszym podejrzanym w tej sprawie. Mężczyzna zadziwia policję niekonwencjonalnymi metodami śledczymi. DO ZOBACZENIA.

Canal+ Seriale godz. 23:30

Peaky Blinders 2 (Peaky Blinders) (1) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Colm McCarthy, wyk. Cillian Murphy, Paul Anderson, Joe Cole, Sophie Rundle (2x58 min)

Jeszcze raz od nowa drugi sezon serialu o największym gangu w Birmingham, który zaczął się gdy tuż po I wojnie światowej bezrobotni weterani szukali intratnego zajęcia. Wspaniała realizacja i odtworzenie klimatu epoki. Nikt nie potrafi tego lepiej niż Brytyjczycy. Z uwzględnieniem więc poprawki na moją słabość do brytyjskich kryminałów, napiszę że jest to WSPANIAŁE I GORĄCO POLECAM.DOKUMENT

TVP 1 godz. 20:25

Sensacje XX wieku: Enigma - program historyczny, Polska 2015, reż. Robert Wichrowski, prowadzący Bogusław Wołoszański (44 min)

Premiera w otwartej telewizji, A wczoraj można było obejrzeć w National Geographic. Pierwsza część odcinka poświęconego maszynie szyfrującej Enigma, w świetle nowszych informacji, i kulisy całej skomplikowanej sprawy, który najlepiej zapowie sam autor, gość mojej audycji "Program Telewizyjny". PEWNIE, ŻE WARTO.Canal+ godz. 21:00

FC Barcelona - pasja i biznes (FC Barcelona. Passion & Business) - film dokumentalny, Hiszpania 2014 (49 min)

Premiera bardzo dobrego dokumentu nie tylko dla kibiców i sympatyków FC Barcelona. Struktura organizacyjna, model biznesowy, strategiczne cele, i ludzie związani z klubem, którzy opowiadają, w jaki sposób klub zarabia pieniądze. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Fokus TV godz. 22:00

Prepersi - gotowi na wszystko - serial dokumentalny, Polska 2015, prowadzący Andrzej Meller (30 min)

Prepersi to ludzie, którzy na wypadek sytuacji zagrażającej życiu są przygotowani, by wziąć odpowiedzialność za przetrwanie swoje i najbliższych. Dokument przybliża codzienne życie polskich prepersów. Odcinek pierwszy. JEST CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 22:55

Gułag zamknięty w pamięci (Survivors of the Gulag) - film dokumentalny, Francja 2012, reż. Stephane Fernandez (52 min)

Reżim Stalina wysłał 20 milionów obywateli do gułagów. Do dziś nie jest znana prawdziwa liczba ofiar. Symbolem terroru jest syberyjskie miasto Magadan. Ojciec Michael Shields jest tu kapelanem byłych więźniów, którzy do dziś mieszkają w Magadanie. Opowiedzieli mu oni, jak wyglądała codzienność w obozach pracy. Kanwą filmu są historie kobiet, które po wyjściu na wolność nie opuściły "krainy białej śmierci". TO TRZEBA WIEDZIEĆ I PAMIĘTAĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Kino Polska o godz. 20:00 "Droga do raju", czyli mało zabawna komedia z Iloną Ostrowską i Przemysławem Sadowskim z 2008 roku (95 min)

TVN 7 godz. 20:00 "Incydent", czyli tania sensacja z Kurtem Russellem, ale bez sensu (95 min)

TNT o godz. 21:00 "40-letni prawiczek", czyli tak głupia, że aż bardzo zabawna komedia z jak zawsze świetnym Stevem Carellem (145 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Plaga", czyli Stephena Hopkinsa klimatyczny i mocny film z Hilary Swank i Idrisem Elbą (99 min)

TVP 1 o godz. 21:25 "Wichry Kołymy", czyli biograficzny, ruszający czułą strunę film z Emily Watson i Agatą Buzek (106 min)

TV 6 godz. 21:30 "Gotówka", czyli niezły Sean Bean w takiej sobie sensacji (88 min)

AXN White o godz. 21:40 "Piekło Dantego", czyli japońska animacja z przesłaniem (79 min)

TV Puls o godz. 22:50 "Szczęki 2", czyli z 1978 roku ballada o głodnym rekinie (112 min)