Program TV na dziś: Steve Carell jako "Evan Wszechmogący", "Psychoza" mistrza Hitchcocka, "Gothika" z boską Halle Berry, tajemnice "Z Archiwum X" [POLECAJ TV - 03.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 3.11

Oczywiście, skoro jest teatr, to zapraszam przede wszystkim do teatru. Dzisiaj rusza w TVP Kultura miesiąc z Teatrem Narodowym, więc tym bardziej. Co jeszcze? Sporo dzisiaj SF. Nie zawsze najwyższych lotów. W HBO premiera filmu "Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj", w TV 4 ramota z przeszłością "Omega Doom" z Rutgerem Hauerem, w Polsat Film "Gothika" z boską Halle Berry, a w Polsacie "Z archiwum X" z 1996 roku.

Do wyboru jest również drugi premierowy odcinek trzeciej serii "Demonów DaVinci", i od początku seriale "Grimm" i "Ekstradycja". Jest też poruszający prawdą dokument "Wyklęci kochankowie" w TVP 2. A, i jeszcze bardzo niezły francuski film "Mężczyzna idealny" w Ale kino+. To oczywiście nie wszystko. Więcej znajdziecie niżej. Kolejny Polecaj jutro, a dzisiaj udanego życzę wtorku. Bardzo.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:30

Hamlet Stanisława Wyspiańskiego - spektakl teatralny, Polska 2008, reż. Jan Englert, wyk. Wojciech Malajkat, Jan Englert, Beata Fudalej, Ewa Konstancja Bułhak (63 min)

Otwarcie nowego, bardzo dobrego cyklu w TVP Kultura, czyli "Miesiąc z Teatrem Narodowym". Na początek rejestracja przedstawienia Jerzego Grzegorzewskiego, którego premiera odbyła się w 2003 roku. Miała być pożegnaniem wybitnego artysty z teatrem. Ostatecznie była przedostatnią inscenizacją, ale ostatnią z cyklu realizacji dzieł Stanisława Wyspiańskiego. DO TEATRU ZAWSZE WARTO.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Miłosna rozgrywka (Something to Talk About) - komedia obyczajowa, USA 1995, reż. Lasse Hallström, wyk. Julia Roberts, Dennis Quaid, Gena Rowlands, Kyra Sedgwick (106 min)

Życie pani Grace toczy się utartym z pozoru szczęśliwym szlakiem, ale ona czuje się niespełniona zawodowo. Więc kiedy przyłapuje męża na zdradzie, postanawia wziąć się w garść i przy tej okazji zmienić całe swoje życie. Niezła obsada, kilka świetnych dialogów i w sumie BARDZO DOBRA ZABAWA.TVN 7 godz. 20:00

Wojna światów (War of the Worlds) - thriller SF, USA 2005, reż. Steven Spielberg, wyk. Tom Cruise, Dakota Fanning, Justin Chatwin, Miranda Otto (116 min)

Ziemianie stają się celem wysokobudżetowego, spreparowanego przez mistrza Spielberga ataku obcej cywilizacji. A Tom Cruise, któremu była żona akurat na jakiś czas przywiozła pod opiekę odnoszące się do niego z dystansem dzieci, musi ocalić rodzinę, więc rusza przed siebie, by ją chronić. I cuda czyni, by to zrobić. STRASZNIE JUŻ ZGRANE, ALE CIĄGLE NIEZŁE.Canal+ Film godz. 20.00

Dla Ciebie wszystko (The Best of Me) - melodramat, USA 2014, reż. Michael Hoffman, wyk. Michelle Monaghan, James Marsden, Luke Bracey, Liana Liberato (112 min)

Premiera w telewizorze. Pan w młodości był bardzo zakochany - z wzajemnością - w niejakiej Amandzie. No i po latach wraca w rodzinne strony, znowu spotyka swoją pierwszą wielką miłość, która teraz jest żoną i matką trójki dzieci. Ale krew nie woda, więc BĘDĄ POWODY DO WZDYCHANIA I ŁEZ.

HBO godz. 20:10

Projekt Almanach: Witajcie we wczoraj - film SF, USA 2015, reż. Dean Israelite, wyk. Jonny Weston, Sofia Black-D'Elia, Sam Lerner, Allen Evangelista (102 min)

Grupa nastolatków przez przypadek znajdują wehikuł czasu. Się podniecają tym odkryciem, ale brakuje im wyobraźni, żeby zdać sobie sprawę z tego, jak złe skutki może mieć dla świata i ich samych jego użycie. Młodzieżowe, nieźle zrealizowane kino z przesłaniem, ale w SZAŁU NIE MA.

Ale kino+ godz. 20:10

Mężczyzna idealny (Un homme idéal) - thriller, Francja 2015, reż. Yann Gozlan, wyk. Pierre Niney, Ana Girardot, André Marcon, Valéria Cavalli (97 min)

Premiera w telewizorze. Mało zdolny, ale za to ambitny pan Mathieu bardzo chce być pisarzem, ale mu nie wychodzi. Ale znajduje rękopis zmarłego niedawno staruszka, i dzięki niemu uznany zostaje za pisarza pełną gębą. Ale jest problem. Bo wypadałoby wydać powieść drugą, a sytuacja się zagęszcza, bo szantażuje go jeszcze gość znający jego tajemnicę. DOBRE TO.

TVP 1 godz. 20:25

Evan Wszechmogący (Evan Almighty) - komedia, USA 2007, reż. Tom Shadyac, wyk. Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham (91 min)

Sympatyczna opowiastka o współczesnym Noe, Bóg wybiera prezentera wiadomości, żeby pomógł mu w odnowie świata naszego. Oczywiście kryje się za tym wyborem myśl głębsza, bo pan prezenter ma swoje ze światem porachunki. Rzecz krzepiąca, rzecz przyjemna i z ujmującym Stevem Carellem. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TNT godz. 21:00

Psychoza (Psycho) - thriller, USA 1960, reż. Alfred Hitchcock, wyk. Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles, John Gavin (104 min)

Jedno ze szczytowych osiągnięć kina nie tylko w swoim gatunku. I zdziwienie - z dzisiejszej perspektywy - że w 1961 roku miał co prawda cztery nominacje do Oscara (reżyseria, żeńska rola drugoplanową, scenografia i zdjęcia czarno - białe), ale żadnej nie dostał statuetki. Klaustrofobiczny, przerażający film i jeszcze lepszy Anthony Perkins jako Norman Bates. A zaraz po "Psychozie" "Ptaki". POZYCJA KLASYCZNA.

TVP Kultura godz. 21:45

Parę osób, mały czas - film obyczajowy, Polska 2005, reż. Andrzej Barański, wyk. Krystyna Janda, Andrzej Hudziak, Igor Przegrodzki, Monika Obara (105 min)

Pani Jadwiga jest niewidoma. Mieszka z ojcem, którego nadopiekuńczość sprawiła, że absolutnie niesamodzielna. Ale jej życie odmienia przyjaźń z poetą i pisarzem Mironem Białoszewskim. Ta odmiana nie idzie łatwo i przyjemnie, ale bywa dla nas niezłą intelektualną przyjemnością. TRUDNE, ALE DOBRE.

TV 4 godz. 22:00

Omega Doom - film SF, USA 1996, reż. Albert Pyun, wyk. Rutger Hauer, Shannon Whirry, Norbert Weisser, Tina Cote (84 min)

Straszna ramota, ale z przesłaniem. No i kiedyś prawie kultowa. Zdewastowaną Ziemią po atomowej zagładzie rządzą cyborgi, podzielone na dwie frakcje. Resztka ocalałej ludności marzy o przywróceniu dawnego ładu. Na czele partyzantów staje android Omega Doom. SŁABE, ALE KIEDYŚ TAK TO SIĘ ROBIŁO W AMERYCE.TVN 7 godz. 22:25

Komando "Foki" (Navy S.E.A.L.S.) - film wojenny, USA 1990, reż. Lewis Teague, wyk. Charlie Sheen, Michael Biehn, Dennis Haysbert, Cyril O'Reilly (113 min)

Komandosi doborowej jednostki marynarki ruszają do boju z terrorystami, którzy mają rakiety typu ziemia-powietrze. Z roku 1990 to "dzieło". Wtedy takie powstawały seryjnie, i popularne były bardzo. Ale to DĘTA NĘDZA NIESTETY, CHOCIAŻ DLA ZABAWY I ŚMIECHU MOŻNA.

Polsat Film godz. 21:45

Gothika - thriller USA 2003; reż. Mathieu Kassovitz; wyst. Halle Berry, Robert Downey jr, Charles S. Dutton, Penélope Cruz, Bernard Hill (125 min)

Doktor Miranda Grey wraz z mężem pracuje na oddziale psychiatrycznym więzienia dla kobiet. Jedną z jej podopiecznych jest morderczyni, która twierdzi, że torturuje ją szatan. Pani doktor jej nie wierzy, a wkrótce budzi się na własnym oddziale jako pacjentka, jej mąż został zamordowany, a ona nie pamięta co się z nią działo. BOSKA HALLE BERRY I NAPRAWDĘ WYSOKIE NAPIĘCIE.Polsat godz. 22:45

Z archiwum X (The X Files) - thriller SF, USA/Kanada 1998, reż. Rob Bowman, wyk. David Duchovny, Gillian Anderson (121 min)

Znowu głośno jest o parze agentów FBI zajmujących się kosmicznymi, i prawie kosmicznymi sprawami, bo serial ma wrócić niebawem. Agenci Dana Scully i Fox Mulder w wersji pełnometrażowej zostają obarczeni winą za eksplozję rozbrajanej bomby. Niebawem okazuje się, że wybuch został zaaranżowany, by zatrzeć ślady istnienia na Ziemi obcej cywilizacji. DO ZOBACZENIA.

TVP Kultura godz. 00:10

Złodziejaszek (Le petit voleur) - obyczajowy, Francja 1999, reż. Erick Zonca, wyk. Nicolas Duvauchelle, Martial Bezot, Jean-Armand Dalomba (63 min)

Znudzony dotychczasowym życiem młody chłopak kradnie swojej dziewczynie pieniądze i w poszukiwaniu wolności wyrusza do Marsylii i dołącza do gangu złodziei, ale zamiast upragnionej swobody wokół siebie ma tylko przemoc. BARDZO NIEZŁE.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

Bitwa o Gallipoli (Deadline Gallipoli) - serial, Australia 2015, wyk. Sam Worthington, Hugh Dancy, Joel Jackson (2x47 min)

Młodzieniec rusza na wojnę jako korespondent w poszukiwaniu przygód. Rusza z kamerą na front z początkowym zamiarem pokazania romantyzmu wojny i służby w armii. Pierwszy raz mięknie na statku służącym jako szpital dla rannych żołnierzy. Potem czuje wielką, bolesną niemoc kiedy w okopach filmuje bohaterskich żołnierzy, by potem patrzeć, jak umierają. Jest też świadkiem tworzenia różnych wojennych strategii w oficerskich gabinetach, i nie potrafi się pogodzić z bezsensownym wysyłaniem żołnierzy na pewną śmierć. Do końca zostaje z żołnierzami, i do końca informuje o bezsensowności tego czego jest świadkiem. NIESTETY WARTO TO WIEDZIEĆ.

Kino Polska godz. 21:15

Ekstradycja (1/6) - serial sensacyjny, Polska 1995, reż. Wojciech Wójcik, wyk. Marek Kondrat, Edyta Olszówka, Witold Dębicki, Grzegorz Warchoł (2x54 min)

Jeszcze raz od początku inspector Halski przystąpi do sprzątania Warszawy. Świetna rola pana Kondrata, i jeszcze lepszy przegląd technologii (ach, te komórki i komputery) i mody (marynarki, krawaty i koafiury). CIĄGLE DAJE SIĘ OGLĄDAĆ.

FOX godz. 22.30

Demony da Vinci 3 (Da Vinci's Demons) (2): Abbadon - serial przygodowy, USA 2015, wyk. Tom Riley, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin (75 min)

Premiera drugiego odcinka, ale godzinę wcześniej powtórka odcinka pierwszego. Oto osmańscy najeźdźcy atakują Otranto. Na polu bitwy Turcy wykorzystują broń stworzoną przez Leonarda, bo jej projekty zostały skradzione przez jedną z osób, którym ufał. ZNAKOMICIE ZREALIZOWANE I Z SENSEM.

TVP 2 godz. 00:00

Grimm - serial fantasy, USA 2011, reż. Marc Buckland, wyk. David Giuntoli, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Russell Hornsby (41 min)

Od początku. Znakomicie zrealizowany kryminał utrzymany w klimacie horroru i opowieści fantasy. Pan Nick jest obiecującym detektywem, pracuje w wydziale zabójstw, w policji w Portland. Interesują go przestępstwa kojarzone z siłami nadprzyrodzonymi, popełniane przez baśniowe stwory, jak wilkołaki, gnomy, wiedźmy, strzygi. Ja nie jestem fanem takich mieszanek, ale ROBOTA ŚWIETNA.

DOKUMENT

Fokus TV godz. 20:00

Żelazne potwory (Heavy Metal Monsters) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2013 (2x29 min)

Dokument o największych maszynach, przeznaczonych do wykonywania najcięższych prac w przemyśle. Nic nie oprze się tym mechanicznym potworom. Niektóre Was na pewno zaskoczą. JEST CIEKAWOŚĆ.

Discovery Historia godz. 22:00

Pojedynki wizjonerów (American Titans): Rockefeller kontra Scott - serial dokumentalny USA 2013 (45 min)

Rockefeller, Carnegie, Ford, Edison i Stanford to jedni z najsłynniejszych Amerykańskich wizjonerów. Na listę najbogatszych i najbardziej wpływowych postaci trafili za sprawą swoich wynalazków, zaciekłej pasji, a zdarzało się, że i... bezmyślności. SPORA CIEKAWOŚĆ.

National Geographic godz. 22:00

Pogromcy internetowych mitów (Man vs. Viral) - serial dokumentalny, USA 2015, reż. Stephen Shearman, prowadzący Tim Shaw, Johnny Riche (60 min)

Tim Shaw i Buddy Munro przeprowadzają serię eksperymentów, by przekonać się, czy przedstawione w Internecie niewiarygodne wyczyny amatorów mocnych wrażeń są prawdziwe. DLA ZABAWY. TROCHĘ.

TVP 2 godz. 22:55

Wyklęci kochankowie (Les amants maudits de l'Inde) - film dokumentalny, Francja 2012, reż. Stéphanie Lebrun (52 min)

Każdego roku w Indiach rodziny zabijają tysiąc dorosłych dzieci, które zawarły niewłaściwy związek małżeński. W filmie pokazano losy kilku par, które znalazły się w schronisku dla zakochanych. TYM BARDZIEJ STRASZNE, IM BARDZIEJ PRAWDZIWE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 21:50

Wielka Stopa: Krwawa zemsta (Big Foot) - horror, USA 2012, reż. Bruce Davison, wyk. Barry Williams, Bruce Davison, Danny Bonaduce, Sherilyn Fenn (89 min)

Bestia atakuje uczestników rockowego koncertu. Cyniczny organizator imprezy próbuje schwytać potwora, a z jego wypchanych zwłok zrobić atrakcję turystyczną. A inny gość będzie chciał mu w tym... No przecież nie o treść tu chodzi. GŁUPIE, ALE DO ZABAWY.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Prowokacja", czyli Steven Seagal bez sensu (87 min)

Cinemax o godz. 20:30 "Mandarynki", czyli świetny gruzińsko estoński film do refleksji (83 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Weselna gorączka", czyli komedia romantyczna bez ambicji, ale z banalną przyjemnością (87 min)

FilmBox godz. 21:00 "Funny Money", czyli Chevy Chase, Penelope Ann Miller i Armand Assante w średniej, ale dającej się troche pośmiać komedii (93 min)

Stopklatka TV o godz. 22:10 "Pierwszy milion", czyli Przemysław Sadowski i Szymon Bobrowski o szemranych początkach polskiego kapitalizmu (97 min)

TVP Historia o godz. 22:40 "Rewers", czyli czarna i niezła prawie komedia Borysa Lankosza z Agatą Buzek, Krystyną Jandą i Marcinem Dorocińskim (95 min)

TVP1 o godz. 23:10 "Jak ugryźć 10 milionów", czyli Bruce Willis i Matthew Perry w niezłym kryminale na wesoło (94 min)

TNT o godz. 23:10 "Ptaki", czyli z 1963 roku mistrza Hitchcocka straszal ornitologiczny (150 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: Steve Carell jako "Evan Wszechmogący", "Psychoza" mistrza Hitchcocka, "Gothika" z boską Halle Berry, tajemnice "Z Archiwum X" [POLECAJ TV - 03.11.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX