Program TV na dziś: "Chińczyk" wg Mankella, "Pulp Fiction" raz jeszcze, "Legendy ringu" z De Niro i Stallone, "Polowanie na Hitlera" i "Pająki" dla Łowców Kiczu [POLECAJ TV - 10.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 10.11

Przede wszystkim "Tango" Sławomira Mrożka w TVP Kultura, bo to rzecz mądra i pokazana zacnie. Do teatru zatem namawiam najbardziej. A co poza teatrem? W TVN 7 "Ojciec chrzestny" dla przypomnienia, i pierwsza część "Chińczyka" wg prozy mistrza Mankella, w TV Puls "Pulp Fiction", który znają już chyba wszyscy, w Canal+ Film premierowo brytyjska komedia z przesłaniem "Nasze zwariowane angielskie wakacje" z Davidem Tennantem, a w Cinemax "Legendy ringu" z 2013 roku z Robertem De Niro i Sylvestrem Stallone. Do tego świetny dokument o dzisiejszym Czarnobylu, i historia nowego śledztwa w sprawie Hitlera, który jakoby wywinął się śmierci i uciekł z Berlina w 1945 roku. Plus specjały dla Łowców Kiczu, a w Polsacie także kolejny odcinek najlepszego teraz serialu polskiego czyli "Skazane" o godz. 22:05. Polecaj wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:30

Tango - sztuka Sławomira Mrożka, Polska 2012, reż. Jerzy Jarocki, wyk. Marcin Hycnar, Grzegorz Małecki, Kamilla Baar, Jan Englert (107 min)

Kolejna bardzo dobra rzecz w miesiącu z Teatrem Narodowym w TVP Kultura. Interesująca i nowa interpretacja najznakomitszego i najpopularniejszego w Polsce, znanego na całym świecie utworu klasyka rodzimej dramaturgii współczesnej. OCZYWIŚCIE BARDZO WARTO.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Ojciec chrzestny (The Godfather) - dramat sensacyjny, USA 1972, reż. Francis Ford Coppola, wyk. Marlon Brando, Al Pacino, Diane Keaton, James Caan (175 min)

Nie będę Was obrażał pisząc o czym to film przecież. Może tylko - bo może komuś jednak udało się jakimś cudem nie dowiedzieć się o nim - że to według wielkiej powieści pana Puzo, i o przyjaźni, lojalności i miłości jest, a światem jest tu prawdziwa mafia w starym stylu. KLASYKA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Wyrzuć mamę z pociągu (Throw Momma from the Train) - komedia kryminalna, USA 1987, reż. Danny DeVito, wyk. Billy Crystal, Danny DeVito, Anne Ramsey, Kim Greist (84 min)

Średnio udana, ale krzywdy nierobiąca komedyjka o pisarz, którego opuściła wena, a przyczyną tego jest ponad wszelką wątpliwość żona, której nie znosi. I być może znalazł na to lekarstwo, którym jest jeden z ciapowatych studentów myślący o zabiciu swojej mamy. MOŻE ROZERWAĆ.

TV Puls godz. 20:00

Pulp Fiction - dramat sensacyjny, USA 1994, reż. Quentin Tarantino, wyk. John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson, Tim Roth (155 min)

Dzieło wielkie, można powiedzieć kultowe. Splatają się losy pary złodziejaszków, dwóch zmyślnych wykidajłów, i wreszcie żona jednego z prominentnych przedstawicieli przestępczego półświatka. Wcześniej się nie znali, ale jak to u Tarantino splatały się będą w pokręcony sposób. Do wyboru wersja z lektorem, albo z napisami. OSKAR, KREW I ŚMIECH. NO I MUZYKA DO TEGO.

Canal+ Film godz. 20:00

Nasze zwariowane angielskie wakacje (What We Did On Our Holiday) - komedia, Wielka Brytania 2014, reż. Andy Hamilton, Guy Jenkin, wyk. Rosamund Pike, David Tennant, Billy Connolly, Ben Miller (95 min)

Premiera w telewizorze. Oto małżonkowie z trójką dzieci jadą do Szkocji na przyjęcie urodzinowe chorego ojca/teścia, które może być jego przyjęciem urodzinowym ostatnim. Usiłują ukryć to, że się rozwodzą. Tymczasem ich dzieci zamierzają spełnić ostatnie życzenie dziadka. Świetnie zagrane, z dobrym dialogiem, więc BARDZO DOBRZE BAWI.

Cinemax godz. 20:00

Legendy ringu (Grudge Match) - komedia, USA 2013, reż. Peter Segal, wyk. Robert De Niro, Sylvester Stallone, Kevin Hart, Alan Arkin (109 min)

Robert De Niro i Sylvester Stallone jako bokserzy na emeryturze, którzy dawno temu rywalizowali na ringu i ciągle mają sobie coś do udowodnienia. Sprytny menedżer namawia ich do powrotu, żeby po trzydziestu latach dokończyli umówioną wtedy walkę. BEZ EUFORII NIESTETY.

Ale kino+ godz. 20:10

Omar - dramat obyczajowy, Palestyna 2013, reż. Hany Abu-Assad, wyk. Waleed Zuaiter, Adam Bakri, Leem Lubany, Samer Bisharat (96 min)

Oskarżony o zabicie żołnierza młody Palestyńczyk decyduje się na współpracę z izraelskimi służbami specjalnymi. Ale to początek. Teraz musi zdecydować, czy wydać wrogom najbliższych przyjaciół. Rzecz o miłości, przyjaźni i zdradzie, z nagrodami w różnych częściach świata i z oscarową nominacją. DUŻA CIEKAWOŚĆ.TVP 1 godz. 20:25

Marley i ja (Marley and Me) - komedia, USA 2008, reż. David Frankel, wyk. Owen Wilson, Jennifer Aniston, Eric Dane, Kathleen Turner (110 min)

Tytułowy Marley to labrador, który ma być Sprawdzianem cierpliwości i umiejętności wychowawczych pary, która przemyśliwać zaczyna o wzbogaceniu rodziny o dziecko. A ta para, to Owen Wilson i Jennifer Aniston, więc oczywiście BYWA WESOŁO, I TROCHĘ WZRUSZA.TVN 7 godz. 23:45

Chińczyk (Der Chinese) (1/2) - thriller, Niemcy/Szwecja/Austria 2011, reż. Peter Keglevic, wyk. Suzanne von Borsody, Michael Nyqvist, Claudia Michelsen, James Taenaka (110 min)

Według mistrza Mankella, ale nie z Wallanderem jako prowadzącym śledztwo, a z sędzią Birgittą Roslin. Na północy Szwecji zamordowano kilkunastu członków pewnej rodziny, wśród których są i krewni naszej śledczej. Mało tego, wiele wskazuje na to, że ona może być następną ofiarą. BARDZO WCIĄGA.

TVP Kultura godz. 00:35

Artysta i modelka (El artista y la modelo) - dramat obyczajowy, Hiszpania/Francja 2012, reż. Fernando Trueba, wyk. Jean Rochefort, Aida Folch, Claudia Cardinale, Chus Lampreave (100 min)

Starszy rzeźbiarz mieszka z żoną na terenie okupowanej Francji. Pewnego dnia jego żona daje schronienie młodej, pięknej uciekinierce z obozu w zamian za pozowanie mężowi do jednej z jego rzeźb. I rodzi się między nimi jakiś rodzaj zależności, miks fascynacji, ciekawości i podziwu, bo on uczy ją pojmowania sztuki, a ona daje mu szansę przypomnienia sobie, że życie może być piękne i przyjemne. W rolach głównych wielkie gwiazdy Claudia Cardinale i Jean Rochefort, a za kamerą laureat Oscara Fernando Trueby. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDANIA I SŁUCHANIA.

DOKUMENT

History godz. 22:00

Polowanie na Hitlera (Hunting Hitler) - serial dokumentalny (50 min)

W 2014 roku FBI odkryło, że Hitler mógł uciec do Ameryki Południowej. Wykorzystując odtajnione materiały wywiadu, autorzy programu próbują rozwiązać tajemnicę upadku zbrodniarza. TROCHĘ DĘTE, ALE CIEKAWE.

TVN Turbo godz. 22:45

Czarnobyl - wstęp wzbroniony - film dokumentalny, Polska 2015 (70 min)

O tym miejscu słyszeli wszyscy: Czarnobyl. Miasto, w pobliżu którego doszło do największej katastrofy atomowej w historii ludzkości. Z obszarem tym związanych jest wiele legend i mitów. A w filmie zobaczymy jak życie wygląda tam teraz. A wygląda zadziwiająco nieźle. I nie myślę tylko o przyrodzie, bo całkiem nieźle radzą sobie tam również ludzie. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 22:55

Scjentolodzy wyruszają na wojnę (Scientologists at War) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2013, reż. Joseph Martin (47 min)

Marty Rathbun to najwyższy rangą scjentolog, który postanowił zerwać związki z amerykańską organizacją. I w filmie opowiada, jak funkcjonuje ten Kościół i ujawnia fakty otoczone dotąd ścisłą tajemnicą. I to z narażeniem życia, jak wynika z filmu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 21:55

Inwazja szczurów (Ratten - sie werden dich kriegen!) - thriller, Czechy/Niemcy 2001, reż. Jörg Lühdorff, wyk. Ralph Herforth, Anne Cathrin Buhtz, Christian Kahrmann, Karin Neuhäuser (104 min)

Podczas strajku śmieciarzy Frankfurt zostaje zaatakowany przez zakażone śmiertelnym wirusem szczury. Władze i starają się zapobiec tragedii, ale nie zapobiegają. W każdym razie nie całkiem. Na przykład reżyserowi filmu, się nie udało. ALE ŁOWCOM SIĘ SPODOBAĆ MOŻE.

TV 4 godz. 22:00

Pająki (Ice Spiders) - horror SF, USA 2007, reż. Tibor Takács, wyk. Patrick Muldoon, Vanessa Williams, Thomas Calabro, David Millbern (90 min)

Zmutowane pająki uciekają z pobliskiego laboratorium i sieją panikę wśród gości położonego na odludziu ośrodka narciarskiego. Dla upiększenia jest tu Vanessa Williams, no i oczywiście MOMENTAMI POWALAJĄCE (głównie odjazdem).I JESZCZE NA KRÓTKO

AXN White o godz. 21:00 "Wróg publiczny", czyli Gene Hackman i Will Smith plus Lisa Bonet w bardzo zacnej sensacji (117 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Eksplozja", czyli Tommy Lee Jones i Jeff Bridges sensacyjnie, nieźle, ale bez ekstazy (121 min)

TNT o godz. 21:00 "Doom", czyli horror Andrzeja Bartkowiaka krwawy (130 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Zgon na pogrzebie", czyli Chris Rock i Martin Lawrence w amerykańskiej, ciut gorszej wersji wspaniałej brytyjskiej komedii (92 min)

Stopklatka TV godz. 21:50 "Synowie mafii", czyli Vin Diesel i John Malkovich w z przytupem (88 min)

HBO 2 o godz. 22:00 "Pakt", czyli przypomnienie pierwszego odcinka polskiego kryminału na podstawie kryminału norweskiego (56 min)

TVP 1 godz. 23:30 "Kod Merkury", czyli Bruce Willis w intensywnej akcji (106 min)

TV 6 godz. 23:30 "Gigli", czyli komedia romantyczna z Benem Affleckiem, Jennifer Lopez, Alem Pacino i Christopherem Walkenem (121 min)

Kino Polska o godz. 23:45 "Żółty szalik", czyli wybitna rola Janusza Gajosa w filmie trudnym (59 min)

Ale kino+ o godz. 23:55 "Żona policjanta", czyli ciężki temat przemocy domowej w formie przejmującej (175 min)