Program TV na dziś: "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Jedynce, "Sami swoi" na dwa sposoby, "Nocna randka" z Tiną Faye, nowe odcinki "Safe House" w Ale kino+ i brakujące zdjęcie w dokumencie [POLECAJ TV - 11.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 11.11

Świąteczny wieczór od jakiegoś czasu ozdabia w TVP 2 "Kabaretowa Noc Listopadowa" wg pomysłu Roberta Górskiego. W tym roku również. Start o godz. 20:45, oczywiście na żywo, a tegoroczny tytuł to "Maraton Niepodległości", co jak mniemam odwołuje się do mody na wybieganie każdej okoliczności. Ale jeszcze lepszy wieczór jest w Ale kino+, bo tu najpierw o godz. 17:50 tegoroczne "Śledztwo na cztery ręce: Tajemniczy przeciwnik" wg Agathy Christie z Davidem Walliamsem (dwa odcinki), a potem, o godz. 20:10 dwa premierowe odcinki "Safe House" z Christopherem Ecclestonem. A jak komuś mało "Gwiezdnych Wojen", to w AXN od rana trwa maraton sześciu części sagi, aż do godz. 22:00, czyli do premiery pierwszego odcinka trzeciej serii "Black List". TVP 1 na święto przygotowała premierę (w otwartej telewizji) filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" i znakomity kryminał Wojciecha Wójcika "Trójkąt bermudzki" z Janem Peszkiem, Leonardem Pietraszakiem i Marianem Kociniakiem. W Polsacie późnym wieczorem wyborna komedia "Nocna randka" z duetem Steve Carell i Tina Faye. I jeszcze jedna ciekawość, czyli wspaniała komedia "Sami swoi" w dwóch wersjach. Otóż w Polsat Film (godz. 19:15) kolorowa, ale bez wstępu i innych atrakcji, a w TVP Seriale (godz. 20:15) czarno-biała, ale za to wzbogacone spotkaniem i wspomnieniami aktorów i reżysera. Dużo tytułów znajdziecie też na końcu, w dziale "I jeszcze na krótko", bo jest tam kilka rzeczy przyjemnych. Polecaj wraca w czwartek, a dzisiaj, z okazji naszego wspaniałego święta życzę wszystkim, żeby było dobrze, spokojnie i możliwie przyjemnie. Życzę bardzo.

FILM

Polsat Film godz. 19:15 (kolor) i TVP Seriale godz. 20:15 (cz-b) Sami swoi - komedia, Polska 1967, reż. Sylwester Chęciński, wyk. Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Jerzy Janeczek, Ilona Kuśmierska (80 min)

Znane i kochane. Przypomnę tylko, że to pierwsza część Kargulowo-Pawlakowej trylogii. Do wyboru dwie wersje. W Polsat Film kolorowa, ale bez dodatków, a w TVP Seriale czarno-biała, ale za to z przyjemnym wspomnieniowym wstępem z udziałem aktorów i reżysera. POZYCJA ROZKOSZNIE KLASYCZNA.

TV Puls godz. 20:00

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman) - baśń filmowa, USA 2012, reż. Rupert Sanders, wyk. Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Toby Jones (128 min)

Wiedźma Ravenna uwodzi króla Magnusa, potem zabija władcę, przejmuje kontrolę nad królestwem i więzi córkę wspomnianego wyżej króla, niejaką Śnieżkę. Gdy magiczne lustro ostrzega ją przed królewną, postanawia dziewczę zgładzić. Ale jej podwładny zamiast Śnieżkę zabić, nauczy ją sztuki wojny. Charlize Theron piękna, obrazek też, więc BYĆ MOŻE.

Cinemax godz. 20:15

Powrót Robin Hooda (Robin and Marian) - film przygodowy, USA 1976, reż. Richard Lester, wyk. Audrey Hepburn, Sean Connery, Robert Shaw, Richard Harris (103 min)

Z humorem podana opowiastka o starzejącym się i zgorzkniałym już nieco, bo pozbawionym złudzeń Robin Hoodzie, który wraca z Małym Johnem wraca do Anglii z emerytury. MA WDZIĘK I AUDREY HEPBURN.

TVP 1 godz. 20:25

Wałęsa. Człowiek z nadziei - film biograficzny, Polska 2013, reż. Andrzej Wajda, wyk. Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Iwona Bielska, Zbigniew Zamachowski (119 min)

Znajdą się pewnie tacy, którzy emisję filmu akurat dzisiaj, uznać mogą za formę prowokacji. Ale to po prostu niezły film. A przede wszystkim wybitna rola Roberta Więckiewicza, i jeszcze lepsza Agnieszki Grochowskiej. Opowieść o Lechu Wałęsie uproszczona oczywiście, ale za to bez niepotrzebnego zadęcia. Wiem, że nie wszystkim w kinie się podobał, ja też do niego podchodziłem jak pies do jeża, ale na pewno ZNAĆ WARTO.FilmBox godz. 21:00

Pandemic: Wirus zagłady (Pandemic) - thriller, USA 2007, reż. Armand Mastroianni, wyk. Tiffani Thiessen, Vincent Spano, Faye Dunaway, Eric Roberts (2x82 min)

W Los Angeles panuje epidemia tzw. wirusa falowego, którego przeniósł młody surfingowiec Ames Smith. Wracający z wakacji w Australii chłopak zmarł w samolocie. Przerażający dowód na desperację Faye Dunaway w poszukiwaniu zatrudnienia. CZASU SZKODA.

Polsat godz. 23:15

Nocna randka (Date Night) - komedia kryminalna, USA 2010, reż. Shawn Levy, wyk. Steve Carell, Tina Fey, Mark Wahlberg, Taraji P. Henson (88 min)

Phil i Claire udają się na randkę do modnej restauracji. Aby dostać stolik, podają fałszywe nazwisko. Ich pech polega na tym, że te przybrane personalia należą do duetu złodziei ściganych przez skorumpowanych policjantów. No więc się dzieje. ŚWIETNIE ZAGRANE.TVP 1 godz. 23:35

Trójkąt bermudzki - dramat sensacyjny, Polska 1987, reż. Wojciech Wójcik, wyk. Jan Peszek, Leonard Pietraszak, Marian Kociniak, Jan Jankowski (90 min)

Znakomity kryminał Wojciech Wójcika o trzech przyjaciołach mających do wyrównania rachunki z bliskimi osobami. Tworzą układ, dzięki któremu mogą dokonać trzech zbrodni doskonałych. BARDZO DOBRE.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Pakt - serial sensacyjny, Polska 2015, reż. Marek Lechki, wyk. Marcin Dorociński, Edward Linde Lubaszenko, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz (56 min)

Jeszcze raz pierwszy odcinek nowego serialu HBO na podstawie norweskiego kryminału "Mammon" ("Układ") z szeleszcząco hamletyzującym Dorocińskim i kilkoma powtarzanymi trickami z nadzieją udowodnienia, że to jest serial bardzo amerykański. No nie jest, ale WARTO DAĆ SZANSĘ, BO JEST NIEŹLE.

Ale kino+ godz. 20:10

Safe House (3) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, wyk. Christopher Eccleston, Marsha Thomason, Paterson Joseph, Jason Merrells (2x45 min)

A to jest bardzo dobra premiera trzeciego i czwartego odcinka w naszych telewizorach. Rewelacyjny Christopher Eccleston w czteroodcinkowym kryminale z psychologiczną głębią i znakomitym klimatem. Były policjant z trudną przeszłością na prośbę przyjaciela przyjmuje pod swój dach na dalekim odludziu rodzinę, której zagraża wielkie niebezpieczeństwo ze strony psychopaty. Rzecz jasna jest to tylko wstęp do tej historii. BARDZO POLECAM.

AXN godz. 22:00

Czarna lista 3 (The Blacklist) (1/22) - serial kryminalny, USA 2015, wyk. James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff, Ryan Eggold (50 min)

Premiera trzeciego sezonu. Po pierwszych kilku odcinkach pierwszego sezonu dałem sobie spokój, bo nie wszystko da się oglądać i trzeba wybierać. Ale podobno trzyma poziom, więc sympatycy serialu ucieszą się z powrotu. Zajmujący się pracą biurową analityk CIA zgłasza się na ochotnika do zadania, które wymaga przeniknięcia do środowiska handlarzy bronią, aby zapobiec światowemu kryzysowi. DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Brakujące zdjęcie (L'image manquante) - film dokumentalny, Francja/Kambodża 2013, reż. Rithy Panh (91 min)

Autor wykorzystuje własną biografię, archiwalne zdjęcia i filmy oraz plastelinowe figurki dla odtworzenia horroru zbrodni Czerwonych Khmerów w Kambodży w latach 1975-79. Nagrodzony na festiwalu w Cannes oraz na innych festiwalach na świecie, nominacja do Oscara i do Europejskiej Akademii Filmowej 2014. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Stopklatka TV o godz. 20:00 "Wykidajło", Patrick Swayze i Kelly Lynch sensacyjnie z 1989 roku (109 min)

TVN 7 o godz. 20:00 "Kontakt", czyli Roberta Zemeckisa z Jodie Foster i Matthew McConaugheyem film o spotkaniu z absolutem (153 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Sztos 2", czyli bardzo średnia kontynuacja świetnego filmu, ale za to przechadzam się po ekranie (99 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Zanim odejdą wody", czyli Robert Downey Jr. i Jamie Foxx w sympatycznej komedii na dobry wieczór (95 min)

Stopklatka TV o godz. 22:30 "Policyjna opowieść 3: Superglina", czyli z 1992 roku kolejna część chińskiej walecznej sensacji z Jackie Chanem (96 min)

TV Puls o godz. 22:45 "Safe House", czyli z 2012 roku sensacyjne kino z Ryanem Reynoldsem, Denzelem Washingtonem i Verą Farmigą (115 min)

TVN o godz. 22:50 "Strefa zrzutu", czyli głośno, szybko i z Wesleyem Snipesem z 1994 roku (101 min)

TVN 7 o godz. 23:10 "Ranczer w kosmosie", czyli świetny Billy Bob Thornton i Virginia Madsen w ciekawej opowieści o człowieku, który musi odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań (104 min)

TVP Historia o godz. 23:10 "Pan Tadeusz", czyli w ujęciu Andrzeja Wajdy pomoc naukowa dla szkół (147 min)

TVP 2 o godz. 00:10 "Doom", czyli krwawa jatka w reżyserii Andrzeja Bartkowiaka z Karlem Urbanem (100 min)

Stopklatka TV o godz. 00:35 "Control", czyli biografia lidera zespołu Joy Division bardzo sugestywna i dobra (116 min)

TVN 7 o godz. 01:25 "Zero moskiewskie", czyli późnonocny horror z Vincentem Gallo (82 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Jedynce, "Sami swoi" na dwa sposoby, "Nocna randka" z Tiną Faye, nowe odcinki "Safe House" w Ale kino+ i brakujące zdjęcie w dokumencie [POLECAJ TV - 11.11.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX