Program TV na dziś: Robert Downey Jr. w premierze kryminału "Sędzia", premiera mrocznego horroru "Dracula Historia Nieznana" albo "Ultimatum Bourne'a" [POLECAJ TV - 21.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 21.11

Często, zanim przechodzę do wyróżniania kilku pozycji z listy, wspominam o rzeczach, których w zestawieniu nie ma. Dzisiaj też zacznę w ten sposób. Bo w TVP Kultura o godz. 22:35 można będzie trafić na "Rock in Rio", czyli półtorej godziny grania zespołu Iron Maiden z 2002, a w Planete+ już od godz. 17:30 wszystkie cztery części znakomitego dokumentu "Fantastyczna historia science fiction".

A z listy? Oj, dzisiaj jest kilka specjałów. W Canal+ premiera widowiskowo mrocznego horroru "Dracula Historia Nieznana", w Cinemax Robert Downey Jr. w premierze kryminału "Sędzia", a w HBO druga i ostatnia, również premierowa część filmu "Sekretne życie Marilyn Monroe". Będzie też kilka znanych już, ale wpisanych w historię kina filmów. Między innymi "Brat 2" Aleksieja Bałabanowa w Stopklatce i "Lot nad kukułczym gniazdem" Milosa Formana z Jackiem Nicholsonem. Znajdziecie też "Przerwane objęcia" Pedro Almodóvara w TVP Kultura, komedię "Kawaler" z Renée Zellweger, "Ultimatum Bourne'a" z Mattem Damonem i Julią Stiles, a takoż do przytulenia "Jak w niebie" z Reese Witherspoon.

A, i byłbym zapomniał, a przecież są wśród Was na pewno fani kina (s)kopanego z lat 80., i fani wielu talentów Chucka Norrisa. Specjalnie dla Was w wieczornej Stopklatce TV "Zmowa milczenia" z 1985 roku. A na koniec dwa znakomite dokumenty w Planete+: "Światy Philipa K. Dicka" i Sekretny świat Lewisa Carrolla. Zapraszam do kolejnego Polecaja oczywiście jutro, a dzisiaj udanej bardzo życzę soboty.

FILM

Stopklatka godz. 20:00

Brat 2 - dramat kryminalny, Rosja/USA 2000, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Siergiej Bodrow Jr., Wiktor Suchorukow, Siergiej Makowiecki, Irina Sałtykowa (96 min)

Kontynuacja wielkiego, i zasłużenie obsypanego nagrodami i dobrym słowem przeboju "Brat" Aleksieja Bałabanowa, czyli dalszy ciąg losów Daniły Bagrowa. Tym razem wspomniany Daniła dowiaduje się, że brat jego przyjaciela, świetny hokeista oszukiwany jest przez pewnego bankiera, który zgarnia całą jego kasę. Wybiera się więc do Stanów, i z charakterystycznym dla siebie spokojem wchodząc z przytupem w tamtejszy wielki świat i równie wielki półświatek robi porządek. BARDZO DOBRE.Cinemax godz. 20:00

Sędzia (The Judge) - dramat kryminalny, USA 2014, reż. David Dobkin, wyk. Robert Downey Jr., Robert Duvall, Vera Farmiga, Billy Bob Thornton (135 min)

Premiera w telewizorze. Świetnie obsadzony kryminał, w którym błyskotliwy adwokat z Chicago, wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb matki i oczywiście spotyka ojca. Ów ojciec jest sędzią, jest z synem w konflikcie, ale potrzebuje jego pomocy. Świetny scenariusz, plus zdjęcia Janusza Kamińskiego, o czym wspominam, bo wszyscy lubimy takie polonica. BARDZO DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20:10

Lot nad kukułczym gniazdem (One Flew Over the Cuckoo's Nest) - dramat psychologiczny, USA 1975, reż. Miloš Forman, wyk. Jack Nicholson, Louise Fletcher, William Redfield, Michael Berryman (128 min)

Drobny złodziejaszek trafia na obserwację do zakładu psychiatrycznego. Popada w konflikt z pielęgniarką, tocząc swoją małą wojnę o godność ubezwłasnowolnionych pacjentów, co kończy się jego osobistą tragedią, które sens próbuje nadać przynajmniej jeden z pacjentów. Wybitny Nicholson, wspaniała powieść, PROGRAM OBOWIĄZKOWY, BO TO POZYCJA SŁUSZNIE KLASYCZNA.

TVP Kultura godz. 20:20

Przerwane objęcia (Los abrazos rotos) - dramat obyczajowy, Hiszpania 2009, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Penélope Cruz, Llu~s Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez (122 min)

Teraz w Madrycie. Reżyser i scenarzysta, pan Meteo, który stracił wzrok w wypadku (co ma znaczenie) przed laty przeżył romans z kochanką producenta jednego ze swoich filmów. A po latach syn przedsiębiorcy zamawia u Matea scenariusz. Bohaterem filmu ma być syn, który chce pomścić ojca. I powracają wspomnienia. I pytanie, czy za pomysłem nie kryje się coś jeszcze. DOBRZE NA WIECZÓR.HBO godz. 20:30

Sekretne życie Marilyn Monroe (The Secret Life of Marilyn Monroe) (2-ost.) - dramat biograficzny, USA 2015, reż. Laurie Collyer, wyk. Kelli Garner, Susan Sarandon, Jeffrey Dean Morgan, Emily Watson (85 min)

Nominowana do nagrody Emmy premiera w telewizorze. Część druga z dwóch. Oto Norma Jeane Mortenson karierę rozpoczęła jako modelka. Szybko została zauważona przez Howarda Hughesa, dzięki któremu podpisała pierwszy kontrakt filmowy i zaczęła używać pseudonimu Marilyn Monroe. DOBRA ROBOTA.Canal+ godz. 21:00

Dracula Historia Nieznana (Dracula Untold) - horror, USA/Japonia 2014, reż. Gary Shore, wyk. Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Art Parkinson (88 min)

Premiera w telewizorze. Poważna rzecz z rozmachem i nerwem. Jest rok 1462 w mrocznej Transylwanii. I jest książę Wład Tepes, który ma wydać sułtanowi tysiąc chłopców, żeby służyli w armii Imperium Osmańskiego. Książę zachwycony nie jest, zwłaszcza, że wśród młodzieńców ma być jego syn. Oddaje więc duszę demonowi, by ratować syna i podwładnych resztę. EFEKTOWNE, MROCZNE I Z SENSEM, WIĘC SIĘ DOBRZE OGLĄDA.TVN 7 godz. 21:05

Kawaler (The Bachelor) - komedia, USA 1999, reż. Gary Sinyor, wyk. Chris O'Donnell, Renée Zellweger, Brooke Shields, Artie Lange (101 min)

Zaprzysięgłemu kawalerowi umiera tata, i zostawia mu w spadku 100 milionów dolarów. Niestety według testamentu będzie mógł je zacząć wydawać dopiero gdy się ożeni. Wszystko oczywiste, przewidywalne, i MOMENTAMI ZABAWNE.

TVP 1 godz. 21:25

Ultimatum Bourne'a (The Bourne Ultimatum) - film sensacyjny, USA/Niemcy 2007, reż. Paul Greengrass, wyk. Matt Damon, Julia Stiles, David Strathairn, Scott Glenn (111 min)

A to kawał kina akcji z kultową w niektórych kręgach sylwetą byłego agenta CIA, który staje się niewygodny dla swoich dawnych zwierzchników. Wymazali mu pamięć, ale nie wymazali mu umiejętności, przebiegłości i innych rzeczy, czego teraz pożałują. Zwłaszcza, że po śmierci ukochanej kobiety nie ma nic do stracenia, za to ma determinację, żeby poznać prawdę o sobie. I pozna ją krwawo. KINO MOCNE.

TVN godz. 21:55

Jak w niebie (Just Like Heaven) - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Mark Waters, wyk. Reese Witherspoon, Mark Ruffalo, Donal Logue, Dina Spybey (95 min)

Młoda lekarka zapada w śpiączkę, a jej duch wędruje do apartamentu, w którym mieszka pewien mężczyzna cierpiący po stracie żony. Duch i mężczyzna zgodnie dochodzą do wniosku, że są dla siebie stworzeni. Ale co będzie, gdy siostra ducha odłączy ją od aparatury? DO WZRUSZENIA.

Stopklatka TV godz. 22.40

Zmowa milczenia (Code of Silence) - film sensacyjny, USA 1985, reż. Andrew Davis, wyk. Chuck Norris, Mike Genovese, Henry Silva, Bert Remsen (96 min)

Uczciwy i ceniony przez współpracowników policjant z Chicago wymierza sprawiedliwość groźnemu gangowi. Oczywiście, skoro tym policjantem jest Chuck Norris, robi to sam i boleśnie. KLASYKA KINA (S)KOPANEGO.TVP Kultura godz. 00:20

Wiedźma wojny (Rebelle) - dramat wojenny, Kanada 2012, reż. Kim Nguyen, wyk. Rachel Mwanza, Alain Lino Mic Eli Bastien, Serge Kanyinda, Mizinga Mwinga (90 min)

Poruszająca historia dwunastoletniej dziewczyny, która została porwana i wcielona siłą do jednego z rebelianckich oddziałów pustoszących środkową Afrykę. Dziewczynka zaczyna widzieć duchy, więc jej dowódcy uznają ją za wcielenie "wiedźmy wojny", która będzie chroniła ich oddział. Opisany jest jako 'film wojenny', ale to również, a może nawet przede wszystkim jednak kino psychologiczne. ROZDZIERAJĄCO SUGESTYWNE.

SERIAL

ATM Rozrywka godz. 20:00

Na krawędzi - serial kryminalny, Polska 2012, reż. Maciej Dutkiewicz, wyk. Urszula Grabowska, Marek Bukowski, Mateusz Damięcki, Przemysław Sadowski (2x50 min)

Od początku pierwszy sezon bardzo udanego kryminału w odcinkach. Rzecz o pani, która wraca po latach do polski, żeby rozprawić się ze swoją przeszłością, co nie spodoba się kilku wpływowym osobom, które w tej przeszłości zamieszały, i przyda roboty policji, bo w tle będzie poważna sprawa z handlem kobietami. BARDZO JEST NIEZŁE.DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Światy Philipa K. Dicka (Les Mondes De Philip K.Dick) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Yann Coquart (56 min)

Intrygujące. Bo Philip K. Dick to najbardziej niestereotypowy pisarz science-fiction. To geniusz, ale też paranoik i lekoman. A dokument to niezła wycieczka odkrywającą jego. Autorzy przyglądają się nie tylko jego najważniejszym książkom, ale również adaptacjom filmowym jego dzieł. I pokazują współczesne społeczeństwo przez pryzmat głównych obsesji Dicka: człowieczeństwa, kontroli nad społeczeństwem oraz zagadnienia pojęcia rzeczywistości. DLA MNIEJ WTAJEMNICZONYCH, ALE BARDZO WARTO.

TVP Historia godz. 21:25

Jurajski Park Hitlera (Hitler's Jurassic Park) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014 (47 min)

Okazuje się, że pomysłowość nazistów różne miewała oblicza. Oto jeden z nich polegał na stworzeniu w Puszczy Białowieskiej czegoś w rodzaju Parku Jurajskiego, żeby w nim polować. Naukowcy mieli spreparować genetycznie atrakcyjną zwierzynę, więc eksperymentowali. Ale akcja miała też krwawe konsekwencje dla ludzi. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Planete+ godz. 22:00

Sekretny świat Lewisa Carrolla (The Secret World of Lewis Carroll) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Clare Bevan (52 min)

Premiera w telewizorze. "Alicja w krainie czarów" to klasyka i trzecia najczęściej cytowana książka w języku angielskim, zaraz za Biblią i dziełami Szekspira. Ten film jest świetnie udokumentowaną próbą odtworzenia prawdziwych postaci i wydarzeń będących inspiracją dla "Alicji w krainie czarów". A okazją była 150. rocznica publikacji dzieła. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

SciFi Universal godz. 21:00

Pająk gigant (Big Ass Spider!) - horror komediowy, USA 2013, reż. Mike Mendez, wyk. Greg Grunberg, Lombardo Boyar, Clare Kramer, Ray Wise (78 min)

Umieściłem film w tej kategorii, bo w tej szukali go będą ci z Was, którym film może się podobać. Bo chociaż film dość swobodnie podchodzi do ulubionego gatunku Łowców Kiczu, to żywi się nim prawie tak sprawnie jak pająk wszystkim co spotka. Oto mocno przerysowana historia nieudanego eksperymentu, z którego powstaje rosnący w zastraszającym tempie i terroryzujący miasto pająk. Na szczęście jest jeszcze pan dezynsektor. NIEZŁA ZABAWA.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Likwidator", czyli z 2013 roku Arnold Schwarzenegger i Forest Whitaker oczywiście sensacyjnie, ale słabo (98 min)

Kino Polska o godz. 20:00 "Wielka wsypa", czyli mroczne początki naszego kapitalizmu w komediowej oprawie i z piersiami Ewy Gawryluk (98 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Ocean's Twelve: Dogrywka", czyli znana i lubiana komedia sensacyjna z Georgem Clooneyem, Julią Roberts i Bradem Pittem (125 min)

Polsat Film o godz. 21:00 "Patriota", czyli Rolanda Emmericha z Melem Gibsonem i Heathem Ledgerem film z rozmachem (164 min)

CBS Europa o godz. 21:00 "Zakochany Szekspir", czyli komedia romantyczna w świetnej obsadzie, z sensem i z dużą przyjemnością (123 min)

AXN o godz. 21:00 "Bad Boys", czyli szybka i głośna komedia sensacyjna z Martinem Lawrence'em u Willem Smithem (112 min)

TVP HD o godz. 21:50 "Miasto z morza", czyli całkiem niezły film o tym jak powstawała Gdynia (110 min)

Universal o godz. 22:00 "Żądza śmierci", czyli Steven Seagal w Rosji (98 min)

Fokus TV o godz. 22:00 "Czego pragną kobiety", czyli Mel Gibson, Helen Hunt, Marisa Tomei i Alan Alda na wesoło (150 min)

TVP Polonia o godz. 22:05 "Wygrany", czyli w średnim filmie kolejna świetna rola Janusza Gajosa (111 min)

Polsat o godz. 22:05 "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość", czyli Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu i Demi Moore z serialu wzięte, tylko szybciej i głośniej (106 min)

Ale kino+ o godz. 22:35 "Bękarty wojny", czyli jeszcze raz Quentina Tarantino odjechane kino wojenne z Bradem Pittem i Christopherem Waltzem (146 min)

TVP 2 o godz. 22:40 "Kill Bill 2", czyli inny, starszy film Quentina Tarantino z Umą Thurman bardzo krwawy (131 min)

TNT o godz. 23:20 "Chłopcy z ferajny", czyli Martina Scorsese mafijny koncert z Robertem De Niro i Joe Pescim, który zawsze zobaczyć warto (165 min)

TVN o godz. 23:55 "Iron Man 2", czyli Robert Downey Jr. jeszcze raz ubiera się w cudowny kostium, plus Scarlett Johansson i Gwyneth Paltrow (124 min)

Komentarze (2)
Program TV na dziś: Robert Downey Jr. w premierze kryminału "Sędzia", premiera mrocznego horroru "Dracula Historia Nieznana" albo "Ultimatum Bourne'a" [POLECAJ TV - 21.11.2015]
Zaloguj się
  • pub

    Oceniono 2 razy 0

    Brat to ohydna agitka, proputinowska, antyzachodnia i antyukraińska. Mozna polecac jako niezły i sprawnie zrobiony film ale treśc przyprawia o wymioty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX