Program TV na dziś: Ben Affleck w "Zmianie pasa", Aaron Eckhart w "Bitwie o Los Angeles", Mel Gibson i Danny Glover w czwartej "Zabójczej broni" i premierowy "Castle" [POLECAJ TV - 23.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 23.11

Na co uwagę zwracam Waszą szczególniej? Ot, choćby na "Zmianę pasa" z Benem Affleckiem i Samuelem L. Jacksonem w TVN 7, w Polsacie bardzo efektowny film SF "Inwazja: Bitwa o Los Angeles", w Ale kino+ wspaniale delikatny francuski film "Mąż fryzjerki", ale propozycji jest oczywiście więcej. A, i jeszcze w telewizji 13 Ulica premierowe odcinki kryminału "Castle", a w Cinemax powtórka pierwszego odcinka meksykańskiego, dobrego serialu "Pan Avila". I rzecz jasna przypominam, że w TVP 1 kolejny nowy odcinek "Sensacji XX wieku". A spoza listy, w TVP Kultura o godz. 22:15 krótkometrażowy film Agaty Wojcierowskiej z 2014 "Gównojady", a w TVP 2 o godz. 21:50 gala nagrodowa "Róże Gali 2015". I jeszcze jedna rzecz spoza listy, czyli w AXN White od godz. 21:00 dwie części komedii "Bad Boys". Do Polecaja zapraszam oczywiście również jutro, a dzisiaj dobrego życzę poniedziałku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Dobry, Zły i Brzydki (Il buono, il brutto, il cattivo) - western, Włochy/Hiszpania 1966, reż. Sergio Leone, wyk. Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef, Aldo Giuffré (171 min)

Na Dzikim Zachodzie panowie Brzydki i Dobry usiłują zdobyć ukryty przez wojsko skarb, a ich śladem podąża pan Zły, czyli klasyczny w formie i treści western Sergio Leone z wiecznie żywym tematem muzycznym Ennio Morricone i z pamiętną rolą Clinta Eastwooda. POZYCJA KLASYCZNA.

TVN 7 godz. 20:00

Zmiana pasa (Changing Lanes) - thriller, USA 2002, reż. Roger Michell, wyk. Ben Affleck, Samuel L. Jackson, Sydney Pollack, Toni Collette (99 min)

Na jednej z zatłoczonych ulic Nowego Jorku dochodzi do niegroźnej kolizji. Jej uczestnikami są: młody prawnik i agent ubezpieczeniowy. Konsekwencje stłuczki są zaskakujące. Napięcie rośnie i rośnie, I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

Polsat godz. 20:10

Inwazja: Bitwa o Los Angeles (Battle: Los Angeles) - film SF, USA 2011, reż. Jonathan Liebesman, wyk. Aaron Eckhart, Ramon Rodriguez, Will Rothhaar, Cory Hardrict (116 min)

Obcy przylecieli, i zniszczyli największe miasta na świecie. Teraz przyszła kolej na L.A., ale zanim im się to uda, pan sierżant z grupą żołnierzy spróbują uratować szukających schronienia cywilów. Ale jeśli pojawi się okazja dokopać Obcym i przegnać ich na dobre albo powybijać, to pokusi się o sukces. WIDOWISKOWE I SZYBKIE, CHOCIAŻ BANAŁ OCZYWIŚCIE GONI BANAŁ.Ale kino+ godz. 20:10

Mąż fryzjerki (Le mari de la coiffeuse) - dramat kryminalny, Francja 1990, reż. Patrice Leconte, wyk. Jean Rochefort, Anna Galiena, Roland Bertin, Maurice Chevit (78 min)

Nominacja do BAFTY i siedem nagród Cezara. Jako dwunastolatek nasz bohater był zafascynowany zmysłową fryzjerką, u której co tydzień się strzygł. A teraz, jako dorosły mężczyzna ma szansę zrealizować młodzieńcze fantazje z inną kobietą. FANTASTYCZNY, DELIKATNY KLIMAT.

TVN Fabuła godz. 21:00

Zabójcza broń 4 (Lethal Weapon 4) - film sensacyjny, USA 1998, reż. Richard Donner, wyk. Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci, Rene Russo (127 min)

Znamy i lubimy prawda? No pewnie, bo to czysta niezmącona głębszą myślą, ale nie ogłupiająca rozrywka. Tym razem panowie Riggs i Murtaugh prowadzą śledztwo w sprawie serii morderstw na ludziach powiązanych z azjatycką organizacją przestępczą. W działaniach operacyjnych pomaga im początkujący detektyw Lee Butters. BARDZO FAJNE.TVP 1 godz. 21:25

Życie za życie. Maksymilian Kolbe (Leben für Leben - Maximilian Kolbe) - film biograficzny, Niemcy/Polska 1990, reż. Krzysztof Zanussi, wyk. Edward Żentara, Christoph Waltz, Artur Barciś, Gustaw Lutkiewicz (90 min)

Oświęcim, rok 1941. Więzień Jan ucieka z obozu. Hitlerowcy skazują za to dziesięciu innych na śmierć głodową w bunkrze. Wśród nich jest franciszkanin, ojciec Maksymilian Kolbe. Miało być wzniośle, ale MAŁO PRZEKONUJĄCE.

TVP 1 godz. 23:10

Huśtawka - komediodramat, Polska 2010, reż. Tomasz Lewkowicz, wyk. Wojciech Zieliński, Karolina Gorczyca, Joanna Orleańska, Maja Plasota (94 min)

Młody jeszcze pan ma piękną żonę i uroczą córeczkę. Szczęśliwą są w trójkę rodzinką. I mogłoby tak być do końca świata, gdyby nie to, że pan zakochuje się w projektantce mody, która jest przeciwieństwem jego żony. Prawie. No i teraz musi się zdecydować, chociaż łatwo nie jest, bo on by chciał tak, żeby nikomu krzywdy nie robić, a z miłości nie zrezygnować. NIESTETY ŚREDNIE, ALE KRZYWDY NIE ROBI.

Polsat godz. 00:25

Tsotsi - dramat obyczajowy, Wielka Brytania/RPA 2005, reż. Gavin Hood, wyk. Presley Chweneyagae, Mothusi Magano, Israel Makoe, Percy Matsemela (94 min)

19-letni pozbawiony skrupułów szef gangu kradnie luksusowe auto, w którym znajduje się niemowlę. Po wstępnym napadzie złości i rozczarowaniu sytuacją, dziecko staje się jedynym obiektem jego czułości, bo w jego mózgu i sercu nieznane mu dotąd otwierają się fragmenty. PORUSZAJĄCE.

SERIAL

13 Ulica godz. 22:00

Castle 8 - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Ruben Santiago-Hudson (60 min)

Naprawdę szybko po premierze w Stanach, kolejne premierowe odcinki serialu o pisarzu i policjantce stanowiących świetny śledczy duecik. Trochę już zaczynają przynudzać, ale CIĄGLE JESZCZE DO ZOBACZENIA.

Cinemax godz. 23:30

Pan Avila (Sr. Ávila) - serial kryminalny, Meksyk 2013, reż. Fernando Rovzar, wyk. Tony Dalton, Nailea Norvind, Carlos Aragón, Adrian Alonso (60 min)

Meksykański serial, o panu Roberto, który żyje sobie życiem przeciętnego agenta ubezpieczeniowego. Ale tak naprawdę jest to tylko przykrywka, bo w rzeczywistości ten przykładny mąż i ojciec jest płatnym zabójcą pracującym dla mafii. Ale rodzinę okłamuje mu się coraz trudniej. DAJCIE MU SZANSĘ, BO SIĘ DOBRZE OGLĄDA.DOKUMENT

TVP 1 godz. 20:25

Sensacje XX wieku: Enigma - program historyczny, Polska 2015, reż. Robert Wichrowski, prowadzący Bogusław Wołoszański (50 min)

Premiera w otwartej telewizji, czyli trzeciej części opowieści pana Bogusława Wołoszańskiego o Enigmie, w świetle nowszych informacji, i kulisy całej tej skomplikowanej sprawy. PEWNIE, ŻE WARTO.

Fokus TV godz. 21:00

Wielkie akcje II wojny (World War II Greatest Raids) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Paul Wooding (48 min)

Dokument o II wojnie światowej z perspektywy osób w niej walczących. Autorzy prezentują szczegółowe analizy różnych bitew, pozwalając zrozumieć mechanizmy prowadzące do wielkich zwycięstw lub spektakularnych klęsk. WARTO WIEDZIEĆ.

TVP 2 godz. 23:00

Tajemny świat złota (The Secret World of Gold) - film dokumentalny, Holandia 2013, reż. Brian McKenna (42 min)

Autorzy filmu twierdzą, że światowe zapasy można by pomieścić w czterech basenach olimpijskich. I próbują to udowodnić. JEST CIEKAWOŚĆ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Tele 5 o godz. 20:00 "Burzliwy poniedziałek", czyli z 1988 w doborowej obsadzie z Melanie Griffith, Seanem Beanem, Tommy Lee Jonesem i Stingiem na dokładkę (93 min)

Cinemax o godz. 20:00 "Podejrzany", czyli Cher, Dennis Quaid i Liam Neeson pod napięciem (117 min)

TVP Kultura o godz. 20:20 "Pokłosie", czyli wielkie kino, ale tak często, że już mogło się znudzić (104 min)

Canal+ o godz. 21:00 "W cywilu 4", czyli premiera, ale czasu szkoda (86 min)

TNT o godz. 21:00 "Powrót do przyszłości", czyli Michael J. Fox w czasie i przestrzeni podróżuje (145 min)

TV 6 o godz. 21:30 "The Quest", czyli Jean-Claude Van Damme z roku 1996 w bardzo dobrej formie (94 min)

Ale kino+ o godz. 21:45 "Biały bóg", czyli mocno poruszający film o sile zemsty i współczucia (120 min)

AXN o godz. 22:00 "xXx", czyli Rob Cohen wysyła do walki Vina Diesela (111 min)

HBO 2 o godz. 22:00 "Śmiertelna głębia", czyli moja ukochana Halle Berry w niestety bardzo nędznym filmie, ale z nią (109 min)

Polsat o godz. 22:35 "Królowie ulicy 2: Motor City", czyli Ray Liotta w filmie niepotrzebnie gniewnym (92 min)

TV Puls o godz. 22:50 "Wyścig śmierci", czyli Jason Statham głośno i szybko walczy o życie, z przytupem (111 min)